رئیسی نمایه

رئیس دستگاه قضا گفت: تخلف اعلام شود، اعلام نکردن تخلف به معنای ترک فعل است و عواقب و عوارض خود را دارد.

به گزارش مشرق، آیت الله رئیسی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت المال اظهار کرد: مجموعه اقداماتی که در ارتباط با پیشگیری از تخلفات بوده قابل تقدیر است و در این خصوص در ارتباط با افزایش رفع تصرف‌ها و خلع یدهای صورت گرفته ۳۰۰ دادگاه و ۷۰۰ شعبه رسیدگی کننده در دادسراها و شعب تخصصی ایجاد شده است.

بیشتر بخوانید:

تشکیل جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت المال با حضور قاضی القضات

وی گفت: همچنین عملکرد این مجموعه در ارتباط با موضوع کاداستر و موفقیت‌هایی که در این زمینه به وقوع پیوسته است جای تقدیر دارد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ضرورت تنویر افکار عمومی در حوزه حفظ حقوق بیت المال و اراضی ادامه داد: در ارتباط با کاداستر اراضی با برنامه ریزی‌های سازمان ثبت اقدامات خوبی در ارتباط با اراضی دولتی،حریم شهرها، روستاها، رودخانه‌ها و تالاب‌ها صورت گرفته است و لازم است محدوده شهرها را در اختیار سازمان ثبت قرار دهند تا بحث کاداستر تسریع شود.

ببینید:

عکس/ بازدید سرزده رئیس قوه قضاییه از دادگستری دماوند

رئیسی افزود: در ارتباط با حریم شهرها نیز بایستی کاری مرکزی صورت گیرد زیرا که مساله فقط مربوط به استانداری و شهرداری نیست، لذا مهلت سه ماهه تعیین کنیم تا این وضعیت در وزارت کشور روشن شود و یک کمیته کاری در وزارت کشور این مساله را دنبال کنند.

وی با اشاره به وجود صدها پرونده در دادگستری‌ها در خصوص تخحلفات تعاونی‌ها بیان کرد:نبایستی با اسم تعاونی تخلف صورت گیردو تعاونی‌ها بایستی کنترل و در رفتار آن‌ها باید تجدید نظر صورت گیرد.

رئیس دستگاه قضا بیان اینکه بایستی در ابتدای شکل گرفتن تخلف با آن برخورد شود افزود: باید حساسیت بیشتری نسبت به تخلف در حوزه روستاها، شهرها و حوزه و حریم راه‌ها صورت بگیرد زیراکه در سیل‌های اخیر اتفاقاتی در برخی استان‌ها افتاد که به خاطر بناهای غیرمجاز در بستر رودخانه‌ها بود.

رئیسی ادامه داد:تخلف اعلام شود، اعلام نکردن تخلف به معنای ترک فعل است و عواقب و عوارض خود را دارد.

وی تصریح کرد: موضوع چاه‌های غیر مجاز باید پیگیری شود چرا که شاید به اندازه چاه مجاز چاه غیرمجاز در کشور داشته باشیم لذا چاه‌های غیرمجاز بایستی ساماندهی شود و وزارت نیرو نیز باید در این خصوص اقدام کند.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد:اگر دادگاه های ما به رفع تصرف و خلع ید حکم دادند نباید هیچ درختی قطع شود بنابراین خلع ید صورت بگیرد اما قطع اشجار نه همکاران برای ایجاد وحدت رویه در برخورد با املاک و اراضی آرا متفاوت را به دبیرخانه بدهند این موضوع بررسی شود و در صورت نیاز رای وحدت رویه صادر کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  2 0
  واعظی گفته که نباید #فولاد_مبارکه سیاسی بشه؛ آقای #واعظی! سیاسی نشدن فولاد یعنی #همسر شما با این مجتمع قرارداد پژوهشی ببنده و از طرفی بگه مدیر فولاد باید تا انتخابات بمونه!؟ پول فراوون برای تبلیغات انتخابات نیاز بوده! از هفته آینده هیئت تحقیق و تفحص در این مجتمع مستقر خواهد شد!
 • از شهرستان سراب IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  3 0
  اقای رئیسی بزرگوار بارها تخلفات اداری قضائی ساخت و ساز و... رو اعلام میکنیم منتها نتیجه ای نمیبینیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس