کد خبر 1190767
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
شکایت از "روحانی" برای استنکاف از ابلاغ قوانین در دستور کار مجلس

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از شکایت نمایندگان از رئیس جمهور درخصوص استنکاف از ابلاغ قوانین خبر داد.

به گزارش مشرق، حجت‌السلام موسی غضنفر آبادی، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اخیراً عده‌ای از نمایندگان شکایتی از رئیس جمهور درخصوص استنکاف وی از ابلاغ برخی از قوانین داشتند که در کمیسیون بررسی شد، گفت: این شکایت در قالب ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی مجلس به کمیسیون ارجاع شده بود.

بیشتر بخوانید:

شکایت نمایندگان از روحانی و صالحی برای استنکاف از اجرای قانون

وی با بیان اینکه ۱۱ مورد از قوانین وجود داشت که رئیس‌جمهور آنها را برای اجرای شدن امضا نکرده بود، ادامه داد: در جلسه‌ای که با مسئولان دولتی در کمیسیون داشتیم آنها  اعلام کردند که رئیس‌جمهور از ۱۱ مورد ۳ مورد را امضا کرده است و ۹ مورد امضا وی را برای ابلاغ نداشته است.

نماینده بم در مجلس تصریح کرد: دولتی‌ها مدعی هستند اینکه رئیس‌جمهور این قوانین را برای ابلاغ امضا نکرده است به معنای این نیست که این قوانین را قبول ندارد بلکه فرصت نبوده است که این قوانین را برای اجرا امضا کند.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه در کمیسیون به وظیفه قانونی خود درباره این موضوع عمل کردیم و موضوع را پس از بررسی به صحن علنی پارلمان ارجاع داده‌ایم و البته در دستور کار نیز قرار داشت اما به دلیل بحث بودجه این موضوع مسکوت مانده است، اضافه کرد: در روزهای آتی این موضوع باردیگر در دستور کار صحن علنی مجلس قرار خواهد گرفت تا نمایندگان درباره این موضوع اعلام نظر کنند.

غضنفرآبادی تصریح کرد: اگر این شکایت نمایندگان در صحن علنی پارلمان رای بیاورد برای بررسی بیشتر به قوه قضائیه ارجاع خواهد شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس