کد خبر 1190575
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
ازحقوق مأموران پلیس دفاع می‌کنیم/ حقوق شهروندی ملاک عمل در اجرای مأموریت‌ها

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه از حقوق سازمان و کارکنان دفاع می کنیم، بر لزوم رعایت حقوق شهروندی و موازین شرعی، قانونی و اخلاقی حین اجرای مأموریت‌ها تأکید کرد.

 به گزارش مشرق، سردار حسین اشتری در همایش سراسری معاونان و مدیران حقوقی و امور مجلس استان ها و حوزه مرکزی ناجا ( ویدئو کنفرانسی) با قدردانی از تلاش های ایثارگرانه و فداکارانه فرماندهان، افسران ، درجه داران، کارکنان و سربازان وظیفه، اظهار داشت: بنده در ابتدا لازم می دانم از زحمات شبانه روزی همکاران خدوم و ایثارگرم در سراسر کشور قدردانی کنم که انصافا به صورت جهادی و ایثارگرانه به مردم خدمات ارائه می کنند؛ خدمت به مردم عبادت است و باید این توفیق را قدر بدانیم.

وی گفت: مردم نیز قدر خدمات انتظامی که خدماتی آرام بخش و امیدبخش است را می دانند که در همین راستا خدمتگزاران مردم در نیروی انتظامی با تمام توان در خدمت رفاه و آسایش و امنیت آنها هستند و با توجه به تعطیلات نوروزی پیش رو با تمام توان ماموریت خود را انجام خواهند داد تا مردم عزیز با آسایش و آرامش و خیال راحت به استقبال سال نو رفته و تعطیلات را سپری کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به حضور گسترده نیروهای پلیس در جغرافیای جمهوری اسلامی از مرزها تا مرکز به اهمیت تامین نظم و امنیت در کشور پرداخت و گفت: نیروی انتظامی دارای گستردگی و تنوع ماموریتی است و در عین حال با وسعت اختیارات قانونی حین اجرای ماموریت ها با آحاد مردم در طیف، سنین مختلف در ارتباط است، تامین و توسعه نظم و امنیت بر عهده نیروی عظیم انتظامی است که تحقق این مهم با همت و تلاش شبانه روزی و فداکارانه همکارانم در سراسر کشور محقق می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ناجا؛ یک نهاد اجتماعی محور و در تعامل و ارتباط با مردم است و از نظر درون سازمانی هم مجموعه ای انسان محور هستیم که بالاترین سرمایه برای ما محسوب می شود، افزود: بنابراین شایسته است که به نحو مطلوبی از این مجموعه بزرگ و عظیم حراست و حفاظت کنیم.

وی با اشاره به کارکرد حساس و موثر معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا با توجه به تنوع و گستردگی ماموریت های پلیس بر لزوم ارتقاء اقدامات در راستای آگاهی بخشی حقوقی و قانونی کارکنان و تعریف سازوکاری محکم برای معاضدت از آنان تاکید و تصریح کرد: باید از حقوق سازمان و کارکنان به درستی دفاع کنیم.

وی ادامه داد: معاونت حقوقی و امور مجلس به نوعی با همه اجزاء و ماموریت های نیروی عظیم انتظامی مرتبط است و آشنا کردن سبزپوشان نیروی انتظامی به موضوعات حقوقی باید یکی از کارکردهای اولویت دار این معاونت باشد.

 فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تعامل مطلوب معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا با مجلس شورای اسلامی تاکید و خاطر نشان کرد: ارتباط با خانه ملت می تواند به رفع خلأهای قانونی مرتبط با ماموریت های پلیس منتج شود، از طرفی آشنایی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با تنوع و گستردگی ماموریت های نیروی انتظامی در کنار سختی فعالیت آنها می تواند در بازه‌هایی چون بودجه بندی و تزریق اعتبارات مالی گره گشا باشد.

سردار اشتری با اشاره بر اینکه صیانت از کارکنان و معاضدت قضائی از آنان از اولویت های معاونت حقوقی و امور مجلس است، بیان کرد: در هر شرایطی از مامور وظیفه شناس، متعهد و صحیح العمل صیانت و حمایت می کنیم و همه باید بدانند که در برابر قانون مساوی هستند و باید تابع آن باشند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در حمایت از ماموران وظیفه شناس که در جریان ماموریتی دچار آسیب شده اند، فرآیندها را از طریق قانون دنبال می کنیم بر لزوم اتخاذ رویکرد پدرانه و مسئولانه در صیانت از نیروهای وظیفه شناس تاکید کرد.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره بر رعایت حقوق شهروندی در جریان ماموریت ها توسط نیروهای پلیس عنوان کرد: همان گونه که باید از حق و حقوق نیروی انتظامی دفاع کنیم شایسته است که رعایت حقوق شهروندی نیز ملاک عمل نیروهای پلیس در جریان اجرای ماموریت ها باشد.

وی تصریح کرد: باید حق و حقوق متهمان را بر اساس موازین شرعی، قانونی و اخلاقی رعایت کنیم و در کنار این مهم، به رفتار نیروهای پلیس با مردم و مراجعان نظارت داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی با طرح پیشنهاد بهره گیری از ظرفیت هایی چون پلیس افتخاری، یادآورشد: می توانیم از نخبگان حقوقی قابل اعتماد و امین در راستای ارائه مشاوره حقوقی به کارکنان، خانواده هایشان و مراجعان بهره ببریم ، به طوری که هم مردم و مسئولان را از حقوق ناجا آگاه کنیم و هم با ارائه مشاوره حقوقی به خانواده های کارکنان از برخی مشکلات آنان در حیطه های قانونی بکاهیم.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: خانواده کارکنان نیروی انتظامی، بازنشستگان، خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و متوفیان باید در اولویت دریافت خدمات مشاوره ای حقوقی و قانونی باشند.

 فرمانده ناجا با بیان اینکه باید قدردان امنیت مطلوب و مثال زدنی حاکم بر کشور باشیم، خاطر نشان کرد: نتیجه زحمات شبانه روزی همه نیروهای پلیس از مرز تا مرکز، رضایت مندی مقام معظم رهبری مدظله العالی و مردم از پلیس است که این مهم را بالاترین سرمایه و مدال افتخاری بر سینه می دانیم.

 وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری مدظله العالی همزمان با هفته نیروی انتظامی در سال جاری خاطر نشان کرد: پیام سراسر عنایت و لطف معظم له خطاب به همه کارکنان نیروی انتظامی از مرز تا مرکز ، از صف تا ستاد بود و این پیام برگ زرینی در کارنامه پلیس است و حاکی از تلاش همه همکارانم می باشد؛ ما قدردان پیام سراسر لطف و محبت فرماندهی معزز کل قوا مدظله العالی هستیم و تلاش روزافزونی برای کسب رضایت معظم له داریم.

سردار اشتری در ادامه رسیدگی به مشکلات سازمانی، رفع کمبودها و ارتقاء وضعیت رفاهی و معیشتی کارکنان را از اولویت‌های جدی برشمرد و افزود: بنده شخصا برای تحقق این موضوعات تلاش می کنم چرا که معتقدم با وجود سختی ماموریتی کارکنان و تلاش شبانه روزی، نیروهای خدوم و زحمتکش پلیس نباید دغدغه معیشت و رفاه داشته باشند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی و رفاهی کارکنان، یادآور شد: در راستای تحقق این مهم گام های مطلوبی در حوزه افزایش و ترمیم حقوق، اجرای برنامه های نهضت مسکن کارکنان طی یک برنامه پنج ساله و .. را دنبال می کنیم.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در فرآیند اجرای تامین مسکن کارکنان به دنبال این هستیم که طی یک بازه زمانی پنج ساله که حدود یک سال و چند ماه از آن را سپری کرده ایم، نیروهای پلیس واجدالشرایط، خانه دار شوند.

سردار اشتری در بخش پایانی سخنان خود با تاکید مجدد بر اینکه قدردان زحمات شبانه روزی همه همکارانم از صف تا ستاد هستم، درباره افزایش اعتبارات و بودجه ناجا پیرو مذاکرات صورت گرفته با مجلس شورای اسلامی ، دولت و ستاد کل نیروهای مسلح، اظهار امیدواری کرد و گفت: تلاش کردیم که تعهداتمان را پاسخگو باشیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • حاج اکبر IR ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
    0 0
    به این ترتیب پرونده سربازان کتک خورده امسال بسته شد ... علی برکت الله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس