کد خبر 1190494
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
بورس نمایه

عضو شورای عالی بورس گفت: شرکت‌های سرمایه گذاری استانی به سبب مسئله‌هایی که در بخش قیمت گذاری داشتند و موضوعاتی که طی سال ۹۹ در مجموع بازار سرمایه برایشان یش آمد اکنون در حجم فروششان با مشکل برخوردند.

به گزارش سرویس بورس مشرق، سعید اسلامی بیدگلی عضو شورای عالی بورس در رابطه با روند بازارگردانی شرکت های سرمایه گذاری استانی، اظهار کرد: شرکت‌های سرمایه گذاری استانی به سبب مسائلی که در بخش قیمت گذاری داشتند و موضوعاتی که  طی سال ۹۹ در مجموع بازار سرمایه برایشان پیش آمد اکنون در حجم فروششان با مشکل برخوردند.

او تصریح کرد: شرکت های سرمایه گذاری استانی به دلیل آنکه حجم مبنایشان بالاست، می توان گفت قیمتشان به طور شفاف مشخص نیست و همین عامل بر روند نزولی حجم  نقدیگیشان تاثیر گذاشته است.

بیدگلی گفت: باید یک بازنگری در قوانین و مقررات شرکت های سرمایه گذاری استانی رخ دهد به سبب آنکه از یک طرف پرتفوی سهامداران سهام عدالت درگیر این شرکت هاست و از جانب دیگر خود آن ها  جزو بزرگ ترین سهامداران بخش اقتصادی کشور هستند.  سازمان بورس و اوراق بهادار  باید به عملکرد شرکت های سرمایه گذاری استانی توجه لازم را داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس