کد خبر 1189678
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶
قاسم سلیمانی دشتکی

استاندار خوزستان گفت: ادارات و ارگانهای غیرضروری در استان به منظور کنترل شیوع بیماری کووید ۱۹، از فردا (هفدهم اسفند) تا پایان سال تنها با حضور ۱۰ درصد از کارکنان فعال خواهند بود.

به گزارش مشرق؛ قاسم سلیمانی دشتکی امروز ظهر در نشست ستاد مدیریت کرونا خوزستان اظهار داشت: پیش از این فعالیت ادارات غیرضروری با ظرفیت ۳۰ درصد بود که به دلیل افزایش بار مراجعات این رقم،  باید به ۱۰ درصد کاهش یابد.

وی افزود: نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی باید به صورت جدی تر اعمال شود و انتظار داریم که مردم در موارد غیرضروری به ادارات مراجعه نکنند همچنین  باید ورود و خروج به استان با جدیت بیشتری کنترل شود.
 
استاندار خوزستان تاکید کرد: ورود و خروج به شهرستان های قرمز استان همچنان ممنوع است و از مردم انتظار داریم که از سفرهای غیرضروری خودداری کنند تا بتوانیم دوره اوج بیماری را کنترل کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه برای مهار بیماری به همت و عرم همگانی مردم نیاز داریم، گفت: نظارت بر اصناف باید به صورت ویژه اجرا شود و دستفروشان باید جمع آوری شوند. ما هدفمان خدمت به مردم و به ویژه اصناف است اما وظیفه اصلی ما در وهله نخست ، صیانت از جان و سلامت مردم است.
 
سلیمانی دشتکی با اشاره بر تفاوت ویروس انگلیسی با نوع قبلی از نظر قدرت انتشار و نحوه عملکرد وتاثیر بر بدن افراد، بیان کرد: تمام تلاش خود را می کنیم که اقدامات موثری برای جبران ضرر کسبه انجام دهیم. من تمام تلاش خود را انجام می دهم که مجوزات لازم برای فعالیت بازاریان را بگیریم بگونه ای که به زندگی و منبع روزی و رزق آنها لطمه نخورد.
 
وی عنوان کرد: با هماهنگی وزیر کشور مشوق های خوبی برای اصناف و بازاری های استان در نظر گرفته شده که در کمیته اقتصادی به تصویب رسید و از هفته آینده اجرایی خواهد شد.
 
استاندار خوزستان گفت: از امروز محدودیت‌های ترافیکی در ورودی و خروجی استان و همچنین در سطح شهر های قرمز و نارنجی اعمال خواهند شد تا بتوانیم وضعیت انتشار ویروس را محدود کنیم. اگر این ویروس به استان‌های دیگر سرایت کند کنترل آن از دست وزارت بهداشت و کشور خارج می‌شود لذا محدودیتهای یک هفته ای  اجرا می‌کنیم و از نیروی انتظامی، ارتش و  بسیج دراین راستا کمک خواهیم گرفت.
  
فرمانداران قاطع باشند
 
وی با بیان اینکه در شهرهای قرمز محدودیت های بیشتری اعمال خواهیم کرد، گفت: با توجه به وضعیت استان باید نظارت و کنترل بیشتری داشته باشیم. مدیرانی که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی کم‌توجهی کنند در مرحله اول، تذکر و سپس به آنها اخطار می دهیم و در ادامه به هیات تخلفات معرفی می‌شوند و اگر باز هم بی اعتنا بودند آنها را به دادسرا معرفی می کنیم.
 
سلیمانی دشتکی گفت: فرمانداران از برگزاری هرگونه مراسم مرتبط به هر شخصی باید جلوگیری کنند و قاطعانه اجازه برگزاری مراسم را ندهند چرا که ممکن است صدها نفر بر اثر برگزاری مراسم راهی بیمارستان ها شوند.
 
اجازه برگزاری مراسم با جمعیت بالا را نخواهیم داد  
 
وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس در بسیاری از موارد و همچنین در پروژه های مهم استان خیلی خوب با ما همکاری می کنند اما سلامتی مردم برای ما بسیار مهم است و اجازه نخواهیم داد مراسمی با جمعیت بالا برگزار شود. آمار روزانه ۳۰ فوت در استان فاجعه بار است لذا باید کاری کنیم که این آمار روند کاهشی داشته باشد.
 
استاندار خوزستان گفت: ما از روی دلسوزی این موضوع را عنوان می‌کنیم و این نباید بهانه حاشیه‌سازی برای برخی افراد شود. بالاخره نمایندگان در کنار ما در حال تلاش هستند و نباید زحمات آنها را نادیده بگیریم. از رسانه ها انتظار داریم وحدت و همدلی مسئولان استان را بیشتر نمایان کنند متأسفانه برخی دستگاه‌های اجرایی پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند که با همه آنها برخورد خواهیم کرد.
 
ممنوعیت ورود و خروج به استان 
 
وی با اشاره به اینکه ورود و خروج به استان همچنان ممنوع است، گفت: خروج پلاک های بومی و ورود پلاک های غیر بومی به استان ممنوع است و در موارد ضروریهم  لازمه ورود کسانی که قصد ورود به استان را دارند در دست داشتن تست منفی کرونا است.
 
سلیمانی دشتکی بیان کرد: آن دسته از افراد غیربومی که وارد استان شده اند اجازه خروج به آنها داده می‌شود. ورودی و خروجی های استان و شهرستان ها باید طبق شیوه نامه های بهداشتی به صورت جدی کنترل شود.

منبع: دانا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس