کد خبر 1189419
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
علی صادقی

جز مهران مهام با کسی مشکل ندارم. به جای حساب و کتاب یک خانه به سعید آقاخانی دادند که کنار رودخانه و در طرحی افتاده که باید خراب شود!

به گزارش مشرق، در تلویزیون و سینما زمانی که از کاری استقبال می شود، صاحبان آن اثر به دلیل رضایت مردم به فکر ساخت قسمت های بعدی آن می افتند.سریال «نون.خ» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه کنندگی مهدی فرجی هم جزو همین دست آثار است که با بهره گیری از جذابیت های داستانی، ساختاری و به خصوص نمایش زیبایی‌های استان کرمانشاه و استان کردستان باعث شده مخاطب بعد از پخش دو فصل از آن، کماکان آن را دوست بدارند و پیگیر روایت های تلخ و شیرین نورالدین خانزاده و خانواده اش را باشند.
علی صادقی هم که حالا دیگر پای ثابت سریال های طنز تلویزیونی است، در «نون.خ» نقش سیروس، داماد نورالدین خانزاده را بازی می کند. دامادی که تمام مسوولیتش به گردن پدرهمسرش است و جز دردسر چیزی برای این خانواده ندارد. با صادقی در جام جم آنلاین به بهانه پخش سری سوم این سریال در نوروز گفت و گو را آغاز کردیم، اما بحث به موارد دیگری هم کشیده شد که در ادامه می خوانید.  

محمد شایسته که به من می گوید بیا در فیلم «۵۰ کیلو آلبالو» یک سکانس مهمان بازی کن، یک سکانس می‌شود شش سکانس. بعد از آنطرف تمام تیزرهای تبلیغاتی اش را از پلان هایی انتخاب می کند که من بازی کردم و در نهایت چند سال پیش ۱۵ میلیارد هم می فروشد! بعد زمانیکه به او می گویم حالا که سکانس من، سکانس مهمان نبود و کل تبلیغاتت هم از پلان های من است حداقل یک دستمزدی هم به من بده، فحش می دهد!

می خواهم به عنوان اولین سوال از شما بپرسم که چطور شد بعد از فصل دوم که در سریال «نون.خ» حضور نداشتید، دوباره به این مجموعه برگشتید؟

من از سریال «نون.خ» نرفته بودم که حالا بخواهم برگردم. در فصل دوم این سریال داستان طوری پیش رفت که نیازی به حضور من نبود. ضمن اینکه زمان فیلمبرداری سری دوم این مجموعه سر کار دیگری بودم و از آنجا که تصویربرداری«نون.خ» هم در مناطق سختی انجام میشد دیگر انقدر انرژی نداشتم که بخواهم همزمان در هر دو کار بازی کنم.

خودتان با سعید آقاخانی صحبت کردید که هیچ سکانسی در فصل دوم برای شما نوشته نشود؟

بالاخره با سعید هماهنگ شد که در فصل دوم، داستان طوری باشد که در حد چند سکانس هم که از قبل تعیین شده بود، داماد این خانواده حضور نداشته باشد.

پس اینکه در طول ساخت فصل اول سریال دچار یکسری کشمکش ها و اختلاف های نه چندان پررنگی شده بودید، صحت ندارد؟

اصلا. خدا را شکر، جز همان اختلافاتی که از سالهای دور با مهران مهام دارم، با کسی مشکلی ندارم.

ماجرای اختلاف شما با مهران مهام چیست؟
من تا امروز هیچ حرفی راجع به کاری که این آقا و آقایان در حق من و خیلی های دیگر  انجام دادند، نزدم. حتی چند بار که به برنامه زنده تلویزیونی دعوت شده بودم، به من گفتند که اگر گله و شکایتی داری بگو که ما پخش کنیم، اما باز حرفی نزدم. منتها الان فکر می کنم که بد نیست مردم این چیزها را بدانند و آگاه باشند که اگر بازیگر پرکاری یکدفعه تغییر مسیر می دهد شاید در مسیر این جور آدم ها قرار گرفته.
ماجرای اختلاف من با مهران مهام هم به سالهای دوری برمی گردد. سالهایی که رضا عطاران و سعید آقاخانی خیلی سریال سازی می کردند. زمان سریال های «متهم گریخت»، «زن بابا»، «سه در چهار» و غیره و من از همان سالها دیگری هیچ کاری با این آقایان انجام ندادم. اول آمدند یک خانه برای رضا عطاران سند زدند و بعد آن را برای بقیه بچه های گروه تابلو کردند که تو با ما راه بیا و به عنوان تمام دستمزد یا نصف دستمزد این خانه را بگیر. اینها شگردشان همین است. قرارداد نصفه با بازیگران می بندند و برای مابقی دستمزد را می‌گویند به جای پول، خانه و از این چیزها به نامت می زنیم! و بعد هم وقتی چند کار با آن بازیگر انجام دادند و به قول معروف خرشان از پل گذشت، می گویند نه آقا نمی شود! یعنی هم دستمزد بازیگر را نصفه می دهند و هم استفاده خودشان را می برند. این کار را با خیلی ها کردند. در همان سالها که می گویم به جای حساب و کتاب یک خانه به سعید آقاخانی دادند که کنار رودخانه و در طرحی افتاده که باید خراب شود!

علی صادقی: به جای دستمزد به من فحش می‌دهند


بگذریم؛ فکر می کنید «نون.خ۳ » می تواند موفقیت های چشمگیر فصل های پیشش را تکرار نماید؟
چرا نتواند! واقعیتش خودم «نون.خ ۳» را بیشتر از فصل های دیگرش دوست دارم. چون شوخی هایش بیشتر و دلنشین تر است. تغییرات آنچنانی هم نسبت به دو فصل قبلش نکرده، فقط غالب سوژه داستان این بار در شهر نمی گذرد و لوکیشن اصلی در همان روستای محل زندگی شان است. 

شما تجربه حضور در سریال های نوروزی را زیاد داشتید. این مناسبتی بودن کارها برای شما اهمیت دارد؟

برای من سریال مناسبتی با سریال های دیگر تفاوتی ندارد. بیشتر سعی می کنم با گروههای خوب کار کنم، گروههایی که دنبال برداشتن کلاه دیگران نباشند. الان هم بیشتر رفقای خودم مثل سعید آقاخانی، رضا عطاران، مجید صالحی و... برای کار به من زنگ می زنند و دیگر خیلی پیگیر نمی شوم که فلان کار را برای کجا و چه شبکه ای می خواهی بسازی. بعد از اینهمه سال ما همدیگر را می شناسیم و از آنجا که می دانم آنها خود زندگی واقعی را دستمایه کارهایشان در فرم و محتوا قرار می دهند، سبک شان را دوست دارم و سر کارهایشان می روم. 
 
یعنی برای کارهای کارگردان هایی که نمی شناسید، وسواس بیشتری به خرج می دهید؟

نه آنقدرها. اتفاقا همین چند روز پیش پیشنهاد بازی در فیلمی جدی به کارگردانی محمد کارت به من شد که سر مبلغ با هم کنار نیامدیم. البته خودم هم خیلی راغب نبودم، کار جدی بازی کنم.

برعکس شما، معمولا بازیگرانی طنز از این بابت گله دارند که نقش های جدی به آنها پیشنهاد نمی شود. به هر حال متأسفانه در کشور ما اگر بازیگری در نقشی خوب ظاهر شود، پس از آن مدام نقش های مشابه به او پیشنهاد می‌شود...

ببینید، واقعیتش من بازیگر نیستم. در رودربایستی وارد این کار شدم و از همان اول هدفم این بود که مردم را شاد کنم. چون مردم ما مدام در معرض انواع و اقسام بدبختی ها و بدبیاری ها هستند و دلم می خواهد لبخند به لب شان بیاورم. بعد هم الان همه نقش جدی بازی می کنند، حالا یک نفر هم بازی نکند  مگر چطور می شود!

پس خیلی وسوسه دیده شدن ندارید؟

دیگر چقدر من را ببینند. من که الان با صدتا ماسک هم به خیابان بروم از پشت سر من را صدا می زنند. ۱۰ سالم بود که وارد بازیگری شدم و الان ۴۰ سالم است. در این ۳۰ سال به تجربه دیده ام که اتفاقا کسی موفق می شود که فارغ از هر حاشیه و جنجالی راه خودش را می رود. 

در بازی‌های تان نوعی شیرینی توأم با شیطنت وجود دارد که هیچوقت تکراری نمی شود و مورد توجه مخاطبان تا امروز قرار گرفته. برای خودتان چطور، بعد از اینهمه سال احساس خستگی از اینهمه نقش های تکراری نمی کنید؟
بله، جدیدا از هر پروژه ای که زنگ می زنند به جای اینکه خوشحال شوم، ناراحت می شوم. بازیگری دیگر برایم یک جور چالش شده که دوباره باید وارد یک دفتر شوم و متنی را جلویم بگذارند که در آن یا باید زن بگیرم یا با پدرزنم مشکل دارم! نمی دانم مشکل از کمبود سوژه است یا سلیقه مخاطب یا که چه! با این وجود، مردم از من خسته نشده اند. در هر کاری که بازی کرده ام، گل کرده. واقعیتش را بخواهید، من برای هر کاری تمام توانم را می گذارم. نه تنها برای نقش خودم بلکه برای دیگر نقش ها. اگر همبازی ام گارد نداشته باشد، دیالوگ ها یا نکاتی که برای کاراکتر او به نظرم بهتر بیاد را به او هم می گویم. چون همیشه هدفم خوب شدن کلیت کاری است که انجام می دهم. کارگردان هایی که با من کار کرده اند، به غیر از کاری که با من انجام داده اند کارهای دیگری هم انجام داده اند، اما خودتان ببینید سکانس یا پلان کدامیک از کارهایشان را در اینستاگرام شان می گذارند. 

کرونا چه تاثیری بر شرایط کار در پروژه های سینمایی و تلویزیونی گذاشته است؟
خیلی کار را سخت کرده، مخصوصا برای بازیگرانی که بدون ماسک جلوی دوربین می روند. البته این قضیه باید برای تهیه کنندگان محترم مهم باشد که نیست. جدیدا هم موقع قرارداد بستن طوری صحبت می کنند انگار نه انگار که ما جانمان را کف دست مان می گیریم و بازی می کنیم. به جای اینکه در چنین شرایطی بازیگر را راضی نگه دارند، توقعات آنچنانی هم دارند.

این انتقادات را به مهدی فرجی، تهیه کننده سریال «نون.خ» هم دارید؟

نه. آقای فرجی از تهیه کنندگان خوبی است که همیشه از کار کردن با ایشان لذت می برم، اما بالاخره تهیه کنندگانی هم داریم، مثل محمد شایسته که به من می گوید بیا در فیلم «۵۰ کیلو آلبالو» یک سکانس مهمان بازی کن، یک سکانس می‌شود شش سکانس. بعد از آنطرف تمام تیزرهای تبلیغاتی اش را از پلان هایی انتخاب می کند که من بازی کردم و در نهایت چند سال پیش ۱۵ میلیارد هم می فروشد! بعد زمانیکه به او می گویم حالا که سکانس من، سکانس مهمان نبود و کل تبلیغاتت هم از پلان های من است حداقل یک دستمزدی هم به من بده، فحش می دهد! چه می توانم بگویم! به جای دستمزد، فحش می دهند! . این ها جلوی پایشان را می بینند، به جای اینکه دستمزدم را حساب کنند و ۱۰ تا کار دیگر با من انجام دهند و بیشتر پول در بیاورند، فقط همین امروزشان را می بینند.  
منبع: جام جم آنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 30
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 6
 • قریشی IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  73 50
  یه جوری میگن ما جونمون رو میذاریم کف دستمون بدون ماسک توی هوای آزاد میریم جلوی دوربین انگار سربازان مرزبان سیستان و بلوچستان هستن همیشه در خطر کمین و شهادت! نامسلمون یه تیپ عجق وجق میزنی میری جلوی دوربین یه کم لودگی به خرج میدی حقوق میلیاردی بدون مالیات میره ته جیبت کلی هم ادعاتون میشه در مورد همه مسائل سیاسی و اقتصادی و امنیتی هم صاحب نظرید!
  • الی IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
   47 5
   علی صادقی عالیه.... چرند نگید درموردش!!! همیشه بی حاشیه و عالی بوده... خدا خیرش بده اینقدر مردمو با این همه سختی زندگی شاد میکنه....
  • IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
   31 3
   علی صادقی که درباره همه چی نظر نمیده راه خودشو میره در ضمن از اون نوع هم نیست که یه کاری کرده باشه که مردم ازش بدشون بیاد.
  • IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
   9 7
   هههههههههههه آفرییییییییییین دقیقا
  • مهدی IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
   9 3
   حرف حساب البته اگه گوش شنوایی باشه
  • ازخود راضی IR ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
   0 0
   دمت گرم. فقط سربازا جونوشونو میزارن کف دستشون. اون بدبخت کارمند بانک که تو روزای کرونا هم حتی یک روز مرخصی نرفت و از کادر درمان هم بالاتر کشته داد البته حقشون باید مثل گاو کارکنن زیر کولر در تابستان و کنار بخاری تو زمستان دارن پول میشمارن کار شاقی نمی کنن کار سخت ما میکنیم که جونمون کف دستمون گذاشتیم تو این وضع بیکاری و گرانی نت خریدیم و گوشی که به کرونا الوذه شده داریم با هزار زحمت تایپ میکنیم خداییی اگه بمیریم مارو شهید ندونن خیلی بی انصافیه
  • سیاوش IR ۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
   6 2
   میفهمی چی میگی
  • بدون نام IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
   1 3
   خیلی از بازیگران که در دوران کرونایی فوت شدند سر صحنه فیلم برداری بودند. و دوم اینکه بازیگران هم مالیات میدن برو یکم تحقیق کن بعد بیا زر بزن انتر
  • IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
   1 2
   حرف نزنی نمیگن لالی، هر کس رسید زر مفت میزنه، هرکس وظیفه ای داره، وظیفه علی آقا هم شاد کردن مردمه نه نگهبانی تو سیستان، بفهم نفهم
  • سارا IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
   2 0
   چه ربطی داره هرکی کار خودشو داره علی صادقی عالیه اگه تو فیلماش جلف بازی در بیار یا هر چی بخاطر خندوندن آدمایی مثل ماست بعدشم تو فکر کردی فقط مرزبانا میمیرن تو میدونی تاحالا چندتا از همین بازیگرایی که باهاشون کلی خاطره داریم بخاطر کرونا مردن
 • IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  10 1
  علی صادقی گفت : به جای حساب و کتاب یک خانه به سعید آقاخانی دادند که کنار رودخانه و در طرحی افتاده که باید خراب شود! جدا راست میگه؟ خخخخخخخخ جدای از این مطلب، که حوصله خوندشو ندارم، امیدوارم به این دست سریال ها بها بدن، من به شخصه اگه وضع مالیم خوب بود حمایت میکردم ولی خب متاسفانه...
 • IR ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  13 4
  آقای علی صادقی شما عشقی عشق.بهترینی.ب حرفای مردمی ک هیچ درکی از کارتون ندارن الکی غصه نخورین بابا
 • IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  8 1
  یاد سریال های عطاران بخیر
 • IR ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  6 0
  حرف نداری یه دونه ای
 • IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  5 0
  علی صادقی یدونه باشه#
 • هموطن IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  5 0
  چون اسم علی صادقی آمد میخوام بگم بازی چندتا بازیگر را دوست دارم خصوصا بازیهای علی صادقی را موفق باشی
 • پری IR ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  8 2
  هرکاری مشکل خودشوداره اگه کارگرساختمان میبودی وفقط 6ماه ازسالوکارمیکردی اونم به حقوق که یک شب خرج میکنی اونوقت قدرپولومیدونستی الان که پول براشمابازیگرا علف خرسه عدالت کجاس خداجان
 • لیلا IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  10 0
  علی صادقی عالیه به خصوص توسریال سه در چهار امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشه
 • زهرا IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  8 0
  واقعا ایشون همیشه عالی هستند .
 • Mey IR ۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
  1 0
  علی صادقی یعنی نمونه همیشه خاکی نقش گرفته نه مثل بعضی ها شب با عینک دودی
 • Sarina IR ۰۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  0 1
  اقای صادقی واقعا کارشون عالیع وهرچندکع یک کارو چند بار تکرارکن چون واقعا از روی عشق و علاقع انجام میدن برامون تکراری نمیشع و واقعا دلمون کارای بیشتری ازایشون میخواد چون دلمون شادمیشع من از بچگی کارشونو وشخصیتشونو دوس داشتم الان وحتی بعد هاهم دوسشون دارم هنرمندای مثل علی صادقی لیاقت بهترینا رودارن
 • سیاوش IR ۰۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  1 0
  علی صادقی یدونه هستی من که عاشقانه دوستش دارم واقعا خدا خیرت بده انشاالله همیشه بدرخشید
 • IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  1 0
  علی صادقی عالیه شماهم پشت سرش بدوبیراه گفتی نکنه همون تهیه کننده ۵۰کیلو البالوهستی ای نامردمال مردم خور
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  0 2
  فقط رصا صادقی باعطاران. هنرپیشه متفرقه که نون خ داره جذابیت نداره آموزنده نیست. سطح روابط اجتماعی‌شان کیفیت ندارد
 • IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  1 1
  ققط علی صادقی باعطاران. نقش علی صادقی خیلی کم مردم هم بخاطر علی صادقی نگاه میکنن.
 • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  0 0
  به نظر من اگه فیلمش بود درکش بیشتر و من واقعا آقای علی صادقی را دوست می‌دارم #علی صادقی یه دونه باشه
 • عیسی GR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  0 0
  علی صادقی عزیز انشالله همیشه سالم و سلامت باشی من یک افغان هستم و همیشه لبخند به لبان ما آوردی و خیلی هم دوست داشتنی بودی و هستی همیشه موفق باشی
 • سیدمحمدرضا IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  5 1
  علی جون عشقی فوق العاده ایی هرچی بگیری نوش جونت چون معرکه ایی
 • مهدی ناصری IR ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
  1 0
  دمش گرم علی اقاصادقی خیلی باحالی عشفی
 • علی IR ۰۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
  0 1
  پسر خوبیه ولی الان همه جوونمون کف دستمونه . حالا شما نجومی میگیری اون پرستار با کارمند یا کارگر با قطره چکان میگیره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس