مرز عراق و سوریه

رئیس اتحادیه علمای مسلمان در دیالی از توطئه های آمریکا برای ممانعت از هرگونه پروژه اقتصادی در مرزهای مشترک میان سوریه و عراق خبر داد.

به گزارش  مشرق به نقل از المعلومه، «جبار المعموری» رئیس اتحادیه علمای مسلمان در دیالی اعلام کرد که آمریکایی ها مانع شکل گیری هرگونه پروژه اقتصادی در مرزهای مشترک میان عراق و سوریه می شوند.

بیشتر بخوانید:

آمریکا ۲۵ تروریست داعشی را به سوریه منتقل کرد

وی افزود: مناطق نزدیک به مرزهای عراق و سوریه در غرب کشورمان، دارای ذخایر طبیعی گسترده و متنوع است که می تواند حلقه مهمی در حمایت از اقتصاد ملی باشد.

المعموری بیان کرد: عناصر آمریکایی نقش فعالی برای ممانعت از شکل گیری هرگونه پروژه اقتصادی در مرزهای مشترک میان سوریه و عراق ایفا کرده و مانع شکوفایی اقتصادی این منطقه می شوند.

وی تاکید کرد: این در حالیست که شاهد حملات پی در پی علیه مواضع نیروهای حشد شعبی در این مناطق با هدف دور کردن این نیروها از مناطق فعالیت عناصر تروریستی هستیم.

المعموری تصریح کرد: ممانعت از اجرای طرح های اقتصادی در مناطق مرزی عراق بیانگر ماهیت سیاست های کاخ سفید در قبال کشورمان است.

وی پیش از این نیز اعلام کرده بود که نظامیان آمریکایی به دنبال باز کردن ۶ مسیر برای نفوذ عناصر داعش از سوریه به خاک عراق هستند.

المعموری افزود: دیدن پیروزی های حشد شعبی، آمریکایی ها را دیوانه کرده است. حشد شعبی توانسته کنترل بخش های بیابانی در مناطق مرزی میان عراق و سوریه را با وجود امکانات کمی که در اختیار دارد به دست بگیرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس