کد خبر 1187588
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
جلسه شورای حکام آژانس اتمی

رئیس فراکسیون گام دوم انقلاب مجلس گفت: از شورای حکام سازمان ملل انتظار می رود که به عنوان نهاد تخصصی و بی طرف تحت تاثیر جو سازی و سیاسی کاری های آمریکا قرار نگیرد.

به گزارش مشرق؛ محسن زنگنه با اشاره به تلاش آمریکا برای صدور قطعنامه در شورای حکام گفت: اینکه دولت بایدن بخواهد قطعنامه ای علیه ایران به شورای حکام ببرد اتفاق عجیبی نیست،  بایدن و اوباما بیشترین قطعنامه ها را علیه ایران پیگیری کردند که منجر به اعمال تحریم های زیادی شد و از این رو بعید بود که با روی کار آمدن دولت جدید دموکرات ها همان رویه سابق پیش گرفته نشود.

نماینده مردم تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این حال از شورای حکام سازمان ملل انتظار می رود که به عنوان نهاد تخصصی و بی طرف تحت تاثیر جو سازی و سیاسی کاری های آمریکا قرار نگیرد و امیدواریم که برخی از عملکردهایی که شورای حکام در گذشته داشته و نشان می دهد تحت تاثیر آمریکا است، تکرار نشود و تصمیم درست و روشنی اتخاذ شود.

وی در این باره که لغو توافق اخیر با آژانس همسنگ با صدور قطعنامه در شورای حکام است یا خیر، بیان کرد: به نظر بنده خیلی ارتباطی بین توافق ایران با آژانس با قطعنامه شورای حکام علیه ایران نیست، چرا که توافق دولت با آژانس قبول قانون مجلس است اما سه ماهی را فرصت داده است که امکان بازگشت برای طرف های برجام فراهم باشد اینکه بگوییم عمل نمی کنیم درست نیست.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در حال حاضر عملا پروتکل الحاقی را لغو کردیم و دوربین ها ضبط می کند و در صورت صدور قطعنامه می توان ضبط را متوقف کرد اما چون فیلم ها در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار نمی گیرد، بنابراین لغو توافق همسنگ با قطعنامه شورای حکام نخواهد بود.

رئیس فراکسیون گام دون انقلاب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر شورای حکام واقعا برخلاف راهبردهای خود تصمیم گرفته و زیر سلطه آمریکا قرار گیرد آن وقت جمهوری اسلامی ایران علاوه برعدم اجرای داوطلبانه پروتکل های الحاقی باید به موارد دیگری می تواند خروج از ان پی تی هم باشد.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 2
  • وطن پرست DE ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
    0 0
    باشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس