یک بوئینگ دیگر به دلیل نقص فنی مجبور به فرود اضطراری در مسکو شد

پس از آن که موتور یک هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۷۷ بر فراز شهر دنور آمریکا منفجر شد این بار هواپیمای باربری مشابه که متعلق به خطوط هوایی روسیه بود به دلیل مشکل موتور مجبور به فرود اضطراری در مسکو شد.

به گزارش مشرق به نقل از بلومبرگ، چند روز پس از آن که موتور یک هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۷۷ بر فراز شهر دنور آمریکا منفجر شد و قطعات آن روی یک منطقه مسکونی سقوط کرد، این بار هواپیمای باربری مشابه که متعلق به خطوط هوایی روسیه بود در ساعت ۴:۴۴ صبح روز پنجشنبه به وقت محلی به دلیل مشکل موتور مجبور به فرود اضطراری در مسکو شد.

طبق گفته یکی از کارمندان فرودگاه بین المللی شرمتایوو که خواست نامش فاش نشود، این پرواز خطوط هوایی Rossiya Air در حال جابجایی بار از هنگ کنگ به مادرید بود.

به گزارش اینترفکس، خدمه هواپیما پس از از کار افتادن یکی از کانال های کنترل موتور چپ درخواست فرود اضطراری کردند. هیچ مصدومیتی گزارش نشده است. نوع موتور نیز اعلام نشده است.

بر اساس این گزارش، حادثه روز شنبه گذشته در دنور در ایالت کلرادو درپی مشکل موتور هواپیمای بودئینگ که از نوع PW۴۰۷۷ و ساخت شرکت پرات و ویتنی بود، صورت گرفت.

بررسی اولیه قطعات این موتور نشان داد که ترک خورده است که به تدریج با گذشت زمان ترک ها افزایش یافته و باعث خرابی شده است. این حادثه منجر به زمین گیر شدن تمام بوئینگ های ۷۷۷ در سراسر جهان که از این موتور استفاده می کنند، شد.

پرواز ۳۲۸ خطوط هوایی یونایتد پس از آنکه موتور سمت راست آن از کار افتاد و در شعله های آتش شعله ور شد، به سرعت ارتفاع خود را از دست داد و قطعات عظیمی از محفظه موتور و قطعات فایبرگلاس آن به مناطق شمالی کلرادو سقوط کرد.

مقامات اعلام کردند که از میان ۲۳۱ مسافر و ۱۰ خدمه این هواپیما یا محوطه ای که قطعات آنجا سقوط کرده، هیچ مصدومی گزارش نشده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس