فعالیت رمز ارزها در مسیر قانونی شدن/ پورابراهیمی: ارزهای دیجیتالی می‌تواند در شرایط تحریم به ما کمک کند - کراپ‌شده

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تدوین گزارشی پیرو فعالیت در حوزه رمز ارزها در مجلس خبر داد و گفت: اگر این گزارش مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت، می‌کوشیم این موارد را در قالب طرحی تبدیل به احکام قانونی کنیم.

به گزارش مشرق، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس  با اشاره به تعیین تکلیف فعالیت در قالب رمز ارزها در کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی در این رابطه گزارشی را نهایی و اخیراً  این گزارش را جهت قرائت در صحن، به هیئت رئیسه مجلس ارسال کرده است که البته به نظر می‌رسد این گزارش پس از اتمام بررسی لایحه بودجه در صحن علنی قرائت شود.

وی تأکید کرد: یکی از مهمترین اقداماتی که در این رابطه تعیین تکلیف شده به حوزه ماهیت تولیدات رمز ارزها بازمی‌گردد.

پورابراهیمی با بیان اینکه جنس تولیدات رمز ارزها از جنس مباحث ارزی است، اظهار داشت: این مسئله می‌تواند در شرایط تحریم به ما کمک کند البته در این زمینه ورود بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و امور دارایی ضروری است تا از مسائلی از قبیل عملیات پولشویی در این بخش جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: ما در گزارش نهایی شده تاکید کردیم که هر فردی که توانست رمز ارز تولید کند باید اطلاعات فعالیت خود را به طور مستقیم در اختیار بانک مرکزی قرار دهد تا بانک مرکزی بتواند تسویه آن را از طریق صرافی‌های مجاز انجام دهد که در حال حاضر این فرایند وجود ندارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و امور دارایی باید نظارت‌های ویژه بر حوزه رمز ارزها داشته باشند، بیان داشت: طبیعتاً این موضوع می‌تواند به عنوان یک مبنا مدنظر قرار گیرد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: در این گزارش شفاف‌سازی حوزه فعالیت رمز ارزها از صدور مجوز تا تولید و نظارت مدنظر قرار گرفته است لذا در صورت اینکه این گزارش مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت می‌کوشیم این موارد را در قالب طرحی تبدیل به احکام قانونی کنیم.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • شیردل IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
  1 0
  چی میخان از جان ما .بورسو به اتش کشیدین اینجا هم ول کن ما نیستین
 • سعید IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
  0 1
  برید بیرون از این کارا هر جا دیدن پولی هست خدتونو انداختن وسط خجالت بکشید این کار برای ما بیکارا هست بزارید به هال خودمون باشیم
 • 78 IR ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
  1 0
  اینم به گند بکشید مثل بورس...
 • محسن IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
  1 0
  خدایا خودت رحم کن . بجای اینکه به فکر حل مشکلات مردم باشند دارن نقشه خرابی و فساد طراحی میکن .
 • سجاد IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  0 0
  متاسفانه راهکار مناسب سبب جبهه گرفتن دلالهای خود تحریمی هست ...دولت بدن دست این پور ابراهیمی همه چی درست میکنه
 • امیر DE ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  0 0
  وای، وای خدایا خودت رحم نکن. اینا تا ما رو بدبخت نکنن ول کن نیستن
 • IR ۰۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  0 0
  میتواندکمک کندولی مبنای ارزیابیش چیه؟؟سرنخ این ارزهاکجاست؟؟وقتی همه کشورهارو سوغ بدن به سمت این نوع ارزدیگه پول ملی نداری که بخوای درورت تحریم باپول خودت معامله کنی!!!!جناب دکترمن برای شمابخاطرسوادتون احترام قائلم ولی بیشتربررسی کنید
 • IR ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
  0 0
  خدا شاهد‌که‌چه‌بلای‌آوردی‌ برسر‌بورس‌با‌اقای روحانی‌هم‌دست‌شدید‌در‌بورس‌سرنوشت‌مردم‌را‌عوض‌کردید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس