اصلاح طلبان حجاریان

آخرین نسخه نوسازی گفتاری اصلاح‌طلبان توسط محمد رضا تاجیک در جزوه براندازی نرم؛ منجر به 10 ماه اردوکشی خیابانی اصلاح‌طلبان و خسارات بر کشور شد.

سرویس سیاست مشرق- اصلاح‌طلبان آماده پوست اندازی هستند، خط کشی میان اصلاح‌طلبان روز به روز بیشتر شکل واقعی به خود گرفته و آن‌ها سعی می‌کنند راهشان را از برخی دیگر که آن‌ها را میانه رو و با افکار قدیمی می‌دانند جدا کنند.

علی رضا علوی تبار از اصلاح‌طلبان افراطی در مصاحبه با روزنامه شرق با عنوان «نوسازی گفتار سیاسی» قدم‌های اولیه برای این تحول تئوریک و البته عملی را طراحی کرده است[۱]. تا نشان دهد قرار است به تعبیر خودش در جایگاه معلم جزوه تغییر روش برای اصلاح‌طلبان را آماده کند!

علوی تبار پیش از این در وب سایت مشق نو نوشته است: از نظر «روش» مبارزه و فعالیت سیاسی، می‌توان سه روش را از یکدیگر متمایز ساخت: «روش غیرقانونی و خشونت‌آمیز»، «روش قانونی و خشونت پرهیز» و «روش غیرقانونی اما خشونت‌پرهیز». روش‌هایی چون نافرمانی مدنی و اعتصاب در برخی از جوامع غیرقانونی هستند، اما خشونت‌آمیز نیستند. روش مبارزه انقلابی هم غیرقانونی و هم خشونت‌آمیز است. خط قرمز اصلاح‌طلبی خشونت (اقدام علیه افراد و اموال) است؛ اما اصلاح‌طلبان ممکن است از روش‌های «قانونی» و «غیرقانونی اما خشونت‌پرهیز» بهره بگیرند!

آشنایی با سناریو اصلاحات برای براندازی/ سرپل اصلاح‌طلبان برای جنگ با نظام چه کسی است؟

چریک‌های اصلاح‌طلب با توسل به ادبیات شاعرانه و ساخت یک چهره بدلی و فیلسوفانه، همچنان قصد ندارند مسئولیت وضعیت امروز جریان اصلاحات و ریزش بدنه اجتماعی آن را که حاصل قانون‌شکنی و تندروی و بی‌تفاوتی‌شان نسبت به وضعیت معیشتی و اقتصادی و نیز کرامت مردم بوده است را گردن بگیرند. اگر بر اساس نظریه این چگوراراهای سیاسی، رادیکالیسم می‌تواند برای اصلاحات، افزوده‌ای ایجاد کند، پس چرا در انتخابات دوره دوم شورای شهر تهران و مجلس هفتم، باوجودی که شورای شهر اول و مجلس قبل‌تر را تماماً در اختیار داشتند، موفق ظاهر نشدند و نفر اول لیست آن‌ها با نفر آخر لیست رقیب فاصله نجومی پیدا کرد؟

علوی تبار در آخرین اظهارنظر خود اعتقاد دارد که باید نسل قدیم و گفتمان معتدل‌تر را کنار گذاشت و به یک تفاهم جدید در دیالوگ رسید؛ زیرا نسل جدید به زبان خارجه و نر افزاری‌های اجتماعی آشنا است و بهتر می‌تواند در برابر حاکمیت نقش بازی کند!

البته نتیجه چنین اظهارنظری میدان دادن بیشتر به نسل جدید رادیکال‌تر است که اعتقاد دارد که مرزی میان اصلاح‌طلبی و براندازی وجود ندارد و بهتر است همه آن‌ها زیر یک خیمه جمع شوند.

آشنایی با سناریو اصلاحات برای براندازی/ سرپل اصلاح‌طلبان برای جنگ با نظام چه کسی است؟

قابل‌توجه آنکه پیوند میان اصلاح‌طلبان و براندازان از زبان چهره ستادی و پوستر چسبان حزب اتحاد، دقیقاً رونویسی خط به خط از ادعاهای مصطفی تاج‌زاده است.

مصطفی تاج‌زاده در مصاحبه با روزنامه اعتماد در ایجاد سر پل زدن میان اصلاح‌طلبان و براندازان می‌گوید:

تفاوت ما با براندازان عمدتاً در راه‌حلی است که ارائه می‌کنیم آنان یا به انقلاب باور دارند یا به سرنگونی با کمک قدرت‌های خارجی به‌طور مشخص امریکا. ما با هر دو راه مخالف هستیم به دلیل اینکه هزینه چنین اقداماتی به‌مراتب بیشتر از مزایا و فواید آن‌ها می‌بینیم و معتقدیم که اصلاحات اگرچه کند و زمان‌بر اما با اطمینان بیشتر و هزینه کمتر و با حفظ نظم و ثبات می‌تواند ما را به اهداف مشترک نزدیک کند

تاج‌زاده در ادامه در پاسخ به این سؤال که «و این هدف مشترک چیست؟» گفت:

نیل به ایرانی آباد و توسعه‌یافته و درعین‌حال امن و دموکراتیک

وی در بخش دیگری از این مصاحبه در پاسخ به این سؤال که «منظورتان از اصلاحات بنیادین دقیقاً چیست؟» گفت:

تحقق مطالباتی مثل بی‌طرف شدن دستگاه‌های انتصابی، چندصدا شدن صداوسیما، واگذاری دیپلماسی به وزارت امور خارجه، رفع حصر و پایان دادن به همه بگیروببندهای موجود در جامعه و به رسمیت شناختن سبک‌های مختلف زندگی، توجه به حقوق زنان، ارتقای جایگاه برادران و خواهران اهل سنت و بالاخره به رسمیت شناختن نیروی سوم. از همه مهم‌تر لغو نظارت استصوابی و حرکت به‌سوی انتخابات صددرصد آزاد و عادلانه برای اینکه هرکسی که ملت می‌پسندد به‌عنوان صاحب‌خانه برگزیده شود و مسئولیت امور را بر عهده گیرد.

آشنایی با سناریو اصلاحات برای براندازی/ سرپل اصلاح‌طلبان برای جنگ با نظام چه کسی است؟

جالب آنکه حلقه افراطی اصلاح‌طلب که بی‌پروا نسل جدید اصلاح‌طلب را به شورش و رادیکالیسم کور دعوت می‌کند؛ هیچ گاه نگاه دلسوزانه به نسل جدید نداشته و تنها با دمیدن در تنور شور و شعف جوانی آن‌ها را وارد مسلخی کرده و خود به‌سرعت به غار عافیت‌طلبی پناه می‌برند.

محمدعلی آهنگران از فعالان اصلاح‌طلب در کانال خود دراین‌باره می‌نویسد: آقایان این جوانان را به صحنه می‌آورند و آن‌ها را گرفتار کرده و رهایشان می‌کنند! سید عطاالله مهاجرانی، وزیر اسبق اصلاحات و مقیم لندن نیز در توییتی به اعتراض پرداخته و می‌نویسد : به نظرم اندک‌اندک جمع مستان می‌رسند! و شاهد موج سوم اصلاح‌طلبان رادیکال هستیم

آشنایی با سناریو اصلاحات برای براندازی/ سرپل اصلاح‌طلبان برای جنگ با نظام چه کسی است؟

به نظر می‌رسد اصلاحات امروز درگیر چاله‌های بزرگ و عمیق در اتخاذ رویکرد نسبت به ساحت حاکمیت است؛ گروهی که عقلانیت و حرکت تدریجی را می‌پسندند و تندروی و رادیکالیسم و سمی مهلک می‌دانند و گروهی دیگر که به دنبال امنیتی کردن فضا و بازی‌های خیابانی و شورش‌های کور هستند. باید دید با حذف میانه‌روهایی چون عارف از ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان و روی کار آمدن بازیگرهای افراطی چون بهزاد نبوی کشتی اصلاحات در کجا پهلو خواهد گرفت. در این دوره حتی مدل و دستورالعمل‌های شرکت در انتخابات نیز تغییر کرده است.

در آخرین اطلاعیه منتشرشده توسط اصلاح‌طلبان رادیکال برای شرکت در انتخابات با تکیه‌بر نظر رهبر معظم انقلاب در حضور پرشور پای صندوق‌های رأی ادعاهایی مطرح‌شده که تا حد زیادی نیت نهایی رادیکال‌ها برای شرکت در انتخابات را مشخص می‌کند.

کانال تلگرامی امتداد متصل به حزب منحله مشارکت و نیز اتحاد با انتشار نامه‌ای از جانب تعدادی از چهره‌های تندرو اصلاح‌طلب پیش شرط‌های برای شرکت در انتخابات مطرح می‌کند که تا حد زیادی بی شباهت به توصیه‌های کتاب From Dictatorship to Democracy منتشرشده توسط موسسه آلبرت اینشتین به منظور استفاده مبارزان راه دموکراسی در رژیم‌های به زعم ایشان دیکتاتوری نیست. در این اطلاعیه با قلدرمآبی و گذاشتن پیش شرط‌های عجیب از نظام خواسته شده تا در ۹ بند از خواسته‌های آن‌ها اجرا شود تا آن‌ها در انتخبات شرکت کنند!

آشنایی با سناریو اصلاحات برای براندازی/ سرپل اصلاح‌طلبان برای جنگ با نظام چه کسی است؟

از جمله این موارد؛ تعیین شرط و شروط برای تأیید صلاحیت همه نمایندگان آن‌ها و نیز در اختیار قرار دادن تمامی نهادهای حاکمیتی بنا بر میلشان و نیز رفع حصر سران فتنه در جهت حضور انتخابات است.

جالب آنکه اشخاصی چون تاج‌زاده، علوی تبار و اعضای ارشد حزب منحله مجاهدین انقلاب و درکنار تعدادی جوان پای ثابت این دست بیانیه‌ها هستند که نشان می‌دهد برنامه نوسازی گفتاری افراطی‌ها نه یک بازسازی داخلی بلکه اقدامی تخریب گرایانه برای فراهم کردن شرایط در جنگ با نظام است.

آخرین نسخه نوسازی گفتاری اصلاح‌طلبان توسط محمد رضا تاجیک در جزوه براندازی نرم؛ منجر به 10 ماه اردوکشی خیابانی اصلاح‌طلبان و خسارات بر کشور شد. فاز دوم این عملیات با تحریک پدرخوانده افراطی‌ها حالا کلید خورده است.


[1] https://sharghdaily.com/fa/main/detail/278753

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • FR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  22 1
  هر جا اصلاح طلبان آمدند كار را تمام كردند ! مثل خانم فريبا (معصومه) ابتكار و جنايتهاي زيست محيطي و امضاى چغندر نامه اب و هوايي پاريس كه بدتر از تركمان چاى ميباشد !
 • DE ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  14 1
  هرجا زنان آمدند کا را تمام کردنمد انشا الله 1400 کار هرچه غربگدا و وطنفروش و نوکر غرب و کدخدا پرست و اصلاحاتچی هست را هم تمام میکنند .دقت کرید که در تظاهرات های میلیونی بانوان از کدام قشر هستند و عکس ها و شعارهاشان چه کسی و کدام شخصیتی را رهبر و آقای خود میداند. لبیک یا خامنه ای
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  10 1
  قال الامام الصادق (ع) : الحمد لله الذی جعل أعدائنا من الحمقی.. امام صادق علیه السلام: خدا را شکر که دشمنان ما را از احمق ها آفرید.
 • NL ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  9 0
  خودشون نوشتن ملتزم به قانون.کدوم قانون؟ قانون اساسی ما یا قانون نتانیاهو و بن سلمان و اربابشون آمریکا؟! شورش علیه انتخابات و قانون و ستون پنجم دشمنان ایران بودن یعنی صلاحیت نشدن این جماعت وطن فروش و نوکر آمریکا و اسراییل
 • علی IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  11 0
  کار مملکت به کجا رسیده که چند نفر بی وجدان و ... این چنین جولان می دهند
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  9 0
  شما اصلاح طلبان برید آقازاده هایتان را از خارج جمع کنید به قول مختار ثقفی در چیزی در آن جاهلید و نمی دانید فتوای صد من یه غاز ندهید
 • IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  11 1
  این دفعه دیگه از اون خبرها نیست. نسلشون رو از ریشه در میاریم.
  • منتظری IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   1 4
   منتظر گفتن شمابودیم اونها هم با حرفهای شما ترسیدن
 • IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  7 0
  دچار توهم شدن اونها ضعیفتر از انند که میگویند
 • IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  5 0
  باور کنید این همه سختی های اقتصادی که داریم از باورنداشتن قلبی خدا توسط مسئولان به خدا اگه یکم مسئولان به نخبه های ایرانی بها بدن به والله ابر قدرتی اقتصادی ایران تضمینه افسوس که با انتخاب های غلطمان غربگداهایی رو سر کار میاریم که جز نمی توانیم چیزی بلد نیستند
 • علی IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  8 0
  محاکمه کنید این اصلاح طلبها را که مملکت را به فنا دادند. در راسشان خاتمی، خاندان هاشمی، حجاریان، وبقیه وابستگان به این جریان را ریشه کن کنید
 • IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  4 0
  دشمنان داخلی وبقول قران منافقین را جدی بگیرید ضربه ای که این طیف می توانندبزنند هیچ دشمن خارجی قادر به انجام آن نیست یکبار برای همیشه باید با این خائنین تسویه‌حساب کنید
 • IR ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  7 0
  اينها عوامل بدون پلاك استعمار هستند، متاسفانه تاريخ مشابه اين وطن فروشان را از ياد نبرده ، اينها ورژن يا طرح جديد منافقين ايران هستند
 • ناشناس IR ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  3 0
  اصلاحات سرطانی
 • ناشناس IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  0 10
  درود بر اصلاح طلبان
  • DE ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
   0 2
   درود بر اصلاح طالبان ۲۱:۳۷ . اندیشمک هم برشما
 • DE ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  7 0
  امریکا طلبان باید ازقدرت به سطل اشغال غربیها نقل مکان کنند. انانیکه گوشت بیست تومنیرو باخیار 20 تومنی عوض کردند وهرکدوم فامیلاشون سلطان واردات چیزی درکشود شدند.البته بادلار 4200 تومنی
 • IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  0 26
  این مملکت درست بشونیست اصوگراها نمیذارن
  • DE ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
   3 0
   یادت رفت اصلاح طلبان و اصولگراها را با هم یکی بدانی و به هردو ناسزا بگی و اسم مسلمون پسند هم روخودت بگذاری .این دستور سازمانی اصلاح طلبها برای خراب کردن رقیب است رعایت کن که لو نری مثل حالا.
 • علی IR ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  1 5
  میگم شماچرا اینقد خودتونا بزک دوزک میکنین شماکه اصلا به دموکراسی وانتخابات ازاد اهمیت نمیدین یکدفعه اعلام کنین مامیخوایم قالیباف یاجلیلی ورئیسی رئیس جمهوربشن والسلام دیگه اینقد تفسیروتعبیر الکی هم نکنین
 • IR ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  2 0
  افساد طلبان کور خوندند وحنایشان مثل خودشان حنا ندارد. اگر یک روزی مردم انقلاب کردند امام را باور داشتند به خاطر اسلام.
 • مهدی IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  2 0
  همه افساد طلبان از قوم شیطان هستند هر چقدر قسم بخورند به اندازه قسم آنها باور نکنید بچه شیطانند .
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  0 0
  این جریان ضد ولایت همان لشکر سفیانی وپیروان او انشاءالله بزودی بدست یداللهی امام عصر نابود به جهنم دوستانش آن آمریکا خواهند پیوست
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  1 0
  خدایا به مردم مون خصوصا تحصیلکرده ها و دانشجوهامون فهم و شعور سیاسی بده تا انقدر جو زده و احساسی گول کلک های رسانه ای و بازی های تبلیغاتی و دروغ اصلاح طلبها و همه ***سیاسی رو نخورن و حرف به حرف رهبر حکیم و شجاع و امام امت رو سرلوحه انتخابها و امور کشور و زندگی شون قرار بدن
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  2 0
  مرد باشید و خداوکیلی پاسخ دهیدکدام کشور به مخالفین و براندازان تا این حد اجازه عرضه اندام می‌دهد شمااصلاحطلبها تحمل یک انتقاد ساده را ندارید واجازه آنرا هم نمیدهید ولی توقع دارید دستورات وراهکار اربابتان موبمو اجراشود!!!
 • خلیل قاسمی IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  0 0
  اکثریت مردم گوش به حرفها .و رهنمودهای رهبری است که تداوم استقلال و آزادی است .
 • محمد حانی IR ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
  0 0
  اصلاح طلبان ضد اسلام و ضد ولایت فقیه هستند بنده محمد ابراهیم خانی هستم یکی از جانبازان شیمیائی در جنگ تحمیلی و ساکن کبودراهنگ همدان ، عمدا مشخصات خودم را نوشتم که اعلام کنم شورای نگهبان حق ندارد یک نفر را حتی از اصلاح طلبان را برای هیچ یک از گزینه ها چه ریاست جمهوری و یا مجلس و یا غیره تایید کند در صورت تایید با اعتراض بسیار گسترده تمامی جانبازان و تمامی ایثارگران و همه خانواده شهدا و مردم آگاه و انقلابی ایران اسلامی خواهیم بود. اصلاح طلبان خائنین به کشور و انقلاب هستند من هزار مورد شاهد دارم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس