جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

رئیس جمهور با بیان اینکه انسجام و وحدت کلمه اولویت نخست بازآفرینی پس از جنگ اقتصادی است بر متمرکز کردن همه انرژی ها و اقدامات در جهت رفع آسیب ها و زیان های دوره جنگ اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش مشرق، رئیس جمهور با اشاره به گزارش رئیس کل بانک مرکزی از توافق انجام شده با کشورهای کره جنوبی، ژاپن، عراق و عمان در خصوص آزاد سازی منابع ارزی ایران گفت: اکنون شاهد طلیعه های امیدبخش شکست دشمن در جنگ تحمیلی اقتصادی و ناکارآمدی تحریم ها هستیم و مقاومت حداکثری مردم در برابر این جنگ تمام عیار دشمن به ثمر نشسته است.

ببینید:

عکس/ جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

متمرکز کردن همه انرژی ها و اقدامات در جهت رفع آسیب ها و زیان های دوره جنگ اقتصادی

دکتر روحانی افزود: از جمله این ثمرات آزادسازی منابع ارزی به ناحق و غیر قانونی بلوکه شده ایران است که بی تردید گشایش هایی را در فضای اقتصادی کشور فراهم می کند.

انسجام و وحدت کلمه اولویت نخست دوره بازآفرینی پس از جنگ اقتصادی است

رئیس جمهور با تاکید بر الزامات و اقتضائات مدیریت دوره بازآفرینی پس از جنگ تحمیلی اقتصادی گفت: انسجام و وحدت کلمه اولویت نخست دوره بازآفرینی و متمرکز کردن همه انرژی ها و اقدامات در جهت رفع آسیب ها و زیان های دوره جنگ است.

دکتر روحانی تصریح کرد: هر نوع تنش و درگیری و هر اقدامی که به ثبات و استحکام و آرامش اقتصادی لطمه بزند، خیانت با هدف آسیب زدن به زندگی مردم و اقتصاد کشور است.

 اتحادیه اوراسیا می تواند فضای مناسب برای تجارت و تعاملات سالم و شفاف اقتصادی ایران با کشورهای منطقه باشد

در این جلسه همچنین وزارت صمت از وضعیت اجرا و اقدامات انجام شده در چارچوب اجرای توافقنامه تجارت ترجیحی با اتحادیه اورآسیا و میزان معاملات و تبادلات تجاری با کشورهای عضو این اتحادیه و آغاز مذاکرات توافقنامه تجارت آزاد با این اتحادیه گزارش داد.

براساس این گزارش، صادرات ایران به منطقه اورآسیا، به دنبال اجرایی شدن موافقتنامه تجارت ترجیحی، ۳۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس جمهور این توافق نامه را فرصت خوبی برای گسترش تعاملات و همکاری های منطقه ای و توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی با کشورهای عضو این اتحادیه دانست و با تاکید بر لزوم ادامه این تلاش ها در حوزه های مختلف و متنوع گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه برای تحقق این هدف از تدابیر دیپلماتیک صلح آمیز و رفع تنش استفاده کرده و توافقنامه تجارت  ترجیحی با اتحادیه اورآسیا از اقدامات بسیار سودمند و موثر در حوزه تجارت بین المللی در سال های اخیر بوده است.

دکتر روحانی تصریح کرد: با توجه به مواضع جمهوری اسلامی در توسعه صلح و امنیت پایدار، اوراسیا فضای مناسبی است که ثمرات آن در دوره تحریم و کرونا نه تنها به سود ایران بلکه به سود همه کشورهای همسایه و منطقه آشکار شد.

تاکید بر اهمیت اتصال ایران به بازارهای جدید منطقه برای توسعه همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری مشترک در شرایط تحریم

رئیس جمهور با بیان اینکه باید ایران را به عنوان کشوری قابل اعتماد و پیش بینی پذیر در حوزه تعاملات بین المللی و تجاری معرفی کنیم، تاکید کرد: باید با استفاده از تجربه موفق تجارت ترجیحی با اورآسیا حضور ایران را در بازارهای جدید و همکاری در زمینه سرمایه ‌گذاری، حمل و نقل، تهاتر و روابط بانکی، انرژی و ورود به دیگر ترتیبات تجاری، منطقه ای و جهانی گسترش دهیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  3 0
  بله هرچه به زمان رفتن دولت شما نزدیک می شویم امید در مردم بیشتر می شود
 • IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  1 0
  البته به نظر میاد دشمن اصلی دولت شما مردم هستند که در همه چیز زندگی ورشسکته شان کردید
 • IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  5 1
  ان شاالله بزودی شاهد شکستن کمر جریان نفوذ باشیم.
 • عدالت IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  1 0
  آره تو راست ميگي
 • IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  1 0
  باور کنید این همه سختی های اقتصادی که داریم از باورنداشتن قلبی خدا توسط مسئولان و ما مردمه
 • IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  0 1
  هرتوافق ویا عدم توافقی،قطعا یکی ازکشورها را ازدرون فرومیپاشاند
 • محمدایوب IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  0 0
  درود احسنت بر رییس جمهور شجاع و کاردان میوه ها ی برجام اندک اندک می‌رسد. لطفا سری از پشت شیشه ماشین به بازار میوه وخیار بزن وقیمت سنجی کن وتخم مرغ وگوشت راهم بی خیال. مردم باهاشون حال میکنن علی برکت الله. برجام زنده است چون. ننه برجام زنده است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس