دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با اشاره به بروز اختلافات میان دولت و مجلس در زمینه قانون لغو تحریم‌ها فرمودند: اختلاف‌نظر مجلس و دولت درباره قانون هسته‌ای با همکاری دو طرف حل شود.

به گزارش مشرق، رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در دیدار رییس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست؛ متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰ درصد هم برسد

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین ادبیات روزهای اخیر آمریکا و سه کشور اروپایی در مورد ایران، ادبیاتی مستکبرانه، طلبکارانه و غیر منصفانه دانستند و گفتند: نتیجه این ادبیات جز منفورتر شدن آنها نزد ملت ایران نخواهد بود. ضمن آنکه جمهوری اسلامی از مواضع منطقی خود در موضوع هسته‌ای کوتاه نخواهد آمد و بر اساس مصلحت و نیاز کشور تا آنجا که لازم باشد، حتی تا غنی سازی ۶۰ درصد پیش خواهد رفت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای سخنانشان ضمن تبریک میلاد حضرت جوادالائمه و حضرت امیرمؤمنان و با گرامی‌داشت چند عضو فقید مجلس خبرگان، یکی از نیازهای مهم جوامع اسلامی را عملیاتی کردن مفاهیم دینی برشمردند و گفتند: در هر برهه‌ای که این مفاهیم عملیاتی شد، برای کشور و ملت و آبروی جمهوری اسلامی، ارزشمند بود و هرجا که غفلت کردیم از برکات آن محروم شدیم.

ایشان افزودند: امام بزرگوار با حضور در صحنه و تبیین مفاهیمی همچون توکل، تکلیف، ایثار، جهاد و شهادت، آنها را در جامعه و زندگی مردم رایج کردند و نتیجه آن، پیروزی ملت ایران در یک جنگ هشت ساله‌ی بین المللی بود.

ایجاد نهضت اسلامی، نظریه‌پردازی برای ساختار نظام و گسترش دادن دین به عرصه‌های اجتماعی و اداره کشور به‌وسیله امام خمینی(ره) از دیگر نمونه‌هایی بود که رهبر انقلاب اسلامی به آنها اشاره کردند و گفتند: نمونه جدید این موضوع، عملیاتی شدن مفهوم والای مواسات به‌وسیله مردم و جوانان و دستگاههای دولتی و نهادهای انقلابی و شکل گیری نهضت بزرگ کمک مؤمنانه در شرایط کرونایی بود که گره‌های زیادی را باز کرد.

ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای دستکاری در منظومه مفاهیم دینی نیست بلکه به معنای کشف حقایق متناسب با نیازهای داخلی و بین المللیِ نظام اسلامی است.

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست؛ متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰ درصد هم برسد

رهبر انقلاب اسلامی به چند نمونه متناسب با مسائل روز اشاره کردند و افزودند: به‌عنوان مثال هنگامی که نظام اسلامی با فشارهای شرطی دشمن مواجه می‌شود و او برداشتن تحریم‌ها را منوط به یک یا چند شرط می‌کند که انجام آنها ممکن است به‌شدت گمراه کننده و هلاک کننده باشد، نظام اسلامی چه باید بکند؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به این سؤال تأکید کردند: در چنین شرایطی باید مفهوم دینی استقامت و صبر، تبدیل به یک حرکت جمعی در جامعه شود، آن هم در شرایطی که مردم با مشکلاتی مواجه هستند که بخشی از آنها ناشی از فشارهای دشمن است.

ایشان ترویج مفاهیمی همچون توکل به خدا و اعتماد به وعده الهی در مواجهه با جبهه دشمن و یا تبیین این موضوع را که خداوند قطعاً در برابر بی‌عملی و بی‌توجهی مسئولان واکنش تند خواهد داشت، از دیگر نمونه‌های مورد نیاز جامعه برشمردند و افزودند: تغذیه عقبه فکری نظام اسلامی و به‌روزرسانی نرم افزار آن را باید فضلا و متفکرین صاحب صلاحیتی به‌عهده بگیرند که از جمود فکری و تحجر، و همچنین از افکار التقاطی به‌دور باشند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دوم سخنانشان به مسئله هسته‌ای پرداختند.

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست؛ متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰ درصد هم برسد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به قانون مصوب مجلس در خصوص کاهش تعهدات برجامی، گفتند: مجلس قانونی را تصویب و دولت هم از آن استقبال کرد و تا دیروز نیز کارهایی را که باید انجام می‌شد، انجام دادند و ان‌شاء الله فردا نیز یک مورد دیگر از این قانون انجام خواهد شد.

ایشان با اشاره با اختلاف برداشتی که مجلس از کار دولت دارد، افزودند: این اختلاف‌نظرها قابل حل است و باید دو طرف، قضیه را با همکاری یکدیگر حل کنند و نباید اختلاف‌ها رها و یا تشدید شود که نشان‌دهنده دوصدایی باشد.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: دولت خود را موظف به عمل به قانون می‌داند و باید به این قانون که قانون خوبی است، به دقت عمل شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادبیات آمریکا و سه کشور اروپایی در قبال کاهش تعهدات برجامی ایران را مستکبرانه، طلبکارانه و غیرمنصفانه و ادبیاتی غلط خواندند و گفتند: جمهوری اسلامی از روز اول و تا مدت طولانی، بر اساس تعالیم اسلام به تعهدات خود عمل کرد اما طرفی که از روز اول به تعهدات خود عمل نکرد همین چهار کشور بودند، بنابراین آنها باید مورد عتاب و خطاب و بازخواست قرار گیرند.

ایشان افزودند: وقتی آمریکا از برجام خارج شد و دیگران هم با او همراهی کردند، دستور قرآن این است که تو هم تعهد را رها کن که با این حال باز هم دولت محترم ما تعهدات را رها نکرد و به تدریج بخشی از آنها را کاهش داد که البته این موارد نیز در صورت عمل کردن آنها به وظایف‌شان قابل برگشت است.

رهبر انقلاب اسلامی نتیجه ادبیات استکباری را افزایش نفرت مردم ایران از غربی‌ها دانستند.

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست؛ متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰ درصد هم برسد

ایشان گفتند: در این میان آن دلقک صهیونیست بین‌المللی دائم می‌گوید ما نمی‌گذاریم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد، در حالی که باید به او گفت اگر جمهوری اسلامی تصمیم به دستیابی به سلاح هسته‌ای داشت، او و بزرگ‌تر از او هم نمی‌توانستند مانع شوند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: آنچه مانع جمهوری اسلامی برای ساخت سلاح هسته‌ای است، فکر و مبانی اسلامی است که ساخت هر سلاحی اعم از هسته‌ای یا شیمیایی را که موجب کشتار مردم عادی می‌شود، ممنوع می‌داند.

ایشان با یادآوری قتل عام ۲۲۰ هزار نفر در بمباران اتمی آمریکا و همچنین محاصره مردم مظلوم یمن و بمباران بازار و بیمارستان و مدرسه بوسیله جنگنده های ساخت غربی‌ها، گفتند: کشتار غیرنظامیان و مردم بی‌گناه روش آمریکایی‌ها و غربی‌ها است و جمهوری اسلامی این روش را قبول ندارد و بر همین اساس به سلاح هسته‌ای فکر هم نمی‌کند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اما ما برای کسب توانایی‌های هسته‌ای متناسب با نیازهای کشور مصمم هستیم و به همین علت، حد غنی‌سازی ایران ۲۰ درصد نخواهد بود و تا هرجا که لازم و نیاز کشور باشد اقدام خواهد کرد مثلاً برای پیشران هسته‌ای یا کارهای دیگر ممکن است غنی‌سازی را به ۶۰ درصد هم برسانیم.

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست؛ متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰ درصد هم برسد

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: البته یک قرارداد چندساله‌ای گذاشته شده که اگر آنها عمل کنند ما هم تا همان چند سال عمل خواهیم کرد اما غربی‌ها به‌خوبی می‌دانند که ما به‌دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: موضوع سلاح هسته‌ای بهانه است، آنها حتی با دستیابی ما به سلاح‌های متعارف هم مخالفند چون می‌خواهند مؤلفه‌های قدرت را از ایران بگیرند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به این واقعیت که نیروگاههای هسته‌ای با تأمین انرژی سالم‌تر، تمیزتر و ارزان‌تر یکی از مهمترین منابع انرژی در آینده نه چندان دور خواهند شد، نیاز کشور به غنی‌سازی را یک امر مسلّم خواندند و گفتند: غنی‌سازی را نمی‌شود آن روز شروع کرد بلکه باید از امروز برای نیاز آن زمان آماده شد.

ایشان افزودند: غربی‌ها می‌خواهند در روزی که ایران به انرژی هسته‌ای نیاز پیدا می‌کند، محتاج آنها باشد و آنها این نیاز ما را وسیله‌ای برای تحمیل، زورگویی و باج‌خواهی‌های خود قرار دهند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: جمهوری اسلامی در قضیه هسته‌ای نیز همانند سایر قضایا عقب‌نشینی نخواهد کرد و در مسیر آنچه که مصلحت و نیاز امروز و فردای کشور است، با قدرت پیش خواهد رفت.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان و حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی نایب رئیس دوم این مجلس گزارشی از اجلاسیه خبرگان و مسائل مورد تأکید در آن، و همچنین جزئیاتی از اصلاحات موادی از آیین‌نامه انتخابات مجلس خبرگان رهبری بیان کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 67
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 19
 • IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  92 14
  درود بر رهبر عزیزم
  • وطن دوست TR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   31 3
   طبق ایات قران کریم و عظیم اگر طرف مقابل به تعهدات عمل نکرد شما هم عمل نکنید که این دولت عمل کرد.....سلام خدا بر رهبر فرزانه کشور اقای روحانی جان هر کی دوست داری ول کن برجامت را بس هست خجالت دارد کاسه گدایی نگیر دستت
 • احسان IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  75 13
  آقاجان ممنونت هستیم که اینقدر محکم و استوار و درستکاری
  • IR ۰۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   8 4
   عالمی به قربان چنین رهبر والایی الحق که گل فاطمه ای سلام الله علیها سید علی خامنه ای مدظله العالی خدایا تو حافظش باش تا ظهور حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
 • پری مجرد 43ساله IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  62 9
  سلام خدا بر رهبر حکیم انقلاب
 • شیرازی IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  54 27
  خداوند سایه رهبر فرزانه و شجاع ما را مستدام بدارد و ما را لایق حرکت در مسیر تعیین شده ایشان قرار دهد.آمین یارب العالمین
 • IR ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  40 9
  مطابق بیانات رهبر عزیز دولت محترم برخلاف نظر قرآن که نظر خداوند متعال است بعد از بد عهدی استکبار باز هم پای تعهد ماند حال میبینم که نتیجه ی آن شد تورم، تشدید تحریم ها و ... که بیشتر دود آن به چشم مردم رفت. خدایا ما را به راه راست هدایت کن و چشم ما را در انتخابات آتی باز کن.
 • بهشتی IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  48 11
  جانم فدای رهبر که آینده نسل ما را تضمین میکنند
  • IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   21 6
   واقعا اگه ۹۰ درصد بشه دیگه مردم به هیچ چیز دیگه ای نیاز ندارند ، لطفا ۹۰ درصد کنید خیلی از ۶۰ درصد بهتره .
 • IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  42 17
  پشتیبان ولی فقیه و ولایت فقیه باشیم تا به این مملکت آسیبی نرسد.سلام بر امام خامنه ای عزیز.
 • IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  44 17
  وقتی رژیم جعلی جهودی صهیونیستی فن اوری اتمی داره تکنولوژی تسلیحات داره این حق ماست که ما هم داشته باشیم و الا دشمنان برما مسلط میشن
  • IR ۰۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   5 8
   سلاح هسته ای برخلاف دین اسلام ایت.اگر قرار بود ایران هم مثل صهیونیستا عمل کنه که دیگر مسلمان حساب نمیشدیم
 • IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  33 11
  سلام ودرودخدا بر رهبر عزیزمان امام خامنه ای. حفظه الله.
 • IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  41 13
  به امریکا چه ربطی دارد ما هر کاری دلمان بخواهد و نیاز کشور باشد انجام می هیم
 • IR ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  31 20
  فدایت شوم سیدعلی
 • IR ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  29 10
  جانم فدای رهبر عزیزم
 • مهدی IR ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  38 14
  خدا حفظت کنه آقا. امید ما به شماست.
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  36 9
  خدا را شکر.عقب نشینیهای ذلت بار برجامیان ِتمام شد.
 • IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  27 19
  لبیک یا امام خامنه ای.
 • علی IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  23 11
  لبیک یا امام خامنه ای.
 • IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  25 18
  سلام و دورد بر افتخار شیعیان جهان حضرت امام خامنه ای حفظه الله تعالی
 • IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  27 10
  جانم فدای رهبرم. خدایا از عمر من بکاه و بر عمرم رهبرم بیفزا
  • محمد IR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   7 5
   ای کاش می شد تمام باقی مانده عمرم ناقابلم را به آقا بدم
 • علی IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  37 15
  مرد میدان ...... یا علی
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  28 5
  خدایا به دست مبارک ایشان پرچم این انقلاب را به دست صاحب اصلیش آقا امام زمان (عج) برسان
 • عبدالله IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  21 21
  جانم فدای رهبر عزیزمان امام خامنه ای.
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  12 2
  درد و بلاهایت بخور سر نفوذی ها
 • یاسرمهرابلو IR ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  17 7
  خدا سایه آقا رو از سر مملکت کم نکنه... واقعا اگه درایت و سیاست آقا نبود معلوم نبود چه بلایی سر کشور عزیزمان اومده بود
  • IR ۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   8 15
   عذاب و بلایی بدتر این همه تحریم و انزوا هم مگه دیگه وجود داره ؟
  • IR ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   11 1
   اگر درایت و هشیاری رهبری نبود غربگدایان صنعت موشکی را هم بتن میریختن و آنوقت سایه جنگ بر سر کشور گسترده می شد.
  • IR ۰۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   8 5
   ۲۳:۲۱ بد تر از تحریم این است که با تروریست های آمریکایی مذاکره کنیم. مذاکره با آمریکا 100 درصد شکست است
  • حسین رضا IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   3 4
   سایه اتان مستدام رهبر عزیزمان امام خامنه ای.
 • اکبر IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  21 10
  جانم فدای رهبر . خداوند منان رو شکر از این نعمتی که برای ما قرار داده اند
 • IR ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  25 7
  60 درصد هم لازم باشد غنی سازی می کنیم، احسنت رهبر عزیزم ای کاش یک موی از تدبیرات شما در بدنه این جریان غرب گرا بود، ولی افسوس که نیست
 • یاس IR ۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  19 7
  درود بر رهبر عزیز
 • جواد IR ۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  23 7
  فدات بشم رهبر عزیزم، بخدا قسم اگه جون بخوای در هر موقعیتی که باشم تقدیمت میکنم.
 • IR ۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  20 5
  بازم شجاعت رهبری از دولت و وزارت خارجه که بخاری در نیومد
  • IR ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   6 1
   اصلاح طلبان جز شرارت و دزدی چیزی برای ارائه ندارن
 • فدایی رهبر IR ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  16 8
  سلام ودرودخدا بر رهبر عزیزمان امام خامنه ای. حفظه الله.
 • IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  4 25
  رهبری فرمودند اختلافات را بین خود حل کنید. یعنی درخواست از قوه قضاییه اشتباه هست و متوقف باید شود.
  • IR ۰۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   6 1
   فهم ات از کلام ایشون این بود؟ ایشون همین جا تذکر می دن که قانون قانون خوبیه بعد کلام به این روشنی رو اینجور تحریف می کنی؟ اف بر شما ...
 • علیرضا IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  11 8
  لبیک یا امام خامنه ای.
 • IR ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  11 4
  مواظب بایدن باشید در حال دان پاشیدن است بموقع ضربه سختی میزند باید با برخی اروپایی ها و امریکایی های (نخبگان) متفکر و دانشمند صحبت کرد و انها را رفتار دولت امریکا در منطقه و خسارتهای وحشتناکی که به مردم منطقه زده اگاه کرد باید کانال رسانه ای ازسمت نخبگان امریکا برای مردم بر ضد سیستم نظامی امریکا در منطقه ایجاد کرد و هزینه های دولت امریکا را مرتب یاداوری کرد
 • IR ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  4 9
  خدابرکت بده خداروزی رسون براکاسبهای تحریمه
 • IR ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  10 8
  گوش بفرمانیم آقا و دست به سینه ایم
 • محمد محسن IR ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  13 10
  فدای رهبر بصیر وعزیز ومقتدر مان.
 • م IR ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  10 6
  ی انسان تو این مملکت باشه خودش اگه 2% از اونایی که پای صحبتاش میشینن سرتکان میدهند و مسئولیت دارند مثل خودش بودند این وضع اقتصادیمون نبود چ اصولگراش چ اصلاح طلبش حیف صد حیف
 • IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  7 6
  غنی سازی ۶۰ درصد یا ۹۰ درصد ؟
  • محمد رضا IR ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   12 5
   فعلا تا ۶۰ در صد آقا فرمودند.
 • IR ۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  13 4
  رهبر عزیزم ممنونیم خداوند سالیان سال سایه تون را سر این کشور حفظ کنه
 • CA ۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  8 3
  درود بر رهبر عزیز که همه عاشقان ولایت مدیون وی هستند
 • IR ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  9 2
  چقدر خوشحالیم رهبری چنین فرزانه بصیر مقتدر داریم. خدا حفظشان فرماید ودشمنانشان را نابود فرماید.
 • رضا IR ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  7 4
  روحی لک الفداه.
 • سید محمد IR ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  4 3
  جانم بفدایت عزیز دلم.
 • افشین نجفی IR ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  3 2
  با سلام و احترام فقط یک کلام حرف آقا فقط فصل الخطاب همه باید باشد.اما ریس مجلس و نماینده گان مجلس هم حرف حساب می زنند و دلسوز هستند نباید دیگه به آژانس جاسوس انرژی اتمی باج دهیم کو کجا آمریکا و کشورهای اروپایی تحریم ها را علیه مردم ایران و دولت ایران برداشتن آنها وعده تو خالی می دهند جمهوری اسلامی ایران دیگه نباید گول بخورد
 • بافقی IR ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  4 3
  رهبر عزیزم ای روحم ای جانم ای وجودم به خون پاک شهیدان فسم انی سلم لمن سالمک و حرب لمن حاربکم .با فتنه گران مزدور و خائن بیشرف مخالفم وانان را کثافت هایی میدانم که به لطف خدا در جهنم جایگاهشان است .
 • mojtaba SE ۰۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  3 2
  رهبر فرمود تولید 60 درصد حتما میکنیم (یعنی ظرف یک هفته میتونیم سلاح هسته ای داشته باشیم این رو دست به نقد دیکته کرد).و دست به نسیه فرمود اراده نکردیم فعلا اما اگر بخواهیم اورانیوم با درصد لازم برای سلاح اتمی هم تولید میکنیم و هیچ احدی هم نمیتونه جلوی ما رو بگیره...پاینده ابر قدرت ایران پاینده رهبر
 • mojtaba SE ۰۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  6 2
  از سال 2005 منتظر همچین روزی بودم .تولید 60 درصد اورانیوم..پاینده رهبر
 • رشاش FI ۰۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  4 4
  منظور شما از این حرف چه بود؟واقعا اگه ۹۰ درصد بشه دیگه مردم به هیچ چیز دیگه ای نیاز ندارند ؟/اگر بعضی ها که نتوانستند زندگی و آینده خوبی برای خود فراهم کنند فکر میکنند بخاطر انرژی اتمی آنها دست تنگ شدن سخت اشتباه میکنند.امروز هر چه بکاری سال بعد درو میکینی ولی وقتی مقصر خود باشند و چیزی نکارند معلوم است در آینده هم چیزی برای درو نخواهند داشت.منافع ملی و استراتژیک کشور را فراموش کنیم چون فشار می آورند دشمنان و یک عده فکر میکنند بخاطر مسائل کشور است آنها در تنگناه هستند.نه دادش نه خواهر گرامی چیزی نکاشتی در زمان خودش حالا هم محصولی نداری.خود کرده را تدبیری نیست متأسفانه!؟
 • IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  5 9
  ترامپ دیگه رفته.......!!! ولی چهار سال دیگه برمیگرده
  • عبدالله IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   4 2
   برگرده مهم نیست. همه شون مثل همند...!!!ترامپ کیه؟؟؟!!!
  • IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   3 1
   برگرده؟ خوب؟ چه ... می خواد تناول کنه؟ اگه رفتار اون براشون نتیجه داد اینها ازون بدترند
  • محمد محسن IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   1 3
   آمریکا رو به افول است.
  • محمد صادق IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   1 4
   ترامپ برگرده به تو چی میرسه؟!
  • ایرانی IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   1 1
   مرگ بر آمریکا مرگ بر ترامپ وبایدن.
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  4 3
  لبیک یا خامنه ای
 • NZ ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  1 2
  درود خدا بر حکيم فرزانه انقلاب

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس