آهای هوادار! دندان روی جگر بگذار تا «دولت امید» برود / استراماچونی هم با این مدیران در گِل می‌ماند!

قائم مقام اسبق باشگاه استقلال گفت: از همه طرفداران دلواپس استقلال می‌خواهم که این مدت کوتاه تا پایان دولت امید را هم دندان روی جگر بگذارند تا این وزیر برود!

به گزارش مشرق، وضعیت باشگاه استقلال مدتهاست که در شرایط بحرانی قرار گرفته و به نظر هم می رسد که هر بار برای درست کردنش اقدامی صورت می گیرد وضعیت از قبل بدتر می شود. اینکه وزیر ورزش و جوانان در نگاه به دو باشگاه وزارت خانه اش نگاهی همراه با تبعیض داشته از جمله مسایلی است که در این سالها که مسعود سلطانی فر در رأس وزارت ورزش و جوانان نشسته بارها از سوی هواداران استقلال عنوان شده است ولی همچنان وزارتخانه تأکید می کند که برای هر دو تیم به یک اندازه تلاش و توان می گذارد.

علی نظری جویباری از مدیران اسبق باشگاه استقلال درباره اوضاع برهم ریخته مدیریتی باشگاه استقلال و چند صدایی هایی که در این باشگاه موجب کسب نتایج بد طی هفته های اخیر شده حرف زد.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* در استقلال چه خبر است؟ یکی قهر می کند؟ دیگری یکمرتبه سرما می خورد؟ دیگری به تمرین نمی رود؟

- بازیکن هیچ تقصیری ندارد! وریا کاپیتان تیم است و وقتی بابت یکسری از مسایل ناراحت باشد نمی تواند صددرصد توانش را درون زمین بگذارد. وقتی بازیکن وضعیت مالی اش را نگاه می کند و با نفر بغل دستی اش قیاس می کند، توانش از 100 به 40 و 50 تقلیل پیدا می کند. اینها دیگر ربطی به محمود فکری ندارد.

* نقش مدیرعامل در بروز این مسایل چقدر اهمیت دارد؟

- مدیرعامل باشگاه استقلال کمترین اختیار را در این مجموعه دارد. مدیرعامل باید بتواند به مربی حرفش را بزند. در مسایل ریز باشگاه دخالت کند و این یعنی مدیرعامل مقتدر ولی در باشگاه استقلال اعضای هیأت مدیره خود را وارد ریز مسایل کرده اند. مدیرعامل هیچ تسلطی روی معاونت هایش ندارد. اصلا معاون ورزشی باشگاه کجاست؟ معاون اجرایی، پشتیبانی، بین الملل و غیره چکار می کنند؟ چرا آقای قیم باید این اجازه را داشته باشد که در امور کادر فنی دخالت کند؟ اینها همگی از بی اختیار بودن مددی سرمی زند. با این دست فرمان باشگاه استقلال هرگز از این وضعیت خارج نمی شود.

آهای هوادار! این چند ماه را هم دندان روی جگر بگذار تا

* ایراد اصلی را در هیأت مدیره می بینید؟

- از همه عزیزان عذرخواهی می کنم و می گویم که قصد توهین ندارم، ولی هیچ یک از این افراد این کاره نیستند. اصلا نمی دانند شرح وظایف هیأت مدیره چیست! یک خواهش از این عزیزان داشتم و این که جای ممنوع المصاحبه کردن بازیکنان تیم، خودتان را ممنوع المصاحبه کنید تا تیم کمی درست شود.

بیشتر بخوانید:

واکنش مدیرعامل استقلال به خبر استعفای فکری

وزارت فکری را نگه داشت مثل آب خوردن

* گفته شده بود که بین اعضای هیأت مدیره نیز اتفاق نظر نیست و برخی درصدد برکنار کردن فکری هستند؟

- این خیلی بد است. البته که قرار نیست همه مثل هم فکر کنند ولی اینکه همه پشت هم حرف بزنند بد است. از طرفی فکر می کنند اگر فکری را بردارند همه چیز درست می شود؟ به خدا اگر این اتفاق بیافتد من دیگر درباره فوتبال حرف نمی زنم. مادامی که تک تک اعضای هیأت مدیره وظایفشان را ندانند اوضاع همین است و استقلال درست نمی شود.

* مسئولیت همه این مسایل بر دوش هیأت مدیره است؟

خیر! آب از سرچشمه گل آلوده است. وقتی وزارت ورزش و جوانان که باید به امور کل ورزش و جوانان رسیدگی کند همه کار و زندگی اش را زمین گذاشته و چسبیده به دو تیم استقلال و پرسپولیس، این اتفاقات هم می افتد. وزیر هر روز با علی نژاد نشسته اند و درباره استقلال تصمیم گیری می کنند. به خدا این روش درستی نیست. شما باید اعضای هیأت مدیره را انتخاب کنید بعد منتخبین شما به این باشگاه سروسامان بدهند نه اینکه برای ریز مسایل از شما کسب تکلیف کنند یا شما در امور ریز و جزیی ورود کنید. اصلا یک سئوال...

آهای هوادار! این چند ماه را هم دندان روی جگر بگذار تا

* چه سئوالی؟

- چطور می شود که وزرات ورزش یک نفر را برای پرسپولیس می آورد که ظرف یک ماه 60 میلیارد تومان به این تیم تزریق می کند و همه بدهی های پرسپولیس را می دهند ولی برای استقلال کسانی را می آوردند که یک میلیارد، دو میلیارد هزینه می کنند؟ آقای سلطانی فر! آنچه بر خود نمی پسندی بر دیگران نپسند! کار استقلال که با این مبالغ راه نمی افتد! اگر نگاه وزارت ورزش به هر دو تیم با مساوات است باید به هر دو تیم یکسان توجه شود. نه اینکه افرادی هم که برای استقلال هزینه می کنند پولشان را در قالب قرض بدهند. اگر اینطور باشد که بانک هست و می توان از بانک هم قرض گرفت. سلطانی فر دو نفر را به هیأت مدیره استقلال نمی آورد که به این تیم پول تزریق کند. فردا این تیم می خواهد راهی لیگ قهرمانان آسیا شود و کلی خرج دارد.

* فکری چکاری می تواند در این ارتباط انجام بدهد؟

- فکری؟ فکری وقتی بازیکنش 5 روز سرتمرین نمی رود چکار می تواند بکند؟ بخواهد همه را کنار بگذارد که باید خودش برای تیم بازی کند. آقای سعادتمند در اوج اختلافاتش با هیأت مدیره اتاق مذاکرات را به هتل برد و قراردادهایی با بازیکنان بسته که این همه مشکل ایجاد شده است. در این وضعیت چکاری از دست فکری برمی آید؟ خلیل زاده باید پول بیاورد. تعهدی که باشگاه به بازیکن داده باید برآورده شود. ایراد کار همین جاهاست. جایی که آقای سعادتمند در قرارداد بازیکن بندی گذاشته که اگر تا نیم فصل 50 درصد پولش را نگرفت می تواند فسخ کند و برود!! آخر این چه بندی است؟ ایرادی ندارد! حالا که تعهد داده شده باشگاه باید به امضایی که کرده متعهد باشد. وقتی بازیکن روی این 50 درصد حساب کرده وسط بازی 50 درصد از فکرش درون زمین نیست. اصلا فردا بروید استراماچونی را بیاورید! به خدا اگر تیم درست شد من از فوتبال می روم. او هم در گِل می ماند! با این اتفاقاتی که رقم زده شده هیچ کاری از دست کسی برنمی آید. از آنطرف هم که وزیر جوان آن رفتار را از خودش نشان داد.

* استوری جهرمی؟

- بله! درست در روزی که نیمی از مردم ایران که استقلالی هستند از صدرنشینی پرسپولیس و سومی تیم شان در نیم فصل عصبانی هستند با انتشار آن استوری با روح و روان نیمی از مردم بازی می کنید؟ این چه رفتار بچگانه ای بود؟ بعد هم به جای عذرخواهی می گویید خوب کاری کردید؟ اصلا آن زمان که استقلال 6 تا گل خورده شما به دنیا آمده بودی که ببینی؟ اما وقتی پرسپولیس 4 بازی متوالی باخت را که دیدی؟ دو ستاره استقلال در آسیا را نمی بینی؟ چرا برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری و برای اینکه پرسپولیسی ها را دنبال خودتان راه بنیدازید روی اعصاب استقلالی ها راه می روید؟ مردان این دولت همه ضد استقلال هستند. هنوز یادمان نرفته رفتار آقای عراقچی و دیگر مسئولان پرسپولیسی را! ایرادی ندارد طرفدار پرسپولیس باشید ولی این رفتارها دور از شأن مسئولان نظام است!

آهای هوادار! این چند ماه را هم دندان روی جگر بگذار تا

* این موضوع خیلی بازتاب بین پیشکسوتان استقلال و هواداران داشت؟

- همه ناراحت شدند. از وزیر مملکت چنین رفتاری توقع نمی رفت! آقای جهرمی شما می دانید که در این مملکت چه تعداد خانواده هستند که یک برادر استقلالی است و برادر دیگر پرسپولیسی؟ چرا برادر را به جان برادر می اندازید؟ چرا پدر را به جان پسر یا پسر را به جان پدر می اندازید؟ می دانید این کری خوانی از سوی شما با یک کری بین دو رفیق چه تفاوت بزرگ با تبعات مهمی دارد؟ می دانید این رفتار شما ممکن است باعث درگیری و حتی مرگ یک انسان شود؟ این چه بازی است که براه انداختید؟ البته این رفتارها را از سوی مسعود سلطانی فر هم دیده ایم. ایرادی ندارد. من از این طریق به همه هواداران عزیز تیم استقلال که خودم هم یکی از همان ها هستم توصیه می کنم که این مدت باقیمانده تا پایان دولت امید، که چه عرض کنم! تدبیر بگویم؟ نمی دانم درباره این دولت چه بگویم! ولی از طرفداران استقلال می خواهم که این چند ماه را هم دندان روی جگر بگذارند تا دولت بعدی بیاید و شاید این وضعیت و مظلومیت استقلال تمام شود.

* این روزها عنوان می شود که مجیدی، قلعه نویی و بقیه گزینه ها باید جایگزین فکری شوند! این موج بین طرفداران استقلال به شدت براه افتاده است! قبول دارید؟

- هواداران باید هوشیار باشند. اینقدر تن به اتفاقات فضای مجازی ندهند و بدانند که سرچشمه این اتفاقات محمود فکری نیست و ایراد اصلی در وزارت ورزش و اتاق مدیریت باشگاه است. البته قبول دارم که محمود فکری هم باید کادر فنی اش را تقویت کند و خودم هم منتقد این موضوع هستم ولی هوادار نباید از سوی این قبیل صفحات مجازی بازیچه شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  13 4
  بعد میگیم دولت بی تدبیرو امید لنگی تشریف دارن لنگیا ناراحت میشن البته غیزازاینا وزیرای روحانی بنفش بحا مملکت داری دارن بین طرفدارای دوتیم نفرت پراکنی میکنن یعنی این دولت به اصطلاح افسادطلبان کاری با اقتصاد و ورزش و بیکاری و تورم و بورس کرد هزاران بار نفرین بر این دیوها انشالا دولت بعدی انقلابی واقعی و تحت فرمان رهبری انتخاب میشن ومن هم معذرت میخام ازاینکه فریب وعده پوچ افسادطلبان غرب پرست خوردم
 • IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  14 23
  بازهم فرافکنی.عزیزم سالی دوبارسرمربی عوض میکنید.همیشه خدابا بازیکنان تیم درگیریدبازیکنان باهواداران-اخلاق ندارید همیشه خداتوحاشیه هستیدوحاشیه درست می کنید.غیرت نداریداما پرسپولیسی ها برخلاف تیم کیسه غیرت دارند.
  • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   2 5
   ؟
  • IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   9 3
   لنگی خان این کارهایی که گفتی رو کی انجام میده؟ مگر نه اینکه کار مدیران منصوب مافیای لنگی دولت در تیم استقلاله؟
  • IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   1 0
   خجالت بکشید.
  • مهرداد IR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   4 3
   جلوی پیشرفت استقلال را می گیرن
 • یاسر IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  5 15
  یعنی اون زمان که احمدی نژاد ورزشگاه میرفت و پرسپولیس نابود بود همه چی ردیف بود؟ یا قالیباف وعده اپارتمان میداد؟ یا نوبخت و مطهری و سلحشوری حمایت میکردن و گرونترین تیم تاریخ بودین همه چی درست بود؟ دو هفته پیش که صدر جدول جعلی بودین همه چی درست بود؟ استقلال داره تاوان بلایی که سر پرسپولیس زمان احمدی نژاد اوردن رو پس میده ؟ راستی اقای جویباری پولای پرسپولیس کجاست؟ اقای جویباری چرا تو گزارش تحقیق تفحص مجلس هزینه استقلال با وجود درامد کمترش بیشتر بود؟
  • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   3 2
   اون موقع بهترین تیم بودیم بازیامون ارزش دیدن داشت و اگرم پاداش بوده نه اینکه به شما بخاطر بردای از پیش ساخته نمیدن
  • IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   6 2
   لنگی خان ما تو دوران احمدی نژاد یک بار لیگ یک بار هم حذفی ولی پنج ساله که این دولت تدبیر و مافیای قرمزش در فدراسیون به لطف گرفتن ستاره دیگه اعصابی برامون باقی نذاشته وقتی میگیم وزیر لنگیه شما لنگیا ناراحت میشین ما بیخود نمیگیم دلیل داریم مدرک داریم که ثابت میکنه وزیر به خاطر قهرمانی لنگ عبده سر همه تیم هارو میبره و پنهانی ازش حمایت میکنه ورزش ایران فدای لنگ منفور شده
 • IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  14 13
  احسنت آقای نظری، این آقایان اگر به فکر موفقیت استقلال بودن فتح الله زاده را فراری نمی دادن
 • ناشناس IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  4 11
  اولا هر وقت در مورد تیم قهرمان 4 دوره مثل پرسپولیس حرف میزنی بلند شو کلاه ازسرت بردارثانیا تعداد طرفداران پرسپولیس کبیر دو برابر استقلال است. امارتو درست کن.ثالثا ان دو دوره قهرمانی اسیا بین 4 تیم مثل محمدان بنگلادش بوده الان وجود خارجی ندارد رابعا از کجا معلوم دولت رفاه بعدی همینطور نباشد. انوقت 8 سال دیگر نیز عزا بگیرید. خامسا ما به این وزیر جوان افتخار می کنیم سادسا مشکلات استقلال ربط ی به ما ندارد.التاسا از دست العین نجاتتان دادیم
  • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   2 2
   اگر ربطی به شما ندارد اینجا فضولی چی می کنی
  • IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   2 2
   محمدان همونی نیست که تیم وزیر بهش باخت حذف شد.خخخخخخخخ
  • IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   2 1
   الپیزوری لا قدقد!
  • IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   2 1
   محمدیان بنگلادش زمان پرسپولیس بود که بهش میباختین داداش نه استقلال اطلاعات نداری بگو بابا مسعود بهت بگه
 • سعید IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  2 4
  برادر را به جان برادر می اندازید؟؟!!!!!! چی میگی؟؟؟
 • نادری IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  8 4
  تا پايان فصل که بابا مسعود هست فعلا بعدش هم خدا بزرگه
  • BR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   3 5
   خوب سوختید بابت صدر نشینی ما و یه چرت و پرتی هم چهار تا شارلاتان انداختن تو دهنتون که تیم دولتی و وزیر پرسپولیسی !! بهترین بازیکنای خارجی رو تو این چند سال با ارقام نجومی اوردید مثل تیام و پاتوسی و طارق همام و دیابانه و بازم اکاذیب میگید؟ وقتی وزارت ورزش ،درآمد آسیایی پرسپولیس رو بهتون داد و انوقت وزیر نشد استقلالی؟ اما وقتی بازیکنای ما با تعصب مثال زدنی میجنگن و قهرمان میشن ، رو میارید به لاطائلات بافی و اباطیل گویی.
 • مهدی IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  2 3
  هزار ماشاالله. با بازیکنی که سال قبل زیر 500 میلیون میگرفته قرارداد چند میلیاردی می بندی ، هر روز باج میدی با بازیکنا ، چقدر با شیخ قرارداد بستید ، قرارداد وریا چقدره ، چند تا مربی عوض کردی ؟ پیشکسوت ها با هم درگیرن و هر کی به فکر خودشه و ..... اینها دلیل افت استقلال هستش نه وزیر ارتباطات. خودتون بهتر میدونید که تو بدنه نظام مسئولین بالاتر از وزیر استقلالی هستن و هواش رو دارن جالبه که چند روزی که تیم تو صدر بود و با بازی بیشتر کشی حرف از وزیر و ... نمیزند و همه از تاکتیک استقلال و مدیریت و همت بازیکنا میگفتید.
 • IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  1 5
  از قوه محترم قضایی کشور تقاضا داریم نسبت به اینگونه سخنان یک مشت احمق منفعت طلب ورود کند! تیم پرسپولیس هم باید از این دولت بی کفایت ابراز تبری کند! این تیم با افتخار حکومتی هست ، مبلغ و پاسدار خون پاک شهدا و ولایت دوست و حامی پیروی از دستورات رهبری، جه سنخیتی با دولتی دارد که اشراف و مدیران نالایق در آن جولان میدهند؟!
  • IR ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   0 0
   دلشان میخواهد، دوست داریم ، وقتی تیمتون هوادار نداره مقصر کسی نیست.
 • رضا IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  1 5
  یادشون رفته زمان احمدی نژاد چطور پدر پرسپولیسو دراوردن
 • IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  1 3
  احمق نه شاخ داره نه دم! او را از سخنان و اراجیف و مواضع مارمولکانه باید شناخت.
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  1 7
  ادبیات استقلالی زمین و زمان دست به دست هم دادن حتی ترامپ هم به بایدن توصیه کرده نذار کیسه کشان نتیجه بگیرند!!!!! برید بابا جمع کنید بساط مار گیریتونو اینهمه پول حرمشون کردن هیچی نشدن بازم طلبکارن.....!!!!!!
  • یاسر IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   4 0
   چراحرف مفت میزنی کدوم پول باشگاه پول غذانداره زمین تمرین نداره لباس اول فصل برای تمرین نداشتن بازیکن ها10درصد گرفتن بازهم میگی پول شما بابا مسعود همه جوره ساپورت میکنه شمارو
  • دوچرخه سواران شیش چرخ IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   1 2
   چراااآاا به اصل تون باز نمیگردید.؟ تیم درب و داغون تون اسمش دوچرخه سواران بوده و هست در ضمن لیاقت تون هم ونه که چگوارای پلاستیکی بازوبند کاپیتانی رو بر زمین کوبید لعنت به شاه و تاجش
 • SE ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  1 5
  کیسه کشهای متوهم
 • مهرداد IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  1 1
  حرف حق همیشه تلخ بوده و هست لنگ چطور داره میسوزه
  • ناشناس IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   0 1
   اگر ما میسوختیم زمین و زمان را بهم نمی دوختیم
 • افشین IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  0 3
  یکی از دلایل موفقیت پرسپولیس های حماقت رقباش هست
 • پیروز IR ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  2 1
  بابامسعود
 • فرهاد IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  2 1
  همه اینا درسته. ولی قبول کنید فکری نشون داده که خیلی ضعیفه. در حد استقلال نیست فعلا
 • علی IR ۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  1 1
  تو خودت دست نشانده وزیر بودی، چقدر شما نمک نشناس هستین،بهترین و گرونترین بازیکنان و کادر فنی مال شماست،بیشترین پول به شما تزریق میشه،پرسپولیس چهار ساله داره از برکت وجود آسیا درآمد زایی میکنه بعد اون پول خرج باشگاه شما میشه، فقط منتظرم ببینم بعد از این وزیر، دیگه چه بهونه ای دارین،شما که دارین پول دیاباته همیشه مصدوم و بدین، دارین 12 میلیارد به کاپیتان بدین،پس لطفا سکوت کنین و بیشتر از این به شعور خودتون توهین نکنین
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
  2 1
  متوهمان فرافکن کیسسسسسسسسه گشااااااااااااد تهراااااااااااااان کیسه کش بودن، جرم نیست بیماری است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس