حمله شیمیایی قریب الوقوع تروریستها به مناطق مرزی سوریه و عراق

عناصرتروریست زیر نظر و حمایت آمریکا تعدادی خودروی حاوی ماده سمی کلر را برای اجرای عملیات انفجار شیمیایی صحنه سازی شده به مناطق مسکونی نزدیک مرزهای سوریه و عراق وارد کردند.

به گزارش مشرق، «عروه ساتر» فعال رسانه ای سوری روز یکشنبه به پایگاه خبری «المعلومه» عراق گفت: بعد از اینکه مرکز آشتی روسیه (مستقر در پایگاه حمیمیم) نقشه تروریست ها در ادلب برای انجام یک انفجار شیمیایی را فاش کرد، نگاه آنها به مناطق مرزی معطوف شد تا این انفجار شیمیایی را آنجا انجام داده و سپس طرف های سوری و عراقی را به انجام آن متهم کنند.

وی تاکید کرد: دو روز قبل، مرکز آشتی روسیه فاش کرده بود که عناصر تروریست با همدستی گروه به اصطلاح «کلاه سفیدها» کامیون های حامل ماده سمی کلر را برای انفجار شیمیایی صحنه سازی شده و سپس متهم کردن نیروهای سوریه به انجام آن وارد (ادلب) کرده اند.

این منبع افزود: این افشاگری روسها باعث شد که نیروهای آمریکایی نقشه را عوض کرده و اجرای عملیات یاد شده را به مناطق نزدیک به پایگاههای خود در مرز عراق و سوریه ببرند.

این فعال رسانه ای سوری تصریح کرد: براساس اطلاعات دریافتی از منابع محلی، عناصرتروریست (پس از این افشاگری روسها) زیر نظر و حمایت آمریکا تعدادی خودروی حاوی ماده سمی کلر را برای اجرای عملیات انفجار شیمیایی صحنه سازی شده به مناطق مسکونی نزدیک مرزهای سوریه و عراق وارد کردند.

وی اعلام کرد: به طور قطع، آنها همین نقشه اجرای انفجار شیمیایی را در نزدیک مرزهای سوریه و عراق در سر دارند تا اوضاع را برهم زده و ارتش عراق و سوریه را به استفاده از سلاح های ممنوع شده در سطح بین المللی متهم کنند.

این فعال رسانه ای سوری گفت: دریادار «ویاچسلاو سیتنیک» معاون رئیس مرکز هماهنگی روسیه در پایگاه حمیمیم تاکید کرده بود که تروریستها برای انجام اقدام تحریک‌ آمیزی به منظور متهم کردن نیروهای دولت سوریه به گلوله باران محله های مسکونی در منطقه مشمول کاهش تنش در ادلب آماده می شوند.

وی بیان کرد: انفجار مورد نظر در ادلب یا مناطق مرزی توسط گروه موسوم به کلاه ‌سفیدها که با تجهیزات حرفه‌ ای فیلم برداری وارد منطقه شده اند، ضبط خواهد شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • پری مجرد 43ساله IR ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
    0 0
    خدا لعنتشون کنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس