خروج مرغ از استان تهران ممنوع نشده است

یک مقام مسئول گفت: با افزایش ۲۰ درصدی تولید گوشت مرغ در پی تصمیم اخیر وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی می‌شود که التهاب بازار مرغ به پایان برسد.

به گزارش مشرق، حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی، با اشاره به اینکه قیمت مرغ تغییر چندانی نسبت به روزهای اخیر نداشته است، اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۸ هزار تا ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم در خرده فروشی ها ۲۵ هزار تومان است. هر چند در برخی مغازه ها با نرخ های بالاتر عرضه می شود که این موضوع گرانفروشی و اجحاف در حق مصرف کننده است.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که تغییر محسوسی طی روزهای آتی در بازار مرغ رخ ندهد.

اسداله نژاد ادامه داد: بنابر تصمیم اخیر وزارت جهاد کشاورزی سن کشتار مرغ از ۴۰ روز به ۴۶ روز افزایش یافته است و قرار شد سهمیه نهاده این چند روز هم در اختیار مرغدار قرار گیرد که این موضوع می تواند تولید گوشت مرغ را ۲۰ درصد افزایش دهد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه افزایش سن کشتار در تعادل قیمت مرغ در بازار تاثیر گذار است، بیان کرد: با افزایش سن کشتار و به طبع افزایش تولید مرغ تا حدی از التهابات بازار مرغ کاسته می شود.

وی با تاکید بر فرهنگ سازی تولید مرغ سایز گفت: با ایجاد زیرساخت های لازم، تولید مرغ سایز باید در دستور کار قرار گیرد.

اسداله نژاد در واکنش به تصمیم اخیر ستاد تنظیم بازار مبنی بر افزایش ندادن نرخ مصوب مرغ بیان کرد: با وجود آنکه تشکل ها نظرات خود را اعلام کردند، جای این سوال مطرح است که کارگروه تنظیم بازار بر چه مبنایی به این جمع بندی رسیده است، درحالیکه قیمت مصوب کنجاله سویا ۲۰ درصد، جوجه یکروزه ۵۰ درصد و ذرت ۱۴ درصد رشد داشته است؟

به گفته این مقام مسئول، با توجه به اتخاذ تصمیمات نادرست کارگروه تنظیم بازار، ضربه مهلکی به تولید وارد خواهد شد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درباره آینده بازار مرغ گفت: با افزایش سن کشتار و رشد ۲۰ درصدی تولید مرغ در سطح کشور که عدد بالایی است، پیش بینی می شود که التهابی در بازار مرغ نداشته باشیم.

وی متوسط قیمت هر قطعه جوجه یکروزه را ۳ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به افزایش ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومانی قیمت جوجه طی روزهای اخیر، اما همچنان قیمت از نرخ مصوب کمتر است‌.

اسداله نژاد از افزایش قیمت ذرت و کنجاله سویا در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو ذرت از ۶ هزار و ۵۰۰ تومان و کنجاله سویا ۱۲ هزار تومان در بازار افزایش یافته است که با تخصیص سهمیه بیشتر نیازی به تامین نهاده از بازار آزاد نیست.

این مقام مسئول ادامه داد: علی رغم افزایش قیمت مصوب ذرت و کنجاله سویا، ستاد تنظیم بازار نرخ مرغ را اصلاح نکرده است که این موضوع تولیدکنندگان را نسبت به امر تولید بی انگیزه کرده است.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم، بیان کرد: بنابر برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر جوجه ریزی ۱۳۰ میلیون قطعه برای ایام‌ پایانی سال، کمبودی در عرضه مرغ شب عید نخواهیم داشت.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: هر سال در اسفند، قیمت نهاده های دامی در بازار افزایش می یابد، اما به سبب آنکه سیستم تامین نهاده های دامی دولتی است، امیدواریم شاهد افزایش قیمت نباشیم.

وی با اشاره به اینکه مشکلی در تولید مرغ نداریم،افزود: با توجه به پتانسیل تولید، امکان صادرات یک میلیون تن مرغ مازاد وجود دارد که به علت نبود سیاست گذاری منطقی، بحث صادرات منتفی است.

اسداله نژاد با بیان اینکه دولت به ازای هر قطعه مرغ ۴ کیلو نهاده تامین می کند، گفت: با توجه به افزایش مصرف مرغ، از دولت تقاضا داریم که سهمیه نهاده دامی را کامل تخصیص دهد چرا که تامین ۴ کیلو نهاده به ازای هر قطعه و کشتار در سن ۴۰ روز منجر به تولید ۲ کیلو مرغ زنده و ۱.۷۰۰ گرم مرغ گرم می شود، در حالیکه با افزایش سهمیه نهاده ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش وزن گیری خواهیم داشت که بخشی از کمبود از این طریق جبران می شود.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: با توجه به اتخاذ تدابیر وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی می شود که از یک هفته آینده ضمن اتمام التهاب در بازار مرغ، رضایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان  در این خصوص جلب خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  32 0
  خدا همه تون لعنت کنه به چه کنم چه کنم بیفتید به دردای بی درمون دچار بشید .الهی آمین
  • امیر IR ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
   15 0
   متاسفم براتون یکم بفکر مردم بیچاره باشید نه جیب خودتون
 • ﻣﺠﺘﺒﻲ IR ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  6 0
  ﻣﺴﻌﻮﻟﻴﻦ ﻛﺸﻮﺭ ﻫﻤﺶ ﻭﻋﺪﻩ ﺳﺮ ﺧﺮﻣﻦ ﻣﻴﺪﻫﻨﺪ ﺷﻤﺎ ﻛﻪ ﻧﻤﻴﺘﻮاﻧﻴﺪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻛﻨﻴﺪ ﺑﺎﺯاﺭ ﺭا ﭼﮕﻮﻧﻪ ﺣﺮﻑ اﺯ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﻛﺸﻮﺭ و ﻗﻮﻝ ﺳﺎﻟﻬﺎﻱ ﺧﻮﺑﻲ ﺑﺮاﻱ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﻴﺪﻫﻴﺪ ﺷﻤﺎ ﺑﺮﻭﻳﺪ ﻣﺸﻜﻞ ﻣﺮﻍ و اﻣﺜﺎﻝ اﻳﻨﻬﺎ ﺭا ﺣﻞ ﻛﻨﻴﺪ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﻛﺸﻮﺭ ﭘﻴﺶ ﻛﺶ ﺷﻤﺎ ﻫﺎ ﺳﺎﺩﻩ ﺗﺮﻳﻦ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﻛﺸﻮﺭ ﺭا ﻧﻤﻲ ﺗﻮاﻧﻴﺪ ﺑﺮﻃﺮﻑ ﻛﻨﻴﺪ ﻫﻤﺶ ﺩﺭﻭﻍ ﺗﺤﻮﻳﻞ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﻴﺪﻫﻴﺪ ﻛﺸﻮﺭﻱ ﻛﻪ ﻣﺴﻌﻮﻻﻥ ﻭﻣﺪﻳﺮاﻥ اﻥ ﺷﺐ ﺭﻭﺯ ﻓﻘﻄ ﺗﻼﺵ ﻛﻨﻨﺪ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﻣﺮﺩﻡ ﻛﻤﺘﺮ ﺷﻮﺩ ﻛﻪ ﻧﻤﻲ ﻛﻨﻨﺪ ﻓﻘﻄ ﺩﺭﻭﻍ ﺗﺤﻮﻳﻞ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﻴﺪﻫﻨﺪ ﻫﻴﭻ ﻓﻘﻄ ﺑﻪ ﺳﻮﻱ اﺑﺎﺩاﻧﻲ و ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﻧﻤﻲ ﺭﻭﺩ
 • IR ۰۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  5 0
  با مجلس جهادی نه
 • IR ۰۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  3 0
  رییس انجمن شما به فکر جیب خودت هستی. هی میگید قیمت نهاده در بازار افزایش یافته. بازار به شما چه. وقتی شماه نهاده رو با قیمت دلار ۴۲۰۰ میگیرید و سهمیتونو در بازار با دلار ۲۶ تومنی میفروشید. دولت فقط باید گوشت وارد کنه که همه مردم بیچاره و فقیر بتونن مصرف کنند.چرا منافع یه عده رو به منافع میلیون ها مصرف کننده ترجیح میدید.تولید داخلی که خون مردم فقیرو تو شیشه میکنه و خودشون گردنشون روز به روز کلفت تر میشه نمیخوایم.
 • IR ۰۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  8 0
  هرچی به شما ها بگن کم گفتن کی میخواد جیبه شماها مسعولین پر شود خدا میداند انشالاه مرضی به جانتا بیفته که از ریشه جمع شوید کی وقطش برسه که ما بلند شویم.......
 • حسین IR ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  8 0
  دست شماها درد نکنه، که حل مشکل کردید!!! مرغ کیلویی7 هزار تومان را کردید 25 هزار تومان و می گویید مشکل مرغ حل شد. واقعا؟!!!
 • رضا IR ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  10 0
  خدا لعنتتون کنه.اخه من کارگر یه روز کار هست.ده روز بیکار. مستاجر.چطوری زندگی کنم. به خدا دیروز یه مرغ گرفتم کیلوی ۳۶ هزار تومان. اگر قیامتی بود. که محاله هست یقه تک تک شما ها را میگیرم.
 • رضا IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  7 0
  لامصب های دزد مرغ20400 شد 25 لعنت بر اجدادتان بی شرفها دوتا مرغ خریدم شد 100تومن که مجبور شدم با خجالت یکی را بزارم سرجاش. این پولها خون بشه از گلوی زن و بچه هاتون در بیاد
 • IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  5 1
  خدا لعنت کنه مسئول های کشور ما رو کی مخان برا مردم کاری بکنید حداقل با دروغ ها تون مردم و بیشتر ناراحت نکنید دقیقا هر ماه ۵۰۰۰ تومن رو قیمت مرغ می کشید خدا خانه ی ظلم تون رو ویران کنه
 • مهرناز IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  6 0
  زمانی التهاب مرغ وقتی پایان می یاید " که دست اندکاران مسیر بازار مرغ تا فروشندگان انان " جهت تخلف های اشکار که ابائی " شرم وحیائی از حرام فروشی ندارند " با مجازات های سنگین روبرو شوند چرا؟ دیگر عده ای نوکیسه های جدید پدیدار شده در جامعه ایران " اعتقادی به خوردن نان حلال ندارند.
 • علی IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  3 0
  برو بابا . خالی بندی هم هنر شده این روزها .!
 • م IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  3 0
  مرغ باید ۱۵ باشه آخرش . پولی که برای زن وبچه میبرید حرومه
 • IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  1 0
  کدوم التهاب هدفتون گرون کردن بود هروقت میخواستین چیزی گرون کنید همین نقشه رو پیاده میکنید دیگه مردم عادت کردن به دورغ هاتون
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  1 0
  خب دیدن مردم حرف نمیزنن ساکتن ماهی گرون شد گفتن فدای سر مسئولین گوشت میخوریم گوشتو گرون کردن گفتن فدای سر مسئولین مرغ میخوریم حالا مرغ گرون شد باز مرد حالا میگن فدای سر مسئولین حبوبات میخوریم نه ببخشید حبوباتو خیلی گرون کردن سیب زمینی میخوریم اینم گرونه. خدا مسئولا رو مرگ بده مردم چی بخورن راستی.
 • علـی IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  1 0
  تا پایان کار این دولت عمممممممممممممممممممممراً
 • یه ایرانی بیچاره IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  0 0
  آفرین بعد چند مدت بالاخره حل کردیدعالی بود.5هزارتومان گران تر از تصمیم قبلی تون به ضرر مصرف کننده بیچاره
 • IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  1 0
  کل هشتاددمیلیون جمعیت ایران اندازه یک شهر از چین حساب میشه .اونوقت ایران با این همه ثروت و سرمایه و باید مث قحطی زده های سومالی زندگی کنن و مسئولین پفیوز بیشرف عرزه ندارن کشور رو مدیریت کنن خاک بر سر بیغیرت و بیشرف همه مسئولین دزد
 • علی IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  1 0
  مرغ 3500 تومنی شده 25 هزار ت التهاب هم داره هههههه
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  2 0
  چه جالب هر دفعه که میخواد چیزی را کران کنند تا دست مردم فقیر کمتر به آن برسد یک التهابی درست میکنند و قیمت را آنقدر بالا و پایین میکنند تا به قیمتی مد نظر خودشان برسانند که مردم به آن قیمت مجبور به قبول شوند به اصطلاح به مرگ میگیرند که به تب راضی شوند . راستی از مسوولان کسی این نظرات مردم را میخواند یا تاثیری دارد
 • صابر اصغرزاده IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  2 0
  از اول سال مرغ قیمت ۸ هزار بوده الان به قیمت ۲۵ هزار مگه درامد ما حقوق ما اینطور به این سرعت بالا میره مگه ما بتوانیم با این قیمت های زندگی کنیم این پول را زور را از جیب مردم میگیرن حرام هست بخدا
 • صابر اصغرزاده IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
  0 0
  خدا به داد بسره اخه این مردم چرا باید گران بخرن مرگ برای ادم بهتر است تا زندگی
 • IR ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
  0 0
  چندین ماه هست از کنترل قیمت مرغ عاجز هستیم وفقط قول می دهیم چرا ؟