انگلیس کرونا نمایه

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه کرونای انگلیسی در همه نقاط کشور شیوع پیدا کرده است، گفت:نوجوانان و جوانان عامل پخش این ویروس و انتقال به دیگر افراد و به ویژه سالمندان هستند.

به گزارش مشرق، ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت امشب در برنامه خبر ۲۱ با اشاره به آخرین وضعیت انگلیسی در کشور، اظهار داشت: باید فرض کنیم ویروس کرونا انگلیسی در همه جای کشور وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

شناسایی موارد جدید ویروس انگلیسی

وی گفت: همه باید نسبت به این موضوع هوشیار باشند و این یک هشداری است و به محض مشاهده علائم کرونا مردم باید سریعاً به پزشک مراجعه کنند.

معاون کل وزیر بهداشت تاکید کرد: مردم باید از خوددرمانی خودداری کرده و این بسیار خطرناک است و اینکه باید از افراد مجرب استفاده کرده و از مراجعه یا مشاوره نیروهای خارج از سیستم درمانی خودداری کنند.

وی افزود: امروز بیش از ۸ هزار مبتلای جدید به کرونا داشتیم که با توجه به اینکه درصد ثبت تست‌های مثبت ما نیز افزایش یافته، باید فرض کنیم که این ویروس در همه جای کشور وجود دارد.

ببینید:

فیلم/ کرونای آمریکایی و فنلاندی هم وارد بازار شد!

معاون کل وزیر بهداشت با تاکید بر این نکته که مردم باید رعایت سه گانه بهداشت شامل استفاده از ماسک، شستن دست ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را داشته باشند، خاطرنشان کرد: جوانان و کودکان به این نوع ویروس جهش یافته بیشتر مبتلا می‌شوند.

وی با بیان اینکه کرونای انگلیسی در استانهای تهران، البرز، خوزستان و قزوین بیشتر دیده شده است،اضافه کرد: نوجوانان و جوانان عامل پخش کرونای انگلیسی هستند و می‌توانند افراد دیگر و ویژه بزرگسالان را به کام مرگ برسانند.

حریرچی با اشاره به هرم سنی افراد مبتلا به کرونا در کشور، تصریح کرد:‌  موارد ابتلا در سن ۵ تا ۱۷ سال افزایش یافته؛ به طوری که در استان تهران از ۴ درصد به ۱۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

معاونم کل وزیر بهداشت ابراز داشت:موارد زیر ۱۲ سال بستری ها افزایش پیدا کرده است؛ضمن اینکه موضوع بسیار خطرناک در خصوص کرونا ویروس سرعت بالا و قدرت سرایت بسیار زیاد این ویروس است.

وی یادآور شد: این ویروس ظرف چند روز می‌تواند بیمار خود را بستری کرده و  می‌تواند در ظرف ۲ تا ۳ روز زیاد شود.

حریرچی  با اشاره به آخرین اطلاعات علمی و اطلاعات مربوط به سازمان جهانی بهداشت در خصوص ویروس کرونای انگلیسی، ابراز داشت: کسانی که قبلا به ویروس مبتلا شده بودند احتمال اینکه مجدد به این ویروس مبتلا شوند وجود دارد.

معاون کل وزیر بهداشت تصریح کرد: علائم کرونای انگلیسی با کرونای قبلی مشابه است؛ ضمن اینکه تا زمان سازمان گسترش واکسیناسیون و ایجاد ایمنی جمعی، باید رعایت بهداشت را داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
  5 8
  خدا چراداره اینکاروبامردم دنیامیکنه بخاطراینکه مردم دارن غیراونکه پروردگارمیخادقدم برمیدارن ؟؟؟
  • علی IR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
   2 1
   چرا مردم دنیا دارند اینکارا رو با هم می کنند چرا علیه کرونا، محیط زیست، و پیشرفت جامعه علمی با هم متحد نمی شوند.
  • IR ۰۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
   3 1
   خدا نکرده بنده خودش کرده
  • لطفی IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   0 0
   تعجب از اینکه شما به وجود پروردگار باور داری ولی اطاعتش را قبول نداری
 • IR ۰۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  0 0
  متاسفانه چنانچه شاهد حضور دسته جمعی جوانان و پرسه زدن آنها در مراکز خرید و تجمعات شلوغ که از عوامل مهم و بیشتر این گونه تجمعات بحساب می آیند . هستیم . خانواده های عزیز لطفا به این مطالب مهم که فرزندانشان در معرض خطر و موجب شیوع ویروس در جامعه میتوانند باشند . جدی بیاندیشند و از بیرون رفتن آنان ممانعت بعمل آورند . این وظیفه و مسئولیت ملی و انسانی ما هست تا حداقل مراقب سلامتی خود و فرزندانمان باشیم . خطر بیش از پیش بما نزدیکتر شده و میتواند عوارض و خسارات جبران ناپذیری نصیب ما کند . هشیاری مضاعف میطلبد
 • IR ۰۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  1 0
  خداچرابکنه بیکاره؟انقده خدایان کذایی کروناهای رنگ ووارنگشونوواردبازاردنیای کثیفشون کردن غافلندازخدایی که به کمترازدمی ....ومکرو ومکرالله والله خیروالماکرین
 • IR ۰۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  0 0
  چرا کنکور دکتری را عقب نمی باید چون اگه این کار صورت نگیره عمدا برای عده کثیری مشکل درست کرده و آنها خود نیز عامل پخش آن میشوند
 • IR ۰۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  1 3
  حرف مفته
 • IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  0 0
  عکس روی جلد مجله نیویورکر ۲۸دسامبر
 • مرتضی GB ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
  0 0
  جنگ اقتصادی تبدیل ب کشتار بی رحمانه مردم مظلوم شد خدا لعنت کنه باعث بانیش رو

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس