کد خبر 1179292
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

به گزارش مشرق، حبیب احمدزاده، نویسنده در صفحه اینستاگرام خود نوشت: سی سال پیش ما مجبور شدیم که یک تانک بدزدیم، چرا ؟ماجرا از انجا اغاز شد که تازه بعد از چند سال از شروع جنگ، خانواده شهدای ابادان در سال شصت و چهار اجازه پیدا کردند تا به گلزار شهدای شهر رفت و امد پیدا کرده و به سرمزار بچه هایشان بروند ولی ناگهان در عصر پنجشنبه ای، این محوطه بشدت زیر اتش قرار گرفته و تعدادی از این خانواده ها زخمی شدند و حتی قبر چند شهید مورد اصابت قرار گرفته و قسمتی از پیکر انان به بیرون پرتاب شد.

ما به عنوان مدافعان در برابر توپخانه های دشمن به بررسی پرداخته و با دکل عظیمی از دشمن در ان سوی رودخانه روبرو شدیم، منطقه استحفاظی متعلق به ارتش بود از انها درخواست عمل کردیم که فرمودند دستورالعملی ندارند، به سپاه ابادان مراجعه کردیم که چند مسول پرسنلی غیراگاه بران فرمان میراندند و نتیجه ای نگرفتیم، از تیپ هفتاد و دو محرم که در حال انحلال و واگذاری تانکهایش به یگانی دیگر بود تانکی دزدیده و به سروقت دکل دشمن رفتیم ولی بدلیل نداشتن سکوی شلیک کاری نمیتوانستیم بکنیم پس به جهاد فارس مستقر در ابادان مراجعت کردیم مسول جهاد جوانی بود بنام سید محمد صادق دشتی بی درنگ پذیرفت تا زیردید و تیر حتمی دشمن سکوی شلیکی برایمان بسازد، زیر اتش شدید ساخت ولی کوتاه بود، با درخواست ما دوباره با لودر به سروقت سکو رفت و این بار بسیار بلندتر و مناسبتر، ولی دیده بان دکل دشمن هم که جانش را در خطر می دید بیکار ننشست و با گلوله توپخانه او را در پای تپه به شهادت رساند.

فردا در کنار سکو خون شهید را دیدیم، من از بالای دودکش خودی دیده بانی کرده و حسین جلی زاده از بالای سکو شلیک و دکل در فاصله بعید چهار کیلومتری با گلوله سوم همراه با دیده بانش مورد هدف قرار گرفته و سرنگون شد.

 سردار سرلشکر احمد سوداگر بعد از عملیات والفجر هشت مرا خواست و گفت انهدام ان دکل بطور ناخواسته باعث شد که دشمن نتواند تردد نیروهای ایران را در جاده خسرواباد بین ابادان و اروندکنار تحت نظر داشته و پی به نیت ما برای عملیات ما در ان منطقه ببرد.

 ولی این کار ناشدنی فقط بسبب تهور بی نظیر شهید سید صادق دشتی درزدن ان سکو زیر دید دشمن بود و لاغیر . مدتها پیش فرصتی دست داد تا پس از سی سال خانواده شهید را در فیروزاباد فارس پیدا کرده و بر سر مزارش ماجرای واقعی شهادت سید صادق را برای اولین بار برایشان تعریف و از طرف همه مردم ابادان و تمام ان خانواده های شهدا که از فردای ان روز انهدام دکل دشمن راحتتر به سرمزار فرزندانشان رفتند، تندیس طلایی شهید دریاقلی سورانی را خاضعانه به این پدر و مادر تقدیم کنیم. من یقر الفاتحه

روزی که مجبور شدیم تانک بدزدیم

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • علی IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
  12 2
  ارتش قهرمان و پیروز واقعی جنگ .
 • IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
  6 1
  من یقرا الفاتحه جمله ناقصی است. رحم الله من یقرا الفاتحه درست است
 • امین IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
  2 0
  سی سال پیش جنگ بود؟ احتمالا منظور نویسنده سی و پنج یال پیشه
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
  12 0
  بسم الله الرحمن الرحیم وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ
 • IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
  5 0
  خدا به این شهدا خیرفراوان داده. امید است شفاعت ما را در آن دنیا بکنند.