علیرضا رییسی

رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا از واکسینه شدن ۳ هزار نفر در اولین روز واکسیناسیون کرونا خبر داد.

به  گزارش مشرق، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:  هیچ فرقی بین مسئولان و مردم عادی نیست و همه بر اساس اولویت بندی واکسن دریافت می‌کنند.

رئیسی در ادامه بیان کرد: امروز حدود ٣ هزار نفر واکسن کرونا تزریق کردند و دوز دوم واکسن کرونا ٢١ روز بعد تزریق می شود که با دوز اول متفاوت است.

امروز ۳هزار نفر واکسینه شدند/هدف گذاری برای واکسیناسیون بیش از یک میلیون نفر تا پایان سال

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: اثربخشی واکسن کرونا ٩١.۶ درصد است و بیش از ٩٠ درصد ایمنی ایجاد می‌کند و تا ایمنی نهایی یک تا ١.۵ ماه زمان نیاز است.

او ادامه داد: افراد بعد از واکسیناسیون باید همچنان ماسک بزنند زیرا برای شکست کرونا و ایمنی جمعی باید بیش از ۵٠ میلیون نفر واکسینه شوند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: همه اطلاعات واکسیناسیون در اختیار همه خواهد بود و افراد به زودی می توانند از اولویت خود با خبر شوند.

به گفته ی این مقام مسئول، هدف گذاری ما واکسیناسیون یک میلیون و ٣٠٠ در فاز نخست تا پایان سال ٩٩ است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ٨ میلیون و ٧٠٠ هزار نفر سالمند داریم که بالای ۶۵ سال هستند و در اولویت دوم و گروه ١۶ تا ۶۴ سال با بیماری زمینه‌ای در اولویت بعدی قرار دارند. ٣٠ بهمن ١٠٠ هزار دوز و ١٠ اسفند ٣٠٠ تا ۴٠٠ هزار دوز واکسن اسپوتنیک وی روسیه وارد خواهد شد.

رئیسی با بیان اینکه واکسن اسپوتنیک وی از نظر کم عارضه بودن و اثربخشی جزو سه واکسن برتر دنیاست  ادامه داد: ١۶ میلیون و ٨٠٠ هزار دوز واکسن از کواکس خریداری کرده‌ایم و واکسن استرازنکا تولید هند از سبد کواکس تا حدود یک ماه دیگر وارد خواهد شد.

او بیان کرد: تعهدنامه کتبی برای عوارض واکسن از مردم نمی‌گیریم و واکسن کرونا داوطلبانه و رایگان تزریق می‌شود. اول واکسن پاستور، بعد رازی و بعد برکت به دست ما خواهد رسید.

رئیسی گفت: فاز یک واکسن برکت به پایان رسیده است و این واکسن در انتظار مجوز آغاز فاز ٢ قرار دارد و اواخر بهار به تولید نیمه صنعتی و تیر ماه تولید صنعتی خواهد رسید. واکسن وزارت دفاع در آستانه دریافت مجوز فاز انسانی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مهدی IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  4 3
  چرا مجوز فاز دوم واکسن برکت را نمیدید؟ آدم احساس میکنه وزارت بهداشت نمیخواد امتیاز تولید واکسن از مجموعه ی خودش خارج بشود
 • IR ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  2 2
  به اعضای هئیت دولت و خانواده شان واکسن بزنید .
  • IR ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
   2 0
   از کجا می دونست اونا قبلا نزده باشند
 • IR ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
  1 1
  به سلامتی
 • IR ۰۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
  7 5
  اثرات واکسن به این ‌زودی ها مشخص نمیشه بهتره این ۳۰۰۰ نفر زیر نظر باشن تا چند ماه بعد گروه بعدی
 • DE ۰۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
  2 5
  سالی یک میلیون واکسیناسیون ، به عبارتی 83 سال دیگه همه واکسینه میشن !
  • JP ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
   0 0
   خوبی تو؟
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
  0 0
  اینطوری که تا5سال واکسن زدن طول میکشه درحالیکه بحرین،عربستان،اعراب ،حتی فلسطین واسراییل دشمن،نصف حمعیتشان واکسینه شده اند وچندساله دیگه اونها مشکلات کروناییشون حل شده ما نیمه راه هم نیستیم وبراحتی به شکلهای مختلف بهمان ضربه میزنند-واقعا این دولت بی لیاقت فاسد نجومیبگیر...8سال چه بلاهایی که برسر مردم نیاورده!همش عقب ماندگی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس