رد کلیات بودجه 1400 در مجلس/ وقتی نوبخت مجلس موافق را مخالف کرد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: مناسب است دولت در ارائه لایحه اصلاحی بودجه سال ۱۴۰۰ به نظرات مجلس و مصوبات کمیسیون تلفیق توجه داشته باشد تا کار در روند تصویب بودجه با سرعت بیش‌تری پیش رود.

به گزارش مشرق،احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به اینکه کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در صحن مجلس رد شده، طبق آئین‌نامه مجلس، دولت باید لایحه یک، ۲ و یا ۳ دوازدهم به مجلس ارائه کند.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: پس از این دولت، لایحه اصلاحیه خود برای بودجه سال آینده را به مجلس ارائه کند تا کمیسیون تلفیق در زمان کافی بتواند بودجه سال آینده را مورد بررسی قرار دهد و کشور در سه ماهه نخست با فقدان بودجه مواجه نباشد. 

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار داشت: مناسبت است دولت در ارائه لایحه اصلاحی بودجه به مجلس مصوبات کمیسیون تلفیق و نظرات مجلس را مدنظر قرار دهد و لایحه اصلاحی به مصوبات کمیسیون تلفیق نزدیک باشد. 

امیرآبادی خاطرنشان کرد: در صورت تحقق این امر، کار رسیدگی به لایحه بودجه در مجلس سرعت بیشتری می‌گیرد و بودجه در زمان مناسب به تصویب برسد. 

به گزارش فارس، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ پس از بررسی در کمیسیون تلفیق در صحن علنی مجلس مورد بحث قرار گرفت اما کلیات آن از سوی نمایندگان رد و لایحه برای اصلاح به دولت بازگردانده شد. 

دولت طبق قانون دو هفته فرصت دارد تا لایحه اصلاحی بودجه را به مجلس ارسال کند تا کار بررسی لایحه اصلاحی در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس انجام شود.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس