1

همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع خط تولید انبوه موشک های دوش پرتاب پیشرفته پدافند هوایی افتتاح و کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب آغاز به کار کرد.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم افتتاح این خطوط تولید با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای صنعت دفاعی، تصریح کرد: تجربه ۴ دهه عمر پر برکت نظام اسلامی به ما آموخته است که تنها راه پیشرفت و ترقی کشور و تحقق آرمان های والای انقلاب اسلامی قدرتمند شدن است و امروز نقش صنعت دفاعی در قدرت آفرینی، بازدارندگی و اقتدار دفاعی کشور تعیین کننده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز راهی جز قوی شدن در همه ابعاد قدرت ملی پیش روی ملت بزرگ ایران اسلامی نیست و نیروهای مسلح نیز همچون حصاری مستحکم  برای استقرار و حفظ امنیت ایران اسلامی نقش آفرینی و مجاهدت می کنند.

بیشتر بخوانید:

قدرت دفاعی نیروهای مسلح در نبردهای نامتقارنِ ارتفاع پست افزایش می‌یابد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: صنعت دفاعی رکن اساسی و بلامنازع قدرت ملی است و خداوند متعال را شاکریم که با وجود جوانان متدین و متخصص ایران اسلامی در نیروهای مسلح و صنعت دفاعی، نیاز های دفاعی کشور تامین شده  واحتیاجی به خارج از کشور نیست.

وی با بیان اینکه  نیروهای مسلح  برای تهیه و ساخت نیازمندی های خود  بن بستی را پیش روی خود نمی بینند گفت: این خط تولید در واقع یکی از منحصر به فردترین خطوط تولید موشک های پدافند هوایی برد کوتاه در سطح منطقه است که با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و نوین در حوزه های لیزری، اپتیک، هدایت و کنترل می تواند  نیاز عملیاتی نیروهای مسلح را به خوبی برطرف نموده و در مقابل تهدیدات، سلاح ارزشمندی محسوب می شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد:  مجموعه ضدهوایی دوش پرتاب از مجموعه سلاح های پیشرفته ای است که در شرایط گوناگون تاکتیکی برای رزمندگان قابل بهره‌برداری است.

افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب پیشرفته و افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب در وزارت دفا

وی افزود:  این موشک‌ها در نسل های اولیه از کشورهای خارجی وارد می‌شد اما امروز نسل پیشرفته آن در برد حدود ۵ کیلومتر و در انواع گوناگون برای مقابله با اهداف با سرعت های مختلف و در حالت های دور شونده و نزدیک شونده توانست در آزمایش های سطح پیشرفته با تعداد بسیار بالا مورد تست قرار بگیرد.

 سرلشکر باقری با بیان فن‌آوری سنگین و پیشرفته این دوش پرتاب ها گفت:  در جهان تنها ۳ یا ۴  کشور توانایی تولید آن را دارند؛ اما امروز جمهوری اسلامی به طور کامل به این فناوری دست پیدا کرده و تمام قطعات آن  به طور کامل و با تیراژ بالا تولید می‌شود و به کرات مورد آزمایش گرم در صحنه های گوناگون قرار گرفته که می تواند در دفاع هوایی ارتفاع پست تا متوسط کاربرد داشته باشد.

 رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب را در ارتقاء قدرت رزم زمینی نیروهای مسلح حائز اهمیت دانست و خاطرنشان ساخت: افزایش برد و سرعت موشک های مورد استفاده در رزم زمینی از نیاز های نیروهای مسلح بود و  امروز بحمدالله سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع با آماده سازی زیرساخت های فناورانه لازم به خوبی توانست  با تولید سوخت جامد مرکب برای سلاح های رزم زمینی به ویژه موشک‌های زمین به زمین تاکتیکی، ضد زره و پدافند هوایی ارتفاع پست، دست نیروهای رزمنده را نسبت به گذشته بازتر نماید.

افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب پیشرفته و افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب در وزارت دفا

سرلشکر باقری با بیان اینکه  تمامی مراحل طراحی و ساخت تجهیزات مربوطه و مواد اولیه سوخت در داخل کشور تولید می شود گفت: در ابعاد گوناگون راکت‌های با حجم و قدرت اندک تا سنگین ترین موشک ها در این مجموعه سوخت تولید میشود که به حمدالله از ایمنی فوق العاده بالا و طراحی پیشرفته و از کیفیت فوق العاده عالی برخوردار است و این توفیق را به عزیزانم در وزارت دفاع و صنعت دفاعی که دانشمندان و زحمتکشان جوان آن به وجود آورنده ی این موضوع بودند تبریک عرض می کنیم و قطعاً این مجموعه در ارتقاء قدرت دفاعی کشورمان نقش ارزنده ای را دارد.

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  در مراسم افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب و افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب  که با حضور سرلشکر باقری  انجام شد، با تبریک دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پیشرفت های چشمگیر صنعت دفاعی را مرهون هدایت های پیامبرگونه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهنمودهای حکیمانه فرمانده معظم کل قوا دانست و با تقدیر از حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مجموعه وزارت دفاع گفت:  این سازمان در  شرایط سخت تحریم توانسته است با برنامه‌ریزی، انسجام، مدیریت جهادی و تکیه بر دانش و فناوری کاملاً بومی و با بهره‌گیری از شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌های  کشور گام‌های ارزنده‌ای را در طراحی، ساخت و تولید انواع متنوع دستاوردهای دفاعی و تسلیحاتی نیروهای مسلح  بردارد.

امیر سرتیپ حاتمی خاطرنشان ساخت: وزارت دفاع و متخصصین صنعت دفاعی با تکیه بر دانش و پیشرفت های خیره کننده که حاصل خودباوری و روح خود اتکایی مکتب اسلام عزیز  است،  ثابت کرده‌اند که تقریبا قادرند تمام  نیازهای دفاعی نیروهای مسلح اعم از ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تولید و تأمین کنند.

وی تأکید کرد: امروز به سبب آمادگی سرشار نیروهای مسلح و اقتدار مثال زدنی ملت بزرگ ایران اسلامی، هیچ قدرتی در دنیا جرات تعدی و تجاوز به میهنمان را ندارد.

امیر سرتیپ حاتمی خاطرنشان ساخت: به برکت انقلاب اسلامی و خون پاک شهیدان و همت متخصصان صنعت دفاعی، خط تولید انبوه موشک های دوش پرتاب پیشرفته پدافند هوایی در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع افتتاح شد و این در شرایطی است که انحصار تولید این گونه موشک‌های پیشرفته صرفاً در اختیار چند کشور محدود دنیا بوده  و امروز وزارت دفاع توانسته است در بومی سازی و تولید انبوه این موشک ها به دست جوانان ایران اسلامی برگ زرین دیگری را در دفتر افتخارات خود ثبت کند.

وزیر دفاع گفت: خط تولید موشک های دوش پرتاب پدافند هوایی در واقع یکی از پیچیده ترین و موثرترین سلاح علیه افراد و اهداف ارتفاع پست دشمن محسوب می‌شود.

وی افزود: پیچیدگی فناوری موشک های دوش پرتاب از این منظر مهم است که  علی رغم سطح بالای فناوری استفاده و عملکرد آن توسط نیروهای رزمنده ساده است.

امیر حاتمی با بیان اینکه این قبیل موشک های دوش پرتاب پدافند هوایی از نظر سطح فناوری و قابلیت تاکتیکی با مدرنترین موشک‌های دوش‌پرتاب به دنیا برابری نموده و حتی در برخی مولفه‌ها از نمونه‌های خارجی نیز برتر است گفت: سیستم های به کار رفته در این موشک‌های پدافندی کاملاً بومی شده و عمق بومی سازی آن به گونه‌ای است که می‌تواند از خطوط تولید آن متناسب با نوع تهدیدات و نیاز نیروهای مسلح محصولات متنوعی را تولید و عرضه کرد.

وزیر دفاع تاب آوری در مقابل اخلالگر ها، درگیری با انواع اهداف هوایی ارتفاع پست نظیر بالگردها پهپادها و موشک‌های کروز را از مهم ترین ویژگی های این دوش پرتاب ها برشمرد و گفت: قطعاً قدرت دفاعی ایران در نبردهای نامتقارن ارتفاع پست افزایش می یابد.

امیر حاتمی در خصوص افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب در سازمان صنایع دفاع گفت: این کارخانه به منظور تأمین سوخت جامد مرکب تمامی موشک های حوزه رزم زمینی ایجاد شده است و این خط تولید سوخت جامد مرکب می تواند به علت دارا بودن انرژی بالاتر،  برد و سرعت موشک های زمین به زمین ضدزره و پدافند هوایی ارتفاع پست را به صورت موثر افزایش دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • نعمت IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  1 2
  در مقایسه با استینگر چطوره؟ هدایت راداری هم موضوعیت داره؟
 • پیمان IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  24 15
  تولید کاملا بومی موشکهای دوش پرتاب چنین قدرتمند قطعا باعث افزایش توان رزمی و بازدارندگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت میشه
 • سرباز IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  5 1
  اسم موشک چیه؟
  • IR ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
   1 1
   کارخانجات مجموعه ای از دوش پرتاب ها افتتاح شده.اسمشو ک اونجا نمیزارن
 • علی خدایی IR ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  4 2
  ان شالله با پیشرفتهای روز افزون
 • ََReza Aslani IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  5 2
  امروزه صنعت تکنولوزی پدافند دفاع هوایی مهم و حیاتی است که باید هر روز به پیشرفتهای زیادی در این صنعت دفاعی هوایی برسیم با قدرت صد در صدی
 • یوزارسیف IR ۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  4 4
  با این سلاح جدید ایران ،جنگنده ای مثل A10 و هلکوپترهای شینوک دیگر توان عملیاتی در برابر ایران ندارد،
 • مهدی IR ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸
  7 5
  #ما_می_توانیم
 • IR ۰۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
  3 3
  ای ول
 • سیدحامد IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
  0 1
  کاشکی تو دهه فجر امسال خبرهایی از تولیدات نظامی مثل جنگنده و ناوشکن جدید انتشار پیدا میکرد.
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
  0 1
  احسنت درود بر ارتش و سپاه
 • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
  0 2
  زنده باد ایران

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس