پایان حضور آمریکا در منطقه بهترین واکنش به ترور شهید سلیمانی است

وزیر امور خارجه گفت: پایان دادن به حضور آمریکا در منطقه بهترین واکنش به ترور شهید سلیمانی و همرزمانش است.

به گزارش مشرق، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه امروز(چهارشنبه) با «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق که در راس هیئتی به کشورمان سفر کرده است پیرامون آخرین تحولات روابط دوجانبه و موضوعات منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کردند

ببینید:

عکس/ دیدار وزیر امور خارجه عراق با ظریف

ظریف در این دیدار با قدردانی از پیگیری روند قضایی ترور سرداران شهید سپهبد سلیمانی و ابو مهدی المهندس از سوی ودولت عراق، ابراز امیدواری کرد عاملان و آمران این اقدام جنایتکارانه از طریق پیگیری‌های قضایی به سزای اعمال جنایتکارانه و خسارت بار خود برسند.

وی افزود: پایان دادن به حضور نیروهای آمریکا در منطقه بهترین واکنش به این اقدام تروریستی خواهد بود.

وزیر امور خارجه با ابراز خرسندی از برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور، ابراز امیدواری کرد: توافقات سفر رئیس جمهور کشورمان به عراق  در حوزه های مختلف دو جانبه در خصوص شهرک های صنعتی ، بازارچه های مرزی، رفت و آمد تجار و زوار،  حمل و نقل کالا و مطالبات و موضوعات بانکی  در سریعترین زمان ممکن به نتیجه برسد. 

«فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق نیز در این دیدار رفت و آمدهای هیئتهای دو کشور را نشانگر اهتمام دو طرف به روابط فیمابین دانست و با مرور بر موضوعات روابط دو کشور در حوزه های مختلف دیدگاه طرف عراقی در این موراد را تشریح کرد.

وزیر امور خارجه عراق در این دیدار توجه ویژه «الکاضمی» نخست وزیر  عراق نسبت به پیگیری و سازماندهی روابط  دو کشور  را مورد تاکید قرار داد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس