سرلشکر سلامی: دشمن بر «قائمه» نظام یعنی رهبر انقلاب متمرکز شده و هرچه ایشان بگوید جنجال راه می‌اندازند - کراپ‌شده

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان انواع تهدیدات را علیه انقلاب اسلامی به کار گرفتند، گفت: حاصلش این شد که هر آنچه آنها به کار بردند، به فرصت هایی برای پیشرفت انقلاب ما تبدیل شد.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه بعدازظهر امروز (یکشنبه) در آیین اعلام آغاز رزمایش بیت المقدس گردان‌های بسیج، گفت: امریکا به تنهایی به اندازه تمام قدرت‌های روی زمین دارای قدرت نظامی بود و هنوز هم هست؛ در آن زمان آمریکا بیش از ۲۵ درصد اقتصاد جهان را در اختیار داشت، آن زمانی که امام انقلاب کرد و آمریکا را شکست داد، سیطره سیاسی آمریکا بر عالم فراگیر بود.

بیشتر بخوانید:

طرح شهید سلیمانی تاثیری اعجازگونه در کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا داشته است

وی افزود: این کار بسیار دشوار و سهمگینی بود و خارج از دایره تصور و نگرش و برآوردهای متعارف و مرسومی است که در قاعده‌های بازی و موازنه های قدرت قابل تفسیر و توجیه باشد. به محض پیروزی انقلاب، جهان سلطه گر و دنیای استکبار در شرق و غرب احساس کردند ظلع جدیدی از یک قدرت مبهم و ناشناخته در دنیا متولد شده است؛ انقلااب ما ظهور یک قدرت جدید بود با جاذبه هایی بسیار وسیع و جهانی.

سردار سلامی ادامه داد: پیام های آسمانی انقلاب ما که برای همه بشریت عدالت، آزادی، طهارت اخلاقی و کرامت انسانی و دمیدن روح در یک جهان بی روح را نوید می داد، نشان داد که این انقلاب آمده است تا سلطه ستمگران را در عالم پایان دهد و این برای جهان قدرتمند سلطه گر قابل تحمل نبود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سخت‌ترین واکنش به این انقلاب بزرگ، جنگ بود، گفت: ما نمیتوانستیم بعنوان اسلام الگوی عقب مانده و ضعیف از یک نظام برآمده از اسلام ارائه بدهیم، باید پیشرفت می کردیم، ایران را می ساختیم و قوی می‌شدیم چون جز قوی شدن راهی برای بقاء و ادامه حیات نداشتیم. باید از ایجاد جنگ‌های جدید جلوگیری می کردیم و برای دشمن تصویری خطرناک از قدرتمان بسازیم و تمرکز او را از پیشانی انقلاب یعنی سرزمین ایران دور کنیم.

وی گفت: رهبر بزرگ و پیشوای عظیم الشان انقلابمان با منطق الهی و شناخت ژرف از سنت‌های الهی و شناخت از دشمنان کوچ و بزرگ، کاری بزرگ انجام داد و ملت را برای یک مقاومت بزرگ آماده کرد. او منشأ ایستادگی و استوانه عظیم ملت شد. تحریم اقتصادی و بسیج رسانه‌ای جهانی و انواع محاصره و جنگ‌های اطلاعاتی و هر آنچه تهدید سنتی و مدرن بود را بر علیه ما به کار برد، اما حاصلش این شد که هر آنچه آنها به کار بردند، به فرصت هایی برای پیشرفت انقلاب ما تبدیل شد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه امروز انقلاب ما بیش از هر زمان به حضور بسیج نیازمند است،‌ خطاب به بسیجیان تاکید کرد:  پایگاه ها را احیا کنید؛ به درون پایگاه ها بروید، هرچه میتوانید به مردم عزیز خدمت کنید، ما پیشمرگ این مردم هستیم. 42 سال از انقلاب گذشته است و با همه فشارها ملت سربلند است چون شما هستید. شما امید را به خانه ها می آورید، در قلب ها نور، اعتماد و اطمینان به نظام را روشن می کنید.

فرمانده کل سپاه خطاب به بسیجیان با بیان اینکه شما سفیران رحمت رهبر ما هستید، گفت: از خدمت دریغ نکنید، هر یک از شما هر عملی برای خدمت به مردم انجام می دهید یک نبرد بزرگ است. جهاد ما امروز از خدمت به مردم می گذرد.

وی با تاکید بر اینکه ما همه لوازم بزرگ بودن را داریم،‌تصریح کرد: ما چون برای غلبه به دشمنان بزرگ آرایش گرفته ایم به همان نسبت قدرت سازی می کنیم، دشمن بزرگ عامل رشد و پیشرفت ما است؛ همانطور که غلبه بر شیطان عامل رشد انسان است.

سرلشکر سلامی گفت: امروز به نقطه ای رسیده ایم که از برجام واقعا بی نیاز شده ایم، فهمیده ایم که بی نیازی از رفع تحریم، بر رفع تحریم اولویت دارد و شما این کار را می کنید.ما با قلب هایمان زندگی می کنیم، قلب هایمان به هم پیوند دارد و ما یک ملت با یک تن واحد هستیم و تا وقتی اینگونه هستیم پیروز می شویم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پیروزی سکه رایج ملت ایران است،‌ اظهار داشت: دشمنان ما در رویاهای بزرگی بودند و همه آنها را فراموش کردند، ذهن هایشان پاک شده اند و مراقبند از ما شکست های سنگین تر نخورند. ما آموختیم دشمن در چارچوب سلطه عمل می کند، چه وقتی با او سازش می کنیم و حتی وقتی در دایره دوستی او هستیم او دشمنی می کند و این ذات نظام سلطه و استکبار است.

وی در پایان با تبریک فجر انقلاب اسلامی به بسیجیان خطاب به آنها، تاکید کرد: فجرهای بزرگتری در راه است همانطور که رهبرمان فرمود خرمشهرهای دیگری در راه است ما با انسجام و وحدت و پیروی از ولی امرمان به همه آرزوهایمان خواهیم رسید.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 10
 • FR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  9 10
  روح انسان ایرانی با طراوت می‌شود با سخنان سردار سلامی عزیز فرمانده محترم سپاه
  • IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
   3 3
   فدایی داری سردار
 • IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  5 4
  سردار زنده باشی
 • DE ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  5 11
  درود خدا بر سردارسلامی عزیزمان.
 • کارشناس IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  4 9
  زنده باد سردار سلامی
 • IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  6 5
  اگر مدیران پول پرست که در هر امری که پول داشته باشد . کشور را به دشمن نفروشند
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  4 3
  سردار درود
 • جواد IR ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  3 3
  سلام خدا بر شهیدان
 • IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  3 2
  زنده‌ بادسردارقوت قلب رهبرمان هستی کوروکربادانهایی که نمی توانندببینندوبشنوند
 • IR ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  3 4
  باعرض سلام به رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران مقدس‌ وسلام بر سردار سلامی هچ وقت به شیاطین اطمینان نگنید وآنقدر قدرتمند شوید به حمدالله که دشمنان اسلام از نام ایران مقدس‌ وحشت کنند ما دشمنان را شکست می‌دهیم این وعده خداست انشاءالله