روحانی

رئیس جمهور افتتاح گسترده طرحهای عمرانی در کشور را در راستای تحقق شعار جهش تولید خواند و تاکید کرد که دولت دوازدهم افتخار می کند که در سایه فداکاری آب، برق و گاز را برای اقشار کم مصرف مجانی کرده است.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه و همزمان با آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در مراسم بهره برداری از ۱۳ طرح ملی و مهم صنعت آب و برق در استان های خراسان شمالی و کردستان  گفت: ۱۲ بهمن که امام خمینی(ره) بر خلاف پیش بینی قدرتهای بزرگ با استقبال بی نظیر مردم وارد کشور شد، روز شکوهمندی در تاریخ ایران است.

رئیس جمهور با تبریک آغاز چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهارداشت: امروز برای تاریخ و ملت بزرگ ایران و همه آزادی‌خواهان و مسلمانان جهان روز بسیار مبارکی است. در چنین روزی امام(ره) با استقبال بی‌نظیر و میلیونی ملت ایران وارد کشور شد و با حکمت و تدبیری که امام راحل داشتند، وقتی وارد کشور شد بلافاصله به دیدار شهدا رفت و این بسیار حائز اهمیت است.

دکتر روحانی با اشاره به سخنرانی امام راحل در بهشت زهرا(س) مبنی بر رایگان شدن آب و برق برای مستضعفان، گفت: مدتی بود که خناسان می‌گفتند «آن آب و برق مجانی چه شد؟» و امروز دولت دوازدهم افتخار می‌کند که در سایه فداکاری و تلاش مسئولان وزارت نیرو و نفت این شعار امام(ره) را محقق ساخت و اقشار کم‌درآمد از آب و برق رایگان برخوردار هستند و بدین وسیله شعار زشتی که خناسان در دست گرفته بودند، پایان یافت.

رئیس جمهور اضافه کرد: مشخص شد که دولت جمهوری اسلامی ایران، دولت مستضعفان است.

دکتر روحانی با اشاره به افتتاح طرح‌های مهم ملی در استان‌ خراسان شمالی و کردستان، اظهار داشت: امسال اگر چه به خاطر تحریم و کرونا، سال سختی برای مردم بود، اما جهش تولیدی که مقام معظم رهبری مد نظر داشتند، روی زمین نماند و از آغاز سال، هر هفته، افتتاح‌های مهمی در سراسر کشور داشتیم.

رئیس جمهور با اشاره به اقدامات بسیار بزرگی که در بخش آب و برق انجام شده، گفت: برخی تصور می‌کردند که انقلاب اسلامی صرفاً جنبه سیاسی داشته و برای استقلال کشور و مبارزه با استکبار و استبداد است، برخی نیز تصور می‌کردند که انقلاب اسلامی برای استقرار اسلام است و صرفاً جنبه معنوی دارد، اما آمار و ارقام نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی در کنار مباحث سیاسی و معنوی، برای بخش‌های مادی هم اهمیت قایل بوده است.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: در طول دوره انقلاب اسلامی حدود ۱۹۳ سد افتتاح شده این در حالی است که در آغاز انقلاب فقط ۱۹ سد، وجود داشت. در زمینه تصفیه‌خانه فاضلاب نیز در آن دوران ۴ تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور وجود داشت و امروز هفتاد و هفتمین تصفیه‌خانه فاضلاب را افتتاح کردیم. ضمن اینکه در ۸ سال دولت تدبیر و امید سالانه ۲۵۰۰ مگاوات برق جدید به مدار اضافه شده و هر ۵۰ روز یک سد مخزنی ملی به افتتاح رسیده است و تقریباً هر ۲ ماه یکبار یک تصفیه‌خانه آب و هر ماه یک تصفیه‌خانه فاضلاب به افتتاح رسیده است و این اقدامات نشان می‌دهد که همه در صحنه فعالیت حضور داشتند.

رئیس جمهور گفت: برغم جنگ تحمیلی اقتصادی مردم از روحیه، نشاط، ایثار و فداکاری برخوردار هستند و این نشان می‌دهد که ۱۲ بهمن، زنده است و روحیه مردم همان روحیه سال ۵۷ است و با همان وحدت، دلاوری و نشاط در صحنه هستند.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: سال ۵۷ شاهد وحدت و یکپارچگی بی‌نظری در کشور بودیم و امروز اگر در این زمینه مقداری کمبود داریم باید آن را جبران کرده تا به همان جایگاه برسیم چرا که نیاز داریم با وحدت، ایثار و همدلی در کنار هم قرار بگیریم.

رئیس جمهور تصریح کرد: نباید انتخابات سال ۱۴۰۰ باعث شود خدای ناخواسته اخلاق و معنویت زیر پا گذاشته شود. همه باید برادرانه در کنار هم بایستیم.

متن کامل سخنان دکتر روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز روز بسیار مبارکی برای تاریخ ایران و برای ملت بزرگ ایران و همچنین برای همه آزادی‌خواهان جهان و مسلمانان است. روزی که بر خلاف پیش‌بینی‌های قدرت‌های بزرگ، در چنین روزی امام(ره) با استقبال بی‌نظیر وارد کشور شد. استقبال‌ها در طول تاریخ ایران زیاد بوده است اما اینکه از فرودگاه مهرآباد تا بهشت‌زهرا تمام خیابان‌ها مملو از جمعیت باشد و در بهشت زهرا هم آن جمعیت عظیم میلیونی اجتماع کنند، بسیار روز شکوهمندی در تاریخ کشورمان بود.

حکمت و تدبیری که امام(ره)، وقتی وارد کشور شد، اول به دیدار شهدا رفت، مسأله بسیار حائز اهمیتی است. یعنی آنهایی که خون خود را در این راه نثار کرده و جان خود را فدا کردند، امام(ره) در آغاز به دیدار آنها رفت و در کنار قبور مطهر آنها قدم گذاشت به نوعی امام(ره) خواست بگوید دعوت‌کنندگان واقعی‌اش فداکاران این سرزمین و در رأس آن شهدا هستند.

البته بقیه کارهای امام(ره) هم فوق‌العاده بود از جمله اینکه محل استقرارش در یک مدرسه باشد و به خانه کسی نرفت. در این زمینه بحث‌های فراوانی در نوفل لوشاتو بود که وقتی امام(ره) وارد می‌شود، در کجا ساکن شود، به نظر من در میان همه پیشنهادهایی که مطرح بود، بهترین انتخاب را خودشان برگزیدند.

همین ساعت‌هایی که الان می‌گذرانیم ساعت‌های بسیار حساسی در تاریخ کشور بود و سخنرانی بسیار مهمی امام(ره) در بهشت زهرا ایراد کردند که مورد استقبال تاریخ بود اما یک تکه‌ای از سخنرانی امام بود که بعضی از خناسان آن را دنبال می‌کردند و آن اینکه امام(ره) فرموده بود که برای مستضعفان آب و برق، مجانی شود مدتی بود خناسان می‌گفتند که آن آب و برق مجانی، چه شد؟ و دولت دوازدهم افتخار می‌کند که این کار را در سایه فداکاری و تلاش مسئولین در وزارت نیرو و نفت انجام داد و امروز می توانیم بگوییم که برای افرادی که مصرف بسیار کمی دارند و به طور طبیعی از افراد و اقشار کم‌درآمد هستند از برق ، آب و گاز مجانی برخوردار هستند و همه آن پیش‌بینی‌های امام در تاریخ تثبیت شد و درست از آب درآمد و بسیار کار جالب توجهی بود که یک شعار زشتی که خناسان در دست گرفته بودند، پایان داده شد و معلوم شد که دولت جمهوری اسلامی ایران دولت حامی مستضعفان در تاریخ است.

امروز الحمدالله در دو استان خراسان شمالی و کردستان طرح‌های بسیار مهمی افتتاح شد. امسال، به خاطر تحریم و کرونا سال سختی برای مردم بود اما در عین حال آن جهش تولیدی که رهبری گفته بود آن شعار روی زمین نماند و از آغاز سال در هر هفته افتتاح‌های بسیار مهمی داشتیم و خود وزرا و مسئولین و استاندارها هم در استان‌های مختلف، افتتاح‌های بسیار فراوانی داشتند به یک معنا در حد امکان امسال واقعاً سال جهش تولید بود و در هر هفته طرح‌های بسیار مهمی را افتتاح کردیم و این هفته به دلیل دهه مبارک فجر علاوه بر پنج‌شنبه، امروز یکشنبه هم افتتاح داریم و این می‌تواند برای مردم مبارک باشد.

در زمینه آب و برق، کار بزرگی انجام گرفته است برخی فکر می‌کردند که انقلاب اسلامی یک انقلابی صرفاً سیاسی برای استقلال کشور و برای مبارزه با استعمارگران و استبداد است.

یعنی بیشتر رنگ سیاسی را در آن می‌دیدند یاتصور می کردند برای استقرار احکام اسلام است و بیشتر رنگ معنوی را در آن می‌دیدند اما آمار و ارقام نشان می‌دهد که در کنار آن بحث سیاسی و بخش معنوی، بخش مادی هم حائز اهمیت بوده است.

بر اساس آمار، امروز حدود ۱۹۳ سد در کشور افتتاح شده است در حالیکه در آغاز انقلاب ۱۹ سد داشتیم یعنی سدهای کشور بیش از ۱۰ برابر شده است. در زمینه فاضلاب وقتی انقلاب پیروز شد، ۴ تصفیه‌خانه در کشور داشتیم و امروز هفتاد و هفتمین تصفیه‌خانه کشور را افتتاح کردیم بنابراین نشان می‌دهد در این مدت حرکت عظیم و بزرگی در کشور صورت گرفته است.

مردم و مدیران و مهندسان و کارگران همه در صحنه فعالیت هستند. بر اساس همین آمار و ارقام هر سال به طور متوسط در ۸ سال دولت تدبیر و امید، ۲۵۰۰ مگاوات برق جدید به مدار آمده است. بیش از آنچه که قبلاً در سال‌های قبل از این دولت بوده شاهد آن هستیم ضمن اینکه هر ۵۰ روز هم یک سد مخزنی ملی به افتتاح رسیده است.

هر ۲ ماه یکبار یک تصفیه‌خانه آب افتتاح شده است. در فاضلاب هم هر ماه یک تصفیه‌خانه و تا پایان دولت ۱۰۱ تصفیه‌خانه فاضلاب به افتتاح می‌رسد. البته در سایر زمینه‌های کشاورزی، ‌انرژی، فضای مجازی، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری، بهداشت و درمان نیز اقدامات بزرگی انجام شده است. اینکه در یک سال آخر دولت دوازدهم بیش از ۱۰ هزار تخت بیمارستانی به بهره‌برداری می‌رسد، در تاریخ کشور سابقه ندارد و این کار عظیم و بزرگی است که انجام گرفته است. آن هم در یک شرایط سخت و سالی که هم با کرونا و هم تحریم شدید مواجه هستیم در واقع اسمش تحریم نیست، جنگ تحمیلی اقتصادی است.

بحمدالله روحیه، نشاط، ایثار و فداکاری مردم، همه اینها نشان می‌دهد که ۱۲ بهمن زنده است، همه اینها نشان می‌دهد که روحیه مردم همان روحیه ۱۲ بهمن سال ۵۷ است در این ۴۲ سال، مردم با همان نشاط، ایثار، دلاوری، فداکاری و وحدت در صحنه بودند. در بعضی از موارد اگر یک مقدار مشکل و کمبود داریم باید جبران کنیم. به نظرم در این زمینه‌ها پیشرفت‌های بسیار خوب داشتیم.

در زمینه اخلاقی، معنوی، همکاری‌ها، تعاون‌ها، وحدت و یکپارچگی، سال ۵۷ واقعاً نمونه بود و مردم با وحدت، یکپارچگی و صدای واحد در کنار هم بودند. ممکن است در این زمینه یک ذره نزول داشتیم که باید آن را جبران کنیم. یعنی باید به همان نقطه برسیم.

علت اینکه در آن انقلاب بزرگ، توانستیم به رهبری امام(ره)به پیروزی برسیم،  وحدت، یکپارچگی، ایثار و فداکاری بود.

امروز هم نیاز داریم با همان وحدت، ایثار و همدلی،در کنار هم باشیم. نباید انتخابات سال ۱۴۰۰ که در خرداد سال آینده پیش‌رو داریم  که - مردم در آن با مشارکت خوب در انتخابات رقابتی بسیار خوب حضور پیدا می‌کنند، - باعث شود که امروز اخلاق و معنویت را خدای ناکرده زیر پا بگذاریم همه باید برادرانه در کنار هم باشیم. ان‌شاء الله دهه فجر برای مردم مبارک باشد و بتوانیم راه و مسیر و وصیت‌های امام را به خوبی عمل و اجرا کنیم، ان‌شاء الله .

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 38
 • در انتظار بررسی: 12
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  15 0
  تحریف .... امام فرمودند : دلخوش نباشید مسکن آب وبرق و .... رسانه ملی کجایی
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  15 0
  آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند
 • میثم IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  14 1
  اول اینکه این جمله مال امام نیست . این تصمیم و وعده دولت بازرگان بود و امام آن را کافی ندانست بلکه هدف بالا تر از آن را امام مد نظر داشت. دوم اینکه دولت شما همه چیز را چند برابر کرد و دقیقاً بر خلاف نظر امام کار کرد . هم در بح فرهنگی ، هم از بعد اقتصادی و هم در رابطه با دشمن شناسی . شما 380 درجه خلاف نظر امام عمل کردید.
 • محمد رضا IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  19 3
  بابا امام ره کی گفت آب و برق مجانی که حالا پز میدید که آب و برق مجانی . یک بار هم که شده اون سخنرانی رو درست گوش کنید که اینقدر به خطا نروید.همانگونه که ما در صحبت هایمان به انواع خوردنیها و نوشیدنیها میگیم نون و آب منظور امام این بود که هدف این انقلاب بالا تر از نون و آب مجانی است . هدف این انقلاب آخرت آباد و سربلند زندگی کردن در این دنیا است.
 • DE ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  17 2
  بارها شبهه زدایی شد که اصل این خبر و گفته مبنی برمجانی شدن اب و برق از طرف سخنگوی دولت موقت آن زمان بود وابدا امام روحی فداه در اثبات این سیاق مطلبی نفرموده اند
 • م ز IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  19 0
  فقط زودتر از صحنه ي مديريت برو. با همه ي دار و دسته و دور و بريايت.
 • عشقم افساد طلبان:) IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  13 1
  به خدا امام نگفت صرفاً مجانی می کنیم.
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  12 0
  عجب آب برق مجانی دولت شما زندگی مردم بکلی فلج کرد دیگه نایی برای مردم نمانده است
 • زین الدین IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  13 2
  دروغ دو سر و شاخدارتر از این؟! نه امام چنین گفته و نه تو چنین دروغی را می توانی به خورد مردم بدهی! یا للعجب!!
  • IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
   3 0
   بسه دیگه بابا! فیلمش هست
 • محمد IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  17 3
  اب وبرق مجانی را ابتدا دولت بازرگان مطرح کرد که امام پاسخ انها را در سخنرانی خود داد این دروغ بزرگ رو به امام نسبت ندهید اقای ریس جمهور مراجعه به روزنامه واسناد اول انقلاب کنید .‌
  • IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
   10 0
   ایشون حرفهای خودشم تحریف می‌کنه! انتظار دارید حرف دیگران که اول انقلاب زده شده رو درست بگه؟!
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  7 0
  مجانی را دکتر احمدینژاد کرد که یک دهم قیمت سکه به هر فرد یارانه داد تا علاوه بر مجانی شدن اب و گاز و برق و تلفن با مصرف مشخص حداقل تا بیش از 30 درصد مایحتاج ماهانش را نیز بتواند تهیه کند و البته با مسکن قسطی 12 میلیونی هم از شر اجاره خانه نجومی راحت باشد
  • IR ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
   2 0
   انصاف و سپاس شما ستودنیست. حیف که عده ای در منفعت اقتصادی یا سیاسی خود این اظهرااشمس را انکار میکنند!
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  15 4
  یکی به این بگه امام پاسخ مهدی بازرگان را داد و فرمود: اینکه میگویند آب و برق را مجانی میکنیم، دلخوش به این مقدار نباشید.
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  10 2
  فقط دروغ امام خمینی در بهشت زهرا نگفته آب برق را یگان می شود. این مجله مربوط به دولت بازرگان است
 • تال IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  9 0
  دروغ تا چه اندازه ..............کی تمام میشه کارت مثل ترامپ بری.................
 • IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  11 0
  جناب روحانی با این دروغ بزرگ به کجا میرسی ؟ کارگران وکشاورزان وبازنشسته ها دارن گدایی میکنن وپولدارها پول.دارتر وفقرا هر روز.فقیرتر میشن دولت ما فقط ...
 • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  10 2
  امام خمینی :من آمده ام که بزرگواری شما را حفظ کنم. من آمده‌ام که دشمن‌های شما را زمین بزنم. من آمده‌ام که دست اجانب را از این مملکت کوتاه کنم.........برای این اهداف امام عزیزمان ، چه کردی جناب روحانی ؟؟؟؟؟؟؟؟
 • محمد IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  7 2
  آب و برق مجانی حرف امام نبود بلکه وعده دولت بازرگان بود.
 • KW ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  10 1
  روحاني خجالت بكش ...
 • مرصاد IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  10 0
  مغالطه 40 ساله ! امام راحل ؛ هیچ وقت نگفتند که ؛ آب و برق همه را مجانی می کنیم ! گفتند ؛ دلخوش نباشید که ؛ آب و برق را مجانی میکنیم ، برای طبقه مستند ! این طرح را دولت موقت اعلام کرده بود که ؛ آب و برق ، برای کم درآمدها ، رایگان می شود !
 • علی IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  6 0
  تو که راست میگی
 • DE ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  13 1
  باز هم دروغ بستن به امام خمینی و تکرار دروغ . امام خمینی هرگز در 12 بهمن 57 چنان حرفی را نزد. اولین بار این امیرانتظام بود که اولین بار در 8 اسفند 57 وعده رایگان شدن آب و برق را داد و 11 اسفند امام خمینی گفت به این قانع نباشید که آب و برق را رایگان کنید. بعدا به دروغ سخنان 11 اسفند 57 را گفتند مال 12 بهمن بوده است و مردم برای آب و برق رایگان آنهمه شهید داده اند!
 • رضایی IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  9 0
  ما که ندیدیم روز به روز گرونتر شده
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  7 1
  آخه ! حضرت امام کی گفت آب و برق مجانی؟؟
 • ش. AE ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  1 5
  امام برای همه مردم فرمود نه برای قشر خاص
 • مرصاد IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  8 0
  مغالطه 40 ساله ! امام راحل ؛ هیچ وقت نگفتند که ؛ آب و برق همه را مجانی می کنیم ! گفتند ؛ دلخوش نباشید که ؛ آب و برق را مجانی می کنیم ، برای طبقه مستمند ! این طرح را دولت موقت اعلام کرده بود که ؛ آب و برق ، برای کم درآمدها ، رایگان می شود !
 • مرصاد IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  5 0
  امام ؛ هرگز نفرمودند که ؛ آب و برق را ، برای همه مردم ، مجانی می کنیم ! مشکل اینجاست که ؛ مسئولین نظام ؛ در این چهل ساله ، بعلت مشغولیات متعدد ، هرگز نیامدند ، این دروغ بزرگ را ، که به امام راحل نسبت میدهند ، رد کنند و آنقدر این دروغ تکرار شد ، که به نوعی باور مردم گردید ! و یک عده هم ، حالا به آن استناد می کنند !!
 • شهریار IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  6 0
  دولت شما پدر ملتو در اورد
 • IR ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  4 0
  یکی بگه شما صحبت نکنید
 • جوان IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  7 0
  آب و برق مجانی پیش کش.مرد حسابی چه کردید با زندگی فقرا،چرا از امام مایه می‌ذاری.
 • SE ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  7 0
  منو نخندون؛
 • آجرلو IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  4 0
  موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام، جناب سید حسن خمینی، آیا این نسبتی که جناب روحانی به حضرت امام می‌دهد، درست است؟ اگر درست نیست که نیست، چرا جلوی تحریف کلام امام و اتهام به امام را نمی‌گیرید؟ چرا اعتراض نمی‌کنید؟ این سخنی که روحانی به امام نسبت، می‌دهند، از آن بازرگان است، نه حضرت امام. امام از دست روحانی که نمی‌گذارد یک شب آسوده بخوابیم.
 • ناصر IR ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  3 2
  این ادعای آقای روحانی کاملا خلاف است، دروغ است، تحریف است. من خودم در بهشت زهرا پای سخنرانی امام بودم، امام هرگز وعده آب و برق مجانی ندادند. سرداران تحریف، دروغ ... رویتان سیاه باد. مدعیان دروغگو هرگز نمی توانند جمله ای از امام در بهشت زهرا در این مورد پیدا کنند و ارائه کنند. موسسه نشر آثار امام کجاست؟! آیا این توهین و تحریف کلام امام هم "اجتهاد" در مبانی امام است؟!
 • .. IR ۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
  5 0
  خداوکیلی نتونستی قیمت مرغ وتخم مرغ به ثبات برسونی ادعای آب وبرق مجانی داره...روتوبرم
 • IR ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
  4 0
  دیروز گربه خانه همسایه شیش تا بچه زائید یکی از یکی دیگه خوشگلتر! به حسن نگید لطفا! فردا میآد اینو به حساب دستاورد دولتش میذاره!
 • IR ۰۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
  5 0
  لطفاً مستند و متنی از سخنرانی امام ره را در مورد آب و برق مجانی را اعلام تا مشخص شود چه کسی دروغ می گوید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس