مرکل در تماس با غنی: ادامه خشونت‌ها غیرقابل پذیرش است

صدراعظم آلمان گفت که ادامه خشونت‌ها همزمان با مذاکرات صلح غیرقابل پذیرش است و تاکید کرد که برلین از نظام دموکراتیک در افغانستان حمایت می‌کند.

به گزارش مشرق، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در ویدئو کنفرانس با «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان با ابراز نگرانی از افزایش خشونت‌ها در افغانستان بر ضرورت تامین آتش‌بس همزمان با جریان مذاکرات صلح در قطر تاکید کرد.

براساس بیانیه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، مرکل گفت: این غیر قابل پذیرش است که هم مذاکرات و هم خشونت‌ها ادامه داشته باشد و به مردم آسیب برسد.

بیشتر بخوانید

مرکل: همه گیری کرونا فاجعه قرن است

صدراعظم آلمان افزود که این کشور از یک افغانستان مستقل و مترقی که در آن نظام دموکراتیک برقرار باشد، حمایت می‌کند و ادامه داد که تلاش‌ها باید باعث تامین صلح و ثبات در افغانستان گردد.

دو طرف همچنین درباره کنفرانس وزرای دفاع ناتو که قرار است در ماه فوریه برگزار گردد، اهمیت آن در قبال افغانستان، تاثیر آن بر گفت‌وگوهای صلح و پیام‌هایی که این کنفرانس برای تداوم حمایت از افغانستان بویژه نیروهای امنیتی و دفاعی دارد، صحبت کردند.

آنگلا مرکل درحالی بر لزوم کاهش خشونت‌ها و آتش‌بس تاکید دارد که کمیسیون حقوق بشر افغانستان روز گذشته در گزارشی اعلام کرد که در سال 2020 میلادی باوجود جریان داشتن مذاکرات صلح، در مجموع 8500 غیرنظامی افغان کشته و زخمی شدند که 52 درصد آن در حملات گروه طالبان بوده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس