کد خبر 1172298
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
بورس نمایه

افراد حقیقی در بورس امروز ۴۴۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه سرمایه‌گذاری‌ها و همچنین سهام سرمایه‌گذاری بهمن بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها امروز حدود ۴۴۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۸هزار و ۴۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۱درصد یعنی دو هزار و ۴۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان دو درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

پایان کار سبز بورس؛ رشد ۱۲هزار واحدی شاخص

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «سرمایه‌گذاری‌ها»، «بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی» و «مواد و محصولات دارویی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات شیمیایی» و «استخراج کانه‌های فلزی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وبهمن»، «کساوه» و «پارسان» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «شکبیر»، «شفن» و «فجر» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری بهمن معادل ۲۴میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پتروشیمی امیرکبیر با برتری ۹۸میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۹۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۱۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۸۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۹۹۰میلیارد تومان بود.

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس