خاطرات سرباز حاج قاسم در نمایشگاه مجازی

کتاب «شاید پیش از اذان صبح»، نوشته حبیب یوسف‌زاده، شامل خاطراتی از شهید سردار قاسم سلیمانی است که از زبان سرباز او نقل شده است.

به گزارش مشرق، تازه‌ترین کتاب حبیب یوسف‌زاده، نویسنده کتاب‌های «آن بیست و سه نفر» و «اردوگاه اطفال»، با استقبال خوبی از سوی مخاطبان نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران روبرو شد. 

کتاب «شاید پیش از اذان صبح» که شامل خاطراتی از زبان یوسف‌زاده درباره شهید سردار قاسم سلیمانی است، همزمان با اولین سالروز شهادت شهید منتشر شد و طی این ایام نیز در بازار کتاب با استقبال مواجه شده است. زبان کتاب، زبان روان و ساده‌ای است که در آن یوسف‌زاده خاطراتی از شهید سلیمانی را در موقعیت‌های مختلف، از زمان جنگ تا پس از آن را روایت می‌کند. یوسف‌زاده که در جنگ تحمیلی سرباز تحت امر حاج قاسم بود، در کتاب تازه خود ارادت خود به فرمانده‌اش را نشان داده است. 

خاطرات یوسف‌زاده از زمان اعزام او به جبهه شروع می‌شود؛ در حالی که سن کمی داشت و با دست بردن در شناسنامه راهی جبهه شده بود. او پس از این بخش، خاطراتی از فعالیت‌ها و دغدغه‌های شهید سردار سلیمانی در زمینه‌های مختلف از جمله فرهنگی و اجتماعی نقل می‌کند. 

کتاب «صبح شام» دومین کتاب پرفروش انتشارات سوره مهر در نمایشگاه مجازی کتاب تهران است که پیش‌تر به چاپ سوم رسیده است. این کتاب که دربردارنده خاطرات حسین امیرعبداللهیان مدیرکل سابق خلیج فارس و خاورمیانه وزارت امورخارجه از تحولات منطقه و به ویژه سوریه است، پیش از این نیز با اقبال خوبی مواجه شده و به چاپ سوم رسیده است. 

«صبح شام» را یک روایت دیپلماتیک از تحولات سوریه می‌دانند که در آن راوی در کنار خاطرات خود، تحلیل‌های خود از تحولات منطقه را، از زمانی که کشورهای اسلامی شاهد بیداری اسلامی بودند تا تشکیل داعش و حضور ایران در سوریه را ارائه می‌کند. راوی «صبح شام» نیز در مراسم رونمایی این کتاب را به شهید سردار قاسم سلیمانی تقدیم کرده است. 

مطابق هر سال، کتاب‌های فاضل نظری، شاعر، نیز در صدر پرفروش‌های انتشارات سوره مهر قرار دارد. مجموعه شعرهای او با عناوین «گریه‌های امپراتور»، «اقلیت»، «آن‌ها»، «ضد»، «اکنون» و «کتاب» طی سال‌های اخیر جزو آثار پرمخاطب این انتشارات بوده‌اند. 

نمایشگاه مجازی کتاب تهران از روز اول بهمن‌ماه آغاز به کار کرده و در آن بیش از هزار و ۷۰۰ ناشر داخلی حضور دارند و آثار خود را ارائه کرده‌اند. این نمایشگاه در نبود نمایشگاه کتاب تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار شده است. 

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس