عمار حکیم: اجازه نمی‌دهیم تروریست‌ها فرصت بازگشت به عراق بیابند

رهبر ائتلاف عراقیون بر لزوم مبارزه امنیتی و اطلاعاتی در راستای جلوگیری از قدرت گرفتن مجدد تروریست‌ها در اراضی عراق تاکید کرد.

به گزارش مشرق به نقل از دفتر رسانه ای جریان حکمت ملی عراق، «سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون در دیدار با جمعی از شیوخ و ریش‌سفیدان منطقه الطارمیه و التاجی بغداد ضمن محکوم کردن مجدد انفجارهای اخیر بغداد اظهار داشت: دیگر مجالی برای بازگشت تروریسم به عراق وجود ندارد. امکان دارد در برخی مناطق دست به جنایت‌هایی بزنند، اما تروریست‌ها دیگر قادر به بازیابی نقش پیشین خود نیستند.

وی با بیان اینکه تروریسم پایگاه اجتماعی، زیرساخت، منابع بشری و حمایت‌های خارجی خود را از دست داده است، افزود: البته ما باید سطح عالی هوشیاری و آمادگی خود را حفظ کرده و شکاف‌های امنیتی و اجتماعی را پر کنیم.

بیشتر بخوانید:

رهبر جریان حکمت ملی عراق با بیان اینکه نبرد امروز، نبردی امنیتی و اطلاعاتی است، گفت: داعش دیگر خطری نظامی نیست، بلکه بیشتر چالشی امنیتی است که نیازمند راهکارهای امنیتی و انهدام هسته‌های خفته تروریسم از رهگذر افزایش فعالیت اطلاعاتی است تا مردم از امنیت و آرامش برخوردار شوند.

حکیم تصریح کرد: باید به تداخل فعالیت دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی پایان داد و برای ایجاد راهبردی امنیتی به دور از شیوه معمول که دیگر قادر به ممانعت از تحقق اهداف تروریستی نیست، تلاش کرد.

وی ادامه داد: مقابله با داعش مستلزم وحدت و یکپارچکی مواضع است، هربار که ناآرامی اجتماعی و سیاسی روی می‌دهد، تروریسم از آن برای پیشبرد اهداف خود سوء استفاده کرد، ما باید با وحدت سیاسی واجتماعی مانع از آن شویم.

رهبر جریان حکمت با هشدار نسبت به سوء استفاده از رخدادهای امنیتی اخیر برای تصفیه‌حساب‌ها و هدف گرفتن رقبا، اظهار داشت: برهه حساس و دشوار کنونی نیازمند وحدت رویه است تا پیامی اطمینان‌بخش به مردم مخابره شود که فرماندهان امنیتی و سیاسیون برای امنیت و راحتی آنها در تلاش هستند.

حکیم در پایان با بیان اینکه انتخابات آتی سلاحی دولبه است، خواستار مشارکتی آگاهانه، کارساز و گسترده شد و تاکید کرد: ائتلاف فراقومیتی بهترین راهکار برای بحران عراق به شمار می‌رود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس