طالبی: چرا مدیران ذوب‌آهن رک نمی‌گویند رضایی را نمی‌خواهیم؟

مدافع اسبق تیم ذوب‌آهن اصفهان گفت: فوتبال تفکرات جدید می‌خواهد و نباید آدم‌های ۸۰ ساله برای جوان‌ها تصمیم بگیرند.

به گزارش مشرق، فرشید طالبی در خصوص شرایط کنونی تیم ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: خدا را شکر باشگاه آنقدر قدرشناسی کرده که همه یادشان رفته هشت سال تاریخی ذوب‌آهن با ما بوده است. روزی همه در مورد تاکتیک ذوب‌آهن حرف می‌زدند و مقهور فوتبال این تیم بودند اما الان به لطف آقایانی که متأسفانه روی این باشگاه و تیم خیمه زده‌اند، به این حال و روز افتاده است.

بهتر نبود برای ۷ بازی رحمان را می‌آورند؟

وی ادامه داد: سال گذشته در تلویزیون گفتم با آوردن بوناچیچ لطمه بزرگی به ذوب‌آهن می‌زنید و لطفاً تصمیم آگاهانه در این مورد بگیرید. گفتم اگر سال بعد بوناچیچ در ذوب‌آهن ماند، بگویید هیچ چیزی از فوتبال نمی‌دانم. ذوب‌آهن از روی ناآگاهی برای هفت بازی بوناچیچ را آوردند. آیا بهتر نبود برای این هفت بازی رحمان رضایی را می‌آوردند که حداقل نسبت به تفکرات‌شان آگاهی پیدا کند؟

مدافع اسبق تیم ملی افزود: رحمان رضایی تقصیری ندارد. آقایانی که خودشان هیچ موفقیتی ندارند، طوری از بیرون انتقاد می‌کنند که انگار ۵۰ قهرمانی دارند. شما به سرمربی برزیل بگویید به زمین برو و اگر نبردی اخراج می‌شوی، آیا آن مربی می‌تواند کوچکترین تاکتیک خودش را ارائه بدهد؟ این چه تفکری است که دارید؟ از فوتبال چه یاد گرفته‌اید که در جاهای مختلف مشغول نابود کردن آن هستید؟

طالبی تصریح کرد: ذوب‌آهنی که همه به آن افتخار می‌کردند فقط به خاطر منافع شخصی آقایان به خاک سیاه نشسته، کدام آدم فوتبالی به مربی‌اش می‌گوید از پنج بازی ۱۲ امتیاز بگیر؟ آن هم به مربی که در اولین سال کارش است. من واقعاً به رحمان رضایی حق می‌دهم. شما اتاق فکر دارید و رحمان رضایی را انتخاب کردید پس به اتاق فکر خودتان احترام بگذارید.

سهمیه برای سپاهان آرزو شده بود

کارشناس فوتبال در مورد اینکه ذوب‌آهن معتقد است جمع‌بندی شده با این شرایط ادامه کار نمی‌تواند موفقیت‌آمیز باشد، گفت: این جمع‌بندی را چه کسی می‌کند؟ همان‌هایی که قبلاً هم موفق نبوده‌اند. بلایی که بر سر سپاهان آوردند و ساکت رفت، حالا برای ذوب‌آهن تکرار می‌شود. ساکت یکی از درخشان‌ترین مدیران تاریخ فوتبال سپاهان است. وقتی او رفت، چندین مدیر آمدند و سپاهان در اوج را زمین زدند. حالا دوباره او را آورده‌اند و به حالت اول برگشتند. فکر می‌کنید چه کسانی سپاهان را به خاک سیاه نشاندند؟ خیلی از آقایانی که ادعای‌شان می‌شد سپاهانی تیر هستند. سالها گرفتن سهمیه برای این تیم آرزو شده بود. 

یک نفر باید جلوی مدیران و مربیان را در فضای مجازی بگیرد

وی درمورد اینکه پشتوانه فنی هیات مدیره ذوب‌آهن، رسول کربکندی است و او نیز از جانب خودش حرف نمی‌زند، عنوان کرد: الان چند هفته است کار را رها کرده و در فضای مجازی جدل می‌کند. البته رسول کربکندی پیشکسوت و بزرگتر ما است اما وقتی آب می‌خورید و می‌گویند نوشیدنی دیگری بوده، اولین کاری که می‌کنی می‌گویی من چنین کاری نکردم تا جو را آرام کنی. من سال‌ها در رده اول بودم. یک زمانی می‌گفتند حواس‌تان به بازیکنان باشد و شب‌ها تلفن همراه آنها را بگیرید. الان یک نفر باید جلوی مدیران و مربیان را بگیرد که در فضای مجازی هستند.

بازیکن اسبق ذوب‌آهن افزود: چرا باید حواشی ذوب‌آهن رسانه‌ای شود؟ چرا این اتفاقات و حاشیه‌ها برای سپاهان و ذوب‌آهن افتاد؟ حالا در سپاهان ساکت آمده و دوست دارم با محرم موفق شوند اما چرا باید برای ذوب‌آهن این مسائل تکرار شود؟ جمله معروفی هست که می‌گوید حرف زدن بلد نیستی، حرف نزدن هم بلد نیستی؟ سکوت کنید و اجازه بدهید فشارها بخوابد. شک نکنید در پشت صحنه کارد و کاردکشی است که اینطور بروز می‌کند.

مدیران ذوب‌آهن قدرت ندارند بگویند اشتباه کردیم

طالبی درمورد اینکه مدیران ذوب‌آهن تلویحا از رضایی حمایت می‌کنند، گفت: اعضای این هیأت مدیره همه مدعی هستند. من در این باشگاه زندگی کردم. سؤالم این است که فلسفه ۱۱ امتیاز در پنج بازی از دل کجا می‌آید؟ هیأت مدیره رک بگوید رحمان رضایی را نمی‌خواهیم. چرا او را می‌زنند که به تیم آسیب بخورد؟ آیا به دنبال این هستند که رضایی خداحافظی کند، پول ندهند و بگویند ما شرط گذاشتیم و نتیجه نگرفت؟

مدافع اسبق ذوب‌آهن افزود: آنها قدرت ندارند که بگویند ما اشتباه کردیم، رحمان رضایی به تاکتیک ما نمی‌خورد و به دنبال برنامه بعدی می‌رویم. فوتبال ما به خاک سیاه نشسته چون اتاق فکر باشگاه‌ها این شرایط را ایجاد کرده است. یک مشت آدم نادان فوتبال ما را به خاک سیاه کشاندند. مردم هیچ دل‌خوشی به جز فوتبال ندارند. من بابت این مسائل اعصابم خورد است.

برای فوتبال کوچه بازاری تصمیم می‌گیریم

وی با اشاره به شرایط تیم‌های تبریز عنوان کرد: شما ماشین‌سازی تبریز را ببینید. در هفته چهارم کجای دنیا مربی را عوض می‌کند. معلوم است که با هیچ تفکری او را نیاورده‌اند. تیم بزرگ و ریشه‌دار تراکتور که این همه پول برایش خرج شده الان باید به دنبال سرمربی باشد؟ خود شجاعی می‌گوید من می‌خواهم بازی کنم اما می‌گویند نه باید بماند و الان که نتیجه نگرفته دوباره دنبال سرمربی هستند. اگر نتیجه می‌گرفت می‌گفتند نه تیم با مسعود جلو برود! ما برای فوتبال کوچه‌بازاری تصمیم می‌گیریم. مگر لیگ محلات است؟ مسعود شجایی خودش در زمین تحت فشار روحی است، آیا شجاعی چنین پاس اشتباهی می‌دهد؟ مشخص است که فشار روی او ایجاد شده است.

رابطه بازیکنان پرسپولیس را با یحیی یا شهباززاده با محرم را ببینید

طالبی در مورد لزوم جوان بودن مربیان تصریح کرد: اگر پدرم به تیم من بیاید به او می‌گویم عقب بایستید. الان فوتبال آپدیت شده و به تفکرات شما نمی‌خورد. یحیی گل‌محمدی را ببینید که چطور بازیکنانش برایش جان می‌دهند. فوتبالیست نیاز به یک سرمربی جوان دارد که با او ارتباط بگیرد. سجاد شهباززاده را ببینید چه رابطه‌ای با محرم دارد. قدیمی های ما همه بر پایه سالاری کار می‌کنند اما الان بازیکن ما احساسی است. ۲۰ سال پیش آنقدر ما را کوچک حساب می‌کردند که به ما تو هم نمی‌گفتند اما الان این را به بازیکن بگویی رویش را برمی‌گرداند. مدیران عامل هم که معلوم نیست با چه کسانی هستند. بازیکن‌سالاری هم به دست دلالان افتاده و معلوم است که تیم نابود می‌شود. فوتبال تفکرات جدید می‌خواهد. نباید آدم‌های ۸۰ ساله برای جوان‌ها تصمیم بگیرند.

آقایان پالسشان منفی بود و بهترین دفاع آسیا را سکونشین کردند

وی در مورد اینکه مدیران ذوب‌آهن صحبتی را در رسانه‌ها علیه سرمربی تیم انجام ندادند، گفت: زمانی در ذوب‌آهن افتخارات زیادی داشتم، بهترین دفاع آسیا شدم، بازیکن اخلاق تاریخ این باشگاه شدم. اما روی نیمکت می‌نشستم با اینکه بسیار تمرین می‌کردم. آقایان چون پالس‌شان منفی بود و جایی چیزی را شنیده بودند من را ۲۰ بازی روی نیمکت و سکو نشاندند. من با آدم‌ها زندگی کردم و مثل روز و به شفافیت آب، رحمان را درک می‌کنم. سیاست برای فوتبال نیست. نباید اینطور باشد که جایی مصاحبه نکنیم ولی از پشت فشار استرسی بگذاریم. روزی سوزوکی در AFC به من گفت این ذوب‌آهن بارسلونای کوچک آسیا است. چون خیلی خوب تیکی‌تاکا بازی می‌کرد. آقایانی که در آن زمان نبودند الان این تیم را به دست گرفته‌اند.

سپاهان دچار مشکل نشد چون مدیریتش کاربلد است

طالبی گفت: اگر یکی از پنالتی‌ها را برای ذوب‌آهن در مسابقات امسال می‌گرفتند و در ابتدای کارش برد به دست می‌آورد روند تیم خیلی تغییر می‌کرد اما الان در حسرت برد است و خیلی استرس دارد. سپاهان را ببینید در اولین بازی ۳ گل از گل‌گهر خورد بعد از آن هم سه گل از نفت مسجدسلیمان خورد یک بار حاشیه برایش درست نشد چون مدیریت کارش را بلد بود با اینکه خیلی‌ها هم برای این تیم سوسه آوردند.

رحمان در اتاق فکر به آرامش نرسید

مدافع اسبق ذوب‌آهن در مورد اینکه رحمان رضایی در چند روز اخیر مصاحبه‌های متعددی داشت و علیه مدیران باشگاه صحبت‌های تندی مطرح کرد، گفت: تیم رحمان بدشانسی‌های زیادی آورد. اگر در دو بازی نتیجه می‌گرفت این اتفاقات نمی‌افتاد. حالا این اتفاق افتاده، چرا در رسانه‌ها مطرح می‌کنید؟ آدم حرص داشته باشد و در اتاق فکر بتواند حرصش را بروز بدهد به آرامش می‌رسد اما اگر این اتفاق برایش نیفتد به رسانه می‌آید. این واقعیت است.

از جهنم پوهانگ با موفقیت بیرون آمدیم چون ذوب‌آهن یکدل بود

وی افزود: من در این فوتبال زندگی کرده‌ام. وقتی نتوانم حرفم را مثلاً به سرمربی تیم بزنم، در زمین جفت‌پا روی پای بازیکن حریف می‌روم و به این صورت حرصم را خالی می‌کنم. اگر رحمان مشکل دارد اولین ایراد به هیأت مدیره است که او را با چه تفکری آوردند؟ رحمان آمده، نتیجه نگرفته، شرایط سخت شده و این به بازیکنان سرایت کرد. بعضی اوقات محجوبیت به درد نمی‌خورد و باید قلدر باشی. شما ببینید در بازی با سایپا دروازه‌بان ذوب‌آهن چند سیو عالی داشت اما گلی که در دقیقه ۹۶ خورد چیزی به غیر از پالس‌های منفی نیست. در این تیم یک دلی وجود ندارد بدشانسی از این مسائل است. بدشانسی خیلی اوقات از یک دل نبودن می‌آید. زمانی پوهانگ ما را در ۲۰ دقیقه اول لوله کرده بود اما از آن جهنم با موفقیت بیرون آمدیم چون تیم عطر و بوی یکدلی می‌داد.

ذوب‌آهن مریض است

وی افزود: در مورد تیم رحمان نمی‌توانم تاکتیکی حرف بزنم چون بازی‌هایش را می‌بینم، این تیم حداقل تعادل را دارد ولی بد گل می‌خورد. درست است دچار ناهماهنگی است اما باید بدانیم بازیکنانی هم که از این تیم خارج شدند بازیکنان کمی نبودند. به خاطر همین نمی‌توانیم صددرصد فنی صحبت کنیم. این تیم مریض است. زمان ما هم این شرایط بود و پشت سر هم می‌باختیم. این شرایط را حس کرده‌ام. ذوب‌آهن در اواخر جدول بود اما سال بعد تغییرات شد و به موفقیت رسید. این تیم ذوب‌آهن قابلیت دارد و بازیکنانش قابل هستند اما چرا نمی‌توانند بازی کنند آیا همه چیز ضعف تاکتیکی است؟ بحث سن نیست مدیران و تفکرات فوتبال ما آپدیت نشده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس