شیوع گسترده کرونای انگلیسی در بین سالمندان بلژیکی

رسانه‌های بلژیکی از شیوع گسترده کرونای انگلیسی در بین ساکنان یک خانه سالمندان در بلژیک خبر داده‌اند که حدود دو سوم ساکنان آن را آلوده کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، در یک خانه سالمندان در بلژیک شمار زیادی از ساکنان به ویروس کرونای انگلیسی آلوده شده اند.

این خانه سالمندان در شهر اوتولست واقع در شمال غربی بلژیک قرار گرفته که به گزارش رسانه های محلی حدود ۷۵ نفر از آن ها که شامل دو سوم آن ها می شود به این ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا شده اند.

در پی شیوع گسترده این ویروس خطرناک همه فعالیت های اجتماعی در این منطقه محدود شده و تنها مدارس، مهد کودک ها و خدمات پزشکی باز مانده اند.

هنوز معلوم نیست ویروس جدید کرونا از چه طریقی به این ناحیه کوچک از بلژیک رسیده زیرا هیچ یک از افراد مبتلا تا پیش از این به بریتانیا سفر نکرده‌اند. به همین دلیل مقامات می‌گویند که شاید ویروس این بیماری از یک «منبع غیرمستقیم» و احتمالا بدون تماس انسانی در محل شایع شده است.

شهردار اتولست به خبرگزاری فرانسه گفت که تمامی فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی در این شهر تعطیل شده و افرادی که به ویروس جدید مبتلا شده‌اند باید به جای ۷ روز، ۱۰ روز قرنطینه شوند.

ساکنان خانه های سالمندان در بلژیک بیش از نیمی از قربانیان کرونا در کشور بلژیک را تشکیل می دهند.

چندی پیش هم بازدید یک بابانوئل مبتلا به ویروس کرونا از یک خانه سالمندان در بلژیک منجر به مرگ ده‌ها تن از ساکنان این خانه سالمندان در اثر ابتلا به این بیماری شده و بسیار خبرساز شد.

در اوایل دسامبر یک فرد ناقل ویروس کرونا که بعد از چند روز تست کرونایش مثبت اعلام شد از یک خانه سالمندان در شهر مول بلژیک بازدید کرد منجر به مرگ ۲۶ نفر از ساکنان این خانه سالمندان شد ...

سازمان عفو بین الملل در ماه نوامبر دولت بلژیک را به قصور و کوتاهی در مسئله حمایت از ساکنان خانه های سالمندان متهم کرد.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در بلژیک حدود ۶۷۷۲۰۹ نفر به کرونا مبتلا شده و ۳۰۳۹۶ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس