عزاداری فاطمیه در حرم‌های مقدس عراق و سوریه+عکس و فیلم

حرم‌های مقدس عراق و سوریه همزمان با ایام فاطمیه سیاهپوش شدند و مراسم عزاداری در این اماکن مقدس با حضور زائران از چند روز گذشته تاکنون در حال برپایی است.

به گزارش مشرق، همزمان با ایام فاطمیه، اعتاب مقدسه عراق و سوریه سیاهپوش شد و مراسم عزاداری مادر سادات با حضور زائران برگزار شد.

در حرم امام حسین (ع) که از هفته‌های گذشته سیاهپوش شده بود، شب گذشته مراسم مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) برپا شد و در این مراسم زوار برای غربت حضرت فاطمه (س) اشک ریختند.

عزاداری حضرت فاطمه (س) در بین‌الحرمین (دانلود)

همچنین در بین الحرمین مراسمی تدارک دیده شده بود که جمعی از زائران با حضور در این قطعه از بهشت به عزاداری پرداختند. برپایی مراسم تعزیه نیز از دیگر برنامه‌های حرم‌های کربلا بود که در بین‌الحرمین برگزار شد.

حرم امیرالمؤمنین (ع) و ایوان نجف نیز با نصب پرچم‌های مشکی مزین به نام و القاب صدیقه کبری (س) سیاهپوش شد و جمعی از زوار شب گذشته در ایوان نجف به دعاخوانی و عزاداری پرداختند.

حرم علوی در ایام فاطمیه (دانلود)

در حرم حضرت امامین جوادین (ع) و امامین عسکریین (ع) نیز همچون سایر اعتاب مقدسه عراق مراسم عزاداری حضرت زهرا (س) برپا است و زائران بدون اعمال محدودیتی به حرم‌ها مشرف شده و به عزاداری می‌پردازند.

همچنین در سوریه با کاهش چشمگیر تعداد مبتلایان به کرونا همه امور همچون گذشته به روال عادی بازگشته و زائران در حرم‌های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) حضور یافته و به عزاداری و زیارت می‌پردازند.

سیاهپوش کردن حرم حضرت رقیه (س) به مناسبت فاطمیه (دانلود)

حرم‌های مطهر حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) در ایران نیز به مناسبت ایام فاطمیه سیاهپوش شده است، اما پذیرش زائران و حضور در این اماکن با اعمال محدودیت و رعایت نکات بهداشتی انجام می‌شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس