کد خبر 1168371
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
ماجرای قبض برق ۴۰ میلیارد تومانی شرکت تولیدکننده رمزارز در رفسنجان

یکی از مزارع مجاز تولید رمز ارز در جنوب کشور, که در روزهای اخیر با درخواست توانیر فعالیت خود را متوقف کرده است، در یکی از قبوض مصرفی خود, بیش از ۴۰ میلیارد تومان تعرفه مصرف برق دارد.

به گزارش مشرق، در روزهای اخیر با بروز قطعی های متعدد برق در نقاط کشور, بار دیگر موضوع فعالیت مجاز و غیرمجاز تولید کنندگان رمز ارز به تیتر خبرها تبدیل شده است.

 در این راستا روز گذشته محدحسن متولی زاده, مدیرعامل توانیراز توقف دو هفته ای فعالیت تولیدکنندگان مجاز رمز ارز در کشور به درخواست این شرکت و همینطور برخورد با تولید کنندگان غیرمجاز رمزارز خبر داد .

 این مقام مسئول همچنین در سخنان خود, از همکاری یک مزرعه بزرگ تولیدکننده رمزارز در جنوب کشور که با مجوز قانونی درحال فعالیت بود به منظور توقف فعالیت خبر داد.

صنعت برق ایران ,

اخیراً‌در فضای مجازی قبضی منتسب به فعالیت این مزرعه مجاز تولید رمز ارز منتشر شده که پس از رسانه ای شدن این قبض و مبلغ قابل توجه 40میلیارد تومانی بدهی برقی این مزرعه تولید رمز ارز, شرکت برق منطقه ای کرمان, اطلاعیه ای در این خصوص صادر کرد.

متن این اطلاعیه به این شرح است:

"1ـ مشترک مذکور با سرمایه گذاری مشترک ایران و چین و پس از اخذ مجوز تاسیس از سازمان صنعت ،معدن و تجارت و انجام سرمایه گذاری در جهت انجام تعهدات فنی ابلاغی از طرف شرکت توانیر و براساس شرایط اتصال مطابق با آیین نامه تکمیلی تعرفه های برق به شبکه متصل شده است.

2ـ نحوه محاسبه هزینه انرژی مصرفی این مراکز بر اساس مصوبه هیئت محترم وزیران و بر اساس مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارز ها برابر با بهای برق صادراتی می باشد و با در نظر گرفتن تخفیفات مربوط به اتصال به شبکه انتقال محاسبه می گردد.  به منظور مدیریت مصرف در ماههای گرم سال با نرخ دو برابر و در 8 ماه غیر گرم با نصف نرخ برق صادراتی محاسبه می گردد.

لازم به ذکر است شرایط مذکور برای کلیه مراکز تولید ارز دیجیتال دارای مجوز ، یکسان می باشد.

3 ـ آنچه در صورتحساب دوره هشتم سال 99 مشترک شرکت سرمایه گذاری ایران و چین در فضای مجازی منتشر گردیده است، طبق آیین نامه تکمیلی تعرفه های برق و دستورالعمل های اجرایی متعاقب آن محاسبه و اعمال گردیده و طبق روال جاری برای کلیه مشترکین صنعتی چنانچه مشترک تمام یا بخشی از آن را نپردازد ، به عنوان بدهکاری در دوره بعد آورده شده  و بر اساس مقررات موجود ، مشمول تعرفه تأخیری می گرددکه در صورت عدم پرداخت ، از طریق روش های قانونی نسبت به وصول مطالبات اقدام می گردد.

4 ـ با توجه به سیاست های وزارت نیرو در تأمین برق مشترکین خانگی ، علی الخصوص در فصل سرد سال ، با توجه به محدودیت بوجود آمده ناشی از کمبود سوخت نیروگاههای کشور ، پس از هماهنگی های انجام شده و به منظور حفظ پایایی شبکه برق کشور مشترکین صنعتی ملزم  به کاهش بار مصرفی خود گردیدند که مصرف بزرگترین مشترک رمز ارز کشور در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان نیز از تاریخ 24 دی 99 به طور کامل قطع گردید.

در پایان به مردم شریف استان این اطمینان را می دهیم که خدمتگزاران مردم در صنعت برق استان به صورت شبانه روزی درحال فراهم نمودن شرایطی به منظور جلوگیری از قطع برق ناخواسته مشترکین در سطح استان می‌باشند و در این راه به دعای خیر شما مردم نجیب ، فهیم و ولایی استان محتاج می باشیم.

روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان"

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مظلوم IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  8 0
  تازه قبض دوره قبلش رو هم نداده و بدهی داشته
 • GB ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  7 0
  عذر بد تر از گناه-
 • GB ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  10 0
  سود بیت کوین که این همه برق براش مصرف میشه به جیب چه کسانی میره؟ مطمئنن برای مردم عادی سودی نداره، ولی وقتی کمبود برق ایجاد میشه و برق قطع میشه به مردم و مشاغل خرد آسیب وارد میشه که هیچکس هم براشون جبران ضرر نمیکنه.
 • DE ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  6 1
  رمز ارز دیگه چیه. واقعا این دیگه چجور کاریه
  • US ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   2 2
   کاری با رزق و روزی حرام
 • ایل من بختیاری IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  10 0
  چرا کسی جرأت نمیکنه با چین برخورد کنه؟؟؟ یک زمانی شعار نه شرقی و نه غربی داشتیم
 • یک جانباز IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  4 0
  مدرم دعا کنند که چی بشه آیا با دعا آب رفته به جوب باز میگردد
 • IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  4 0
  کار اینها چیست . گزارشی تهیه کنید . بفهمیم
 • تنبل IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  4 0
  انشاالله در این کاسبی، با چین پنجاه پنجاه ایم؟؟؟
 • مرصاد IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  2 0
  دولت تدبیر ؛ در خدمت و همسو با مرفهین بی درد !
 • مرصاد IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  4 0
  یکی از روش های جبران کسر بودجه دولت تدبیر !!
 • امیر IR ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  2 0
  یک دوره پول برق 20 تومانی را فراموش می کنیم پرداخت کنیم دوره بعد اخطار قطع فوری صادر میشه. این شرکت بنده خدا چطوری این پول را پرداخت می کنه اخطار صادر کنید سریع پرداخت کنه.
 • ناشناس IR ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  1 0
  دعا کنیم چه بشود؟
 • بینام IR ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  1 0
  اینم یه نمونه دیگه از ماست مالی های دولت.
 • IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  0 0
  اداره برق بلد با ما گیر بده اگر ۲۰ هزارتومان بدهکار بهش باشیم سریع مامور قطع بر روسرما خراب بشه بعد این شرکت اینهمه بدهکار کسی کاری بهش نداره ،
 • RO ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  0 0
  سلام من به عنوان یه کارگاه تولیدی کوچک با جواز و تعرفه برق صنعتی که مرتب توسط اداره برق هم به کارگاهمون سرکشی میشه اگر گاهی قبض برق رو پرداخت نکنیم برقمون قطع میشه با مثلا یک و نیم میلیون تومان قبض بعد باید ۳۲ هزار تومان هم هزینه وصل بدیم بعد از پرداخت قبض تا برق کارگاه وصل بشه هیچ التماس و خواهش و رزق و روزی کارگر و سال تولید و جهش تولید و این چیزها هم فایده نداره که نداره چطور این فارم با ۱۳ میلیارد تومن بدهی برقش قطع نمیشه این آیا عدالت هست؟ به قول آقای احمد توکلی این نظام رو هیچ چیزی نمیتونه ساقط کنه به جز فساد این قبض برق نمونه فساد و بی عدالتی هست ضمن اینکه خود اینکه جواز بیت کوین رو به کسی میدند که حداقل باید ۱۲۶ ماینر داشته باشه و این یعنی نزدیک ۳ میلیارد سرمایه یعنی نظام بیشتر نظام سرمایه داری هست تا نظام مستضعفین همین نظام، ماینر مردم رو به جرم غیرقانونی بودن جمع میکنه و با مال ملت خودش فارم میزاره نمیدونم چی بگم دلم پر از درد هست
 • IR ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
  1 0
  قضیه ارزهای دیجیتالی که بدون پشتوانه هستند مثل قمار می ماند و شرعا هم جایز نیست
 • حسن IR ۰۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
  0 0
  سلام عزیز جان چی میزنی 40 میلیارد فیش اومده. امتیاز برق این بابا رو بزنی ببندی رو هم 40 میلیون نمیشه چطوری میخوای اگه پرداخت نکرد طبق مقررات باهاش برخورد کنی دیگه فوق آخرش میخوای یه کنتور جمع کنی .سند کارخونه که گرو نوشته اونوقت اگه فیش برق مردم 200 تومنی داشته باشن همون ماه اول از تیر برق میرید بالا تا برقشونو قطع کنید. مجوز مجوز
 • IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
  4 0
  از انرژی خورشیدی استفاده کنید ایران پر کویره آخه چین خودش حاضره این کار رو بکنه صنایع کوچک وابسته به انرژی به زودی نابود خواهند شد
 • احمد IR ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
  0 0
  اول برق به مردم بدهید بعد فکر افت و لیس خودتان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس