کد خبر 1168123
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲
زنگنه از یک ابرپروژه خبر داد؛ برنامه وزارت نفت برای سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری در غرب کرمانشاه

وزیر نفت گفت: در نظر داریم طرحی عظیم با بیش از دو میلیارد دلار هزینه سرمایه‌گذاری شامل زنجیره‌ای کامل از تولید گاز تا پالایش و تفکیک گاز، طرح پتروشیمی و بخش‌های پائین‌دست آن در غرب کرمانشاه اجرا کنیم.

به گزارش مشرق، بیژن زنگنه، وزیر نفت در پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت گفت: «سند مسئولیت اجتماعی صنعت نفت» جمع‌بندی فعالیت‌های صنعت نفت در بازه زمانی هفت تا هشت سال اخیر (دولت‌های یازدهم و دوازهم) در زمینه مسئولیت اجتماعی خواهد بود و برای آینده و دولت بعدی ریل‌گذاری می‌شود.

بیشتر بخوانید:

زنگنه: در تهران، البرز و اصفهان اصلا مازوت مصرف نمی‌شود

وی تاکید کرد: مسئولیت اجتماعی از بخش‌های جدیدی به شمار می‌آید که صنعت نفت به آن ورود کرده است و دستاوردهای صنعت نفت در این زمینه، با پشتکار دکتر طالبیان (مشاور اجتماعی وزیر نفت) خوشبختانه امروز با هشت سال گذشته بسیار تفاوت دارد.

وزیر نفت افزود: در حوزه علوم انسانی مشکل کشور ما در این است که دست اندرکاران آن کمتر می‌توانند وارد حوزه عملیاتی شوند و پیشنهادهایی بدهند که به بهبود شرایط کمک کند، اما در صنعت نفت این اتفاق محقق شد و امروز اگر بخواهیم در این صنعت طرحی را اجرا کنیم، تلاش می‌کنیم در محیط پیرامونی، مردم و طبیعت را مدنظر قرار دهیم و با آنها دوست باشیم.

زنگنه تصریح کرد: موضوع مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت، یک نهاد مسئول مشاورت اجتماعی در سطح وزارتخانه دارد و در شرکت‌ها نیز باید همین به همین رویه برقرار باشد، اما در بعضی از موارد دیده می‌شود که در شرکت‌ها، این بخش فقط تبدیل به یک ستاد و سمت با گریدهای بالا می‌شود، در حالی که شرایط نباید اینگونه باشد، سنجش صلاحیت و توانمندی افراد برای فعالیت در این زمینه الزامی است و باید اطمینان حاصل کنیم که این افراد می‌توانند ما را رشد دهند و تکمیل کننده زنجیره باشند.

وی گفت: البته نهادهایی هم مانند مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفتخیز و امور بانوان و خانواده صنعت نفت به‌طور مستقیم با این حوزه پیوند دارند.

بیشتر بخوانید:

 بازارسازی زنگنه به سود رقبای گازی

وزیر نفت افزود: هر چقدر ما بتوانیم کارها و طرح‌های عمرانی را به دور از فشارها و خواسته‌های سیاسی و منطبق بر منافع درازمدت مردم منطقه، تعریف کنیم، به‌طور طبیعی اثربخشی این پروژه‌ها و رضایتمندی مردم افزایش می‌یابد و افزون بر آن ارتباط بین مردم منطقه و صنعت نفت تقویت می‌شود.

زنگنه پیشنهاد اختصاص چهار درصد از اعتبارات پروژه‌های بزرگ نفتی برای طرح های عمرانی و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی را ابتکاری نو و موفق در صنعت نفت برشمرد و گفت: این طرح با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد و امیدواریم به عنوان الگو در دیگر سازمان‌ها مدنظر قرار گیرد که البته در اجرای آن باید تلاش کنیم، مطالعات کارشناسی دقیقی انجام شود که بدون مطالعه هزینه کنیم.

وی افزود: برای نمونه در نظر داریم طرحی عظیم با بیش از دو میلیارد دلار هزینه سرمایه‌گذاری شامل زنجیره‌ای کامل از تولید گاز تا پالایش و تفکیک گاز، طرح پتروشیمی و بخش‌های پائین‌دست آن در غرب کرمانشاه اجرا کنیم، از این رو به‌منظور اجرای آن و همزمان انجام مطالعات توسعه‌ای منطقه، یک مشاور گرفته‌ایم تا اثرگذاری این طرح در منطقه و تاثیر آن بر بهبود وضع زندگی مردم و رضایتمندی و  اوضاع آینده آنان را بررسی کند.

وزیر نفت گفت: اثرگذاری اجتماعی همه طرح‌های صنعت نفت باید بررسی شود و لازم است به این منظور ارتباط ما با دانشکده‌های علوم اجتماعی تقویت شود.

زنگنه، نظام‌نامه ایفای مسئولیت‌ اجتماعی صنعت نفت را اقدام مهمی در این بخش برشمرد و افزود: شاید این طرح در ظاهر شامل بدیهیات باشد، اما وقتی بدیهیات حوزه اجتماعی کنار یکدیگر جمع شود، تحولات زیادی رخ می‌دهد.

وی یکی از بخش‌های مهم در زمینه مسئولیت اجتماعی را توجه به بانوان و کودکان جامعه دانست و گفت: بانوان و کودکان محور تحول در جامعه هستند، از این رو باید به بحث آموزش و اشتغال بانوان توجه زیادی داشت.

وزیر نفت تاکید کرد: برای موفقیت در عرصه‌های اجتماعی باید به عنوان خدمتگزار مردم را دوست داشته باشیم و هر چقدر می‌توانیم با علاقه به آنان خدمت و فکر شده کار کنیم که اثر آن از سرمایه‌گذاری‌های عظیم بیشتر است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 37
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  37 1
  اقای وزیر یه کمی دیر به فکر افتادی
 • IR ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  61 3
  زنگنه 7 ساله داره اجرا میکنه اما فقط تونسته طزحهای زمان احمدی نژاد رو افتتاح کنه!!!
 • تک سوار DE ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  29 0
  هفت ماه قبل از پایان دولت و ابر پروژه !!!
 • IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  22 0
  خدا رحم کنه، چقدر قراره بدهکار بشیم!!!
 • IR ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  32 0
  خوب بابا فصل انتخابات است خوب وعده وعید و حرف مفت هم که خرجی نداره
 • IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  6 1
  حتی برای حل مشکل انتخابات بایدن هم بیاید وسط و مثل اوباما برای چند ماه هم که شده باشه بگن تحریم را بر می داریم
 • رحیم IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  25 1
  ابرپروژه تر از کرسنت
 • IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  25 0
  اول گند پالایشی یکم را جمعش کن بعد
 • سعید IR ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  5 0
  نابودگر لیبرال!!!فقط دور شو از وزارت در اتاق رو هم لازم نیست ببندی فقط دور شو!
 • علی IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  1 0
  این هم فقط خالی می بنده .!
 • Mah DE ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  9 0
  اگر آنقدر خوبه پس چرا بورس داره میاد پایین با کله؟؟؟ منم نزدیک بود گول بخورم بیارم پولمو خدا را شکر نیوردم
 • IR ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  0 0
  احسنت ،کرمانشاه بهشت میشود،بیکاری نابود میشود
 • IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  0 0
  حتما پیگیر شوید بنفع کشور وملت،بخصوص استان کرمانشاه هستش،تاشاید از خودکشیها،اعتیادها،غارتها ودزدیها کاسته شود بامید انروز،مگر شما مسئولین هموطن ما نیستید؟
 • IR ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  2 1
  ضمنا خود آقای زنگنه بچه کرمانشاه هستش،داداش به منطقه ات رسیدگی کن
 • یوسف IR ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  0 0
  چرا ماندی به چند ماه آخر دولت
 • 4 IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  1 0
  آقای زنک تفریح پول پالایشی منو بده بعد هر ... دلت خواست بکن
 • محسن IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  0 0
  اولا دیر اقدام کردید دوم مگر کرمانشاه زلزله خیز نیست جای دیگری وجود ندا ه
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  0 0
  اون موقع که نفت بفروش میرفت و پول بود کجا بودی؟؟؟ الان با این وضع نارضایتی کارکنان و بی پولی، ابرپروژه طراحی میکنی!؟ سنگ خیلی بزرگ برداشتی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس