فرمانده نیروی دریایی ارتش

فرمانده نیروی دریایی ارتش: ناوبندر مکران به عنوان جایگزین برای ناو خارک در دریا تلقی می‌شود و کمک می‌کند در دریاها، اقیانوس‌ها و مسافت‌های دورتر، از ناوگان نیروی دریایی پشتیبانی کنیم.

به گزارش مشرق، امیر دریادار حسین خانزادی با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری چهارشنبه شب شبکه دو سیما با اشاره به این که «ناوبندر» کشتی نظامی است و ظرفیت های یک بندر را در مقیاس کوچک دارد، افزود: منطقه مأموریت نیروی دریایی, خیلی گسترده است و تقریباً همه شمال اقیانوس هند را در بر می گیرد.

وی ادامه داد: تا کانال سوئز محدوده ای است که این روزها درگیر شیطنت هایی و ناامنی در آن جا ایجاد شده است و بیشتر شناورهای تجاری ما در این مسیر تردد می کنند.

امیر دریادار خانزادی اضافه کرد: شناورهای ما برای فعالیت خود در پنج تا شش هزار کیلومتر دورتر از مرزهای دریایی کشور لازم دارند که خدمات آمادی خوبی از جمله مهمات، آب، سوخت و دیگر مایحتاج خدمه را در دریا دریافت کنند.

وی افزود: در این فضا از ظرفیت ناو «خارک» استفاده می کردیم. خارک به عنوان شناوری با قابلیت دریانوردی و اقیانوسی, همه ظرفیت های «ناوبندر» را دارد اما در مقیاس محدود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: همچنین خدمه ناو ”خارک“ به استراحت و تعویض نیاز دارند بنابراین ناچاریم آن را به ساحل بیاوریم.

امیر دریادار خانزادی افزود: ظرفیت حمل بالگرد ناو ”خارک“ در مقایسه با ناوبندر ”مکران“ محدود است.

وی با اشاره به اینکه مکران می تواند پنج بالگرد را بر روی خود حمل کند,گفت: بالگردهای ضد زیردریایی و مین روب می تواند بر روی این شناور, نشست و برخاست داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  17 4
  اینو باید یکی از خودش پشتیبانی کنه نه رادار نه پدافند نه سونار نا سامانه ضد کروز نه جنگ الکترونیک خوب اگر یک کروز به سمتش امد چکار می خواهد بکند لاقل سامانه کمند راروش نصب میکردند
  • .. IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
   3 2
   سلام.ابتدا کمی مطالعه کنید،عکس و ویدئوها رو ببینید،بعد سخنرانی کنید..!
  • امیر IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
   3 1
   شما اگر خوب دقت میکردید میدیدین هم موشک داره هم قایق تندرو داره هم پهباد داره و هم رادار سامانه پدافندی
 • US ۰۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  12 2
  ارتش، سپاه و ...دارند کشور را با ایثار و جانفشانی از شر دشمنان حفظ می کنند از اون طرف به اصطلاح مسئولین در دولت، وزارت خانه ها، بانکها ،استانداریها، شهرداریها، شوراهای شهر و روستا در حال چپاول بیت المال کشورند.
 • IR ۰۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  2 7
  دریای مکران نداریم . سواحل مکران داریم . دریای عمان.
  • IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
   7 1
   نام مکران از زمان هخامنشیان بر این دریا بوده است درحالی که قدمت عمان به 200 سال هم نمی رسد .
  • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
   8 1
   خیر؛ ایشان کاملاً درست گفتند. دریای عمان نداریم. نام این دریا مکران بوده که انگلیس خبیث برای ایرانزدایی آن را به عمان تحریف کرد. مانند دریای پارسی در شمال اقیانوس هند که اون رو به "دریای عربی" تحریف کرده؛ یا تلاش برای تحریف نام خلیج فارس.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس