برهانی:میلیچ پوزخند زد و استوری گذاشت اما برخی خودشان را به خواب زده‌اند/در جلسه فدراسیون گفتند پنالتی استقلال را نگیرند؟

مربی تیم فوتبال استقلال گفت:زمانی که برای تیمم بازی نمی‌کردم ناراحت می‌شدم اما هیچ وقت به سرمربی تیم پوزخند نمی‌زدم و علیه او استوری نمی‌گذاشتم اما ظاهرا برخی‌ها خودشان را به خواب زده‌اند.

به گزارش مشرق، آرش برهانی در خصوص دربی ۹۴ و اتفاقاتی که طی روزهای اخیر پیرامون میلیچ و فرشید باقری رخ داده، صحبت‌های زیر را انجام داد.

* هیچ‌نامی بزرگ‌تر از استقلال نیست

وی اظهار داشت: در همین ابتدای صحبت‌هایم می‌خواهم اشاره کنم که هیچ نامی بزرگ‌تر از استقلال نیست و این صحبت من شعار محسوب نمی‌شود و یک واقعیت است که باید آن را بپذیریم. بازیکنان استقلال همگی آماده هستند و این وظیفه ما است که آنها را آماده کنیم و همانطور که در هفته‌های گذشته شاهد بودید به تناوب از نفرات استفاده کردیم و حتی برخی از جوان‌ها را هم به زمین فرستادیم. در این بین آقای محمود فکری به عنوان سرمربی استقلال هیچ توجهی به اسم‌ها ندارد و هر بازیکنی آماده باشد از او استفاده خواهد کرد.

* دلیل نمی‌شود یک بازیکن چون بازی نکرده قهر کند و از کشور برود

وی افزود: این مسائل را مطرح کردم که بدانید کل بازیکنان استقلال باانگیزه هستند و ما نفراتی را در اختیار داریم که از نظر اسم و رسم و سابقه و خدمت به استقلال خیلی بیشتر از میلیچ در این تیم کار کردند اما آنها بیرون نشسته و نه اعتراضی کردند و نه صحبتی انجام دادند.این دلیل نمی‌شود چون یک بازیکن در ترکیب تیم حضور ندارد، رفتار غیرمسؤولانه و غیرحرفه‌ای انجام بدهد و اگر قرار باشد یک نفر قهر کند، یک نفر به تمرین نیاید و یک نفر از کشور برود، نمی‌شود تیم را آماده کنیم.

* باشگاه بدهی‌های زیادی را پرداخت کرده اما در پرداخت به بازیکنان عقب است

 مربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه ظاهرا میلیچ برای ترک ایران از قبل بلیت تهیه کرده بود، گفت: قطعا همین طور است و در عرض 3، 4 ساعت نمی‌شود یک نفر بلیت بگیرد. او در ذهنش این بوده که ایران را ترک کند و کارش را هم انجام داده است، اما یکسری مسائل در این بین وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. باشگاه استقلال در ابتدای فصل بدهی خیلی‌ها را تسویه کرد تا بتواند مجوز حرفه‌ای گرفته و از نفراتی که جدیداً جذب کرده استفاده کند.

بیشتر بخوانید:

پشت پرده خروج شبانه میلیچ و بی تجربگی یک مسئول/ پاسپورت بازیکن کروات را تقدیم کردند تا از ایران برود

همین حالا که با شما صحبت می‌کنم هنوز هم به یکسری افراد تعهد داده شده که مطالبات‌شان پرداخت شود ولی قبول دارم باشگاه نسبت به بازیکنان برای پرداختی‌ها عقب است اینگونه هم نیست که مثلا به یک بازیکن 30 درصد پول داده باشیم و یک بازیکن دیگر کمتر یا بیشتر گرفته باشد. همه بازیکنان تیم به یک شکل دریافتی داشته‌اند اما نکته‌ای که این وسط مهم است همدلی بازیکنان طی هفته‌های اخیر بود. ما امسال می‌خواهیم بعد از چند سال جام بگیریم تا آن وقت محکم‌تر حرف بزنیم خودم شخصا با ووریا غفوری در چند مرحله صحبت کرده‌ام و با هم قول دادیم که امسال قهرمان شویم و از حواشی دوری کنیم و همانطور که دیدید بازیکنان تا الان صبوری کردند و با مشکلات ساختند تا تیم وارد حاشیه نشود.

*فکر می‌کنید نمی‌دانیم پست تخصصی دانشگر دفاع چپ نیست؟

برهانی در خصوص اینکه آیا میلیچ به خاطر مشکلات مالی ایران را ترک کرده یا با سرمربی تیم اختلاف داشته است گفت: من در مورد شرایط مالی توضیح دادم و اگر قرار به این مسأله باشد، همه باید هر روز قهر کنند و در تمرینات شرکت نکنند. در هر دو حالت اقدام میلیچ اشتباه و غیرحرفه‌ای بوده چون سرمربی تیم سعی می‌کند بهترین نفراتش را به زمین بفرستد. هیچ مربی دوست ندارد بازیکن خوبش را روی نیمکت بنشاند. شما فکر می‌کنید کادر فنی استقلال نمی‌دانند پست تخصصی محمد دانشگر دفاع چپ نیست؟ ‌اتفاقا ما این مسائل را خوب می‌دانیم اما حتما شرایط دانشگر بهتر بوده که حاضر شدیم او را در پست غیرتخصصی به زمین بفرستیم.اگر یک تیم شکست بخورد یا برنده شود مسوولیت فنی‌اش با سرمربی است و او پاسخگوی باشگاه و هواداران است و کسی به بازیکن خرده نمی‌گیرد.

وی تأکید کرد: شما دیدید نادری بعد از پنج هفته به ترکیب تیم برگشت و تمام تلاش خود را انجام داد حتما میلیچ شرایط آمادگی خوبی نداشته که به زمین نرفته وگرنه اگر او آماده بود سرمربی تیم از وی استفاده می‌کرد.همانطور که ابتدای صحبت‌هایم گفتم اصلاً اسم و سن و سال برای آقای فکری مهم نیست و او از بهترین نفرات و آماده‌ترین‌ها استفاده می‌کند.

* در دوران بازی کردنم به مربی پوزخند نزدم و استوری علیه او نگذاشتم

وی در خصوص اینکه میلیچ در اعتراض به محمود فکری در جلسه فنی رفتار خوبی انجام نداده است عنوان کرد: یکسری اتفاقات می‌افتد که باید درون تیم ما بماند ما تا الان حرفی نزدیم تا به بازیکن اتفاقی نیفتد. بازیکنی که بازی نمی‌کند ناراحت است. من خودم هم زمانی که بازی نمی‌کردم ناراحت می‌شدم اما هیچ وقت به سرمربی تیم پوزخند نمی‌زدم و یا علیه او استوری نمی‌گذاشتم اما این بازیکن این کار را کرد.

*برخی‌ها خود را به خواب زده‌اند

او در واکنش به تصمیم سرمربی مدعی شده که بی‌دلیل بازی نکرده است عنوان کرد: بازی کردن یک بازیکن فقط با نظر سرمربی است، من در خیلی جاها دیدم که می‌گفتند میلیچ با آن استوری از تیم حمایت کرده اما اگر معنی آن استوری حمایت است من دیگر حرفی ندارم. شاید برخی‌ها خودشان را به خواب زده‌اند و یا دوست دارند خودشان را به خواب بزنند.

* فکری با انضباطی‌ها برخورد نکند جواب هوادار را چه بدهد؟

 برهانی در خصوص فرشید باقری و اینکه این بازیکن هم از ترکیب آبی‌پوشان کنار گذاشته شده است، عنوان کرد: مهمترین فاکتور برای تیم ما نظم و انضباط و خوب تمرین کردن است اگر یک بازیکن روز بدی داشته باشد اما بدون حاشیه کار کند مربی به او کمک خواهد کرد ولی الان شرایطی در تیم ما وجود دارد که آقای فکری باید با بی‌انضباطی‌ها و مسائل حاشیه‌ای برخورد کند اگر او این کار را انجام ندهد مطمئن باشید استقلال به روزهای خوبش باز نخواهد گشت.

مربی استقلال تاکید کرد: فرشید باقری دوست و همشهری من است و بارها شده که ما با هم صحبت کردیم روزی هم که قرار شد این بازیکن در تمرینات شرکت نکند من در محل تمرین حضور نداشتم اما یقین دارم سرمربی تیم بی‌دلیل چنین تصمیمی نگرفته است. مدتی پیش یک مشکل برای فرشید اسماعیلی به وجود آمد و خود من خیلی ناراحت بودم اما واقعیت امر این است که کادر فنی باید استقلال را لحاظ کند. هوادار عاشق تیمش است و با وجود اینکه به ورزشگاه راهش نمی دهند از شهرستان به استادیوم آزادی آمده بود و پشت در ما را تشویق می‌کرد. اگر قرار باشد هر مشکل  و بی انضباطی را به سادگی رد کنیم پس چگونه باید هوادارانی که اینگونه حمایت می‌کنند را در نظر بگیریم؟

*باقری پسر خوبی است اما منافع تیمی از همه چیز مهمتر است

همین فرشید اسماعیلی کلی تحت فشار بود اما به تمرینات برگشت و آقای فکری به او اعتماد کرد و خود او هم متوجه شد که شاید اشتباه کرده و الان هم آمده به تیم ما خدمت می‌کند. فرشید باقری پسر بسیار خوبی است ولی منافع تیمی از همه چیز مهمتر است و واقعا نمی‌دانم آیا مشکل او حل شدنی است یا خیر چون از هیچ چیز این موضوع اطلاعی ندارم.

* 7 پنالتی استقلال سوخته آنوقت حرف فنی بزنم؟

برهانی در خصوص صحبت‌هایی که در برنامه فوتبال برتر با حمید مطهری داشت و بعد از آن حرف و حدیث‌هایی به وجود آمد عنوان کرد: من صحبت‌های مربی حریف را نشنیدم فقط یک جا متوجه شدم او گفت استقلال فشرده بازی می‌کرد و ما این فشار را شکستیم. حرفی که من زدم این بود پرسپولیس روی دو دفع توپ صاحب موقعیت گل شد و یک ضدحمله هم در اثر زیر توپ زدن نصیب نورالهی شد که او توپ را به بیرون زد. حرف من این بود که نام این کار شکستن فشردگی بازی استقلال نبود. من اگر تا صبح هم بحث فنی کنم اما به مشکلات داوری رسیدگی نشود فایده‌ای ندارد ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم به گل برسیم اما خیلی راحت پنالتی تیم ما را نمی‌گیرند. 7 پنالتی استقلال در این هفته‌ها سوخته و اگر این پنالتی‌ها به سود ما اعلام می‌شد الان با 6 امتیاز بالاتر در صدر جدول بودیم حالا شما انتظار دارید من حرف فنی بزنم؟

*مطهری صحنه هند مدافع تیمشان را 10 بار دیگر ببیند

مربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد: ما همه برنامه‌های پرسپولیس را پیش‌بینی کرده بودیم و می‌دانستیم آنها قرار است با چه سبک و سیاقی به سمت‌مان بیایند اما دقیقا روی نکاتی که توصیه کرده بودیم فرصت‌های آنها ایجاد شد. در این یکی دو روز شنیدم آقای مطهری مدعی شده که توپ محمد نادری ابتدا به زانوی بازیکن این تیم خورده و بعد به دست اصابت کرده است من از کادر فنی این تیم خواهش می‌کنم این صحنه را چند بار دیگر ببینند و اگر واقعا حرف آنها درست باشد سه امتیاز تقدیم به خود آنها، اما اگر آن پنالتی به بود ما اعلام می‌شد نتیجه در ده دقیقه ابتدایی دو بر صفر و شرایط کلی بازی خیلی تغییر می‌کرد ما قبل از دربی تمام تلاش خود را کردیم که آرامش برای بازی حکمفرما باشد اما این اتفاق از سوی رقیب رخ نداد.

* فشار روی داور و جلسه در فدراسیون قدیمی شده است

وی خاطرنشان کرد: دیدید که آقای شکوری که از دوستان من هم است از جلسه خوبش در فدراسیون فوتبال پیرامون داوری صحبت کرد ولی من نمی‌دانم چه صحبتی در آنجا رد و بدل شد. آیا در آنجا صحبت شد که اگر توپ به دست مدافع‌شان خورد پنالتی نگیرند؟ این نوع بیانیه دادن و رفتن به فدراسیون و فشار گذاشتن روی داوری شیوه‌ای قدیمی است و دیدید که همین حربه باعث شد داور با تجربه‌ای مثل آقای کرمانشاهی پنالتی به این واضحی را برای ما لحاظ نکند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  18 15
  اقا ایشون ظاهرا چیزی از داوری نمیدونه فقط یه مشت ... رو تحویل استقلالی ها میده. یه مقدار دانشت رو ببری بالا بد نمیشه.
 • علی IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  8 3
  باشه پوزخند زده ولی فکری باید مدیریت میکرد و باید بلد باشه چطور رفتار رکنه ولی بادی از این بازیکن بازی میگرفت چون بردرد تیم میخوره مدیریت یعنی همین خیلی کارهای دیگه بدتر ازاین کردند و بازی کردن و بخشیده شدن آقای برهانی عزیز باید به
 • حسین IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  12 5
  چرا در مورد اخراج بازیکن خودتون نمی حرفین.صحنه رو از جلو ببین به دس زانو اول خورد.چرا درمورد پنالتی های که برای حریفاتون بعد از حضور مظلومی توی سازمان لیگ نمیگید کارشناسان ایرانی پرسپولیسی هسن ولی کارشناس اینترنشنال گف پنالتی نیس و اخراج میشد بازیکنتون.واقعا هواداران خودتون رو چی فرض کردین همه ادعا دارن می تونسن5گل بخورن از کارشناسان و هوادار و پیشکسوت خودتون بپرسین بازی در اختیار کی بود موقعیت ها 2به6ب نفع پرس بود بازی رو چپه می می بینی عزیزم از هواداراتون بپرسین از کادرتون راضی هسن یا نه.
 • تاج اصیل IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  14 9
  وزارت,,,, بابا مسعود,,,,,,فساد ,,,,,,,هیئت مدیره لنگ نام تیم لنگ را به تونلستان گوشادان تغییر داد
  • ایرانم IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
   9 5
   چقدر بیشعور و کم فرهنگی/ درست مثل تیم نجست
 • ایرانم IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  10 5
  خوب هوچیگر/ دوتا از همین زیر توپ ها هم شما وتیم دوستاره تون ( قالپاق امجدیه) بزدین و این جور از تساوی جلوی تیمی که به ناحق تمام بازیکنان کلیدیش را فراری دادین/ همگی و مخصوصا دروازبانتون اینجوری اشک شوق نریختین؟؟؟؟؟ نگرفتن پنالتی جلوی مس رفسنجان که مهم نیست چون سه امتیاز را که گرفتید // شما گل صنعت نفت و ناحقی الومینیوم را بشمار/ هوچیگر
 • Dfg IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  1 1
  پوزخند بزنه بیجا میکنید با احساس مردم بازی میکنین وتو این دوران پراشتغال وپراز رونق اقتصادی وکرونا با اعصاب مردم بازی میکنید
 • IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  7 7
  لنگ منفورترین تیم ایران!
 • ناشناس IR ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  5 1
  مثل اینکه مرع این اقا یکپا بیشتر ندارد
 • Yas IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  6 4
  اگه احمد گل میزد الان دهنت هرچه کیسه کش بسته بود. مفنگی ها
 • IR ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  5 1
  ۲ سال پیش برانکو گفت لیگ ایران لیگ آماتور میشه!!! فارغ از رنگها این بچه کی مدرک مربیگریش تو ایران را گرفت حالا چه برسه به آسیا
 • IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  4 1
  ۲ سال پیش برانکو گفت لیگ ایران لیگ آماتور میشه!!! فارغ از رنگها این بچه کی مدرک مربیگریش تو ایران را گرفت حالا چه برسه به آسیا
 • ناصر IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  2 0
  افای برهانی چیزهای محرمانه درون باشگاه رو رسانه ای نمیکنند
 • IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  3 5
  برهانی چی میزنی دادا موقعیت گل 6به 2 به سود پرسپولیس بود اصلا تعجبم پیشکسوت .هوادار تیم خودتون گفتن خدا بهمون رحم کرد عدد جدید خلق نشد اونوقت تویی که ادعا میکنی فوتبالیستی میگی پرسپولیس زیر توپ زد و احمد تک به تک شد متاسفم برات برو دوباره بازی رو ببین استقلال کلا نیمه اول بعداز گلی که به پرسپولیس تا پایان بازی به جز گلتون حرفی برای گفتن داشتین الانم دیر نیست صبر کن انشالله نیم فصل دوم کارتون داریم
 • IR ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  4 3
  7-8 داور معروف کشور از جمله آقای فنایی، علی خسروی، نوید مظفری و سعید مظفری به اتفاق گفتن پنالتی نیست ولی آقای برهانی بازم داره مظلوم نمایی میکنه. گلم بفهم، پنالتی نبود.
  • IR ۰۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
   3 2
   اگر هر کارشناسی می گفت پنالتی بود دودمانش رو به میدادید شما طرفداران پیروزی
 • مهدی IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  1 1
  کلم برو دوچرخه ات را سوار شو.کی مدرک داوری گرفتی. دعا جون یحیی و داور کن که نگذاشتند پرسپولیس گل سوم را بزند.کافی یود آخر بازی تعویض می کرد. اما بازی 100% تبانی بود تا پرسپولیس مردم در خیابان ها شادی نکنند و استقلال طاغوتی آسیب نبیند.آش تو بیا جای فکری سرمربی بشو. درود به پیروز قربانی. آقای کنعلنی زادگان به درد دفاع پرسپولیس نمی خوری. گل لایی می خوری.
 • حسن صانعی IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  0 1
  با سلام این برهانی در فوتبال به هبچ جائی نمی رسد کسی که اشتباهات خودش را نپزیرد و نظر ده کارشناس داوری را قبول نکند و فکر کند در دربی خوب بازی کرده مطمئین باشید امسال هم استقلال بجای نمی رسد . اگه قلعه نوعی قلعه نوعی شده بخاطر این بوده که هیچ موقع تقصیر را بگردن دیگران نداخته و سعی کرده عیب تیمش را برطرف کند . من خوشحالم که اینها به بیراهه میروند و هر روز برای تیمشان مشکل ایجاد می کنند . آخر فصل نتیجه استقلال را خواهید دید.
 • بهروز شکراللهی IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  0 0
  وزارت لنگی
 • سجاد IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  0 0
  مردم چقدر ساده اند. بابا مدیریت دستور گرفته ملیچ نباشه یا به بهانه مالی یا به هر بهانه ای دیگه. اینا قبل از فصل میخاستن این کار را بکنن مگه فراموش کردیم الکی گفتن فسخ کرده و بعدها گفتن فسخ نکرده بود فقط اخطار داده بود. مطمئنا چون فکری هم میدونست مدیریت میخاد اینو هوایی کنه روی ملیچ برنامه ریزی نکرد مگه میگه میشه سرمربی به بازیکنی با این سطح بازی نده؟ مدیریت تمرکز این بازیکن بهم ریخت
 • رضا IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
  0 0
  تحقیر شدیم افتضاح بازی کردیم دادش من از فکری بهتر مربیگری میکنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس