سرلشکر سلامی نمایه

فرمانده کل سپاه درباره آیت‌الله مصباح یزدی تصریح کرد: دشمن بر «قائمه» نظام یعنی رهبر انقلاب متمرکز شده و هرچه ایشان بگوید جنجال راه می‌اندازند.

به گزارش مشرق، سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه ۲۴ دی‌ماه) در مراسم گرامیداشت علامه محمدتقی مصباح یزدی، رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) که از سوی سازمان بسیج دانشجویی در این سازمان برگزار شد، گفت: این روزها عطر دل‌انگیز شهادتِ مردان تاریخ ساز این سرزمین هم در عرصه جهاد سخت و هم در عرصه جهاد نرم در مقابل آرایش گسترده جهانی علیه اسلام یعنی سردار پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و علامه مجتهد، فقیه، متفکر، اندیشمند، مجاهد نستوه، مدافع حریم امامت و ولایت و بیرق‌دار فقاهت و چهره درخشان سپهر اجتهاد، علامه حضرت آیت‌الله مصباح از یک سو و از سویی دیگر عطر دل‌انگیز شهادت عصمت هستی و گوهر زیبای آفرینش، حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها فضای دل‌های همه مؤمنین را آکنده از عشق و معنویت کرده است.

بیشتر بخوانید:

سرلشکر سلامی: راهی جز تقویت قدرت بازدارنده دفاعی و تهاجمی نداریم

وی با بیان اینکه برای تجلیل از مقام دانشمند برجسته و درخشان تاریخ اسلام و یک عالم بصیر، گردهم جمع شده‌ایم، اظهار داشت: دستیابی به ابعاد وجود علامه مصباح برای امثال من کار ناممکنی است و بهتر است توصیف این شخصیت‌ها از زبان قرآن صورت گیرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه معتقدم گاهی شخص شهید می‌شود و با جان خود با خدا معامله می‌کند، گفت: این شهادت آسان است، سخت نیست. البته دادن جان راحت نیست، اما برای مردان خدا، دادن جان و مال کار سختی نیست.

وی افزود: سخت‌تر از جان دادن، شهید شدنِ شخصیت است. گاهی فردی از لحاظ شخصیت، ذبیح‌الله می‌شود. ذبح الهی نه از جان، بلکه شخصیت. یعنی با آبروی خود با خدا معامله می‌کنند؛ این شهادت سخت است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه علامه مصباح شخصیتش شهید شد، تصریح کرد: اگرچه ایشان در میدان تن به تن و نزدیک به دشمن جان نداد اما در میدانِ به صحنه آوردن آبرو در دفاع از ولایت، شهید شد و این درجه بالایی از شخصیت است چرا که عالمان دارای درجات بالایی هستند. عالمان صاحب درجات الهی هستند.

بیشتر بخوانید:

سردار سلامی: حاج‌قاسم ده‌ها بار انتقام خود را قبل از شهادتش از دشمن گرفته بود

فرمانده کل سپاه افزود: آیت‌الله مصباح را می‌توان شخصیتی شهید نامید ولی این همه ماجرا نیست. اتفاقاً عالمان بزرگ در رحلت‌شان تولدی جدید نهفته است. آن‌ها هیچگاه پایان نمی‌یابند و جاری هستند. حقایق جاری هستند. اینگونه شخصیت‌ها چون تکثیر می‌شوند تنها در ابعاد وجودی خودشان محدود نمی‌شوند، بلکه تکثیر و تکرار می‌شوند. علامه مصباح تکثیر شده بود در روح، وجود، ذهن و قلب و میدان باور جوانانی که تربیت کرده بود.

سرلشکر سلامی افزود: علامه مصباح، همه دستاوردهای عالمانه خود و ده‌ها سال تحقیق را در ذهن جوانان جای داده بود و نخلستان‌های معطری از اندیشه‌های ناب را پرورش داده بود. این شخصیت هرگز نمی‌میرد چون راسخ در علم است.

وی اظهار داشت: آیت‌الله مصباح مصداق «لا یَخافُونَ لَوْمَةَ لائِمٍ» بود. مردِ شنیدن سرزنش‌ها و نهراسیدن از آن‌ها.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه آیت‌الله مصباح انبساط در علم داشت، اظهار داشت: انبساط در علم و اندیشه از فضائل الهی است. هر انسانی به اندازه قلم و اندیشه خود بزرگ است. گستره تفکر و نبوغ و خلاقیت، انسان‌ها را بزرگ می‌کند و او به معنای واقعی بزرگ بود. می‌دانست از چه دفاع می‌کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه حتی هرگز جسارت دیگران، آیت‌الله مصباح را از مسیر عدالت جدا نمی‌کرد، اظهار داشت: این خصوصیات از او نمونه‌ای زنده و جاودان و پرورش یافته یک‌مکتب که خود نمادی از یک مکتب است ساخته بود. 

سلامی ادامه داد: علمای ما خود راه هستند. ستاره‌ای که راه را نشان می‌دهند. در آسمان یک ستاره است که در محور مرکزی زمین قرار دارد و در شب، همه ستارها را هدایت می‌کند. عالِم در شب تار، هدایت‌گر یک مکتب است.

وی با بیان اینکه آیت‌الله مصباح می‌دانست از چه دفاع می‌کند،‌ خاطرنشان کرد: او می‌دانست بعد از هزار وچندسال در یک سرزمین، حکومت اسلامی تشکیل شده و و نایب امام در نقطه مرکزی یک نبرد جهانی ایستاده و «فئه قلیل» را در مقابل «فئه کثیر» که به همه دانش‌ها،علوم، اقتصاد و ابزار نظامی مجهز است راهبری می‌کند. این اصل انقلاب ماست. ما برای اولین بار حاکمیت تشکیل داده‌ایم و یک نظام هستیم و به قوت یک ولی ایستاده‌ایم که در زمان رهبری نورانی امام و چه دوره بابرکت و طولانی رهبر عظیم‌الشان انقلاب هندسه‌ای از تقابل اسلام و ‌شرک شکل گرفته است و میدان آزمون بزرگ برای همه کسانی که به اسلام معتقدند شکل گرفته تا میزان بصیرت، جهاد و تعلق خاطر به اسلام در مقابل این امواج فتنه‌ها روشن شود.

وی با بیان اینکه امروز دشمن آرام آرام مجبور به عقب نشینی شده است، اظهار داشت: ولی فقیه با ژرف اندیشی، حکمت بی‌نظیر که عامل فضل او بر همه رهبران جهان است، تدبیر بهنگام و مبتنی بر سنت های اسلامی و مبتنی بر وحی، توانسته نظامِ نابرابریِ قدرت را درهم بشکند.

سلامی ادامه داد: ولی فقیه در عصر نابرابری وسیع قدرت توانسته موازنه را با حکمت، ‌نفوذ کلام و روح، تغییر دهد و دشمن را از مرکز آسمانِ سیاست به مغرب خود نزدیک و خورشید اسلام را از مشرق طلوع دهد و در نقطه مرکزی قرار دهد. این حقیقتی است که علامه مصباح از آن حمایت می‌کرد.

وی ادامه داد: ولی فقیه، کسی است که همه آرزوهای دشمن را با خود دشمن به سمت گورستان آرزوها هدایت کرده و صاحبان قدرت را از اعمال قدرت، باز داشته است. علامه مصباح از چنین گوهری دفاع می‌کرد.

سلامی با بیان اینکه نهضت برآمده از رهبری ولی خدا، به تدریج مسلمانان را همانند محشر از خواب بیدار کرد و از گورستان جهل مدرن زنده خارج شدند، اظهار داشت: این اتفاق فوق‌العاده بی‌نظیری در تاریخ بشریت است.

وی با بیان اینکه امروز، عاشورایی انبساط یافته در زمان اتفاق افتاده است، گفت: آنچه در روز عاشورا اتفاق افتاد، نبردِ متراکم در حد بضاعت امام بود ولی این نبرد منبسط، نبردی است که در وسع ماست. نایب امام در قلب میدان ایستاده و جنگ در جریان است، امّا این بار مسلمانان اشتباه نمی‌کنند و او را تنها نمی‌گذارند و او را در قلب خود قرار می‌دهند و به پای هدف او کشته می‌شوند و روییده می‌شوند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز نایب امام ایستاده و هدایت می‌کند و دشمن سرزمین‌ها را ترک می‌کند؛ پیشانی جبهه وسیع می‌شود و حاج قاسم‌ها طلوع می‌کنند و دشمن خاموش می‌شود، فرار می‌کند و نزول می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز ولی فقیه روح جهاد در بلاد اسلام زنده کرده است، اظهار داشت: دشمن شکسته است و فشار حداکثری او هم شکست خورده است. معمار فشار حداکثری هم شکست خورده است. رییس‌جمهور آمریکا تبدیل به مردی افسرده و شکست خورده شده است و این خلاء همان عنصری را نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها خود بدان معترف هستند، یعنی نداشتن حکمت.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه در توازنِ سلاح هنوز برتری با دشمن است، گفت: با این حال وقتی حکمت و اراده حاکم می‌شود صحنه تغییر می‌کند. صاحبان حکمت بدون هزینه موفق می‌شوند. 

وی با بیان اینکه نظام ما یک قاعده و یک قائمه دارد، تصریح کرد: قاعده نظام ما، مردم و قائمه آن، رهبر است که دشمن بر او متمرکز شده و هرچه بگوید، ولو درباره واکسن، جنجال به راه می‌اندازند. چون نمی‌توانند سرچشمه منطق و حکمت و کلام طیبه را تحمل کنند. ولی فقیه تجسم کلمه طیب است و عمل صالح، او را رفعت می‌دهد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه یک موسسه متعلق به دشمن می‌گوید رژیم صهیونسیتی از درون پوسیده شده و تعادل خود را از دست داده، گفت: وضع آمریکا را هم که می‌بینیم. این در حالی است که ما از برجام مستغنی شده‌ایم و آن‌ها چه به برجام برگردند چه نه، برای ما فرقی ندارد.

سلامی افزود: این وعده الهی است که هرچه توطئه کنند به خودشان بازمی‌گردد و امروز می‌بینیم که خود مورد استهزاء و تمسخر عالم قرار گرفته‌اند و همه چیز درباره آنها و ما معنا می‌شود و این ادامه دارد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 9
 • Mjp. Shiraz IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  16 40
  درودبه مظهراقتدارایران زمین سپاهییان عزیز وارتش بزرگ. ای کاش تسلیم پذیران ودولت هم ده درصداین نظامیهابرای ایران تلاش میکردن یقیناالان ایران گلستان بودواباد. خدا حفظت کنه اقای سلامی شجاع
 • IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  17 21
  درود به سپاه توقیف کشتی کره ای نشون داد دیپلماسی خنده و التماسی باعث ذلت و تحریم بیشتر کشور شده درعوض با اقتدار و اقدام متقابل مقابل کشور زورگو حقمون رو به راحتی میگیریم این یعنی برجام کشک
 • ََReza Aslani IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  14 13
  ایران باید قوی بشود قدرتمند باشد ان شالله
 • علی IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  12 23
  سردار سلامی ادبیات قشنگی داردآفرین دارد
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
  12 21
  درود بر سردار سلامی
 • NL ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  14 5
  روزینامه آرمان ملی چرا توقیف نمیشه؟صدای بی بی سی ملکه و فائزه خائن تو این روزینامه بلنده
 • Asghar IR ۰۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  4 1
  سردار دوست داریم همچنان پرصلابت باش برای همیشه
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  4 1
  سردار عزیز دوستت دارم
 • شهروند ارومیه IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  4 1
  سلام باید به سردار سلامی تبریک گفت که اینگونه با ظرافت و عمیق اصول اصلی انقلاب اسلامی را تحلیل و تفسیر می کند و در کنار مهارت نظامی یک اندیشمند توانمند است و این افتخار برای ایران اسلامی است که هسته اصلی نظامی کشور پر از اندیشمندان جوشیده از درخت انقلاب اسلامی می باشد و اینها بستر ساز انقلاب جهانی امام زنده و عدالت گستر جهانی امام مهدی عج الله الفرجه برای تشنگانو جویندگان عدالت در جهان خواهد بود انشالله و توکل االه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس