کد خبر 116562
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۸

سوابق 50 نامزد راه یافته به مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که قرار است 15 اردیبهشت برای کسب 25 کرسی خالی حوزه انتخابیه تهران، شمیرانات، شهرری و اسلامشهر به رقابت بپردازند به شرح زیر است.

به گزارش مشرق ، سوابق 50 نامزد راه یافته به مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که قرار است 15 اردیبهشت برای کسب 25 کرسی خالی حوزه انتخابیه تهران، شمیرانات، شهرری و اسلامشهر به رقابت بپردازند به ترتیب میزان آرای بدست آورده در مرحله اول انتخابات و اطلاعات ارائه شده از سوی پایگاه های رسمی این داوطلبان تهیه شده است.


 

*اسماعیل کوثری


محمد اسماعیل کوثری  که در حال حاضر نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی است، عضو گروه  توحیدی صف  قبل از انقلاب بود  و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و شروع جنگ تحمیلی  با حضور در جبهه های حق علیه  باطل و فرماندهی لشگر 27 محمد رسول الله  به افتخار جانبازی  70 درصد نائل  آمد.

وی  مسئول عملیات سپاه 11 قدر در دفاع مقدس بود. از دیگر سوابق کوثری می توان به جانشینی تیپ 20 زرهی رمضان، جانشینی فرمانده قرارگاه ثارالله تهران، جانشینی سپاه یکم ثارالله، فرماندهی بسیج استان تهران وریاست اداره امنیت ستاد کل نیروهای مصلح اشاره نمود.

اسمعیل کوثری دارای مدرک کارشناسی جغرافی سیاسی و کارشناسی ارشد مدیریت امور دفاعی است. وی در حال حاضر دانشجوی دکتری علوم دفاعی و امنیت ملی  و استاد دانشگاه امام صادق(ع) در امور دفاعی است.

کوثری  که  در راه پاسداری از دستاورد های انقلاب اسلامی در مقابله جدی با جریان انحراف و مفاسد مالی  در تلاش است، مفتخر به دریافت مدال درجه یک فتح از فرمانده  معظم کل قوا است.

 

*احمد توکلی


در سال 1330 در خانواده ای متوسط در بهشهر متولد شد. اولین سابقه مبارزاتی او در سن 17 سالگی رقم خورد.

در زمستان 1350 در میان تحصیل دانشگاهی در رشته مهندسی برق، وی به علت دو بار بازداشت در اثر فعالیت های سیاسی، از دانشگاه اخراج شد و بلا فاصله برای بار سوم بازداشت و به 8 ماه حبس محکوم گردید . پس از رهایی از زندان به منظور سربازی اجباری به کازرون اعزام شد؛ لیکن توسط ساواک دستگیر و تا اواخر اسفند 1355 در زندان ستمشاهی گرفتار حبس شد.

طی همین سال ها توکلی  نزد اساتیدی چون محمد رجبی دوانی، مرحوم قدسی خراسانی، مرحوم محمد تقی شریعتی و.. فلسفه غرب  و برخی علوم اسلامی همچون ادبیات عرب، تفسیر قران و نهج البلاغه را فرا گرفت.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی  به همراه مرحوم آیت الله شیخ محمد ایمانی، دادگاه انقلاب اسلامی بهشهر را تاسیس کرد و در سال 1358 نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی شد. وی عضو هیئت رئیسه مجلس اول و مخبر کمیسیون برنامه و بودجه بود.

توکلی در سال 1360 وزیر کار و سخنگوی دولت بود؛ اما در سال 1362 به علت اختلاف نظر مبنایی با نخست وزیر وقت، استعفا داد.

وی پس از آن با ملاحظه خالی بودن عرصه مطبوعات، از نقد و لزوم پاسداری از گوهر آزادی در نظام اسلامی، روزنامه رسالت را به همراه برخی از علما و سیاستمداران دیگر بنیان نهاد. احمد توکلی در سال 1360 تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی از سر گرفت وبعد از فراغت از کارشناسی اقتصاد در آزمون کارشناسی ارشد اقتصاد در دانشگاه اصفهان پذیرفته شد.

توکلی با ارسال مجموعه مقالات اقتصادی خود برای دانشگاه های  برترانگلستان،  توانست از دانشگاه ناتینگهام مدرک مستقیم دکتری کسب نماید. پس از اتمام این دوره ونگارش رساله در باره اقتصاد سیاسی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی شد. او در طول 5 سال اول عضویتش در هیئت علمی، سه کتاب درسی دانشگاهی منتشر کرد که یکی از آنها به عنوان کتاب سال دانشگاه تهران در رشته اقتصاد برگزیده شد.

احمد توکلی در سال 1375 با ملاحظه فقدان رسانه ای که نخبگان مخاطب آن باشند، روزنامه فردا را تاسیس کرد.

وی در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی، منتخب مردم  تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر شد. در این دوره و در دوره هشتم، مسولیت مرکز پژوهش‌های مجلس نیز به او سپرده شد.

توکلی در ادامه فعالیت رسانه ای خود در سال 1384 سایت تحلیلی و خبری الف را تاسیس کرد.

 

*علی مطهری


متولد : 1336 در تهران

- دکترای فلسفه و کلام اسلامی از دانشگاه تهران

- تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در دانشکده فنی دانشگاه تبریز و دانشگاه علم و صنعت ایران ( تا 81 واحد درسی و تغییر رشته پس از شهادت پدر)

- نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

- عضو هیئت علمی دانشگاه تهران

- مدیریت علمی انتشارات صدرا

- عضو هیئت امناء و هیئت مدیره« بنیاد علمی فرهنگی استاد شهید مطهری »

- تنظیم و تدوین و انتشار 63 اثر چاپ نشده شهید آیت الله مطهری

عملکرد در مجلس هشتم :

- رهبری استیضاح مرحوم کردان

- رهبری طرح سوال از رئیس جمهور

- همکاری در ارائه طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما

- همکاری در ارائه طرح جامع رسانه

- ارائه طرح اصلاح تعطیلات رسمی کشور

- به تصویب رساندن طرح اصلاح ماده 12 قانون حمایت از مولفان و مصنفان و هنرمندان

- نماینده قوه مقننه در شورای نظارت بر صدا و سیما

- نماینده قوه مقننه در هیئت نظارت بر مطبوعات

 

*روح الله حسینیان


جانباز و برادر شهید

متولد 1334

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

خارج فقه و اصول

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره هشتم)

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی

رییس فراکسیون انقلاب اسلامی در مجلس هشتم

دوبار بازداشت دررژیم شاه به خاطرمسائل سیاسی و مجروح قبل از انقلاب اسلامی

دادستان انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان

دادستان ویژه و دادستان روحانیت تهران

رییس مرکز اسناد انقلاب اسلامی

مشاور سیاسی و امنیتی رییس جمهور در دولت نهم

تالیف 20 عنوان کتاب در موضوعات فقه و تاریخ انقلاب اسلامی

 

*علی اصغر زارعی


جانباز و برادر شهید

متولد 1335

حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری مدیریت از دانشگاه تهران و مهندسی مخابرات

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره هشتم)

فرمانده یگان تخصصی و فنی جنگ الکترونیک در دفاع مقدس

رییس اداره مخابرات الکترونیک ستاد مشترک سپاه

رییس دانشکده فنی مهندسی و قائم مقام دانشگاه امام حسین(ع)

رییس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور

مشاور رییس جمهور در امور آموزش عالی و پژوهشی کشور

نائب رییس کمیسیون شوراها

رییس مؤسسه مطالعات بین المللی انرژی

 

*حسین مظفر


حسین مظفر در سال 1331 در پاکدشت به دنیا آمد و به لحاظ سوابق مذهبی خانوادگی، همزمان با تدریس دروس آموزشی در قبل از انقلاب، به تعلیم مفاهیم انقلابی اهتمام ورزید.

مظفر در سال 1354 در زمانی که دانشجوی رشته راه و ساختمان در دانشگاه فنی و مهندسی کرمان بود،  به علت فعالیت انقلابی، تحت تعقیب ساواک کرمان قرار گرفت و با کمک عناصر انقلابی دانشگاه از دانشگاه متواری و مجبور به ترک تحصیل شد.

دکتر مظفر به علت ضرورت های اولیه انقلاب در تشکیل کمیته های انقلاب و همکاری با دادستانی انقلاب برای تثبیت پایه های انقلاب و سالم سازی کشور از عناصر وابسته به طاغوت و مقابله با منافقین و عناصر ضد انقلاب در شرق و غرب کشور اهتمام ورزید.

با شروع جنگ تحمیلی، با وجود مسئولیت های مهم و علی رغم محدودیت های ناشی از مسئولیت های ناشی از مسئولیت های کلیدی در آموزش و پرورش که داشت، بارها به جبهه های حق علیه باطل شتافت و به عنوان نیروی بسیجی و رزمی، رزمندگان اسلام را یاری می داد و پس از  چندین بار جراحت و شرکت در عملیات های مختلف، در یک حمله شبانه بر اثر انفجار مین دشمن به افتخار جانبازی  35 در صد نائل گردید.

مظفر در عملیلت مرصاد به همراه پدر و برادران خود در مقابله با منافقین کوردل شرکت نمود و در حالیکه پدر بزرگوارش 8 سال سابقه حضور در جبهه ها و توفیق شرکت در 14 عملیات رزمی را داشت  و مادر گرامیش نیز 18 ماه در پادگان علم الهدی اهواز رزمندگان اسلام را یاری می بخشید،3 تن از برادرانش به نام های حسن،علی و رضا در یک زمان و در کنار هم به شهادت می رسند و یکی از برادرانش هم در عملیات دیگر مجروح شیمیایی می گردد.

وی که دارای مدرک دکتری تخصصی در رشته برنامه ریزی و خط مشی گذاری است،  با داشتن 91 مقاله در زمینه های علمی، آموزشی، فرهنگی، سیاسی و مدیریتی  و شرکت در دهها کنفرانس  علمی داخل و خارج کشور، در حال حاضر عضو هیات علمی و استادیار دانشگاه است.

گزیده‌ای از مسولیت ها و سوابق مدیریتی

_وزیر آموزش و پرورش در دولت هفتم

_عضو منتخب رهبری  در مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال 1380 تا کنون

_نماینده مردم تهران در مجلس هفتم

_رئیس شورای نظارت بر صدا و سیما

_عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی

_عضو منتخب مردم تهران در شورای عالی هلال احمر ایران

 

*علیرضا زاکانی


شصت و دو ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها، شرکت در پانزده عملیات بزرگ رزمندگان اسلام و افتخار جانبازی پنجاه درصد با مسئولیت هایی از جمله مسئول محور اطلاعات و عملیات قرارگاه نجف 3، مسئول محور عملیات و قائم مقام اطلاعات و عملیات و لشگر محمّد رسول ا... (ص)

- متخصص پزشکی هسته ای و عضو دانشگاه علوم پزشکی تهران، عضویت در هیات مدیره انجمن علمی پزشکی هسته ای ایران و کمیته مرکزی دهمین کنگره بین المللی آسیا و اقیانوسیه پزشکی هسته‌ای و بیولوژی

- 14 سال فعالیت در جنبش دانشجویی، عضوشورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران و علوم پزشکی تهران، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران و مسئول اسبق سازمان بسیج دانشجوئی کشور

- نماینده دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و سابقه عضویت در هیئت رئیسه مجلس، هیئت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس، شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان، مسئول دبیرخانه مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس و نایب رئیس کنونی کمیسیون اصل نود مجلس، مسئول حوزه قوه مجریه و کمیته اقتصادی این کمیسیون و مسئول انجام بزرگترین تحقیق و تفحص مجلس در دوره صد ساله خود با عنوان تحقیق و تفحص از نظام آموزش عالی کشور

- عضویت در کمیسیون ماده ده احزاب و دو دوره هیئت منصفه مطبوعات و عضو کنونی شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور و مدیرمسئول هفته نامه پنجره

- دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و مسئول ستاد جبهه متحد اصولگرایان کشور در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی

خلاصه آنکه دکتر علیرضا زاکانی در اوایل نوجوانی همزمان با وقوع انقلاب اسلامی پا به عرصه فعالیتهای اجتماعی گذاشت و به لطف الهی با آغاز تهاجم رژیم بعثی به ایران اسلامی، تا پایان جنگ در جبهه حضور داشت و پس از آن در صحنه علم و تحصیل، با حضور فعال چهارده ساله در جنبش دانشجویی و در ادامه فعالیت تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی تهران و یا در کسوت نمایندگی مجلس شورای اسلامی و همچنین حضور در فعالیت های داوطلبانه از جمله شورای عالی هلال احمر و جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و فعالیت فرهنگی رسانه ای تلاش کرد تا هیچگاه خدمت گزاری بر اساس نیازهای زمانه در عرصه های مختلف مورد نیاز کشور و انقلاب و نظام اسلامی را ترک نکند.

حضور بیش از پنج سال در دوران دفاع مقدس و آشنائی با تفکر ایثارگری، خودباوری و فداکاری همراه با شرکت فعال در عرصه جنبش دانشجوئی کشور و ارتباط نزدکی با قشر جوان و آگاه جامعه از یک سو، در کنار رابطه تنگاتنگ با حوزه و دانشگاه و ارتباط مؤثر با اساتید، نخبگان، گروهها و احزاب و اندوخته های دوران مسئولیتی و تخصصی وی به همراه دستاوردهای دوران نمایندگی مجلس، توشه ایست برای حضور در عرصه خدمت صادقانه به مردم شریف ایران که امید است این اندوخته، سرمایه ای در خدمت به آرمانهای انقلاب اسلامی قرار گیرد.

 

*زهره طبیب زاده نوری


زهره طبیب زاده نوری در سال  1339  به دنیا آمد و  فعالیت های سیاسی و مذهبی پیش از انقلاب را از دوران نوجوانی اغاز کرد. او در سال‌های 59 13تا 60 13مسئول فرهنگی مرکز تربیت معلم شهید باهنر ودر سال های 1368 تا 1372، رئیس آموزشکده بهداشت دهان و دندان دانشکده دندانپزشکی بود. وی فعالیت درمانی خود را از سال 1366 از درمانگاه  شهید شکری سپاه پاسداران  آغاز کرد و از سال 1368 تا کنون دانشیار و عضو بخش پریودونتولوژی  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  است.  طبیب زاده در سال 1373 در رشته دندانپزشکی عمومی  و تخصصی در رشته جراحی لثه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  فارق التحصیل شد و ریاست دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی در سال های1388 تا1390  را برعهده داشت.

سوابق علمی :

_ مسئول سابق بخش لیزر دانشکده دندانپزشکی در بدو تشکیل

_ مسئول سابق واحد ارزشیابی اساتید دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بدو تشکیل

_ مشاور رئیس جمهور ورئیس مرکز امور زنان و خانواده در دولت نهم در سال های 84 تا 88

_ عضو شورای اجرایی جذب اعضای هیئت علمی  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از بدو تاسیس

_ مدیر گروه پریودنتولوژی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در چند دوره در سال های اخیر

_ یک دوره  عضویت در هیئت امنای دانشگاه الزهرا(س) از سال 85 تا 89

سوابق علمی پژوهشی /تخصصی

_ عضو شورای سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت از سال 85 ت87

_  عضو هیئت ممیزه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دو دوره اخیر

_ عضو شورای مشورتی بانوان فرهنگستان علوم پزشکی در بدو تشکیل

_ عضو هیئت تحریریه مجله نظام پزشکی از سال 1388 تا کنون

_ چاپ چهارده عنوان مقاله در مجلات و کنگره های داخلی و خارجی

_ انجام بیست و پنج پایان نامه و طرح تحقیقاتی

سوابق فعالیت سیاسی

_ عضو  تحریریه مجله زن روز در سال های 59 تا 60

_ عضو سابق شورای اجتماعی کشور در سال های 85 تا 88

_ عضو شورای فرهنگی و شورای اجتماعی دولت نهم

_ دبیر شورای  عالی خانواده در سال 87

_ عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان در سال های 85 تا 88

_عضو شورای سیاست گذاری برنامهه پنجم  توسعه ی کشور

_ از فعالین دانشجویی و از موسسین انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مشهد و نماینده این دانشگاه و دانشگاه شهید بهشتی در دفتر تحکیم وحدت در سال های 58 تا 61

 

*غلامرضا مصباحی مقدم


در سال 1330 در مشهد مقدس و در خانوده‌ای مذهبی متولد شد. وی همزمان با اوج گرفتن انقلاب اسلامی به طور گسترده در راهپیمایی‌های مردمی علیه رژیم منحوس پهلوی حضور یافت. در خصوص دیگر مبارزات وی در آن دوران می توان به حضور در درگیری های طلاب با ساواک و نیروهای گارد شاهنشاهی در 19 دیماه سال 56 در مدرسه فیضیه قم اشاره کرد. همین فعالیت های انقلابی موجب شد تا دو بار به دستگاه اطلاعاتی رژیم پهلوی (ساواک) احضار شود که یکبار آن در شهر قم بوده و بار دوم در گچساران احضار شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مصباحی مقدم با شروع جنگ تحمیلی به جبهه های جنگ حق علیه باطل شتافت و به مدت 6 ماه در کنار سایر رزمندگان کشورمان به مقابله با دشمن متجاوز بعثی پرداخت. با این حال، فعالیت های انقلابی، وی را از تحصیل در مدارج بالای علمی بازنداشت. این روحانی انقلابی در سال 1362 در رشته اقتصاد کارشناسی ارشد گرفته و سه سال بعد به عضویت شورای عالی آموزش و پرورش درآمد که این عضویت تاکنون ادامه دارد. ریاست مرکز تحقیقات اسلامی سپاه پاسداران و همچنین ریاست گروه اقتصاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در قم را می توان از دیگر فعالیت های علمی حجت الاسلام مصباحی مقدم در دهه60 ذکر کرد.

از جمله فعالیت های علمی - تحقیقاتی حجت الاسلام مصباحی مقدم دردهه 70 می توان به مواردی چون ریاست دانشکده الهیات دانشگاه تهران در سال های 75 تا 77، معاونت پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع)، عضویت در هیات امنای پژوهشگاه علوم انسانی  و مطالعات فرهنگی طی دو دوره چهارساله و ریاست بر گروه اقتصاد شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی دانشگاه ها از سال 75 اشاره کرد که تاکنون ادامه دارد.

علاوه بر این ها حجت الاسلام مصباحی مقدم فعالیت های تحقیقاتی پژوهشی بسیاری را پیگیری کرده است که برخی از آنها برای اولین بار توسط ایشان کلید خورده است. در این زمینه مواردی چون تالیف 9 کتاب تحقیقی تخصصی در خصوص اقتصاد اسلامی، ارائه بیش از سی مقاله آموزشی تحقیقاتی در مجلات معتبر کشور و یا در کنفرانس های خارجی، راه اندازی دو دوره فقه الاقتصاد در دانشگاه امام صادق (ع)  و راهنمایی حدود سی رساله دکتری، بیش از پنجاه پایان نامه کارشناسی ارشد و تدریس در دانشگاه امام صادق(ع) با رتبه دانشیاری را می توان نام برد.

گفتنی است وی در سال 1378 به عضویت در شورای مرکزی تشکل انقلابی و باسابقه جامعه روحانیت مبارز درآمد .

 

*محمد سلیمانی


برادر دو شهید

متولد 1333

دکتری الکترونیک فرکانس بالا از دانشگاه فرانسه

استاد تمام دانشگاه و استاد نمونه کشوری

وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات در دولت نهم

معاون دانشجویی وزارت فرهنگ و آموزش عالی

رییس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی

پایه گذار صنعت طراحی و ساخت ماهواره در کشور

معاون پژوهشیو استاد نمونه دانشگاه علم و صنعت

رییس مرکز تحقیقات عالی الکترونیک و مدیر صنعت سامانههای فضائی

عضو کمیته ارتباط دولت و مجلس

عضو هیئت امناء بیش از 6 دانشگاه و نویسنده 19 کتاب و 155 مقاله

 

*سید مهدی هاشمی


جانباز

متولد 1342

دانشجوی دکتری مهندسی معماری

100ماه حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

رییس فدراسیون تیراندازیمجری و طراح پروژه های دفاعی، فرهنگی و...

قائم مقام وزیر راه و ترابری

سرپرست وزارت کشور در دولت نهم

معاون عمرانی وزارت کشور

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور

رییس ستاد تبصره 13

معاون امور مناطق شهرداری تهران

سرپرست شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

 

*سید محمود نبویان


متولد 1344

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری فلسفه

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

قائم مقام پژوهشگاه اندیشه سیاسی اسلام

پژوهشگر برتر و مدرس در مراکز دانشگاهی

مدیر کارگروه فلسفه و عضو شورای کانون طلوع

تالیف و تدوین دهها کتاب در زمینه های دینی و فلسفی

طراح دوره های آموزشی و استاد برجسته طرح ولایت دانشجویان

 

*مهدی کوچک زاده


متولد 1337

حضور بسیجی درجبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری مهندسی آبیاری

کارشناسی ارشد هیدرولیک

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره های هفتم و هشتم)

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس

چاپ بیش از 60 عنوان مقاله در مجلات علمی و کنفرانس های بین المللی و داخلی

عضو شورای عالی آب کشور، عضو هیئت امنای دانشگاه یزدو پژوهشکده بیوتکنولوژی

نایب رییس کمیسیون اصل 90

عضو کارگروه مبارزه با مفاسد اقتصادی 

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی

عضو شورای مرکزی قرارگاه فرهنگی عمار


*حمید رضا رسایی


متولد 1347

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

خارج فقه و اصول

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره هشتم)

عضو کمیسیون فرهنگی و رییس کمیته رسانه و هنر مجلس

نویسنده بیش از 300 عنوان مقاله و 14 عنوان کتاب در موضوعات سیاسی و فرهنگی

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی(دولت نهم)

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم(دولت نهم)

صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه 9 دی

عضو شورای مرکزی قرارگاه فرهنگی عمار

موسس و مدیر دفتر جریان شناسی تاریخ معاصر

محقق موسسه علمی پژوهشی دارالحدیث


*مهرداد بذرپاش


مهرداد بذر پاش ، فرزند شهید منصور بذر پاش و متولد تهران است. او در سال 1377 در رشته مهندسی صنایع وارد دانشگاه صنعتی شریف شد و پس از اخذ مدرک کارشناسی در سال 1383 در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی با گرایش برنامه ریزی استراتژیک، به دانشگاه علامه طباطبایی وارد و در سال 1385 فارغ ا لتحصیل شد.علاوه بر این، وی  دوره های  آموزشی علمی و کاربردی  مختلفی  گذرانده و سمینارهای موفقی  در زمینه مدیریت اجرایی و برنامه ریزی استراتژِک  برگزار کرده است.

معاونت رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان، مشاور اجتماعی رئیس جمهور، نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا،ریاست هیات مدیره ومدیر عامل شرکت پارس خودرو، مشاور شهردار تهران، مشاور مدیر عامل صندوق مهر امام رضا(ع) در امور کار آفرینی، عضو یت  در هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران ،ریاست فرهنگسرای خاوران  از سوابق مدیریتی بذر پاش است.

از بین سوابق فرهنگی اجتماعی وی می توان بهمسئول بسیج دانشجوئی دانشگاه صنعتی شریف،عضویت شورای فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف، عضویت شورای مرکزی مجمع صنعتی نشریات دانشجویی کشور، مدیر مسئول نشریه دانشجویی بهاران(دارنده عنوان نخست نشریات دانشجویی)، عضو هیئت رئیسه فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران، عضو هیئت رئیسه فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود.

سوابق مدیریتی :

1-       معاون رئیس جمهور ورئیس سازمان ملی جوانان

2-      مشاور اجتماعی رئیس جمهور

3-     دبیرشورای عالی جوانان

4-       نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا

5-       رئیس هیأت مدیره  و مدیرعامل شرکت پارس خودرو

6-       رئیس هیات مدیره انجمن خودروسازان ایران

7-      رئیس فرهنگسرای خاوران (جوان)

8-     عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

9-      عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران

10-    مشاور شهردار تهران

11-    صاحب امتیاز و مدیر مسئول روزنامه وطن امروز

12-   عضو هسته مرکزی گزینش نهاد ریاست جمهوری

13-  مشاورمدیرعامل صندوق مهرامام رضا (ع)در امور کارآفرینی

14-   عضو هیات امنای پژوهشکده شهید رجایی وابسته به دانشگاه صنعتی شریف

سوابق فرهنگی اجتماعی:

1-    مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف

2-   عضو شورای فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف

3-  عضو شورای مرکزی مجمع صنعتی نشریات دانشجویی کشور

4-   عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور

5-   مدیر مسئول نشریه دانشجویی بهاران (دارنده عنوان نخست نشریات دانشجویی)

6-   عضو هیئت رئیسه فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران

7-  عضو هیئت رئیسه فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری جمهوری اسلامی ایران

 

*الیاس نادارن


متولد 1334شاهرود، دوران ابتدایی و دبیرستان را در شهرهای علی آباد کتول گرگان و قم به پایان رساندو در سال 1350در رشته عمران در دانشگاه سیستان و بلوچستان پذیرفته شد.

نادران به علت شرکت در تظاهرات 16آذر همان سال از دانشگاه اخراج شد و  در تظاهرات مردمی در شب عاشورای 1357 در شهرستان علی آباد کتول در اثر انفجار نارنجک های دست ساز، به مقام رفیع جانبازی نایل آمد.

نادران مجددا در کنکور شرکت کرد و از سال 1356در دانشگاه اقتصاد دانشگاه تهران پذیرفته شد.  اخذ مدرک کارشناسی وی به علت فعالیت های انقلابی علیه رژیم پهلوی وشرایط انقلاب فرهنگی به سال 1364 موکول شد.

الیاس نادران  در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مذکور در دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و در سال 1367 به عنوان دانش آموخته ممتاز رشته اقتصاد برگزیده شد.

او در سال 1369 از طریق بورس دانشگاه تهران، پس از آزمون اعزام برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا، راهی فرانسه شد.

نادران در سال 1375 پس از اخذ مدرک دکترا از فرانسه به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه اقتصاد دانشگاه تهران مشغول به ادامه کار شد.

سوابق علمی پژوهشی ایشان حاوی  ده ها عنوان مقاله علمی، پژوهشی و دو جلد کتاب درسی به صورات ترجمه و یک جلد کتاب تالیفی و پژوهش های علمی برای دستگاه های اجرایی است.

سوابق کاری: از سال 60 به عنوان عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول به خدمت شد. در سال 1368 از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دانشگاه تهران منتقل و به عنوان مدیر امور دانشجویی دانشکده اقتصاد دانشکده تهران مشغول به فعالیت شد. وی از آن زمان تا سال 1383 یعنی ورود به مجلس هفتم و پس از آن در مجلس هفتم و هشتم مسئولیت های زیر را بر عهده داشته است.

-          معاون اداری مالی و معاون آموزشی دانشکده اقتصاد

-          دبیر کمیسیون اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام

-          سرپرست مؤسسه توسعه و تحقیقات اقتصادی دانشگاه تهران

-          رئیس کمیسیون ویژه اصل 44 که مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفته است

-          نائب رئیس کمیسون تلفیق برنامه چهارم توسعه

-          نائب رئیس کمیسون تلفیق بودجه سال 1384

-          عضو کمیسون تلفیق بودجه سال 1391

-          عضو کمیسون انرژی و کمیسون اقتصادی در مجلس هفتم

-          عضو کمیسون اقتصادی در مجلس هشتم

نادران در تدوین و تصویب لوایح و طرح های اساسی اقتصادی مانند قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قانون گمرکی نقش اساسی ایفا کرده است.

 

*لاله افتخاری


در سال 1338 در شهرستان شاهرود در خانوده ای مذهبی و اهل علم متولد شد. وی علیرغم اشتیاق به تحصیل و اخذ رتبه اول تحصیلی، بدلیل اعمال محدودیت های دینی و نامناسب بودن فضای آموزشی، ا نزد مادر به فراگیری  علوم حوزوی پرداخت. در سن 16 سالگی به راهنمایی پدر و مادر با عزیمت به سمنان ، در حوزه علمیه آن شهر به تدریس و اداره آنجا مشغول گردید ولی پس از چند ماه بر اثر مزاحمتها واشکال تراشی های ساواک مجبور به بازگشت به شهر خود شد.

در زمان جنگ تحمیلی پدر و همسر او به فرمان امام (ره) به جبهه های جنگ عزیمت  و هر دو درسال 1365 در عملیات کربلای  4 به درج رفیع شهادت نائل گردیدند. پس از شهادت دو عزیز ، وی از پایه سوم دبیرستان به ادامه تحصیل پرداخت و پس از عزیمت به شهرهای مشهد و تهران ، جهت تحصیل در مقاطع عالیه ضمن انتخاب به عنوان دانشجوی نمونه کشور ، در سال 80 مدرک دکترای علوم قرآن و حدیث خود را با درجه عالی از دانشگاه تهران اخذ نمود و پس از پایان تحصیل به تدریس و تحقیق در حوزه و دانشگاه مشغول گردید.

دکتر افتخاری در سالهای 82  و 86 با عضویت در حزب آبادگران ایران اسلامی و جبهه متحد اصولگرایان،از سوی مردم شریف تهران، ری، اسلامشهر و لواسانات به نمایندگی مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

فعالیت های علمی ، آموزشی و نخبگان :

• 1/5 سال مدیریت گروه الهیات دانشگاه شاهد و احیا و بازسازی آن

• راه اندازی گروه علوم قرآنی و فقه در دانشگاه شاهد

• عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش وتحقیقات در مجلس هشتم

• عضو هیت جذب اساتید دانشگاه شاهد

• استادیار دانشگاه شاهد

• عضو کمیسیون موارد خاص دانشگاه شاهد

• سابقه تدریس در حوزه از سال 1352

• مسئول حوزه علمیه خواهران شهرستان سمنان در سال 1355 (درسن17 سالگی)

• تدریس در دانشگاه های شاهد، علوم حدیث، اصول الدین و علامه طباطبایی (ره)

• عضو شورای متخصصین زبان عربی دانشکده علوم حدیث

• مؤسس و رئیس فراکسیون حمایت از مخترعان، نخبگان، نوآوران مجلس شورای اسلامی (دوره هفتم و هشتم )

• عضو کمیسیون پژوهشهای قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی

• رئیس کمیته پیگیری امور دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور

• عضو کمیته آموزش عالی مجلس شورای اسلامی

• عضو شورای مرکزی رشد مرگز فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس

 

*مجتبی رحماندوست


در سال 1333 در همدان در خانواده ای متدین به دنیا آمد. او تحصیلات دبیرستان خود را تا سال پنجم ریاضی در همدان گذراند و دیپلم ریاضی را از دبیرستان دکتر هشترودی تهران اخذ نمود. او در سال 1352 در رشته مهندسی عمران دانشکده فنی دانشگاه تهران پذیرفته شد و در سال 1358 مدرک مهندسی خود را اخذ نمود. بعد از فارغ التحصیلی  برای تحصیل در حوزه علمیه قم، راهی این شهر مقدس گشت.

شوق حضور در جبهه های حق علیه باطل، باعث شد او به صورت بسیجی عازم جبهه های جنگ شود. در سال 1362 مجروحیت شدید در منطقه دارخوین نزدیک آبادان باعث قطع یک دست و یک پای وی شد و او را از حضور در خط مقدم جبهه ها باز داشت. او تحصیلات حوزوی و دانشگاهی خود را ادامه داده و در سال 1373 موفق به اخذ مدرک دکتری ادبیات شد و هم اکنون عضو هیأت علمی(دانشیار) دانشگاه تهران است. دکتر رحماندوست با وجود مشغله های متعدد هیچگاه از مبارزه و پیکار در سنگر علم و دانش غافل نشده است گزیده آثار او عبارتند از:

مفتاح التفاسیر

تفاسیر قرآن کریم

تفسیر به رأی

کلید های قرآن و حدیث

مسافر (داستان بلند)

یک جفت و نیم (مجموعه داستان)

مفقود سوم (مجموعه داستان)

اشک فولاد(مجموعه داستان)

میل لیلی(مجموعه داستان)

سلطان قصه نویس(ترجمه داستان نوجوانان)

سفر غریب (سفر نامه حج)

نگهبان غار (ترجمه)

سه پدیده در آینه رمان (نقد ادبی)

گل لبخند(مجموعه شعر)

روشی نو در آموزش صرف و نحو

از دکتر رحماندوست در مجموع 300 عنوان مقاله، یادداشت و ... در مجلات علمی- پژوهشی و روزنامه ها چاپ شده است.

اهم مسئولیت ها

رئیس شورای مشاوران وزار در امور ایثارگران

دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین

مشاور فرهنگی رئیس جمهور در دولت های هفتم و هشتم

مشاور رییس جمهور در امور ایثارگران در دولت های هفتم، هشتم، نهم و دهم

مدیرکل مرکز مطالعات و تحقیقات فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال 1375 تا 1376

معاون فرهنگی و اجتماعی بنیاد جانبازان و قائم مقام معاونت از سال 1367 تا 1371

مدیر گارگاه قصه و رمان حوزه هنری از سال 1374تا 1380

رئیس مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری از سال 1380 تا 1385

مسئول دفتر هنر و ادبیات بیداری حوزه هنری

قائم مقام مرکز ساخت قطعات مورد نیاز جنگ در تهران

معاون اموزشی سازمان عقیدتی – سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در 1358 تا 1361

مدیر مسئول مجله روایت ایثار

مدیر مسئول انتشارات قبله اول

 

*حسین فدایی آشتیانی


حسین فدایی در سال 1334 در شهرستان ری  در خانواده ای مذهبی متولد شد.  وی قبل از پیروزی انقلاب  به همراه تعدادی از جوانان معتقد در راه اندازی گروه توحیدی بدر شرکت داشت  و در اثنای مبارزه، به دلیل تکیه بر نقش محوری روحانیت در فعالیت سیاسی، با حجت الاسلام شاه آبادی همراه شد و درجهت مبارزه با رژیم  شاه، چندین بار به زندان افتاد ودر نهایت در روز 22 بهمن 1357 توسط مردم،  از زندان آزاد شد.

وی در اوایل انقلاب با هدف جذب جوانان و کادر سازی برای انقلاب "اتحادیه انجمن های اسلامی شهرستان ری "را تشکیل داد.

حسین فدایی از موسسین و اعضای شورای اصلی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی تا سال 65 بود که در این سازمان به همراه آیت الله راستی کاشانی نماینده امام(ره) در جهت تثبیت خط ولایت و فقاهت گام برداشت و در مقابل طیف انحرافی این سازمان مقاومت کرد و در این سازمان نقش جدی در انهدام گروهک فرقان و برخی گروهک های التقاطی داشت.

ضرورت ارتباط گسترده فرماندهی سپاه و وزیر سپاه با مجلس شورای اسلامی و تعیین نماینده ای مشترک که مورد اعتماد در امور ذی ربط باشد ،منجر به نمایندگی وی  از سوی مسولان سپاه در امور مجلس شورای اسلامی گردید.

حسین فدایی پس از پایان جنگ، به مدیر کلی بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی استان تهران منصوب گردید. سازماندهی ماموریت ها، رسیدگی به نیازهای عاجل جانبازان، راه اندازی بخش مشاوره و مددکاری جانبازان و برنامه ریزی جهت ایجاد اشتغال جانبازان و توسعه کمی و کیفی فعالیت های بنیاد استان از جمله اقدامات مدیریت وی در این دوران است.

در جهت ساماندهی نیروهای انقلاب، فدایی به همراه مرحوم حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی، داود دانش جعفری، علی دارابی و مجتبی شاکری "جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی "را تاسیس کرد که این جمعیت نقش محوری در توجه جریان اصولگرا به مفاهیم اساسی مهمی چون "تحول خواهی "،"گردش نخبگان"،"احترام به خرد جمعی"و.. داشت.

وی که دانش آموخته اقتصاد بازرگانی  و صاحب مقالات و تحقیقات گوناگون در امور اعتقادی و سیاسی، اخلاقی و ولایت فقیه است ، در دور هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم تهران ،ری،شمیرانات و اسلامشهر بود.

سوابق سیاسی و مدیریتی:

_رئیس هیئت نظارت بر انتخابات سومین دوره شوراهای شهر و روستا

_مدیر کل بنیاد مستضعفان و جانبازان تهران

_معاون مرکز جهانی علوم اسلامی

_دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

_موسس جمعیت ایثارگران

_نائب رئیس کمیسیون اصل 90

_عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصاد

 

*محمدرضا باهنر


متولد سال 1331 در کرمان  است. فعالیت سیاسی ضد نظام شاهنشاهی را از دوره دانشجویی اغاز کرد که منجر به دستگیری و حبس وی توسط ساواک شد. او که دارای مدرک مهندسی معماری از دانشگاه علم و صنعت و فوق لیسانس برنامه ریزی اقتصادی از دانشگاه علامه طباطبایی است، در حال حاضر نماینده مجلس دوره هشتم مجلس شورای اسلامی است.

باهنر در دوره دوم ریاست جمهوری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در روز تحلیف، سخنرانی مهمی درباره دولت و قوه قضاییه وقت انجام داد و حرف های صریحی عنوان کرد که تا سال ها بعد مورد بحث محافل بود.

وی معتقد است مجلس، فریاد بلند، بالاترین مرکز خردجمعی و تهیه کننده نقشه راه کشور است.

سوابق مدیریتی:

_ معاون استاندار کرمان

_نماینده مجلس 6 دوره(دور دوم  نماینده بافت کرمان،دور 3،4،5،6،8نماینده تهران دور هفتم نماینده کرمان)

_عضو هیات رئیسه و نایب رییس مجلس شورای اسلامی

_معاون نظارت مجلس شورای اسلامی

_عضو کمیسیون اجتماعی مجلس

_رییس کمیسیون تلفیق برنامه پنجم

_عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام 2 دوره

فعالیت سیاسی:

عضو شورای  مرکزی حزب جمهوری اسلامی

_عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین

_نایب رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری

_دبیر کل جامعه  اسلامی مهندسین

_رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس هفتم

_ نایب رییس فراکسیون  اصولگرایان مجلس هشتم

_عضو شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان

_مسئول تشکیلات استان تهران حزب جمهوری اسلامی با حکم حضرت آیت الله خامنه ای

_عضو موسس شورای هماهنگی نیروهای انقلاب

_طی ادوار مختلف نمایندگی، عضویت در کمیسیون های عمران، اقتصاد، اجتماعی

_در کمیسیون بودجه های سالیانه، نایب رییس یا عضو کمیسیون بودجه

_دوره 4 و5 عضو هیات رییسه مجلس

_دوره هفتم و هشتم نایب رییس مجلس

_عضویت همزمان در 2 کمیسیون زیربنایی و سیاسی- امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام

_عضو کمیسیون تدوین سند چشم انداز بیست ساله در مجمع تشخیص

از مجلس چهارم به بعد عضو ارشد فراکسیون اصولگرایان مجلس

_فعالیت مستمر سیاسی طی سال های متمادی از حزب جمهوری، تشکل های همسو با روحانیت و…

_شرکت در اجلاس های مختلف بین المللی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران بویژه اجلاس بین المجالس

 

*پرویز سروری


پرویز سروری 5 اسفند 1338 در همدان دیده به جهان گشود و در سال 1338 همراه والدین خود به تهراه عزیمت و در یکی از محلات جنوب تهران ساکن شد.

وی فعالیت های فرهنگی و مذهبی را با شرکت در جلسات مختلف و هیئت های مذهبی با فراگیری تعالیم اسلامی آغاز کرد و در سن 15 و 16 سالگی در برخی هیات مذهبی و مساجد و جلسات محلی شروع به سخنرانی نمود.

فعالیت های فرهنگی و مذهبی او از سال 54 تا 55 سبقه سیاسی گرفت و حضور در سخنرانی ها و آشنایی با کتب استاد مطهری ،شهید مفتح و دکتر شریعتی فصل جدیدی در زندگی سیاسی او باز نمود.

سروری با پیروزی انقلاب اسلامی در کمیته های انقلاب ، جهاد سازندگی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خدمت پرداخت و توسط سپاه پاسداران مامور تشکیل جلسات فرهنگی و مذهبی در مدارس و مساجد شهر کرمان شد ، سپس مسئول فرهنگی منطقه 7 کشوری سپاه پاسداران در استان های ایلام ، کردستان ، همدان و کرمانشاه شد و در اعزام به کردستان همراه گروه دانشجویی مفتخر به آشنایی با شهید بروجردی گردید.

از سال 1356 به همراه شهید پیچک و دکتر شیردل و سایر دوستان اقدام به تشکیل جلسات و تیم مطالعاتی نمود که به حول قوه الهی بسیاری از عزیزان شرکت کننده در آن جلسات از موثرترین نیروهای انقلاب اسلامی و نقش آفرینان انقلاب بوده و هستند.  سردار سروری در سال 1359 ازدواج نمود و دارای چهار فرزند      می باشد

در طول31 ماه حضور در دوران دفاع مقدس افتخار انجام وظیفه در عملیات های فراوانی را یافت از جمله عملیات بیت المقدس ، کردستان ، سردشت و ....

پس از بازگشت از عملیات های منطقه کردستان مسئول تبلیغات و انتشارات سپاه تهران شد که منجر به تشکیل مراکز فرهنگی هنری و تبلیغی مرکز تهران گردید.

مسئولیت تشکیل سپاه غرب تهران(مقداد) ، وبعد از ان فرمانده سپاه غرب تهران که قرین اعزام بزرگ به جبهه ها بود از جمله اعزام سپاه    محمد (ص) به وی محول شد.

مسئولیت تبلیغات و انتشارات منطقه یک ثارا... و اعزام به سوریه و لبنان به عنوان مسئول تبلیغات و انتشارات سپاه و جانشین شهید موسوی (مسئول کمیته تبلیغات، انتشارات و فرهنگی حزب ا... لبنان) از  دیگر مسولیت های سردار بود.

در زمان تشکیل نیروی هوایی سپاه به عنوان جانشین معاونت فرهنگی و سپس به سمت مسئول فرهنگی نیروی هوایی سپاه منصوب شد. سروری دارای مدرک  کارشنا سی مدیریت دولتی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد علوم دفاعی است . وی  علاوه برنمایندگی مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی،عضو کمیسیون فرهنگی مجلس،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  و دبیر مجمع نمایندگان شهر تهران در مجلس شورای اسلامی است.

پرویز سروزی عضو هیئت موسس و شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و قائم مقام دبیر کل و دبیر استان تهران این جمعیت که دکتر زاکانی دبیرکل جمعیت هستند و عزیزانی چون حاج آقای مهدی طائب ، دکتر نادران و....  عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان می باشند.

سروری ریاست کمیته ویژه مجلس در بررسی حوادث پس از انتخابات سال 1388 ،ریاست کمیته بررسی موضوع کهریزک و سخنگویی هیئت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در بررسی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 را بر عهده داشت.

سوابق مدیریتی و سیاسی:

_مسئول هماهنگ کننده حوزه نمایندگی نیروی هوایی  

_فرمانده سپاه غرب تهران

_مسئول بازرسی سپاه منطقه تهران

_معاون هماهنگ کننده نیروی مقاومت بسیج منطقه تهران

_فرمانده بسیج وزارتخانه ها و ادارات کل کشور

_مسئول معاونت اداری، کارگری و اصناف کل کشور نیروی مقاومت بسیج

_مدیر مسئول مجله کشوری فرهنگ جاودان

_عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم

_عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس هشتم

_دبیر مجمع نمایندگان تهران با تصویب نمایندگان شهر تهران در مجالس هفتم و هشتم

_ریاست کمیته امنیت داخلی کمسیون امنیت مل و سیاست خارجی در مجلس هشتم

_عضو موسس دانشگاه پیام نور تهران ، اسلامشهر و چهار دانگه

_عضو هیئت رئیسه فدراسیون ورزشهای باستانی و پهلوانی

_عضو هیئت عالی نظارت استان تهران در سومین دوره انتخابات شورای شهر تهران

_ ریاست کمیته ویژه مجلس در بررسی حوادث پس از انتخابات سال 1388

_ریاست کمیته بررسی موضوع کهریزک

_عضو ستاد جبهه متحد اصولگرایان تهران

_عضو هیئت امناء هیئت رزمندگان غرب تهران

_ سخنگویی هیئت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در بررسی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388

 

*فاطمه آلیا


خواهر شهید

متولد 1335

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل(امداد پزشکی و پشتیبانی)

کارشناسی ارشد علوم سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره های هفتم و هشتم)

عضو هیئت عالی نظارت مجلس شورای اسلامی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

مدرس مراکز تربیت معلم

20 سال سابقه تدریس و مدیریت در آموزش و پرورش

موسس و رییس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان

موسس و رییس کمیته حقوق بشر مجلس

عضو کمیسیون فرهنگی و رییس کمیته زنان و خانواده مجلس هفتم

پژوهشگر و قائم مقام امور زنان در سازمان صدا و سیما

 

*فاطمه رهبر


متولد سال 1343 در تهران و دانش آموخته کارشناسی ارشد ارتباط تصویری دانشکده هنر و معماری است که از نوجوانی با شرکت در تظاهرات و راهپیمایی های دانش آموزی و عمومی بر علیه رژیم منحوس پهلوی،  پا در عرصه فعالیت سیاسی گذاشت. از دیگر سوابق فعالیت های سیاسی،علمی، فرهنگی و اجتماعی وی می توان   به عضویت در  7 دوره شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی از سال 1377، موسس واحد خواهران حزب موتلفه اسلامی سال 1375، تدریس هنرجویان دانشکده هنر از سال 1374اشاره کرد. 

سوابق فعالیت های سیاسی، علمی، فرهنگی و اجتماعی در کشور

-        حضور در تظاهرات و راهپیمایی‌های دانش‌آموزی و عمومی بر علیه رژیم منحوس پهلوی در سنین نوجوانی

-        فعالیت در دفتر امور تربیتی و انجمن اسلامی و بسیج دانش‌آموزی

-        فعالیت در بسیج دانشجویی دانشکده هنر و معماری از سال 1368

-        عضو جامعه زینب(س) از سال 1368

-        عضو 7 دوره شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی از سال 1377

-        موسس واحد خواهران حزب موتلفه اسلامی 1375

-         تدریس هنرجویان هنرستان گرافیک در تهران از سال 1374

-        تدریس هنرجویان دانشکده هنر از سال 1374

-         مدیر نمونه در سال 1382 سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی «سال نهضت خدمت‌رسانی به مردم»

-        مدیر تولید شبکه جهان بین سازمان صدا و سیما از سال 1376-1379

-         دبیر شورای عالی سیاست‌گذاری اینترنت سازمان صدا و سیما از سال 1379-1383

-         مدیر طرح و توسعه سیستمهای رایانه‌ای حوزه ریاست سازمان صدا و سیما از سال 1379-1383

-        مدیر باشگاه اینترنتی جوان از سال 1381 تا 1383

-         نماینده 2 دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

-         نائب رئیس و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی

-         رئیس کمیته رسانه‌ها و هنر در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی

-        رئیس کمیته زنان و خانواده در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

-        عضو هیأت عالی نظارت بر دستگاه‌های اجرایی دوره هفتم مجلس شورای اسلامی

-    عضو ناظر از طرف مجلس شورای اسلامی در شورای فرهنگی اجتماعی زنان (شورای عالی انقلاب فرهنگی) با معرفی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی دوره هشتم و صدور حکم توسط ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

-         عضو ناظر از طرف مجلس شورای اسلامی در دبیرخانه ساماندهی مد و لباس (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)

-        ناظر نمونه در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی

-         نائب رئیس فراکسیون قرآن و عترت دوره هفتم و هشتم مجلس

-         عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی

 

*حسین نجابت


متولد 1332 در شیراز

سوابق علمی:

_اخذ مدرک  دیپلم در رشته ریاضی فیزیک از دبیرستان خرد شیراز در سال 1350

_اخذ مدرک کارشناسی در رشته فیزیک از دانشگاه شیراز  در سال 1354

_اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته فیزیک از دانشگاه دورهام انگلیس در سال 1356

_اخذ مدرک دکترا در رشته  فیزیک هسته ای از دانشگاه دورهام انگلیس در سال 1358

_گذراندن دوره تخصصی برنامه ریزی و مدیریت سیستمی در دانشگاه نیوکاسل انگلیس در سال 1358

سوابق اموزشی:

_تدریس در دروس "اختر فیزیک" ،"فلسفه  علم"،"نجوم"،"فلسفه کوانتوم مکانیک"،ذرات بنیادی"و "زبان تخصصی" در دانشگاه های تهران و قم(دولتی و ازاد) از سال 1364 الی 1390

_تدریس در دروس "مدیریت سیستمی "،"انسان و علوم انسانی در اسلام"،"مدیریت تعاونی ها"  "روانشناسی اجتماعی"و "روش تحقیق" در دانشگاههای تهران و قم (دولتی و غیر انتفاعی)از سال 1365 الی 1383

_راهنمایی و مشاوره در تعدادی پایان نامه کارشناسی ارشد فیزیک در دانشگاه  ازاد قم

سوابق اجرایی:

_عضو دفتر فرهنگستان علوم اسلامی قم از سال 1359 الی 1367 به صورت تمام وقت و از سال 1367 الی 1383 به صورت پاره وقت

_مشاور  وزیر کشاورزی از سال 1370 الی1379

_مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره سازمان تعاون روستایی کشور از سال 1371 الی 1374

_نماینده مجلس و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در دور هفتم مجلس شورای اسلامی

رئیس کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی مجلس هشتم_

_قائم مقام مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی از سال 1388

 

 

*قاسم روانبخش


متولد 1337

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دانشجوی دکتری مدرسی معارف گرایش انقلاب اسلامی

کارشناسی ارشد فلسفه، خارج فقه و اصول

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

عضو شورای مرکزی قرارگاه فرهنگی عمار

عضو شورای اسلامی شهر و ریاست کمیسیون فرهنگی

نایب رییس شورای کمیسیون های فرهنگی استان ها

عضو هیئت رییسه مجمع طلاب حوزه علمیه قم

تالیف چندین عنوان کتاب و صدها مقاله تحلیلی در زمینه های فرهنگی اجتماعی و سیاسی

مدرس طرح ولایت دانشجویی

از موسسین نشریه پرتو سخن و دبیر سیاسی آن

 

*زهره الهیان


متولد کرمانشاه و دارای مدرک دکترای تخصصی بیماری های داخلی از دانشگاه علوم پزشکی تهران است. در حال حاضر به طبابت در بیمارستانهای بقیه الله و نجمیه  اشتغال دارد و نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم است.

سوابق علمی پژوهشی/تخصصی:

• مدرک دکترای تخصصی بیماریهای داخلی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

• مسلط به زبان انگلیسی و مکالمه

• ارائه مقاله تحقیقاتی  به کنگره بین المللی EDTA  کانادا با موضوع نقش  TRANSFIUOSION TRANSMITTED VIRUS) TTV) در بیماران همودیالیزی HCV مثبت

• انجام تحقیقات به عنوان شیوع علائم بالینی بیماران مبتلا به کوشینگ ، مرکز غدد بیمارستان شریعتی

گذراندن دوره های تخصصی

سوابق مدیریتی :

• مسوول خواهران در سازمان بسیج دانشجویی کشور

• مدیر عامل کانون مشکات اندیشه (NGO)

• مدیر عامل کانون وفا گستران زنان مسلمان (NGO)

سوابق فعالیت سیاسی - اجتماعی:

• عضو هیأت رئیسه کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

• عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی

• رئیس فراکسیون سازمانهای مردم نهاد(NGO) مجلس شورای اسلامی

• رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی

• عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی

• 15سال سابقه  فعالیت و همکاری با تشکلهای مطرح دانشگاهی در حوزه های سیاسی اجتماعی

• عضو سابق شورای مرکزی شبکه ارتباطی سازمانهای غیر دولتی زنان متشکل از 600 سازمان غیر دولتی و دارای مقام مشورتی از سازمان ملل .

• عضو هیئت امنای کانون بشری(NGO)

• عضو هیئت مؤسس و هیئت مدیره بنیاد جوانه صلح(NGO)

• عضو هیئت مؤسس و هیئت مدیره کانون سیمرغ پارسی(NGO)

• عضو هیئت مؤسس و هیئت مدیره انجمن رهپویان ایران فرهنگی (NGO)

• پشتیبانی درراه اندازی سایت COM.   WWW.MIDEAST DESK توسط بنیاد جوانه صلح

• پشتیبانی از طرح"رصد وبارگزاری دیتا و درج در جوامع مجازی و تولید تحلیل و محتوا به زبان عربی و انگلیسی و بارگزاری در اینترنت" توسط بنیاد جوانه صلح

• پشتیبانی از طرح ایجاد سایت یوتیوپ اختصاصی انقلابهای منطقه

• ارتباط مستمر و گسترده با فعالان مسائل زنان در حوزه و دانشگاه و مدیران ومسئولان و اشخاص حقوقی و حقیقی

•  نماینده مجلس شورای اسلامی دوره هشتم

• رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی

 

*محسن کازرونی


حجت الاسلام و المسلمین محسن کازرونی متولد  1339 درتهران است. دوران طفولیت و نوجوانی وی همراه با مصاحبت  عالم ربانی شیخ محمد باقر اصفهانی امام جماعت مسجد محل که از نیکان و صاحبان نفس بود، سپری شد. در سال 1353 پس از اتمام  دوره راهنمایی  به سفارش آن عالم بزرگوار، به مدرسه آیت الله مجتهدی در تهران وارد شد و در این مدرسه به تحصیل علوم دینی از قبیل صرف و نحو و فقه و اصول  ابتدایی مشغول شد.

در سال 1358  به قصد تکمیل علوم حوزوی به شهر مقدس قم مهاجرت کرد و از محضر اساتیدی چون آیات عظام ستوده، اعتمادی، انصاری شیرازی، وحید خراسانی وشیخ جواد تبریزی بهره برد. تلمذ وی در محضر آیت الله تبریزی به مدت هفده سال به طول انجامید که حاصل این حضور، تقریر یک دوره کامل اصول و خارج فقه مکاتب شیخ انصاری می باشد.

در خلال همین سال ها ، آشنایی با افراد انقلابی مثل شهید محمد کچوئی و عده ای از اعضاء  هیئت موتلفه، فضای ذهن وی رابه سمت مسائل سیاسی  سوق داد و با سیل خروشان مردم انقلابی همراه شد. علاوه بر مبارزات سیاسی، تدریس و تحقیق و پژوهش، سر لوحه کارهای  وی بود که نتیجه آن، پرورش شاگردانی در حوزه و تالیف کتبی است که برخی از آنها عبارتند از:

کوثر قرآن، امامت و ولایت، سیمای پر فروغ سید الشهدا(ع) ،شرح چهل حدیث از امام هشتم همراه با شرح قصیده دعبل بن علی خزایی، خلوتگه راز، تفسیر حکیم ، نگاهی گذرا به حیات فقهی شیخ صدوق و ..

حجت الاسلام و المسلمین کازرونی پس از تکمیل علوم حوزوی و رسیدن به اجتهاد، به تهران بازگشت و در مدرسه آیت الله مجتهدی و مدرسه مروی تهران به تدریس سطوح عالی پرداخت. همراه با تدریس، مدیر و معاون علمی دائره المعارف انقلاب اسلامی نیز بود که در وزارت ارشاد اسلامی در زمان تصدی مهندس میر سلیم در حال شکل گیری بود.

وی از سال 1384 تا کنون بنا به دستور مقام معظم رهبری، امامت جمعه کرج و نمایندگی معظم له را در کارنامه خود دارد و از بدو ورود به کرج، علاوه برکارهایی که لازمه امامت جمعه می باشد، به تدریس در حوزه علمیه امام صادق(ع) مشغول است و تا کنون 700 ساعت نوارهای تدریس خارج اصول و فقه و رجال، آماده برای طلاب و روحانیون می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین کازرونی از سال 1385 از طرف جامعتین _جامعه روحانیت مبارز وجامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با رای بالغ بر هفتصد هزار از استان تهران به عضویت مجلس خبرگان در آمد و همزمان نیز عضویت جامعه روحانیت مبارز تهران را که به دبیر کلی آیت الله مهدوی کنی می باشد پذیرفت.

 

*زهره سادات لاجوردی


فرزند شهید بزرگوار سید اسدالله لاجوردی

متولد 1343

کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث از دانشگاه اصول الدین تهران

سطح دو حوزوی از جامعه الزهرا(س) قم

مدیر فرهنگی سیاسی مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری

مدیر آموزش مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری

عضو هیئت موسس انجمن همبستگی دختران جوان

مدرس دانشگاه

رییس هیئت مدیره انجمن حمایت از خانواده های قربانیان تروریسم

همکاری با شبکه های سیما و کارشناس شبکه قرآن

تالیف مقالات متعدد در زمینه علوم قرآنی

 

*محمد ناصر سقای بی ریا


متولد 1337

دکتری رهبری تربیتی و مطالعات فرهنگی از دانشگاه هوستون در ایالت تگزاس

کارشناسی ارشد از دانشگاه مک گیل، مونت رئالکانادا

از شاگردان آیت الله بهجت(ره) و آیت الله مصباح یزدی

ریاست دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

مشاور رییس جمهور در امور روحانیت دوره نهم و دهم

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

سرپرست مرکز تعلیمات اسلامی و امام جمعه در ایالت تگزاس

تدریس کلاس های تربیتی اسلامی برای جوانان و بزرگسالان

نماینده تام الاختیار مقام معظم رهبری درآمریکا

 

*الهام امین زاده


دکترای حقوق بین الملل، دانشگاه گلاسگو انگلستان

فوق لیسانس حقوق بین الملل، دانشگاه شهید بهشتی

لیسانس حقوق قضائی، دانشگاه شهید بهشتی

سوابق فعالیت های مذهبی و سیاسی

دوسال تحصیل در حوزه های علمیه

عضویت در انجمن  اسلامی دانشگاه شهید بهشتی

عضویت در انجمن های اسلامس دانشجویان اروپا و امریکا

سوابق دانشگاهی

عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران – معاون پژوهشی دانشکده

تدریس در دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه ، دانشگاه امام صادق (ع)  ، دانشگاه علامه طباطبائی  ، دانشکده علوم قضائی و اداری قوه قضائیه

سوابق پارلمانی

نماینده مردم تهران، ری، اسلام شهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی (1383-1387)

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی (1383- 1387)

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی (1383-1385)

نایب رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی (1385-1387)

عضو منتخب مجلس شورای اسلامی در شورای اجرائی بین المجالس (1383-1385)

نایب رئیس فراکسیون حمایت از ایرانیان خارج از کشور (1384-1387)

عضو هیئت رئیسه گروه دوستی ایران و فلسطین (1383- 1387)

عضو هیئت رئیسه گروه دوستی ایران و فنلاند (1383- 1387)

عضو ایرانی منتخب مجلس شورای اسلامی در مجمع مجالس آسیائی APA (1386-1387)

سوابق اجرائی

عضو شورای اجرائی انجمن مجالس آسیائی برای صلح AAPP در اجلاس های فیلیپین، پاکستان و تایلند (1383- 1385)

عضو هیئت همراه وزیر امور خارجه در کشور مصر (1383)

عضو هیئت پارلمانی اعزامی به کشور هلند (1384)

عضو هینت پارلمانی همراه رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد-نیویورک (1384)

رئیس هیئت ایرانی و عضو گروه کاری تدوین منشور حقوق بشر آسیائی – کامبوج (1384)

رئیس کمیته سیاسی انجمن مجالس آسیائی برای صلح و تدوین کننده اسناد کارگروه های صلح و امنیت، اقتصادی اجتماعی، دموکراسی، زنان و جوانان (1385)

رئیس منتخب کشور های قاره آسیا در کارگاه زنان و جوانان مجمع مجالس آسیائی برای صلح در اجلاس های پاکستان و تایلند (1384- 1385)

رئیس کارگاه صلح و امنیت انجمن مجالس آسیائی برای صلح - تهران (1385)

رئیس کمیته تدوین معاهده دوستی در مجلس شورای اسلامی- تهران (1385-1386)

عضو کمیته تدوین سند تنوع فرهنگی آسیا در مجلس شورای اسلامی (1385- 1386)

رئیس کمیته معاهده دوستی مجمع مجالس آسیائی (1386)

رئیس کمیته تدوین سند مبارزه با فساد مجمع مجالس آسیائی-تهران (1386)

رئیس هیئت پارلمانی اعزامی به پارلمان فنلاند و سخنران مدعو در انستیتو روابط بین الملل فنلاند (1385)

عضو هیئت پارلمانی همراه وزیر امور خارجه به کشورهای سوئد، نروژ و دانمارک (1386)

رئیس هیئت پارلمانی اعزامی به پارلمان نروژ (1387)

رئیس هیئت پارلمانی مدعو به کمیسیون سیاست خارجی پارلمان سوئد (1387)

سایر فعالیت های اجرائی

رئیس کمیته پژوهشی انجمن حمایت از مصدومین شیمیائی (1382 تا کنون)

رئیس کمیته حقوقی جمعیت دفاع از ملت فلسطین (1385 تاکنون)

دبیر اولین همایش بین المللی حقوق فضا – تهران (1386)

مجری طرح تاسیس رشته حقوق انرژی در دانشگاه تهران (1387)

مجری طرح بررسی کنوانسیون های بین المللی پنجگانه حقوق فضا (1387)

برخی از سخنرانی های علمی

"اسراییل و مسئله آب در خاور میانه "، مجموعه مقالات همایش مسئله فلسطین از منظر حقوق بین الملل، دانشگاه شهر کرد، 1386

"اصلاح ساختار سازمان ملل متحد"، دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی، 1377

"تغییر ساختار سازمان ملل متحد"، دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه، 1378

"ترروریسم و حق تعیین سرنوشت"، سمینار تروریسم، دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه، 1379

"جامعه بین الملل و مقابله با تروریسم"، پردیس قم، دانشگاه تهران، 1380

"انفجار برجهای تجارت جهانی و جنگ در افغانستان"، دانشگاه امام صادق (ع)، 1380

"دفاع مشروع و تروریسم"، دانشکده علوم قضایی و اداری قوه قضاییه، 1382

"حق شرط در معاهدات حقوق بشری"، پژوهشگاه علوم انسانی، 1382

"بررسی اقدامات نظامی دولتهای ائتلافی در عراق"، همایش ایران و حقوق بین الملل، دانشگاه اصفهان، 1382

"ابعاد حقوقی اشغال عراق"، ددفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه، 1383

"سلاحهای شیمیایی و حقوق بین الملل"، همایش ملی کاربرد سلاحهای شیمیایی، تهران 1384

"ایران، معاهده ان-پی-تی و پروتکل الحاقی"، دانشگاه تربیت مدرس،1383

"آسیا و حق تعیین سرنوشت برای ملتهای تحت اشغال"، مجمع پارلمانهای آسیا برای صلح، مانیل، فیلیپین، 1384

"ضرورت همگرایی آسیایی"، مجمع پارلمانهای آسیا برای صلح، اسلام آباد، پاکستان، 1385

"تاسیسات بین المللی حقوق زن و موضع جمهوری اسلامی ایران"، همایش سازمانهای مردم نهاد، شیراز، 1386

"ایران و حقوق بین الملل فضا"، اولین همایش بین المللی حقوق فضا، تهران، 1386

 

*حسین طلا


جانباز

متولد 1348

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری پزشکی

دانشجوی دکتری مدیریت در اقتصاد

رییس دانشکده حفاظت و بهداشت کار و عضو شورای عالی حفاظت فنی و مؤلف چندین کتاب

معاون استاندار و فرماندار تهران و فرماندار نمونه کشوری

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات تهران بزرگ در شورای نگهبان

مشاور معاون اجرایی شورای نگهبان

جانشین معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه ثارا...

رییسهیئت مدیره و مدیرعامل شرکت دخانیات ایران

مشاور وزیر کار و امور اجتماعی و مدیر کل حراست

 

*اسدالله بادامچیان


در سال 1320 در خانواده ای مذهبی  در تهران به دنیا آمد. بادامچیان ازدوران نوجوانی، همواره در مساجد و حسینیه ها حضوری پر رنگ داشت و ازهمان زمان در بسیاری از حوادث و اتفاقات مهم کشور حاضر بود.

وی  از همان زمان با گروه شیعیان و فدائیان اسلام آشنا شد و همکاری خود را با این گروه شروع کرد. همکاری دکتر بادامچیان با گروه ها و تشکل های مبارز اسلامی باعث شد وی سه بار توسط رژیم ستمشاهی دستگیر و به زندان رفته و حتی در کمیته مشترک ضد خرابکاری توسط ساواک بارها شکنجه شود. بادامچیان عضو هیات موسس حزب موتلفه اسلامی بوده و اکنون نیز به عنوان قائم مقام این حزب مشغول فعالیت است.

بادامچیان در زمان پیروزی انقلاب اسلامی عضو شورای مرکزی هفت نفره کمیته استقبال از امام خمینی(ره) بود که توانستند با مدیریت خود یکی از روزهای تاریخی را در اذهان ملت به بهترین شکل اجرا کنند.

بادامچیان در حزب جمهوری اسلامی در کنار بزرگانی همچون آیت الله شهید بهشتی، آیت الله خامنه ای و دیگران عضو شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی بوده و همواره در کنار این بزرگان فعالیت های سیاسی خود را انجام داده است.

اسدالله بادامچیان فوق لیسانس علوم سیاسی و دکترای روابط بین الملل دارد و با علوم حوزوی در حد سطح آشناست.

بادامچیان تاکنون حدود 50 جلد کتاب تالیف نموده که اکثر آنها به چاپ رسیده است . لازم به ذکر است دکتر بادامچیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی عهده دار مسئولیت های ذیل بوده است:

•          دبیر اجرائی حزب جمهوری اسلامی، مسئول استان ها و شهرستان های حزب، مسئول تبلیغات حزب.

•          عضو موسس و شورای مرکزی جامعه اسلامی فرهنگیان

•          نماینده دوره های دوم و هشتم مجلس شورای اسلامی. نایب رئیس و مخبر کمیسیون اقتصاد و دارائی، عضو کمیسیون اجتماعی، نماینده ناظر مجلس در اندوخته اسکناس، عضو کمیسیون احزاب مجلس، عضو هیئت عالی نظارت مجلس شورای اسلامی

•          معاون سیاسی و مشاور امور اجتماعی رئیس قوه قضائیه

•          رئیس کمیسیون ماده 10 احزاب

•          نایب رئیس اول خانه احزاب

•          عضو موسس، شورای مرکزی، دبیر اجرائی، رئیس مرکز امور سیاسی و قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی و مدیر مسئول هفته نامه شما.

•          تدریس در دانشگاه و حوزه علمیه

•          رئیس کمیسیون فرهنگی سازمان تربیت بدنی

 

*علیرضا محجوب


سال تولد : 1337

- لیسانس تاریخ از دانشگاه تهران

- اشتغال به کار در پروژه شهرک اکباتان و تلاش برای ایجاد دانشگاه کارگری در سال های قبل از انقلاب

- عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی

- عضویت در دفتر حزب جمهوری اسلامی

- دبیر کل خانه کار

- مشاور و بازرس ویژه امور کارگری

- عضو شورای عالی تأمین اجتماعی

- نماینده مردم تهران،ری،اسلام شهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کار و امور اجتماعی در دوره پنجم

- نماینده مردم تهران،ری،اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در دوره ششم ( منتخب میان دوره ای ) عضو کمسیون اجتماعی و رئیس کارگروه اشتغال

- نماینده مردم تهران،ری،اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم،عضو کمیسیون اجتماعی و رئیس کارگروه اشتغال و روابط کار

- نماینده مردم تهران،ری،اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی دوره هشتم،عضو کمیسیون اجتماعی و رئیس کار گروه اشتغال و روابط کار و رئیس فراکسیون کارگری

 

*حسن غفوری فرد


سال تولد : 1322

 - دکتری فیزیک هسته ای از دانشگاه کانزاس لارنس آمریکا

- گذراندن دوره مقدمات تحصیلات حوزوی

- عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران

- ریاست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

- راه اندازی پنج دوره دکتری دانشگاه صنعتی امیر کبیر و یک دوره کارشناسی ارشد برای اولین بار در ایران در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

- تأسیس و عضویت در هشت انجمن تخصصی علمی ایران و بین المللی

- استاندار خراسان درکابینه شهید رجایی (1360 -1358 )

- نماینده مردم مشهد در اولین دوره مجلس شورای اسلامی (1360 )

- وزیر نیرو (1364-1360 )

- رئیس کمیته ملی المپیک ( 1366-1360 )

- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی ( 1372 -1368 )

- نماینده مردم تهران در پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت رئیسه دوره اول،پنجم،هفتم و هشتم

- عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران از 1370 تا اکنون

- عضو شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی

- عضو مؤسس و رئیس دوم خانه احزاب ایران

- نایب رئیس اول جبهه پیروان خط امام و رهبری

- نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره سوم و هفتم

 

*حسن حمید زاده


متولد 1335

حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل

مهندسی متالورژی از دانشگاه علم و صنعت

جانشین عضو هیئت علمی و معاون آموزشی دانشگاه امام حسین(ع)

نماینده ستاد کل نیروهای مسلح در مجلس شورای اسلامی

رییس اداره قوانین و امور حقوقی ستاد کل نیروهای مسلح

معاون امور مجلس ریاست قوه قضائیه

معاون امور مجلس فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

معاون امور مجلس و حقوقی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

عضو هیئت منصفه مطبوعات و سردبیر مجله پیام انقلاب

مدرس درس انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران

 

*سهیلا جلو دار زاده


سال تولد : 1337

- لیسانس مهندسی نساجی از دانشگاه امیر کبیر

- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دوره های پنجم و ششم و میان دوره ای هفتم

- عضو شورای مرکزی خانه کارگر

- عضو جمعیت زنان جمهوری اسلامی ایران

- مدیر کل مدارس خارج از کشور

- مسئول تدوین سیاست های کلان نظام در مورد خانواده در کمیته بانوان مجمع تشخیص مصلحت نظام

 

*محمد نبی رودکیدر سال 1337 در شهر شیراز متولد شد. وی در خانواده ای مذهبی رشد کرد. رودکی پس از اخذ مدرک دیپلم، عازم خدمت سربازی شد . در همان دوران نیز مبادرت به پخش اعلامیه های انقلابی در محیط پادگان می نمود. وی بعد از صدور فرمان امام(ره) مبنی بر فرار سربازان از خدمت ، در سال 1356 از پادگان فرار نمود و در کنار نیروهای انقلابی و برای سازماندهی تظاهرات مردمی در مسجد جامع شیراز به فعالیت مشغول شد.

وی بعد از تشکیل دولت موقت انقلاب، در تیرماه سال 1358 وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان فارس گردید. با شروع آشوب در غرب کشور و محاصره شهید چمران در شهر پاوه ، به فرمان امام خمینی (قدس سره) ، جهت مقابله با ضد انقلاب به کمک مردم کرد شتافت.

وی از سال 58 در مناطق مختلف کرد نشین از قبیل مهاباد ، کِرِند و سنندج به مبارزه با ضد انقلاب پرداخت و از ناحیه دو پا مجروح شد.

با شروع جنگ تحمیلی در شهریور 1359 عازم مناطق جنگی شد . در همان روزهای اول جنگ در جریان مقاومت غرور آفرین خرمشهر، برادرش صمد رودکی به فیض عظمای شهادت نائل گردید. خبر شهادت برادر، زمانی به وی رسید که در جبهه ایلام مشغول نبرد بود .

وی در ابتدای جنگ به عنوان فرمانده تیپ امام سجاد (ع) استان فارس و در سال 1361 به عنوان فرمانده لشکر 19 فجر منصوب گردید و در کنار فرماندهان شهیدی چون حاج ابراهیم همت (فرمانده لشکر 27 محمد رسول الله) ، حاج مهدی باکری ( فرمانده لشکر 31 عاشورا) ، حاج حسین خرازی (فرمانده لشکر 14 امام حسین (ع) )، مهدی زین الدین ( فرمانده لشکر 17 علی ابن علی طالب (ع))، و بسیاری از فرماندهان و رزمندگان شهید، در 8 سال دفاع مقدس انجام وظیفه نمود .

پس از پایان دوران دفاع مقدس مفتخر به کسب مدال های فتح با عناوین شجاعت و مدیریت از دست مقام معظم رهبری گردید.

وی با شرکت در انتخابات مجلس هفتم و کسب 114 هزار رای مردم شریف شیراز و با بالاترین رای ممکن در تاریخ انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شیراز، به مجلس راه یافت و با سمت نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مشغول به فعالیت گردید.

محمد نبی رودکی پس از پایان دوره هفتم مجلس به عنوان مشاور عالی شهردار تهران منصوب گردید.

 

*محمد نبی حبیبی


محمد نبی حبیبی در سال 1324 در ورامین به دنیا آمد. وی در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی تظاهرات ها فعال بوده و علیه رژیم ستمشاهی فعالیت های سیاسی داشته است.

وی همواره مقلد امام خمینی (ره) بوده و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بسیاری از استان های کلیدی ایران استاندار بوده است.

وی استانداری تهران، فارس، خراسان بزرگ را در کارنامه سوابق خود دارد. محمد نبی حبیبی که دارای فوق لیسانس جامعه شناسی از دانشگاه تهران است، در دوره ای به عنوان شهردار تهران خدمات بسیاری را نصیب این کلان شهر می کند که از جمله آن می توان به متروی تهران اشاره کرد که آغاز ساخت این پروِه از زمان شهرداری وی شروع شد و امروز خدمات زیادی را به شهروندان تهرانی ارائه کرده است.

وی اکنون به عنوان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی مشغول فعالیت است .

دیگر سوابق محمد نبی حبیبی به شرح ذیل است:

-         قائم مقام بنیاد بین المللی غدیر

-         مدیر عامل شرکت پست جمهوری اسلامی

-         معاون وزیر راه و ترابری

-         رئیس سازمان هواپیمایی کشور

-         معاون وزیر بازرگانی

-         قائم مقام رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان

-         رئیس ستاد اقامه نماز تهران

-         معاون سیاسی استاندار کرمان

به عقیده وی، حفظ ارزش های انقلاب و اجرای قانون اساسی و تبعیت از ولی فقیه، در درجه اول اهمیت فعالیت های مجلس نهم قرار دارد و همچنین به نظر وی پس از آن، پرداختن مجلس به امور اقتصاد مقوله بسیار مهمی است.

 

*بتول نامجو


فرزند شهید حسین نامجو و خواهر سردارشهید ماشا‌الله نامجو

متولد 1349

پزشک عمومی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی کشور

دبیر شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده کشور

عضو کمیته سلامت شورای فرهنگی اجتماعی زنان

عضو شورای اسلامی شهر کرمان و مسئول کمیسیون بهداشت

عضو هسته مرکزی گزینش دانشگاه علوم پزشکی کرمان

کارشناس وزارت بهداشت در مرکز توسعه شبکه معاونت سلامت

مسئول بهداشت خانواده استان کرمان

 

*محمد حسین استاد آقا


جانباز

متولد 1347

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

کارشناسی ارشد مدرسی معارف اسلامی

خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم

مدیر عامل موسسه فرهنگی ولاء منتظر

معاون اداری مالی مرکز فرهنگ و معارف قرآن

دبیر کمیته علمی اجلاس دوسالانه امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف)

قائم مقام مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان

مسولیت مدرسه علمیه زابل

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم

 

*فرهاد جوانمردی


متولد 1337

فوق دکتری مهندسی هسته ای از ژاپن

کارشناسی ارشد مهندسی نیروگاههای هسته ایسازمان انرژی اتمی

مهندسی برق و الکترونیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مسئول ستاد دانشگاهی راهبردی انرژی

مدیر قطب های فرا دانشگاهی طرح های ملی در حوزه انرژی

مسئول حوزه وزارتی بسیج اساتید

مسئول وزارتی کارگروه مشترک انرژی هسته ای

کمیسیون انرژی شورای عالی علومتحقیقات و فناوری

دبیر کل مجمع صنفی اساتید

مدیر کل انجمنهای علمی و المپیادها

 

 

*محمد جمال خلیلیان اشکذری


متولد 1341

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری اقتصاد

خارج فقه و اصول

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

پژوهشگر و عضو شورای علمی مرکز بررسیهای استراتژیک ریاست جمهوری(زیر نظر آقای داودی)

عضو مدعو شورای عالی تدوین برنامه پنجم توسعه

عضو ستاد تلفیق و عضو کارگروه مشترک فرهنگی برنامه پنجم توسعه

تالیف 5 عنوان کتاب در حوزه اقتصاد اسلامی

همکار علمی با معاون اول رییس جمهور در دولت نهم

شرکت در کارگروه تدوین منشور جمهوری اسلامی ایران

 

*علی اصغر خانی


دارای دکترای افتخاری و مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت

پژوهشگر و تحلیلگر مسائل استراتژیک سیاسی، فرهنگی واجتماعی

شهردار نمونه بین مناطق 22گانه شهر تهران در سالهای 1388 و 1389

بیش از 30 سال سابقه مدیریتی و فرماندهی دفاع مقدس

رئیس و عضو شورای سیاست گذاری جامعه ایمن

رئیس هیات مدیره سازمان نوسازی و رئیس ستاد بحران منطقه

فرمانده سپاه تهران و فرماندهی قرارگاه سازندگی استانهای سمنان و چهارمحال و بختیاری تیپهای 12 قائم آل محمد(عج) و قمر بنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری

فرماندهی ارشد سپاه استان سمنان

قائم مقام لشکر27 محمد رسول الله(ص) تهران

ریاست هیات مدیره باشگاه ورزشی فرهنگی میثاق تهران

حضور در جبهه و افتخار جانبازی

علی اصغر خانی با بیش از 30 سال سابقه مدیریتی و فرماندهی دفاع مقدس از زمره شهرداران مردمی و موفق مناطق تهران بوده و بین مناطق 22گانه شهر تهران در سالهای 1388 و 1389 به عنوان شهردار نمونه برگزیده شده است.  او به عنوان یکی از فرماندهان افتخار آفرین دوران حماسه ساز هشت سال دفاع مقدس، کوله باری از شایستگی های مدیریت اثربخش را برای خدمت به مردم در مدیریت شهری بکار گرفت و با روحیه ای جهادی، تحولی درخشان را در ارتقای سطح کیفیت زندگی و توسعه پایدار شهری در منطقه 11 رقم زد. او همچنین پژوهشگر و تحلیلگر مسائل استراتژیک سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و دارای دکترای افتخاری و مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت و مدرس دانشگاه است. وی که خود از زمره خانواده معزز و معظم شهداست، از روزهای آغازین جنگ تحمیلی به مدت 92 ماه در جبهه حضور داشت و به افتخار جانبازی نائل آمد و مدال افتخار و ایثار عملیات های فتح المبین، بیت المقدس، رمضان، والفجر 3 ، ولفجر 4 ، والفجر  8، خیبر ، بدر ، کربلای 4، کربلای 5 ، نصر 8 ، ماهوت ، مرصاد و غیره را بر سینه دارد.

خانی از مدیران تحول گرا و خوش فکری است که از دیگر مسؤولیت های مدیریتی وی می توان به رئیس و عضو شورای سیاست گذاری جامعه ایمن، رئیس هیات مدیره سازمان نوسازی و رئیس ستاد بحران منطقه 11 اشاره کرد. او همچنین قائم مقام فرمانده لشکر27 محمد رسول ا... (ص) تهران ، جانشین فرمانده سپاه تهران و فرمانده قرارگاه سازندگی استانهای سمنان و چهارمحال و بختیاری بوده است و فرماندهی تیپهای 12 قائم آل محمد (عج) و قمر بنی هاشم (ع) استان چهارمحال و بختیاری و فرماندهی ارشد سپاه استان سمنان را در کارنامه خود دارد. خانی  مدرس دانشگاه و نویسنده مقالاتی تحلیلی در حوزه مدیریت استراتژیک و سیاست بین الملل است.


*محمد اسماعیل کفایتی


متولد 1355

دکتری مهندسی شیمی گروه نانو فناوری دانشگاه تهران

کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مدرس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع لیسانس و فوق لیسانس(دانشکده مهندسی نفت)

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تفرش

مدیرکل انجمن های علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران

مسئول بسیج اساتید دانشگاه تفرش

عضو شبکه تحلیلگران تکنولوژی ایران

ارائه دهها سخنرانی و مقاله علمی

تحقیق، توسعه و ایجاد دانش فنی در تولیدبرخی محصولات پیشرفته در حوزه نانو فناوری

مشاور رییس پژوهشگاه صنعت نفت

 

*علیرضا صفارزاده


جانباز

متولد 1340

90 ماه حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

کارشناسی ارشد مدیریت

رییس فدراسیون پهلوانی کشور

29 سال مدیریت در امر ورزش در بیش از 20 رشته ورزشی

موسس و مدیر عامل باشگاه فجر سپاه

موسس و اولین مدیر سازمان بسیج ورزشکاران

معاون تربیت بدنی نیروی مقاومت بسیج

عضو اتاق فکر طرح جامع ورزش کشور

مربی، داور و دان 5 ورزشهای رزمی

مسئول تدوین سند راهبردی ورزش بسیج

عضو شورای راهبردی ورزش سپاه

 

*جواد محمدی


متولد 1348

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

دکتری ایمونولوژی و ژنتیک از دانشگاه کارولینسکای سوئد

دکتری پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

مدیر کل دفتر مطالعات و ارتباطات بین الملل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

رییس گروه نظارت و ارزیابی هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی

عضو شورای تحول نظام آموزشی کشور و شورای تخصصی مهندسی فرهنگی کشور

عضو کمیسیون آینده نگاری تحولات علمی و فرهنگی دردبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

سرپرست رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوئد

مسئول امور بین الملل ستاد نماز جمعه تهران

 

*علی خطیبی شریفیه


متولد 1358

دانشجوی دکتری بیوفیزیک دانشگاه تهران

کارشناسی ارشد فیزیک حالت جامد 

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

عضو شورای سیاستگذاری دبیرخانه جنگ نرم در دانشگاه‌ها

مدیرعامل موسسه فرهنگی دفتر مطالعات تاریخ انقلاب اسلامی

مدیر مسئول هفته نامه آوای نهاد

مسئول کمیته سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت معلم تهران

مدیر پروژه تولید نانوذرات نیمه هادی

همکار پروژه ساخت LED با استفاده از نانوذرات نیمه‌هادی

 

*ابراهیم انصاریان


ظهر روز "عید قربان" سال 1337 در تهران متولد شد. پدر وی، مرحوم حاج محمد باقر انصاریان، مردی سخت کوش و اهل کسب در بازار تهران بود که به لحاظ سیاسی، از هواداران مرحوم شهید نواب صفوی، مرحوم آیت الله کاشانی و از همراهان هیأت های مؤتلفه اسلامی بود. وی تربیت شده مرحوم حجه الاسلام و المسلمین حاج علی اکبر برهان، امام جماعت مسجد لرزاده بود. از خصوصیات برجسته وی، مطالعه کتب دینی و بهره بردن از منابر بزرگانی چون سید مهدی قوام، حاج انصاری قمی، مرحوم فلسفی، شهید مطهری و سید مرتضی شبستری است.

ابراهیم انصاریان تحصیلات خود را در دبیرستان موسوی به مدیریت حجت الاسلام و المسلمین حاج نورالله شاه آبادی  و دبیرستان جعفری اسلامی در رشته ریاضی ادامه داد.

وی پس از تأسیس دانشکده علوم قضایی توسط شهید بهشتی، با توصیه ایشان به تحصیل در رشته حقوق در دانشکده علوم قضایی در سطح کارشناسی پرداخت و پس از آن، کارشناسی ارشد خود را در رشته فقه و مبانی حقوق از دانشگاه تهران اخذ کرد.

همچنین همزمان با تحصیلات آکادمیک، بعد از ظهرها به مدرسه آیت الله مجتهدی می رفت و تا سال 60 13دروس حوزوی را تا پایان دروس سطح درآن مدرسه، مدرسه عالی شهید مطهری و حوزه علمیه مروی ادامه داد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی به توصیه شهید رجایی به آموزش و پرورش منطقه 14 تهران رفت و امور تربیتی منطقه را تاسیس نمود و تا سال 1365 با سمت های معلم، دبیر و مدیر مدرسه مشغول به انجام وظیفه بود و طی این مدت در مراکز تربیت معلم نیز به تدریس می پرداخت.

ابراهیم انصاریان از سال 1367 تا 1371 در سازمان امور اداری و استخدامی (سابق) فعالیت داشت و پس از آن به وزارت امور خارجه منتقل گردید که تاکنون در حال خدمت در این وزارتخانه است.

گزیده ای از فعالیتهای اجرایی:

1-  همکاری با آموزش و پرورش مناطق 12 و 14

2-  همکاری با بخش گزینش و فرهنگی کمیته انقلاب اسلامی

3- تدریس در مراکز تربیت معلم

4- مدیر کل امور اداری و مالی سازمان اموراداری و استخدامی

5-  مشاور وزیر امور خارجه

6- مدیر  اداره امور اجتماعی وزارت امور خارجه

7-  کارشناس حقوقی و کنسولی وزارت امور خارجه

8-  کارشناس ارشد حقوقی وکنسولی وزارت امور خارجه

9-   عضو هسته گزینش وزارت امور خارجه

10- عضو هیات مرکزی گزینش سازمان فرهنگ وارتباطات

11-  تدریس در دانشکده علوم قضایی به مدت 10 سال

12-  انجام تحقیقات و چاپ مقالات حقوقی متعدد

 

*محمود دهقانی محمود آبادی


جانباز

متولد 1341

حضور بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل

پایان دوره آموزشی سطح چهار(دکتری) در فقه و کارشناسی ارشد اقتصاد

عضو شورای علمی مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری

عضو ستاد تلفیق برنامه پنجم توسعه فرهنگی، اقتصادی اجتماعی و سیاسی کشور

مدیر گروه اقتصاد مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی برنامه پنجم توسعه کشور

مدیر مسئول و سردبیر هفته نامه پرتو سخن

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)

تدریس در دانشگاههای مختلف تهران

عضو بسیج اساتید دانشگاههای کشور


*بیژن نوباوه


متولد 1338

حضور رسانه ای در جبهه های نبرد حق علیه باطل

کارشناسی ارشد رشته هنر و تلویزیون

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی(دوره هشتم)

خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد و شبه قاره هند

خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در کشور انگلستان

دارای مشاغل متعدد مدیریتی در معاونت سیاسی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

 30سال خبرنگار در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

مدیر مسئول روزنامه عصر ایرانیان


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • انصاف ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  0 0
  واقعا تشکر ولی باز واقعا باید بگم که بی طرف عمل نکردید!!! هرکس که مد نظر شماست با توضیحات و هرکس غیر آن بدون توضیح امده!!!!
 • ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
  0 0
  ترتیب این افراد چگونه بود اعضای موتلفه را آخر آوردید؟
 • abolfazl ۰۱:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  0 0
  asalan tarfe kasi ro nagreftid moshakhase asalan ma nemifahmim tarf dari az list... kardid.byby
 • علی ۰۱:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  0 0
  این الان شدن 50 تا؟!!!
 • حمید ۰۲:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  0 0
  یه رابطه ی کاملا مستقیم بین حجم مطالب و گروه فرد وجود داره!
 • مهاجر ۰۶:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  0 0
  برای جبهه متحد داستان تعریف کردین ولی برا پایداری ها تلگرافی نوشتین, بابا عدالت ...
 • يك دو سه ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۵
  0 0
  به نظر 49 تاست !
 • ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۴
  0 0
  اینا که همه راستی بودن از راستی های افراطی نفرت دارم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس