روحانی نمایه

رئیس جمهور گفت: دیدید در آمریکا چه اتفاقی افتاد. آنچه دیدیم نشان داد دموکراسی غربی چقدر فشل و سست است و متاسفانه علی‌رغم پیشرفت علمی یک آدم پوپولیست آمد و چه ضربه های بزرگی به کشورش و منطقه ما زد.

به گزارش مشرق،حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در آئین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی و معاونت علمی رئیس جمهوری گفت: بسیار خوشحالیم که چهلمین پنجشنبه افتتاح های بزرگ به شرکت های دانش بنیان اختصاص پیدا کرد.

وی با تاکید بر اهمیت واکسن‌های حوزه کشاورزی ادامه داد: برای تهیه این واکسن‌ها ۲۰۰ میلیون یورو در سال باید خریداری شود و این افتخاری است که خودمان  تولید می‌کنیم و ان شا الله صادر شود.

روحانی افزود: این کارخانه‌های نوآوری و پارک ‌های فن‌آوری باعث می شود سلسله حرکت دانشگاهی ما قطع نشود. با این کارخانه ها تحقیقات، تحصیل و پژوهش ما ادامعه پیدا می‌کند. بعد از ایمان که بالاترین قدرت فرهنگی ما است شاید هیچ قدرتی به اندازه قدرت علمی و فنآوری نباشد.

هر کجا افتتاحی داشتم در دلم از آقای هاشمی یاد کردم

وی ادامه داد: این ایام سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی است. هر کجا در ریاست جمهوری افتتاحی داشتم در دلم از آقای هاشمی یاد کردم؛ ایشان برای آبادی کشور زحمت کشید و این راه را ما هم باید طی کنیم و آیت الله هاشمی الگوی ما باشد. ایشان کارهای بزرگی را انجام داد. تقریبا روز رحلت آقای هاشمی با رحلت امیرکبیر در یک زمان است. امیر کبیر بزرگترین سردار  سازندگی در قرن گذشته بود که نگذاشتند زنده بماند.

رئیس جمهور تصریح کرد: ممکن است داخل یک جناح و حزبی رشد کنیم، حتی با تکیه بر جناحی موفق شویم و قدرتی را به دست بیاوریم اما در عین حال وظیفه ما این است که به تمام ملت و همه مردم با هر سلیقه، ایده و قومیتی خدمت و نسبت به همه آنها تواضع کنیم.

آنچه دیدیم نشان داد دموکراسی غربی چقدر فشل و سست است

وی تاکید کرد: اگر جناح و حزب موقت باشد خوب است؛ اگر دائم باشد در فعالیت و همکاری تاثیر ناسالم می‌گذارد. اما وقتی در انتخابات پیروز شد از تمامی شایسته ها استفاده کند. وقتی رقابت ها افراطی می شود؛ دیدید در آمریکا چه اتفاقی افتاد. آنچه دیدیم نشان داد دموکراسی غربی چقدر فشل و سست است و بنیان قوی ندارد و متاسفانه علی‌رغم پیشرفت علمی یک آدم پوپولیست آمد و چه ضربه های بزرگی به کشورش و منطقه ما زد.

امیدوارم حاکمان بعدی کاخ سفید درس عبرت بگیرند

روحانی اظهار داشت: دیدید یکی آدم ناسالم وقتی می‌آید قدرت را در دست می‌گیرد چه مشکلی برای کشورش بوجود می‌آورد و امیدوارم این برای حاکمان بعدی کاخ سفید درس عبرت باشد.  آنهایی که دو هفته دیگر قدرت را در کاخ سفید در دست می‌گیرند، باید جبران کنند و ملت آمریکا که ملت بزرگی است را به جایگاه واقعی خود برگردانند.

وی افزود: آنان باید به شرایطی که جامعه بین‌المللی باید داشته باشد یعنی عقل و  قانون برگردند. شر انسان‌های کم سواد در اداره کشور و آنانی که به دنبال منافع خانوادگی و فردی خود هستند، از سر کشورشان و دنیا کم شود و شاهد شرایط بهتری در منطقه و جهان باشیم.

رئیس جمهور گفت: می‌خواهم یک بار دیگر از شهید عزیز؛ شهید سلیمانی یاد کنم، هیچ ندیدم جناحی و حزبی فکر کند و همیشه به فکر مردم بود نه تنها به فکر مردم خودمان، حتی به فکر مسلمان‌ها و منطقه بود و خدمات بزرگی به کل منطقه و مردم کرد.

روحانی اظهارداشت: ممکن است داخل یک جناح و حزبی رشد کنیم، حتی با تکیه بر جناحی موفق شویم و قدرتی را به دست بیاوریم اما در عین حال وظیفه ما این است که به تمام ملت و همه مردم با هر سلیقه، ایده و قومیتی خدمت و نسبت به همه آنها تواضع کنیم.

حادثه هواپیمای اوکراینی از یک اشتباه ناشی شد

رئیس جمهور با اشاره به سالروز حادثه هواپیمای اوکراینی گفت: سالروز این حادثه را به همه داغداران آن تسلیت می‌گویم. این حادثه یک حادثه باورنکردنی بود که ناشی از خطای یک فرد و بی‌تدبیری یک جمع بود که البته همه اینها از یک سهو و اشتباهی ناشی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 19
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  14 0
  عاشق این بند اخر شدم .بلند آممممممممممممیییییییین؟؟؟فقط 5 ماه مونده. امیدواریم شر آدم‌هایی که کم سواد در اداره کشور هستند و دنبال منافع خانوادگی و فردی خود هستند، از کشورشان و دنیا کم شود.
 • به عمل کار براید به حرافی نیست IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  14 1
  می خواهم بدونم کدام رئیس جمهور در این کره خاکی اینقدر مثل این حرف می زنه
 • IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  15 1
  به خاطر همین دموکراسی فشل آمریکایی هست که عاشق آمریکا هستی آقای روحانی؟
 • IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  22 1
  الان معلوم شد چرا تدابیر و کارهای روحانی برکت ندارد زیرا در لب علی برکت الله میگوید اما در دل ذکر هاشمی دارد
 • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  23 0
  روحانی گفته ملت بزرگ آمریکا باید به جایگاه واقعی خود برسند ما که از آمریکا دولت وملتش غیر از جنگ و خونریزی چیزی ندیده ایم جایگاه واقعی ملت بزرگ آمریکا جهنم است
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  15 1
  به کدخدا توهین کردی!!! میخای نارحتش کنی!!!!! گرین رو چکار میکنی!؟؟؟؟؟؟
 • ش. AE ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  18 0
  جناب ریس جمهور همه ما این رو می‌دانستیم آمریکا و دموکراسی آمریکا یک بر پوشالی است و اعتماد کردن به این وحشی‌ها غلط است
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  8 1
  به قبله امال وارزوهای غربگرها جنبش سبز مثل تاجزاده وزیبا کلام وغیره برمی خورد ناراحت می شوند دق می کنند لطفا انها رادرک کنیدخخ
 • Mjp. Shiraz IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  13 1
  اینوبایدبخودت بگی ودرعمل نشون بدی. غرب فشله اماچراتومشتاق وعاشق همین غرب وحشی وفشلی ووطن خودت راداری فدای این یاغی ها میکنی؟؟ هنوزم به فکرباج دادن به غربی یااینکه اغتشاشات امریکاعقل توراسر جاش اوردکه حکومت وقانون جنگل سرکاره اونجا؟
 • IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  4 1
  و شما روی همین دیوار سست و فشل میخواهید یادگاری بنویسید...
 • IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  12 1
  خلاصه اینکه دولت زبان دنیا بلد هنوز هم از تحمیل برجام خسارت محض به مردم و کشور درس عبرت نگرفته
 • علیرضا IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  10 0
  ببخشید اون زمانیکه دوستان محصور شما(موسوی و کروبی) کشور را بهم ریختند شما کجا بودید؟؟؟
 • DE ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  3 0
  دلگویه یه اثلاح طلب: آنچه دیدیم نشان داد دموکراسی غربی چقدر فَشل و سُست است . ما را باش که دل به کجا خوش کرده بودیم و در سبد آنها تخم کردیم.فقط بایدن بایدن بیاید راس کار و ما هم بایدن با بایدن کنار بیاییم هرچه بایدن خواست بایدن از جیب مردم به بایدن داد والا کشور سایه جنگی میشود و 2لار هَزار هَزار میشود. بین خودمون بمونه قربونش برم بایدن هم باادبه ها میشه باش یه دور برجام زد منظور برجام رفت.
 • اوراز IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  4 1
  شما خودت عاشق غربی امام حسن‌عسگری(ع) در مذمت دروغگویی فرموده است: «همه زشتی‎ها در یک خانه گذارده شده و کلید آن دروغ است».
 • IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  1 0
  فشل =بنفش
 • خداجو IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  1 0
  بهتر نیست همیشه دنبال خود خدا باشیم
 • IR ۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
  1 0
  این حرفها برای تیم دولت روحانی تازگی دارد ما سالهاست که می دانیم #آمریکا رو به افول است
 • DE ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۹
  3 0
  آنچه دیدیم نشان داد دموکراسی غربی چقدر فَشل و سُست است عین تصمیمات و عملکرد دولت خودمه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس