کد خبر 1164051
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۳
زورگیری‌های هولناک زنبور سیاه

جوان سابقه داری که با انتخاب طعمه هایش در سایت دیوار، از شهروندان زورگیری می‌کرد یا با کمک همدستانش خودروها را به گونه‌ای می‌ربود که حوادث عجیب و غریب و ترسناکی رقم می‌خورد، در چنگ عدالت گرفتار شد.

به گزارش مشرق،  ماجرای زورگیری‌های یک جوان سابقه دار که پس از طی چهار سال دوران محکومیت از زندان آزاد شده است درحالی آغاز شد که از اوایل سال ۹۸ پرونده‌های متعددی از زورگیری‌های وحشتناک روی میز کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت که نشان می‌داد فردی با کشاندن آگهی دهندگان لوازم فروشی در سایت دیوار به محل‌های خلوت، اموال آنان را با توسل به زور یا شیوه‌های حیله گرانه ترسناک می‌رباید.

به همین دلیل با صدور دستوری ویژه از سوی سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) پیگیری تخصصی پرونده‌های مذکور در حالی به گروهی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت خودرو سپرده شد که چند نفر از مالکان خودروها، به دام دزد معروف به «زنبور سیاه» افتاده بودند که در سایت دیوار لانه کرده بود!

گزارش ها حاکی است، یکی از این مال باختگان که طعم نیش زهرآلود «زنبور سیاه» را چشیده است درباره چگونگی وقوع این حادثه به کارآگاهان گفت: اسفند سال ۹۸، خودروام را در سایت دیوار برای فروش آگهی کردم که فردی تماس گرفت و برای خرید آن در منطقه مهرآباد با من قرار گذاشت تا آن را بازدید کند، اما روز قرار، سه نفر به محل قرار آمدند و یکی از آن‌ها پشت فرمان خودرو نشست که در یک لحظه احساس کردم او قصد سرقت خودروام را دارد بلافاصله خودم را عقب خودرو آویزان کردم، اما او با حرکات نمایشی و چرخشی تلاش کرد مرا پایین بیندازد، اما من که همه سرمایه ام را در حال نابودی می‌دیدم، محکم به خودرو چسبیدم تا این که بالاخره با یک حرکت چرخشی ترسناک خودرو را درحالی به جدول کوبید که مرا مسافت زیادی روی زمین کشیده بود!

این گونه بود که روی زمین افتادم و او مقابل چشمانم خودرو را سرقت کرد. وقتی به محل قرار بازگشتم، تازه فهمیدم که همدستان او نیز از آن جا گریخته اند. براساس این گزارش، ماجرای سرقت‌ها و زورگیری‌های «زنبور سیاه» همچنان با شیوه‌های هولناکی ادامه داشت که شکایت مرد دیگری از همدستی یک زن در سرقت‌های وی پرده برداشت.

این مرد به کارآگاهان گفت: تلویزیون گران قیمتی را در سایت دیوار به فروش گذاشته بودم که زنی تماس گرفت و تقاضای تخفیف کرد من هم به او اطمینان دادم که هنگام خرید تخفیف خواهم داد چرا که آن زن مدعی بود تلویزیون منزلشان شکسته و به ناچار قصد خرید تلویزیون دست دوم را دارد، اما روز حادثه، مردی تماس گرفت که همسرم برای خرید تلویزیون با شما هماهنگ کرده بود.

ساعتی بعد مرد جوان سوار بر خودروی سمند به منزلم آمد و با ترفندی خاص و چرب‌زبانی، کارتن و مدارک تلویزیون را گرفت و درون خودروی سمند گذاشت، اما در یک لحظه مرد جوان پشت فرمان نشست و فرار کرد.

من هم از خودرو آویزان شدم که نگذارم تلویزیون را به سرقت ببرند، اما چرخ عقب خودرو روی پایم قرار گرفت و به ناچار دستانم را رها کردم.

گزارش ها حاکی است، با توجه به اهمیت و حساسیت سرقت‌های «زنبور سیاه» که جان شهروندان را به خطر انداخته بود، گروه تخصصی کارآگاهان با راهنمایی و هدایت سرهنگ قنبری (رئیس اداره مبارزه با سرقت) شیوه‌های عملیاتی و اطلاعاتی را برای به دام انداختن اعضای این باند تغییر دادند و بدین ترتیب گروه ویژه کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ زمانیان (رئیس دایره مبارزه با سرقت خودرو) دامنه تحقیقات خود را روی سارقان سابقه دار متمرکز کردند چرا که بررسی‌های میدانی و تجربیات آن‌ها نشان می‌داد زورگیری‌های مذکور که در برخی از آن‌ها از قمه و خنجر نیز استفاده شده، از شگردهای دزدان حرفه‌ای است.

در نهایت پس از یک سری فعالیت‌های اطلاعاتی و فنی، کارآگاهان به ردزنی جوان سابقه داری پرداختند که اواخر سال ۹۷ از زندان آزاد شده بود و تصاویر وی با مدارک جمع آوری شده از صحنه‌های سرقت مطابقت نزدیکی داشت به همین دلیل و با صدور دستورات محرمانه‌ای از سوی قاضی خاکشور (بازپرس شعبه ۲۱۷ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) عملیات دستگیری وی آغاز شد؛ بنابراین گزارش، کارآگاهان مخفیگاه جوان معروف به «زنبور سیاه» را در اطراف جاده قدیم قوچان (بولوار توس) شناسایی کردند و آن جا را به محاصره درآوردند.

آنان سپس در یک عملیات ضربتی موفق شدند متهم ۴۰ ساله را دستگیر و به مقر انتظامی هدایت کنند. با انجام بازجویی‌های تخصصی راز زورگیری و سرقت‌های دیگر در شهرهای شمالی کشور نیز در حالی فاش شد که کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه وی علاوه بر کشف اموال و مدارک سرقتی، دفترچه‌ای را پیدا کردند که شماره تلفن‌های زیادی از آگهی دهندگان در سایت دیوار را یادداشت کرده بود.

او در فرصت‌های مناسب با فروشندگان کالا تماس می‌گرفت تا از وضعیت مکانی و مالی افراد و همچنین درصدهای اعتماد به خریدار از سوی فروشندگان مطلع شود تا بتواند شیوه ارتکاب جرم را تغییر دهد.

گزارش ها حاکی است، در ادامه رسیدگی به پرونده سرقت‌های مذکور، دو دستگاه خودروی سرقتی نیز در حالی کشف شد که بررسی‌های تخصصی نشان می‌داد متهم هنگام فرار از چنگ مال باختگان با خودروهای عبوری نیز تصادف کرده و خسارت‌های زیادی به آنان وارد آورده است.

با توجه به اهمیت این پرونده که احتمال می‌رود تعداد زیادی از شهروندان طعمه «زنبور سیاه» و همدستانش شده باشند، تحقیقات گسترده‌ای با دستور قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) برای ریشه یابی جرایم احتمالی در شهرهای دیگر کشور و استان خراسان رضوی زیرنظر بازپرس خاکشور آغاز شده است.

در همین حال مقام قضایی از شهروندان خواست چنان چه با شگردهای خاص طعمه اعضای این باند سمندسوار شده اند برای شناسایی متهم و گزارش ماجرای سرقت به دایره مبارزه با سرقت خودرو در پلیس آگاهی خراسان رضوی واقع در ابتدای رضاشهر مشهد مراجعه کنند؛ بنابراین گزارش، تلاش کارآگاهان برای دستگیری همدستان و رابطان «زنبور سیاه» همچنان ادامه دارد.

منبع:روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  14 0
  الاهی ماربزندت زنبور سیاه نیش کثیف تو که زهرش صدبرابر بدترزنبور سیاهه که ملکه ی زنبورهاست..اگر این مجرمین فاسد سابقه را اعدام کنید درس عبرتی میشه برای دیگران وقتی یه نفر زندان میره بجای اینکه ادم بشه وقتی امد بیرون وحشی تر میشه زنده بودن این دزدان فقط سربارجامعه اند..خدا میدونه این زنبورسیاه تا حالا چقدر نیش زده..خدا نسلتون ازروی زمین خشک کنه اخه مال دزدی وحرام چه طور ازگلوتون پایین میره ننگ برشما امسال سه بار ازما دزدی کردند..یه ترکه بدن دستم تا جون دارن بزمشون،خاک برسرا انقدر پوست کلفت اند که زندون هم ادمشون نمیکنه سزایشون مرگه..
 • US ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  19 0
  قوه قضائیه اینها رو زود آزاد می کند ، پس تا در دام پلیس هستند لطفا فقط کتک بزنید تا آخر عمر و آزادی زودهنگام از سایه خودشان فرار کنند
 • IR ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  17 0
  زنبور یا سگ سیاه با برخورد سبک یا مرخصی های طولانی مدت موجب میشوند افراد بیگناه. اسیب ببینند. اما اگر بعد از چند بار که متوجه شدند این مرد شغلش دزدی شده است دست یا پایش یا حداقل انگشتش را قطع میکردند امروز شاهد تکرار این همه جنایت نبودیم. ترحم بر پلنگ تیز دندان ...
 • IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  7 0
  فقط اعدام اینا خانواده هاشون هم راضین
 • IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  11 0
  یعنی نمی خواهید این یکی را هم اعدام کنید ؟؟ آخه مگر امنیت کسب و کار و آسایش و زندگی مردم برای شما به اندازه یک تار موی ان اشرار ارزش ندارد ؟؟ توبه گرگ مرگ است .
 • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  4 0
  اعدامشون کنید نامردا رو
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  5 0
  بازم طبق معمول مشهد
 • IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  7 0
  همین الان هم عمرا با قید وثیقه داره آزاد می گرده - بابا اسلام یه چیزی می دونسته که گفته دست دزد باید قطع بشه - واقعا متاسفم برای قوه قضائیه
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  8 1
  برادر عزیز اگه دست این دزدها طبق شریعت اسلام قطع بشود دست بدون انگشتشان پرچمی می شود برای شناسایی دزدان توسط مردم و مردم هشبار می شوند در ضمن زندان دانشگاهی است برای این از خدا بیخبرها تا دور هم جمع بشوند و افکار پلید و کثیفشان را با هم مبادله کنند
 • IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  3 0
  ماشاالله به مشهد!
 • IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  0 0
  اگاهای خودش دزده ماموراش بادزدادستشون تودست همه همتون گرفتاررشوه هستیدراه سرقت روشمااموزش میدیدد
 • محمد US ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶
  0 0
  برادر مگرخبر نداری هر اقدامی که برای مسئولین وحاکمان خطر حساب شود مثلا کارهای سیاسی امنیتی طرف بشمار 3دستگیر وبند انفرادی انقدر تحت فشار قرارمیدن که شیری ازمادر خورده بالا بیاره وعمرا اگر ازاد یامرخصی و.... ولی این دزدان چاقوکش .برای من وشما خطر دارند .وچون مابرای مسئولین وحکومت ارزشی نداریم فورا انها را ازاد میکنند .ای خدا خودت این گزارشات را به اقای رییسی برسان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس