کد خبر 1161494
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
نشان افتخاری فداکاری ارتش به شهید حاج قاسم سلیمانی اهدا شد

دکتر حمید شاه‌آبادی، معاون سیما و رئیس ستاد رسانه‌ای مکتب حاج‌قاسم سلیمانی گفت: با توجه به جایگاه و طراز حاج‌قاسم سلیمانی، برای برگزاری مراسم سالگرد شهادت ایشان برنامه‌های درخوری نیز تولید شده است.

به گزارش مشرق، رسانه ملی به مناسبت سالگرد شهادت مظلومانه سردار دل‌ها، سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی و به منظور آشنایی و آگاهی بیشتر مخاطبان به‌ویژه نسل جوان با ابعاد کمتر معرفی‌شده و ناشناخته شخصیت معنوی و مبانی فکری سرباز مخلص ولایت، اقدامات و برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای تهیه و تولید برنامه‌های متنوع در دستور کار داشته است. دکتر حمید شاه‌آبادی، معاون سیما و رئیس ستاد رسانه‌ای مکتب حاج‌قاسم سلیمانی درباره برنامه‌های رسانه ملی در سالگرد شهادت آن شهید سرافراز گفت: با توجه به ویژگی‌های شخصیتی، جایگاه و طراز حاج‌قاسم سلیمانی، برای برگزاری مراسم سالگرد شهادت ایشان در تعامل با دیگر نهادها برنامه‌ریزی منسجمی صورت گرفته و برنامه‌های درخوری نیز تهیه و تولید شده است.

معاون سیما درباره اهمیت تشکیل ستاد رسانه‌ای مکتب حاج‌قاسم سلیمانی تصریح کرد: بعضا کشورهایی که قهرمانی هم ندارند، از نداشته‌های خود اسطوره می‌سازند. در حالی که با وجود چنین اسطوره‌هایی در کشور و باتوجه به ویژگی‌های شخصیتی حاج‌قاسم، باید تلاش شود از منش، سلوک و طرز فکر این قهرمان ملی الهام گرفته و رفتار سیاسی، اجتماعی، فردی و مدیریتی او به عنوان الگو در جامعه ساری و جاری گردد.
رئیس ستاد رسانه‌ای مکتب حاج‌قاسم سلیمانی افزود: با دستور رئیس رسانه ملی در چند ماه گذشته ستاد رسانه‌ای مکتب حاج‌قاسم سلیمانی با هدف هماهنگی و هم‌افزایی بین‌بخشی و فرابخشی، فعالیت خود را در سه سطح آغاز کرده است. در سطح نخست، شورای سیاست‌گذاری ستاد، متشکل از نمایندگان قوای سه‌گانه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد مکتب شهید سلیمانی و دیگر نهادهای مرتبط تشکیل و پیرامون مباحث و سیاست‌های کلی ستاد بحث و تبادل نظر صورت گرفت. در سطح دوم و با حضور نمایندگان معاونت‌های محتوایی رسانه ملی، هماهنگی‌های رسانه‌ای انجام گرفت و در نهایت در سطح سوم و با حضور شبکه‌های سیما، سیاست‌های مدون‌شده پیگیری و برنامه‌ریزی‌های لازم به عمل آمد.
معاون سیما تصریح کرد: با توجه به فراگیری طیف‌های مختلف مخاطبان رسانه ملی و در نظرداشتن گرایش‌های مختلف فرهنگی و سیاسی و از سوی دیگر به دلیل ویژگی‌های شخصیتی شهید حاج‌قاسم سلیمانی و مقبولیت و محبوبیت وی در بین اقشار و سلایق مختلف در امر برنامه‌سازی به کیفیت تولیدات و ساخت برنامه‌های فاخر و شاخص، اهتمام ویژه‌ای شد تا بر بازنمایی و انعکاس ظرفیت‌های مردمی سردار دل‌ها پرداخته شود.
 

پخش بیش از ۵۰ مستند و ویژه‌برنامه
 دکتر شاه‌آبادی درخصوص اقدامات ستاد رسانه‌ای مکتب حاج‌قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: شبکه‌های سیما، پخش ۲۰ قسمت کار کوتاه از اقوام مختلف و ۲۰ قسمت کار کوتاه از ملیت‌های گوناگون با موضوع ابراز احساسات به حاج‌قاسم تولید و پخش نماآهنگ‌های فاخر جدید و همچنین کارهای داستانی کوتاه را در دستور کار خود دارند.
وی همچنین با اشاره به اقدامات اختصاصی شبکه‌های سیما در ایام منتهی به نخستین سالگرد شهادت حاج‌قاسم گفت: حدود ۳۱ قسمت مستند ویژه با عناوینی همچون «قصه از اینجا آغاز شد»، «قاسم»، «سردار صلح»، «مردی به نام مردم»، « حدیث بندگی»، «سردار سلیمانی؛ رفیق عزیز ما»، «قاسم هنوز با ماست» و... تولید شده و آماده پخش است.
وی اظهار کرد: ۲۶ قسمت ویژه‌برنامه از هشت شبکه سراسری، سه نماآهنگ ویژه، پنج کار کوتاه داستانی و تولید دو «کمیک موشن» با موضوع شهید حاج‌قاسم سلیمانی توسط مرکز پویانمایی صبا تولید و آماده پخش از شبکه‌های سیماست.
گفت‌وگوی اختصاصی با مراجع عظام تقلید، علما، پزشکان، ورزشکاران و هنرمندان و دیگر گروه‌های مرجع، طراحی و اجرای پویش ویژه کودکان با عنوان «قهرمان من» در شبکه پویا، طرح پویش ایرانیان خارج از کشور در شبکه جهانی جام‌جم و با موضوع مکتب شهید سلیمانی، از دیگر مواردی است که در ایام سالگرد شهادت حاج‌قاسم سلیمانی از سوی ستاد رسانه‌ای مکتب حاج‌قاسم برای پخش، پیش‌بینی شده است.
رئیس ستاد رسانه‌ای مکتب حاج‌قاسم سلیمانی از انتخاب شعار «مرد میدان» در شبکه‌های مختلف سراسری و استانی و شبکه‌های رادیویی و همچنین طراحی پویش مرد میدان در معاونت فضای مجازی سازمان خبر داد و گفت: در این پویش تلاش شده ابراز عشق و ارادت مردم به حاج‌قاسم، در قالب فراخوان ارسال پیامک، عکس و فیلم برای پخش از شبکه‌های پرمخاطب سیما تجلی یابد.
 

یادواره تولیدات رسانه‌ای مراکز استان‌ها
دکتر شاه‌آبادی از تولید بیش از ۲۰۰۰ اثر توسط مراکز صداوسیمای استان‌ها برای حضور در نخستین یادواره تولیدات رسانه‌ای مکتب شهید حاج‌قاسم سلیمانی در بخش‌های فضای مجازی، صدا، سیما، خبر، پژوهش و موسیقی و سرود خبر داد و افزود: شبکه‌های استانی صد عنوان اثر مرتبط با سالگرد حاج‌قاسم سلیمانی؛ شامل ۳۰ عنوان مستند، هشت عنوان پویانمایی، یک فیلم داستانی بلند، سه عنوان فیلم کوتاه و ۱۴ عنوان نماآهنگ، ۲۰ موشن گرافیک و ده عنوان میان‌برنامه را برای پخش از شبکه‌های ملی و استانی آماده کرده است.
 

 بالغ بر ۱۲۷۷ دقیقه برنامه و گزارش خبری در شبکه خبر
دکتر شاه‌آبادی درباره پوشش برنامه‌های معاونت سیاسی گفت: در این معاونت رویدادها و وقایع مرتبط با سالگرد شهادت و بازخوانی وقایع سال گذشته پیرامون شهادت سردار دل‌ها پوشش حداکثری خواهد داشت. شبکه خبر ۱۲۷۷ دقیقه برنامه در قالب خبر، تفسیر،گزارش، گفت‌وگو، مستند گزارش، ترکیبی، مستند، ویدئو کلیپ، فتوکلیپ، نماآهنگ و وله را ویژه ایام سالگرد شهادت سردارشهید حاج‌قاسم سلیمانی اختصاص داده است.
 

 دانشگاه صداوسیما متولی همایش «رسانه و مکتب سلیمانی»


رئیس ستاد رسانه‌ای مکتب حاج‌قاسم سلیمانی همچنین از برگزاری نخستین همایش «رسانه و مکتب سلیمانی» از سوی دانشگاه صداوسیما خبر داد و گفت: این همایش علمی با حضور شخصیت‌های علمی کشور در عرصه رسانه دیپلماسی عمومی و جنگ نرم ۱۴ و ۱۵ دی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد. رئیس ستاد رسانه‌ای مکتب حاج‌قاسم سلیمانی تاکید کرد: نظر به اهمیت برگزاری مراسم سالگرد شهادت حاج‌قاسم سلیمانی و ابو مهدی مهندس و هم رزمانشان، بسیاری از نهادها و سازمان‌های فرهنگی و مردمی، رسانه ملی را در هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن این مراسم یاری می‌کنند به طوری که از تولیدات سازمان اوج، حوزه هنری، بسیج، بنیاد مکتب شهید سلیمانی و... در این ایام استفاده خواهد شد.

تدارک ۲۹۶ برنامه در معاونت صدا


رئیس ستاد رسانه‌ای مکتب حاج‌قاسم همچنین درباره اقدامات سایر معاونت‌های رسانه ملی گفت: شبکه رادیویی «مقاومت» از اول دی ماه با موضوع سالگرد شهادت حاج‌قاسم آغاز به کار کرده و قرار است دیگر شبکه‌های رادیویی در مجموع با ۵۷۹ برنامه، ۱۰۷ عنوان و به مدت ۲۵۱ ساعت به موضوع سالگرد شهادت سردار سلیمانی بپردازند که از این تعداد، ۲۹۶ برنامه به صورت ویژه به مناسبت شهادت سردار دل‌ها خواهد پرداخت.


وی به برگزاری دو جشنواره به همت معاونت صدا نیز اشاره و تصریح کرد: نخستین جشنواره سردار مقاومت و رادیو با عنوان «نشان سلیمانی» به منظور گرامیداشت یاد سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی در رادیو نمایش برگزار و آثار تولیدی در دو بخش حرفه‌ای و مردمی مورد داوری قرار گرفت و برگزیدگان در روزهای آتی معرفی خواهند شد. همچنین جشنواره ملی نویسندگی «مرد میدان» - یادواره سرداردل‌ها - ۱۳ دی‌ مصادف با سالروز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، در بخش‌های خاطره، دلنوشته، شعر و داستانک از سوی رادیو فرهنگ با همکاری مجموعه کتابشهر ایران برگزار می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس