کد خبر 1161049
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
مهد کودک نمایه

فرید درباره فرآیند واگذاری مهدهای کودک به وزارت آموزش و پرورش، توضیحاتی داد.

به گزارش مشرق، حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، درباره واگذاری مهدهای کودک به وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: کارگروهی برای نقل و انتقال مهدهای کودک به آموزش و پرورش بین سازمان بهزیستی، وزارت آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شده است.

بیشتر بخوانید:

مسئولیت مهد کودک‌ها به وزارت آموزش و پرورش واگذار شد

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با تأکید بر اینکه فرآیند واگذاری مهدهای کودک از سازمان بهزیستی به وزارت آموزش و پرورش به تدریج اتفاق می‌افتد، گفت: این نقل و انتقال به صورت یکجا نیست و به مرور زمان است.

فرید تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش به مهدهای کودک فرصت خواهد داد تا براساس، اساسنامه‌ای که تدوین می‌کند مهدهای کودک شرایط خود را تطبیق دهند. مجوزهای قبلی پابرجا هستند و مشکلی ندارند، اما وزارت آموزش و پرورش رویه اداره مهدهای کودک را براساس شرایط خود تغییر خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

گزارش وزیر آموزش و پرورش از وضعیت سلامت دانش‌آموزان

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا افرادی که در شرف دریافت مجوز راه اندازی مهدهای کودک از بهزیستی بودند، اما اداره مهدها به وزارت آموزش و پرورش منتقل شد، مجوز را از بهزیستی دریافت خواهند کرد، گفت: از شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص استعلام گرفتیم که آیا تا زمانی که هنوز انتقالات به صورت کامل صورت نگرفته، بهزیستی می‌تواند مجوز صادر کند که هنوز جوابی را از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت نکرده ایم.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور  خاطرنشان کرد: اگر قرار است که دیگر مجوزی توسط سازمان بهزیستی صادر نشود، پس سرعت انتقال مهدهای کودک به وزارت آموزش و پرورش باید افزایش پیدا کند تا کار افرادی که قصد راه اندازی مهد کودک را داشتند، سرعت بخشیده شود و ضرر و زیان نداشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس