لزوم ارائه اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ از سوی دولت به مجلس در ۴ بخش/لایحه دولت قابل دفاع نیست

نیک بین گفت: لایحه بودجه به غربیان این پیام رامی دهد که اگر می‌خواهید نظام پای میز مذاکره بنشیند، باید تحریم‌ها را بیشتر کنید همچنین این لایحه کاملاً غیرواقعی است و در خواب‌ و خیال‌ محقق می شود.

به گزارش مشرق، جواد نیک بین عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره ایرادت لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ به دلیل منابع درآمدی غیر واقعی آن تبعات امنیتی برای کشور دارد. لایحه بودجه ۱۴۰۰ دادن پالس به دشمن است. لایحه مذکور این پیام را به امریکا و اروپا می دهد که فروش ۲.۳ میلیون بشکه ای نفت قطعا محقق نخواهد شد، بنابراین اگر میخواهید ملت و نظام پای میز مذاکره بنشینند، باید تحریم ها را بیشتر کنید.

نیک بین ادامه داد: با لایحه بودجه ۱۴۰۰ خیلی واضح و روشن به غرب می‌گوییم، تحریم‌ها را بیشتر کنید تا مذاکره کنیم. هدف گذاری برای فروش ۲.۳ میلیون بشکه ای نفت، گره زدن منافع ملی به حدس و گمان است.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به منابع پیش بینی شده از محل فروش اموال مازاد در لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ آمده است از محل فروش اموال مازاد ۲۵ هزار میلیارد تومان منابع مالی حاصل خواهد شد. این میزان فروش اموال مازاد قطعا محقق نخواهد شد، اگر هم محقق شود، کشور فروشی شده و از منبع مالی پایداری استفاده نکرده‌ایم. منابع لایحه بودجه کاملاً غیرواقعی است و در خواب‌ و خیال‌ محقق می‌شود. هدف گذاری کردن ۷۰ هزار میلیارد تومان از محل فروش اوراق سلف نفتی منابع مالی بدست آورند. این موضوع یعنی پیش خور کردن ثروت دولت آینده و چراغ سبز به افزایش قیمت دلار نشان دادن است.

نیک بین در پایان با تاکید بر اینکه توصیه مقام معظم رهبری درخصوص مدیریت منابع ارزی صندوق توسعه ملی هم به جا و پسندیده بود، اظهار داشت: با این توصیه بیش از ۲۵ درصد از منابع درآمدی بودجه وضعیت مبهم پیدا می‌کند. به عنوان عضوی از کمیسیون تلفیق به کلیات بودجه ۱۴۰۰ رای منفی خواهم داد. بودجه باید برگردد به دولت و اصلاح شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
  0 0
  بودجه ۱۴۰۰ خیلی زیرکانه تدوین شده هدف ریل گذاری به سمت مذاکرات است.نمایندگان عزیز باید خیلی هوشیار باشند.آقایان خیال کرده اند خیلی زرنگ تشریف دارند.کوتاه آمدن دربرابر خواست دولت یعنی یک تورم ۲۰۰ درصدی دیگر در سال آینده باید واقع بین بود و مفاد بودجه را اصلاح کرد.
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
  0 0
  درستش همینه بوجه باید برگردم به دولت واصلاح بشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس