ورود شمار بیشتری از نظامیان آمریکایی به پایگاه «حریر» در اربیل

منابع امنیتی عراقی از ورود شمار بیشتری از نظامیان آمریکایی به پایگاه حریر در اربیل واقع در اقلیم کردستان عراق خبر دادند و به مقصدی که این تروریستها از آن آمده اند، اشاره کردند.

به گزارش مشرق به نقل از المعلومه، یک منبع امنیتی عراقی امروز چهارشنبه از ورود گروه جدیدی از تروریستهای آمریکایی به پایگاه الحریر واقع در منطقه شقلاوه در استان اربیل در اقلیم کردستان عراق خبر داد.

این منبع بیان کرد: نیروی زرهی که از شمال شرقی سوریه از طریق مرز زمینی و جاده سحیله ربیعه و گذرگاه سیمالکا وارد عراق شده بود در پایگاه الحریر مستقر شده است.

منبع عراقی افزود: از یک هفته قبل پرواز و تحرکات هوایی گسترده ای در اربیل و اطراف آن انجام شده بود و نظامیان آمریکایی در پایگاه الحریر، اقدام به تقویت حضور خود در این پایگاه کرده بودند.

این در حالی است که چند روز منابع عراقی از تحرکات گسترده شبانه هوایی آمریکاییها در آسمان شهر اربیل خبر داده بودند و اینکه بالگردها و پهپادهای آمریکایی اقدام به گشت های پروازی در آسمان این شهر و اطراف آن کرده بودند.

ساعاتی قبل هم، یک منبع امنیتی در منطقه سبز بغداد امروز چهارشنبه ۲۳ دسامبر ۲۰۲۰ از به صدا درآمدن آژیر خطر در سفارت آمریکا در این منطقه خبر داد و به دلیل آن پرداخت.

این منبع بیان کرد: صدای آژیر خطر در سفارت آمریکا با هدف تمرین و آزمایش بوده است و هیچ حمله موشکی به این سفارتخانه نشده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha