کد خبر 1158946
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۱
حوادث

زن جوان که از رفتارهای خشن شوهر معتادش به ستوه آمده بود در یک سناریوی هالیوودی نقشه ربودن خودش را طراحی و اجرا کرد.

به گزارش مشرق، چند روز قبل گزارش سرقت مسلحانه یک خودرو تیبا در غرب تهران به پلیس اعلام شد. راننده تاکسی اینترنتی در تحقیقات به مأموران گفت: مسافرم را در یکی از محله‌های غرب تهران پیاده کردم و بعد هم سه مرد جوان از من خواستند آن‌ها را دربستی به مقصدشان در جنوب تهران برسانم و پول خوبی هم برای کرایه پیشنهاد دادند. من هم که تصور می‌کردم آن‌ها واقعاً مسافر هستند سوارشان کردم، اما مسافتی نرفته بودیم که یکی از آن‌ها اسلحه‌ای از جیبش درآورد و به سمتم گرفت. آن‌ها با تهدید اسلحه مرا در کنار خیابان پیاده کرده و خودروام را به سرقت بردند.

گزارش آدم ربایی

در حالی که تحقیقات برای شناسایی سارقان مسلح آغاز شده بود، ساعتی بعد گزارش یک آدم ربایی به پلیس اعلام شد. زن میانسالی که این آدم ربایی را اطلاع داده بود در تحقیقات گفت: با عروسم برای خرید از خانه بیرون رفتیم، در حال عبور از خیابان بودیم که ناگهان خودرو تیبایی با سه سرنشین راهمان را سد کردند. سپس مردی نقاب دار از خودرو پیاده شد و با تهدید اسلحه، عروسم فتانه را سوار خودرو کرد و متواری شدند.

به دنبال شکایت زن میانسال تحقیقات پلیسی برای یافتن ردی از عروس خانواده ادامه یافت. دوربین‌های مداربسته اطراف محل ربودن زن جوان مورد بازبینی قرار گرفت و شماره پلاک تیبا به‌دست آمد. بررسی‌ها نشان می‌داد خودرویی که آدم ربایان از آن استفاده کرده‌اند همان خودرو تیبای مسروقه بوده است.

به دنبال ربوده شدن زن جوان، فرضیه‌های متفاوتی از سوی تیم تحقیق مطرح شد و یکی از فرضیه‌ها این بود که آدم ربایی ساختگی باشد؛ بنابراین مأموران به بررسی تلفن زن جوان پرداخته و دریافتند وی مدتی است با یکی از آشنایان دور خود که مغازه سوپرمارکت دارد در تماس است. تماس‌هایی که از یک روز قبل از حادثه بیشتر شده بود و همین موضوع احتمال دست داشتن مرد مغازه دار در این آدم ربایی را مطرح کرد.

با این فرضیه، مسعود شناسایی و دستگیر شد.

وی که ابتدا مدعی بود از سرنوشت فتانه بی‌خبر است زمانی که با مدارک پلیسی مواجه شد راز آدم ربایی ساختگی را برملا کرد.

مرد جوان در تحقیقات گفت: فتانه از آشنایان من است و از آنجایی که مغازه‌ام به خانه‌اش نزدیک است معمولاً خریدهایش را از مغازه من انجام می‌دهد. او ادامه داد: از چندماه قبل برایم از بدرفتاری‌های شوهرش می‌گفت و اینکه از بداخلاقی‌های او خسته شده است. من هم پیشنهاد دادم تنبیهش کند. حرف من انگار جرقه‌ای بود برای این نقشه، او گفت در فیلم‌ها دیده است که افراد نقشه ربودن خودشان را طراحی می‌کنند. می‌خواست با این کار شوهرش قدر او را بیشتر بداند.

مرد جوان گفت: با همدستی دو نفر از دوستانم اسلحه اسباب بازی تهیه کردیم و یک خودرو اینترنتی را دزدیدیم. ما از قبل با فتانه هماهنگ بودیم. طبق قرار او با مادرشوهرش از خانه به بهانه خرید خارج شد تا ما او را مقابل چشمان مادرشوهرش بدزدیم. بعد از ربودن هم او را به خانه یکی از دوستانش بردیم و الان هم فتانه خانه دوستش است.

با اطلاعاتی که مسعود در اختیار تیم تحقیق قرار داد بلافاصله مأموران پلیس راهی خانه دوست فتانه شده و زن جوان را در آنجا پیدا کردند. فتانه در تحقیقات گفت: وقتی شوهرم به خواستگاری‌ام آمد از ازدواج قبلی اش یک بچه داشت، اما من ازدواج نکرده بودم. با این حال شرایطش را پذیرفتم و ازدواج کردیم. اما این اواخر جلال معتاد شده بود و مرا کتک می‌زد. بیشتر پولش را صرف خرید مواد مخدر می‌کرد هر چه با او و خانواده‌اش صحبت کردم که دست از این کارهایش بردارد بی‌فایده بود. در نهایت تصمیم گرفتم همسرم را تنبیه کنم تا شاید در رفتارش تجدیدنظر کند.

با اعترافات فتانه و مسعود تحقیقات برای دستگیری دو همدست دیگرشان ادامه دارد.

منبع:روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  26 3
  اولا که کارشما ازاول اشتباه بود ه وکمی خنده داروعاقلانه نبوده..لااقل چندروزی اورا تنها میگذاشتیدوبه منزل خانواده ات میرفتی شاید سرش به سنگ میخورد ویه کم سختی میکشید وبرای ترک زهر مارش اقدام میکرد..معتاد جماعت چه خمار باشند وچه نشه انسان نیستند غیرتشون ازدست میدهند ازشلاق زدن زن تا شکاکی وبهونه جویی ودروغگویی..یا ازقانون کمک میگرفتی دادخواست مینوشتی و جناب قاضی وقتی اثبات میشد ازشون تعهد میگرفت تا روزی که ترک نکنی خانواده ات برنمیگردند نه اینکه دست به خلاف بزنی وازبدوبدترش کنیوگ وخلاف روخلاف..انسان درهرشرایط سختی باعقل عمل می کند ویا ازتجربه های دیگرون وبزرگان فامیل بهترین راهه--
  • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
   2 0
   کار بسیار خطر ناکی کردی ای کاش بجای درد دل با یه نفر غریبه با خانوده خودت و همسرت درد دل میکردی و با مشاور خانواده مشورت می کردی این دفعه به خیر گذشت ولی اون سه جوان همیشه شما را نمیبرن خانه دوستتان.
  • مسعود IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
   0 0
   ماشالله چقدر انگیزه و حوصله دارید!!!
  • LOD IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
   2 0
   دوست عزیز تو بیل زنی مواظب خودتو زندگیت باش برا کسی نسخه نپیچ
  • کریم IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
   0 2
   سلام درمورداین گفته دوستمان که معتادان انسان نیستندبگویم که بیشترمعتادان ازامثال شماکه معتادراانسان خطاب نمیکنی انسان ترهستندمیتوانم ثابت کنم
 • مصطفی IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  0 0
  من بودم یک ماه پول کار تیم کارگاه پلیس آگاهی رو از اینا میگرفتم هم مرده اخلاقش خوب می شد هم زنه خلاقیتش خشک . میگمم فیلم های صدا وسیما مناسب مردم نیست :)))))) همون جکی جان قشم و نشون بدید :))))))))
 • بهرام رضوی IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  7 3
  ممنون از مامورین نظامی وانتظامی که امنیت مردم و کشور را به عهده دارند.
 • رویا از تهران RO ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  0 0
  الهی تورا به حق خودت قسم میدهم به همه انسانهای کره زمین بینشی آگاهانه ،وقانع بودن درامورات زندگی شان عطا کن آمین الهی آنقدر به انسانها دید باز ووسیع بده که توی این مدت عمر کوتاه کسی را قضاوت نکنیم آمین
 • مریم IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  8 0
  اگر دستگاه قضا از زنان در این موارد حمایت کند و برای اعتیاد و خشونت با زنان حمایت های واقعی ازرحق زنان بکند ، مردم مجبور نمی شوند به عقل خودشان مشکل را دورتر قانون حل کنند بنظر من حالا با اعتراف معلوم می شود باید به این یه نفر پاداش هم داده دوستی که این زن بدبخت را پناه داده
 • سهیلا دارایی IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  2 0
  چ اشتباه بزرگی .مشکلاتش کم بود اینم شد قوزه بالا قوز خدا بحق بزرگیش هر مرد بی مسئولیت چ معتاد چ غیر معتادو از رو زمین شرشو کم کنه ک وجودشون مایه دردسرو آبرو ریزی .بیچاره زنی ک ب امید ارزوهاش خونه پدرشو ترک میکنه
 • ابراهیم IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  0 0
  آدم ربایی این مورد دروغ است تمام بازی به مواد مخدر و پول آن مربوطه است. بعد از 5 سال مطالعه روی سوداگران مواد بهتون قول میدم داستان آدم ربایی و شوهر معتاد خالی بندی محض است.
  • مرتضی IR ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
   0 0
   چه رومانتیک دم نیروی انتظامی گرم خسته نباشید
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  0 0
  کاری که کردی بسیار بچه گانه وغیره اخلاقی بود آدم تو همچین شرایطی باید از مشاور خانواده کمک بگیره تا از اطلاعات کافی بهرمند بشه و بعد دست بکار بشه واز راه درستش جلو بره آدم با کسی که مریضه(معتادها)اینجوری رفتار نمیکنه
 • ناشناس IR ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  0 1
  سلام گرگ بی طمع نیست.این خانم با تو یک بده بستانهای دارد. وگرنه برای تحویل گرفتن بیشتر یا تنبیه اینطوری نیازی به ادم ربائی و دزدی و درگیر کردن دو نفر دیگر ابروریزی یک خانوده و مسائل دیگر.فکر می کنم زیادی در مغازه کار کردی ولبنیات زیاد خوردی مغ ات تاب برادشته. چند سالی به جرم ادم ربایی و دزدی و ارتباط ناسالم با نامحرم و توطئه باید چند سالی اب خنک بخوری تا تابگیری کامل شوی.
 • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  0 1
  میگن ادم عاقل عقلش رو دست زن نمیده. اخه مرد معتاد تنبیه و نبودن زنش حالیش میشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس