حوادث

آواز نخواندن قناری و کنجکاوی زن همسایه راز دو حادثه مرگبار گازگرفتگی در تهران را فاش کرد.

به گزارش مشرق، نخستین حادثه روز ۱۴ آذر رخ داد. زمانی که همسایه‌ها متوجه شدند برخلاف روزهای قبل صدای آواز قناری همسایه‌شان به گوش نمی‌رسد به موضوع مشکوک شدند و به سراغ صاحب قناری که زنی ۷۰ ساله بود رفتند، اما هرچه در زدند کسی جواب نداد با این حال احتمال دادند وی همراه خواهرزاده‌اش که میهمان خانه وی بود بیرون رفته باشد.

اما ساعتی بعد زنگ خانه یکی از همسایه‌ها به صدا درآمد. دختر پیرزن نگران و مضطرب گفت: هر چه با مادرم تماس می‌گیرم جواب نمی‌دهد به خانه‌اش آمدم، اما در را هم باز نمی‌کند خیلی نگرانم شما مادرم را ندیده‌اید؟

زن همسایه که خود نیز به ماجرا مشکوک شده بود، بلافاصله با پلیس تماس گرفته و زمانی که مأموران وارد خانه شدند با جسد پیرزن در اتاق پذیرایی و جسد خواهرزاده‌اش در آشپزخانه مواجه شدند. با اعلام موضوع به اورژانس و آتش‌نشانی در نخستین بررسی‌ها مشخص شد که هردو نفر بر اثر گازگرفتگی جان باخته‌اند. این در حالی بود که قناری آن‌ها نیز جان باخته بود.

با مرگ زن ۷۰ ساله و خواهرزاده ۳۲ ساله‌اش، تحقیقات برای علت حادثه آغاز شد. در بررسی‌های کارشناسی مشخص شد که گازگرفتگی به‌دلیل نقص فنی دودکش آبگرمکن بوده است.

بدین ترتیب خانواده دو قربانی این حادثه به دادسرای امور جنایی تهران رفته و با شکایتی در شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی از صاحب خانه شکایت کردند.

دومین حادثه

شامگاه دوشنبه گذشته گزارش گاز گرفتگی مرگبار دو برادر به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد. به‌دنبال اعلام این خبر بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی پایتخت، دستور تحقیقات در رابطه با مرگ دو مرد جوان را صادر کرد.

زن همسایه که موضوع را به پلیس خبر داده بود در تحقیقات گفت: مدت‌هاست که این دو برادر همسایه طبقه دوم ما هستند. یکی از آن‌ها ۳۳ ساله و دیگری ۳۵ ساله است و معمولاً آن‌ها میهمان داشتند و اگر هم از میهمان خبری نبود، صدای تلویزیون و حرف زدن‌هایشان را می‌شنیدیم. اما ۲۴ ساعتی بود که هیچ سر و صدایی از آن‌ها نمی‌آمد و همین مسأله شک مرا برانگیخت.

او ادامه داد: من بیرون رفتن آن‌ها را ندیده بودم و برای همین مطمئن بودم که آن‌ها در خانه هستند. برای اطلاع از حال و احوال آن‌ها خودم را به طبقه بالا رساندم. قسمتی از در ورودی خانه‌شان شیشه‌ای است و زمانی که از شیشه نگاه کردم متوجه شدم که دو برادر داخل پذیرایی خوابیده‌اند. اما هر چه به شیشه زدم، دیدم که تکان نمی‌خورند و همین مسأله مرا ترساند. موضوع را به همسایه‌ها خبر دادم و با کمک آن‌ها شیشه را شکستیم که ناگهان بوی گاز شدیدی به مشام رسید. با ورود به خانه با جسد دو برادر مواجه شدیم.

با مرگ دو پسر جوان به دستور بازپرس واحدی اجساد به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای علت گاز گرفتگی ادامه دارد.

منبع: ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • رشاش FI ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  7 8
  بعدأ دشمنان ایران میگویند چرا ایران به صنعت هسته ای احتیاج دارد؟یکیش برای همین مسائل خطرناک گاز است؟! آبگرمکن روشن کن که چه شود؟در اروپا چون اکثرأ اتمی هستند مثل این کشور من هستم همیشه آب گرم است حتی اگر چند ساعت شیر آب گرم را باز کنید حمام به سونا تبدیل میشود و آب هم هنوز داغ است و سرد نشده همش از نعمت صنعت هسته ای است کسی هم فوت نمیکند بخاطر گاز گرفتگی.
  • IR ۰۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
   1 1
   از صنعت هسته ای فقط اسمشو داریم یدک میکشیم و هیچ دستاوردی جز تحریم و فشار اقتصادی بر مردم ایران نداشته
  • انرژی هسته ای IR ۱۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۵
   1 1
   چون یک بنده خدایی به خاطر جنازه برجام نافرجام بتن ریزی کردش و فاتحه هسته ای خونده شد
 • IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  17 5
  مونوکسید کربن مگه بو داره؟
  • DE ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
   2 0
   احتمالا اکسیژن که کم بوده، شعله بخاری گازی هم خاموش شده ولی شیر گاز همچنان باز بوده.
  • سروش IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
   1 0
   توی دومی گفته گاز بوده که به گاز موادی تزریق میکنند که بو داره تا بینی ما متوجه بشه.
 • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  12 6
  اتصالات گازی خود را بررسی کنید.
  • IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
   7 2
   چشم بابا گازی
 • آرین IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  3 0
  این بلا چند بار به علت مشترک بودن دودکش‌های مجتمع ما به سر ما اومده و حتما قبل از خواب وسایل گازسوز را کنترل کنید،با اینکه خودت می دونی دچار گاز گرفتگی داری میشی ولی آنقدر خواب شیرین هست که بیخیال میشی و میخوابی
  • یالثارات الحسین IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
   0 2
   بابا باتجربه
 • FR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  16 11
  زن همسایه حادثه دوم چقدر فضول و پیگیر بوده!
  • مجتبی IR ۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
   0 0
   معلومه ازتوی شیشه اتاقشون بعضی وقتا اونارادید میزده
 • غلامرضا IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  2 0
  با سلام گاز منو اکسید کربن گازی بی رنگ وبی بو میباشد ولی به گاز شهری ماده ای بو دار اضافه میگردد و چنانچه یک پنجم حجم هوای خانه از گاز شهری پر شود بوی آن استشمام میگردد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس