کد خبر 1158010
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
ادامه آشوب در خیابان‌های پاریس؛ 150 نفر بازداشت شدند

کرونا هم حریف جلیقه زردهای فرانسه نشد و معترضان به سیاست‌های رئیس جمهور این کشور باردیگر در خیابان‌های «پاریس» تجمع کردند.

به گزارش مشرق،  با وجود همه گیری کرونا، معترضان  مشهور به جلیقه زردها در فرانسه روز شنبه در اعتراض به سیاست‌های «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور این کشور به خیابان‌ها آمدند.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» صدها معترض با تجمع در «پاریس» پایتخت فرانسه در مقابل شورای شهر  تجمع کردند. معترضان با در دست داشتن شعارهایی ضد دولت ماکرون، فریاد می‌زدند: «حتی اگر ماکرون هم نخواهد، ما اینجا هستیم، ماکرون، آماده شو ما تو را راهی منزل می‌کنیم.»

این شعارها در حالی سرداده شد که رئیس جمهور فرانسه به دلیل ویروس کرونا در قرنطینه خود است. در جریان این تظاهرات، مردم چترهایی را برای حمایت از کسانی که هفته گذشته در اعتراض به قوانین  ضد اسلام هراسی در این کشور دستگیر شدند، باز کردند. معترضان در مصاحبه‌هایی تاکید کردند که  برای دفاع از آزادی‌های اساسی به خیابان‌ها بازگشته‌اند و پلیس و دادگستری در خدمت دولت و نه مردم هستند و جریان حاکم بر فرانسه دیکتاتوری است.

این تظاهرات در حالی برگزار شد که پلیس پاریس اجازه حرکت تظاهرکنندگان به اطراف مجلس شورای ملی فرانسه در خیابان «شانزه لیزه» را نداد.

جنبش «جلیقه‌زردها» که به سیاست‌های دولت کنونی فرانسه اعتراض دارند در نوامبر سال ۲۰۱۸ شکل گرفتند و به نظام سرمایه‌داری، افزایش قیمت سوخت و طرح اصلاح حقوق بازنشستگان اعتراض کردند. 

پلیس فرانسه بارها معترضان جلیقه زرد را در جریان تظاهرات بازداشت کرده است. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha