مجلس ایالتی میشیگان به دلیل تدابیر امنیتی تعطیل شد

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند، مجلس ایالتی و دفاتر سنا در میشیگان به دلیل تهدیدهای جدی خشونت آمیز بسته شدند.

به گزارش مشرق، شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد، در پی «تهدیدهای جدی» مجلس ایالتی میشیگان و دفاتر سنا در این ایالت روز دوشنبه بسته شدند.

بیشتر بخوانید:

بازداشت معترضان در ناآرامی‌های پساانتخاباتی آمریکا

طی چند روز گذشته بعضی شهرهای آمریکا از جمله واشنگتن شاهد تظاهرات و درگیری های خیابانی معترضان به نتیجه انتخابات مناقشه برانگیز ریاست جمهوری بوده است.

در حالی که طرفداران ترامپ خواستار توقف روند تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ شده‌اند، ارعاب و تهدید مقام های انتخاباتی و نمایندگان و قانونگذاران موجب تشدید نگرانی ها درباره وقوع خشونت های احتمالی شده است.

مقام های رسمی ایالت آریزونا ۱۷ نوامبر اعلام کردند که تحقیقات درباره تهدید به مرگ شدن "کتی هابس" معاون فرماندار این ایالت را آغاز کرده‌اند.

در ایالت جورجیا نیز نمایندگان و قانونگذاران تهدید شده‌اند. گابریل استرلینگ مقام ارشد انتخاباتی ایالت جورجیا پیش از این در مصاحبه‌ای ضمن انتقاد از ترامپ به خاطر شعله ور کردن آتش اعتراضات انتخاباتی با طرح ادعاهای بی پایه و اساس تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری، خواستار رفتار مسئولانه وی شده است.

وی از ترامپ و سایر جمهوریخواهان خواسته است تا تهدیدات خشونت آمیز علیه مقام های انتخاباتی را محکوم کنند.

نتایج جدیدترین نظرسنجی مشترک ان پی آر- پی بی اس نیوزهاوس- ماریست نشان می دهد تنها یک چهارم جمهوریخواهان نسبت به نتایج انتخابات ۲۰۲۰ اعتماد دارند.

دیوان عالی آمریکا روز جمعه شکایت دادستان کل تگزاس برای لغو پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری چهار ایالت کلیدی را رد کرد.

این دادخواست تگزاس در حالی با مخالفت دادگاه عالی آمریکا مواجه می‌شود که ۱۲۶ نماینده جمهوری خواه رسما خواستار ابطال نتایج انتخابات ریاست جمهوری در چهار ایالت «جورجیا»، «میشیگان»، «پنسیلوانیا» و «ویسکانسین» شدند.

هابس در مصاحبه‌ای تاکید کرد: به نظر من تهدیدات علیه من و سایر مقام های انتخاباتی، نتیجه مستقیم این تئوری های بی پایه و اساس در خصوص توطئه در انتخابات است.

النا پارنت سناتور دموکرات ایالت جورجیا نیز پس از آنکه بارها در شبکه های اجتماعی تهدید به مرگ شد، از پلیس خواسته است تا از او محافظت کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس