توضیحات آبفا خوزستان در خصوص گزارش ریاست دیوان محاسبات کشور - کراپ‌شده

روابط عمومی شرکت آبفا خوزستان در خصوص گزارش دیوان محاسبات کشور توضیحاتی منتشر کرده است.

به گزارش مشرق، روابط عمومی شرکت آبفا خوزستان در خصوص گزارش دیوان محاسبات کشور توضیحاتی منتشر کرده است  که در ادامه می خوانید:

نظر به انتشار و پخش گزارش ویژه دیوان محاسبات کشور در بخش‌های مختلف خبری صدا و سیما و همچنین برخی خبرگزاری‌های کشور در خصوص عملکرد مالی شرکت آب و فاضلاب خوزستان مواردی را جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رساند:

۱- همانگونه که در گزارش رئیس کل محترم دیوان محاسبات کشور آمده، هیئت حسابرسی ویژه رسیدگی به عملکرد مالی طرح‌های عمرانی و سرمایه گذاری بخش آب و فاضلاب استان خوزستان در تاریخ اول شهریور ۱۳۹۹ تشکیل و گزارش مذکور پیرامون بررسی‌ها و حسابرسی‌های این هیئت در خصوص عملکرد شرکت آب و فاضلاب شهر اهواز طی سال‌های ۹۶، ۹۷و ۹۸ است. همچنین بررسی عملکرد مالی و عمرانی شرکت آب و فاضلاب روستایی در خصوص آب‌رسانی به بخش غیزانیه و روستاهای اطراف آن است. بنابراین بدیهی است مسئولان مربوطه در زمان خود باید آماده پاسخگویی در این خصوص باشند. همچنین لازم به ذکر است که اکثر موارد مطرح شده در آن گزارش پیرامون عملکرد مدیریت شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان به عنوان یک شرکت مستقل از دو شرکت فوق الذکر قید نشده و تداخل موضوعی  اتفاق  افتاده است.

۲- یکی دیگر از موضوعات مورد اشاره گزارش دیوان محاسبات کشور، موضوع ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب و واگذاری وظایف و ماموریت های شرکت آب و فاضلاب روستایی و شهری تحت عنوان یکپارچه سازی است. بنابراین ذکر این مهم ضروری است که فرایند یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان خوزستان همانند سایر استان‌های کشور و بر اساس سیاست‌های وزارت نیرو و ابلاغ شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از اوایل سال ۹۹ آغاز شده و آبفای خوزستان آماده هرگونه شفاف سازی در خصوص فرایند یکپارچه سازی در این رابطه است.

۳- بی شک همانگونه که جناب آقای حقیقی‌پور مدیرعامل محترم شرکت آبفا استان پیشتر و در مصاحبه روز گذشته با رسانه‌ها اذعان و تصریح داشته‌اند، شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان (به عنوان یک شرکت مستقل از شرکت آب و فاضلاب اهواز و همچنین روستایی خوزستان قبل از یکپارچه سازی) آماده شفاف سازی و ارائه گزارش عملکرد مالی و عمرانی خود در بخش‌های آب و فاضلاب شهرهای استان (بجز کلانشهر اهواز که ارتباط موضوعی با ایشان  تا سال جاری نداشته است) به ویژه طی سال‌های ذکر شده در گزارش  هستند.

در پایان گرچه اعلام می‌داریم حجم انبوه پروژه‌های عمرانی و خدمات‌رسانی در شرایط حساس و اضطراری و همچنین وجود محدودیت‌ها و مشکلات پیش‌رو، بدون تردید ارائه خدمات‌رسانی به شهروندان عزیز خوزستانی را بدون نقص و نقد نخواهد کرد، اما سیاست اصلی شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان پاسخگویی شفاف، روشن و مستند بر اساس قانون و چارت سازمانی در حوزه جغرافیایی و در راستای وظایف خود است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
    0 0
    چرا این مطالب به دیوان محاسبات اعلام نشده است ؟دیوان محاسبات کارشناسان خبره و کاربلدی دارند و پس از بذرسی های مختلف به این گزارش رسیده اند پس فرافکنی وفایده ایی ندارد دیوان محاسبات مرجع رسیدگی است نه کسی دیگر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس