کد خبر 11524
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۸۹ - ۰۹:۰۳

پنجمين عامل بمب گذاري خونبار مسجد شيراز در سال 1387 مي گويد، تجهيزات براي اين اقدام تروريستي را از يک گروهک مقيم آمريکا دريافت کرده است.

به گزارش مشرق، علي موسوي مطلق در گفت وگو با پرس تي وي گفت: گروه انجمن پادشاهي که مقر آن در آمريکا قرار دارد، پول و لوازم مورد نياز براي انفجار حسينيه سيدالشهداء شيراز را در اختيار من قرار داده بودند.
موسوي مطلق 32 ساله همچنين در مصاحبه با پرس تي وي گفت: با وعده کمک مالي و پناهندگي، به گروهک تروريستي انجمن پادشاهي پيوسته است.
شامگاه 24 فروردين 1387 شمسي هنگام حضور حدود 800 زن و مرد در جلسه هفتگي کانون رهپويان وصال در حسينيه سيدالشهداء شيراز، بمبي منفجر شد که در اثر آن ده ها تن شهيد و بيش از 200 نفر مجروح شدند.
پس از اين انفجار خون بار، گروه ضد ايراني با نام انجمن پادشاهي، مسئوليت اين بمب گذاري را برعهده گرفت.
پيش از اين در سال 1388 سه نفر از عوامل اصلي اين بمب گذاري در تهران بازداشت و پس از محاکمه به دار مجازات آويخته شده اند.
حجت الاسلام بانشي، دادستان عمومي و انقلاب شيراز دراين باره گفته بود که اين افراد در قالب گروهک تروريستي با عنوان تندر (انجمن پادشاهي) که از طرف آمريکا و غرب حمايت مي شدند، فعاليت مي کردند.
وي اتهامات آنان را عضويت و همکاري با گروهک تروريستي در طراحي و براندازي نظام، طراحي و مشارکت در بمب گذاري حسينيه شيراز، تهيه مهمات و سلاح و نيز ساخت بمب اعلام کرده بود.
به گفته حجت الاسلام بانشي، اين افراد همچنين قصد داشتند در حوزه علميه شاه قيس، مسجد دانشگاه شيراز، سد سيوند و اتوبوس هاي حامل پاسداران بمب گذاري کنند و ترور امام جمعه شيراز نيز از ديگر برنامه هاي تروريستي اين گروهک بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس