روحانی نمایه

رئیس جمهور ترور دانشمند ایرانی توسط صهیونیست ها را یک جنایت بزرگ و غیر انسانی دانست و گفت: بدون تردید این حادثه تروریستی نشان از عجر و ناتوانی دشمنان قسم خورده ملت ایران در برابر حرکت های علمی ماست.

به گزارش مشرق، حجت اسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹، در گفت و گوی تلفنی با رئیس جمهور ترکیه، با قدردانی از ابراز همدردی این کشور با مردم ایران و همچنین محکومیت این  ترور توسط آنکارا، خاطرنشان کرد: برای ما کاملا مشخص است که این ترور توسط چه کسانی صورت گرفته است و شیوه ای که در این ترور استفاده شده است.

ترور دانشمند ایرانی نشان از عجز و ناتوانی دشمنان قسم خورده ایران بود

دکتر روحانی با بیان اینکه این دانشمند ایرانی در ماه های اخیر زندگی اش بیشتر وقت خود را صرف مبارزه با کرونا و تکمیل پژوهش ها  برای ساخت کیت های تشخیص این بیماری نموده بود، اظهار داشت: ترور این دانشمند یک جنایت بزرگ و اقدام غیر انسانی بود.

اگر طرف های مقابل ما در برجام به تعهدات خود عمل کنند ، ایران هم به تعهدات خود عمل خواهد کرد/ امیدوارم دولت جدید آمریکا از اشتباهات دولت فعلی درس بگیرد 

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اظهارات رئیس جمهور منتخب آمریکا درمورد بازگشت این کشور به توافق برجام، تصریح کرد: ما بارها بر این مسئله تاکید کرده ایم که اگر طرف های مقابل ما در این قرار داد به تعهدات خود عمل کنند ما هم  به تعهدات خود عمل خواهیم کرد.

تاکید بر توسعه روابط با ترکیه و تداوم همکاری های بین المللی

دکتر روحانی در ادامه با اشاره به روند همکاری های دو کشور ایران و ترکیه گفت: اراده هر دو کشور بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری بوده ولی متاسفانه تحریم آمریکا مانع این شده بود که ما بتوانیم به راحتی به تجارت و همکاری های اقتصادی و بانکی بین خود ادامه دهیم.

دکتر روحانی همچنین با تاکید بر توسعه و تعمیق روابط با ترکیه در همه زمینه ها بر اجرایی و عملیاتی شدن توافقات ششمین نشست شورای عالی همکاری های راهبردی  و کمیسیون های مشترک اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

رئیس جمهور همچنین ضرورت همکاری و همفکری ایران و ترکیه درخصوص مسائل بین المللی را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای جلوگیری از رخنه دشمنان اسلام، ترمیم شکافی که در دنیای اسلام وجود دارد یک نیاز فوری است و ایران و ترکیه می توانند با مشورت و همکاری همدیگر  اختلافات جهان اسلام را کاهش داده و امت اسلامی را به وحدت دعوت کنند.

دکتر روحانی در ادامه با اشاره به ادامه بحران عالمگیر بیماری کرونا در جهان بر مشارکت و همکاری دو کشور در تامین نیازمندی های دارویی و تجهیزات پزشکی و همچنین تبادل تجربیات تاکید کرد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به بحران قره باغ بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان بر ضرورت جلوگیری از نفوذ تروریست ها در منطقه و مشکلات ناشی از آن تاکید کرد.

اردوغان: ترور دانشمند ایرانی صلح و آرامش در منطقه را هدف گرفته است

رئیس جمهور ترکیه نیز در این گفت و گوی تلفنی با تسلیت شهادت دانشمند ایرانی شهید محسن فخری زاده به دولت ، ملت ایران و خانواده آن شهید، این اقدام تروریستی را بشدت محکوم کرد و گفت: بی تردید  این حمله تروریستی، صلح و آرامش منطقه ما را هدف قرار داده است .

"رجب طیب اردوغان" با ابراز امیدواری به اینکه عاملان این جنایت هرچه زودتر شناسایی و به دست عدالت سپرده شوند، گفت: امیدوارم امیدها و نقشه های محافل سیاهی که می خواهند منطقه ما رابه بی ثباتی بکشانند نقش بر آب شود.

 رئیس جمهور ترکیه با اشاره به شرایط جدید بین المللی و آغاز دوره جدید در دولت آمریکا، گفت: امیدوارم در دوره دولت جدید آمریکا ، ذهنیت مبنتی بر تهدید و تحریم جای خود را به گفت و گو و همکاری و تعامل با کشورها بدهد .

اردوغان در ادامه با تاکید بر ضرورت توسعه و تعمیق بیش از پیش روابط ایران و ترکیه تاکید کرد که اجرا و عملیاتی شدن سریع مصوبات و توافقات شورای عالی همکاری های راهبردی دو کشور را از نزدیک پیگیری می کند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • علی خدایی IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  14 0
  میان دانشمندان ما را که سرمایه های گرانبهای ایران هستند را ترور میکنند و شوخی نیست تا کنون هفت تا از عزیزانمون را ترور کرده اند و متاسفانه ما در حفظ بزرگوارنمان ضعیف عمل میکنیم تاسف آقای روحانی شما هم متاسفانه کشورمان را به بیگانگان با باج دادن ها یتان موجب سو استفاده اونها میشید
 • IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  5 0
  کدوم عجز؟ سرمایه هامون رو دارن از بین می برن، پشت به پشت، نشستیم و داریم فقط حرف میزنیم
 • IR ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  3 0
  پس هسته ایی اش کجاست ؟
  • DE ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
   3 0
   در مصاحبه شهید زنده، دکتر فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی در شبکه خبر!
 • IR ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  10 0
  این زمان مناسب کی میرسد ؟؟؟ اگر به شما باشه امیدی نیست (کلید)
 • DE ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  5 0
  آرزوهای طرف‌های جنایت‌کار با ترور شهدای اخیر، سلیمانی و فخری زاده تحقق پیداکرده است و آنها باید به سزای اعمالشان برسند.
 • IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  3 0
  ترور شهید فخری نشان داد بیشتر از این کاری از دست دشمن بر نمی آید خب حالا چی هی مذاکره بگیم
 • ایزا IR ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
  6 0
  یه لطفی به ملت ایران کن و برو یه چی مودبانه گفتم چاپ شه.
 • IR ۰۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  1 0
  جناب رئیس جمهور اردوغان حرف های جناب رئیس جمهور روحانی در مورد هیچ چیز جدی نگیرید تنها نگاه ایشان به کدخدا است وبس
 • IR ۰۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  1 0
  ترور دانشمند ایرانی نشان از عجز و ناتوانی دولت روحانی و دشمنان قسم خورده انقلاب به تهدیدات آمریکا و اسراییل بود
 • IR ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  0 0
  ترور دانشمندان هسته ای و سردار سلیمانی از دست آورد ها وافتخارات غرب پرستان است، اگر مشکلات اقتصادی را به حساب نیاوریم. علی برکت الله
 • ابیان IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  0 0
  . اونوقت زنگ زدی بهش بگی چی؟؟؟؟
 • بینام IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  1 0
  متاسفم که رئیس جمهوری
 • رضا IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  1 0
  این تماس تلفنی چه مشکلی از مشکلات کشور را حل کرد.؟!
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  0 0
  ظاهرا دولتی ها کمر بستن به توهین و تحریف امام! بعد از توهین عیسی کلانتری به امام و فرزند ناخلف خوندن امام برای آمریکایی ها حالا روحانی تهمت وعده آب و برق مجانی امام خمینی (که ضدانقلاب چهل سال بود تکرار می کرد) رو به امام زد و خب باز هم هیچ صدای از سید حسن مصطفوی در نمی آید
 • رضا IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
  1 0
  بد نگذره...؟؟؟!!!
 • تمشکال IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
  0 0
  بکار گیری ( عجز و ناتوانی) اصلا درست نیست دشمن ترور دانشمندان ما را به روز کرده آن وقت می گویید این ترور از سر عجز بوده !!؟ کار گرگ دریدن،است دریدن مترادف عجز است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس